Προς το περιεχόμενο

Έκθεση Φωτογραφιών Gaming Rooms/Συλλογών


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δεν κοιτάς και κανένα Anbernic που έχει και αποθήκες στην Ευρώπη ώστε να μην έχεις και τελωνείο;

Το RG353M που πήρε ο @xaerialtwistx φαίνεται καλό.

Ας μας πει και λίγο παραπάνω πώς είναι.

Το RG353M ειναι εξαντλημενο απο Ευρωπη αρκετες εβδομαδες τωρα, τωρα για το αν θα ξαναυπαρξει stock, ελα μου ντε, θα πρεπει να υπολογισεις γυρω στα 190 ευρώ, αν δε φας εξτρα χρεωση στο τελωνειο.

Οσο για το πως ειναι, να πω πως αυτη ειναι η πρωτη συσκευη του ειδους που αγοραζω αν και παρακολουθω την Anbenic μερικα χρονια τωρα, αλλα δεν ειχε ποτέ το form factor που ηθελα με εξαιρεση το 351MP που ομως δεν εχει WiFi και ξαφνικα μπαινω και βλεπω το 353M που ειναι αυτο ακριβως που ηθελα (plus, αν κρινω απο τα σχολια στο διαδικτυο πρεπει οντως να ειναι η καλυτερη συσκευη της Anbernic).

Τέλεια πλήκτρα, μεταλλικό σώμα, ιδανικό μέγεθος (ίσως, λέω ίσως θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη οθονη, και λεω ισως γιατι η συγκεκριμενη αναλυση σε αυτες τις ιντσες δειχνει ονειρο σε καποια παιχνιδια, εβαλα να παιξω το Kula World του PS1 που το εχω τελειωσει εκατο φορές και ενιωθα σα να παιζω αλλο παιχνιδι τοσο ωραιο που φαινεται), πανεμορφη οθονη btw, τα ηχεια πολυ δυνατα κ καθαρα, dual boot με linux (το Android με αφηνει παγερα αδιαφορο σε κονσολες ετσι κ αλλιως, μπηκα μια φορα μονο για να δω οτι δουλευει), HDMI (κατι πολυ πρακτικο αν σκεφτουμε οτι το ArkOS εχει ενσωματωμενο τον Kodi, του χωνετε μια δευτερη καρτα με ταινιες και πατε σε φιλους σας με εναν media center στην τσέπη). Η οθονη αφης βεβαια δε δουλευει σε Linux παρα μονο σε Android αλλα δε θα τη χρειαστειτε κιολας μιας και αυτα τα frontend ειναι ετσι φτιαγμενα ωστε να πατε εκει που θελετε με ελαχιστα πατήματα.

Εγώ το εχω χρησιμοποιησει μονο με ArkOS με εξαιρεση μια ωρα οταν το ανοιξα που τεσταρα το default λειτουργικο. Μπορω να πω πως τρεχει τα παντα εως ΚΑΙ Sega Dreamcast στην οποία έχει αριστες επιδοσεις χωρις κολληματα σε οτι και αν δοκιμασα (Shen Mue, Street Fighter 3 - 3rd Strike, LoK Soul Reaver, The House of the Dead 2). Φυσικα οι συνηθεις υποπτοι οπως το Nintendo 64 ποικιλουν απο παιχνιδι σε παιχνιδι σε επιδοσεις, αλλα με τετοια specs αυτο θελω να πιστευω πως ειναι περισσοτερο θεμα του ιδιου του εξομειωτη.

Επίσης να επισημανω το ποσο σημαντικη ειναι η Linux μερια αφου μεσω του (ενσωματωμενου στο ArkOS) portmaster, παιζετε native και οχι μεσω εξομειωσης, παιχνιδια απο τον κοσμο του Linux, οπως Half Life, Doom 3, Celeste και άλλα (full speed). Και βεβαια, κλασσικες 'χακεριες' οπως η unofficial μεταφορα του TMNT Shredders Revenge από το Steam, το οποιο παιζει αψογα και δειχνει και πολυ ομορφο.

 

Spoiler

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 963
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Πρέπει να ξεθάψω το ps Vita μου. Αν και θυμάμαι παλαιότερα δεν είχα μείνει ευχαριστημένος με τον SNES emulator.

Εγώ στο psp καλά έπαιζα θυμάμαι. 😛

8 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Το RG353M ειναι εξαντλημενο απο Ευρωπη αρκετες εβδομαδες τωρα, τωρα για το αν θα ξαναυπαρξει stock, ελα μου ντε, θα πρεπει να υπολογισεις γυρω στα 190 ευρώ, αν δε φας εξτρα χρεωση στο τελωνειο.

Οσο για το πως ειναι, να πω πως αυτη ειναι η πρωτη συσκευη του ειδους που αγοραζω αν και παρακολουθω την Anbenic μερικα χρονια τωρα, