Προς το περιεχόμενο

Nikon AF-S 35mm f/1.8G 122 ευρώ απο Amazon.co.uk


nickelodeon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν πήρα είδηση την προσφορά, αν δεν κάνω λάθος, δεν έγραφε πόσα κομμάτια υπήρχαν σε stock, άρα είχε αρκετά, κατά τις 11:30 που ξανά κοίταξα, έγραφε 11 left.

 

Μεταφορικά σε ότι πωλείται από το amazon.co.uk (όχι από τρίτους που πουλάνε μέσα στο amazon) δεν υπάρχουν για παραγγελίες πάνω από 50 λίρες Αγγλίας.

 

Και εγώ τον τσεκάρω τον συγκεκριμένο φακό ανά διαστήματα αλλά δεν καιγόμουν κι' όλας, μόλις είδα όμως  αυτήν την χαμηλή τιμή τον παρήγγειλα χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Πρέπει να είμαι ο πρώτος που είδα την χαμηλή τιμή γιατί όταν έκανα αναζήτηση στα αποτελέσματα μου τον έβγαλε 150 λίρες αλλα όταν έκανα κλικ να διαβάσω σχόλια πελατών μου πέταξε 99,99 :confused:.

 

 

durutti@

 

Από το amazon.co.uk ψωνίζει όλο το Ηνωμένο Βασίλειο και τρίτες χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης που δεν έχουν amazon στην δική τους γλώσσα εκτός από Αυστρία, Πολωνία που ψωνίζουν από το Γερμανικό. Επομένως ένας τόσο δημοφιλής φακός, σε συνδυασμό μάλιστα, με προαναφερόμενη χαμηλή τιμή της Nikon D3200 (σύμφωνα με τα γραφόμενα το dim_k, λίγο παραπάνω) δεν θα μπορούσε να μείνει για πολύ σε διαθεσιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλά 1 προϊόν έχω βάλει στο camel και πάλι δεν το πρόλαβα. 1 κομμάτι είχαν?

Αλήθεια πόσα χρεώνει για τέτοια αντικείμενα μεταφορικά να ξέρω αν αξίζει να κοιτάω δεν πιστεύω να είναι δωρεάν..

 

Με πωλητή το Brainstorms αν το βάλεις στο καλάθι, υπολογίζει μεταφορικά 6 λίρες.

 

Μεταφορικά σε ότι πωλείται από το amazon.co.uk (όχι από τρίτους που πουλάνε μέσα στο amazon) δεν υπάρχουν για παραγγελίες πάνω από 50 λίρες Αγγλίας.

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι.

O matrixxx τα έχει γράψει πολύ όμορφα εδώ http://www.insomnia.gr/topic/484996-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF-amazon-readme-firsttxt/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περίπου 16:00 το ν παραγγειλα έγραφε 7 κομμάτια και μετά από 10 λεπτά έγραφε ότι καταχωρήθηκε η παραγγελία αλλά παράδοση 15-20 /6 ,αλλά σήμερα ήρθε email dispatch και σε 5 μέρες θα τον έχω .πολυ καλή ευκαιρία και τον έψαχνα μήνες τώρα σε καλή τιμή

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου τον στείλανε σήμερα, χρέωση στην κάρτα 121,62 euro.

Τότε το Amazoν είναι λίαν επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! (και ας έχω αγοράσει τόσα πράγματα στο παρελθόν)

 

Άμα το είχε κάνει Ελληνικό κατάστημα αυτό θα το θάβανε όλοι με 1000 δημοσιεύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος οτι παρηγγειλες ΠΡΙΝ απο τον nickelodeon; (πριν ανοιξει δηλαδη το θεμα εδω; )

 

Δεν είπα ότι παρηγγειλα πριν. Τι ακριβώς αλλάζει στο ότι το Amazon είναι απαράδεκτο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που προκύπτει ότι το amazon είναι απαράδεκτο;

 

Επί ώρες είχαν "λάθος τιμη" παρά τον μεγάλο αριθμό παραγγελιών.

 

Σε κάποιους τον στέλνουν τον φακό ενώ σε αυτούς που παρήγγειλαν αργότερα ακυρώνουν την παραγγελία.

 

Είχα δεί αντίστοιχη προσφορά στο Tesco αλλα προτίμησα το Άμαζον δίοτι θα μου ερχόταν κατευθείαν Ελλάδα στην ίδια τιμή.

 

Μου έστειλαν email ότι επρόκειτο για λάθος τιμή ενώ η πραγματικότητα είναι ότι τους τελείωσαν τα αποθέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έφαγα άκυρο και πιπέρι σε όποιον πεί ότι το αμαζον δεν είναι απαράδεκτο!

Οπαδοί και σε πολυεθνικές είναι μεγάλη πλύση εγκεφάλου.

 

Είτε στέλνουμε σε όλους είτε σε κανέναν.

 

Η επιλεκτική εκτέλεση είναι η χειρότερη επιλογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οσοι ειχατε παραγγειλει δοκιμαστε με κανενα chat ή email να ζητησετε να σας πιστωσουν την διαφορά στο λογαριασμο σας στο αμαζον (οχι δηλ. σε 'μετρητα', αυτο θα εμφανιζεται ας πουμε οταν πατε προς πληρωμη του αντικειμενου που εχετε στο καλαθι σας) ωστε να παραγγειλετε με την νεα τιμη μειον την διαφορα. Υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να σας το κανουν, εαν επισημανετε οτι η ακυρωση εγινε λανθασμενα και με υπαιτιο το αμαζον (και εφοσον πρωτα επανελθει σε στοκ φυσικα ωστε να μπορει να γινει η παραγγελια και να εχουμε αυτη την 'νεα τιμη' που λεω). Παντως κι εγω θεωρω οτι αν ειχαν στοκ θα τις εστελναν ολες κανονικα (και υπο αυτη την εννοια η ενημερωση για λαθος τιμη οταν ηδη εστειλαν καποιες παραγγελιες ειναι χοντρο λαθος, ειδικα απο τη στιγμη που η αληθεια -μη διαθεσιμοτητα- ειναι πολυ πιο "ευπεπτη"), τωρα βεβαια ενα ερωτημα ειναι γιατι να μην ξαναφερουν στοκ;...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οταν σου συμβαινει πρωτη φορα θυμωνεις. Ετσι ειχα θυμωσει και εγω την πρωτη φορα. Οταν ομως το εχεις δει 2-3 τουλαχιστον φορες ξερεις πλεον πως λειτουργει. Οσες παραγγελιες πεφτουν οσο ειναι διαθεσιμο ενα προιον εκτελουνται. Οταν ειναι out of stock καλως ή κακως ερχονται τα ακυρα. (κακως για εμας φυσικα)

 

Το να θυμωνουμε οταν καποιος που παρηγγειλε πριν απο εμας και ενω ηταν σε στοκ παραλαμβανει σε αντιθεση με εμας που παραγγειλαμε και πολυ αργοτερα και με το προιον "παρηγγειλε το και θα σε ειδοποιησουμε" ειναι παραλογο. Θυμιζει την ιστορια της κατσικας του γειτονα και ειναι αυτο που ειναι απαραδεκτο, περισσοτερο απο ολα τα αλλα.

 

[Στα θεματα με σειρα ποστ με αντιδρασεις για δικα μας μαγαζια αν θυμαστε ειχαμε παντα περιπτωσεις που δεν τηρηθηκε καμια σειρα προτεραιοτητας (κοινως μπαχαλο). Η μνημη χρυσοψαρου ειναι βασικο χαρακτηριστικο μας βεβαια]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να θυμωνουμε οταν καποιος που παρηγγειλε πριν απο εμας και ενω ηταν σε στοκ παραλαμβανει σε αντιθεση με εμας που παραγγειλαμε και πολυ αργοτερα και με το προιον "παρηγγειλε το και θα σε ειδοποιησουμε" ειναι παραλογο. Θυμιζει την ιστορια της κατσικας του γειτονα και ειναι αυτο που ειναι απαραδεκτο, περισσοτερο απο ολα τα αλλα.

 

[Στα θεματα με σειρα ποστ με αντιδρασεις για δικα μας μαγαζια αν θυμαστε ειχαμε παντα περιπτωσεις που δεν τηρηθηκε καμια σειρα προτεραιοτητας (κοινως μπαχαλο). Η μνημη χρυσοψαρου ειναι βασικο χαρακτηριστικο μας βεβαια]

 

Αυτή η χιλιοχρησιμοποιημένη καραμέλα με την κατσίκα του γείτονα κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει - δεν κολλάει παντού, άσε που κανεις δεν νευρίασε με αυτόυς που παρήγγειλαν την προσφορά αλλά με το Amazon το οποίο στην συγκεκριμένη περίπτωση αναφέρεται σε λάθος τιμή ενώ η αλήθεια είναι ότι τους τελείωσαν τα αποθέματα. Εσύ υποστηρίζεις το Amazon την ίδια στιγμή κατά την οποία στο HotDeals μιλούν για πρωτόγνωρη για το amazon αδικία. Ανφέρω τις εξής δημοσιεύσεις:

 

"But that doesn't explain why people like me who ordered almost as soon as this deal was posted have had their order cancelled. But those who ordered hours later have had them shipped. They have a really odd way of shipping goods."

 

και

 

"Odd how they claim all ordered were cancelled when we know this isn't the case."

 

Και τέλος το ότι είσαι moderator δεν σου επιτρέπει να προσβαλλεις με χαρακτηρισμούς τύπου μνήμη χρσόψαρου ούτε να έχεις δασκαλιστικο ύφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...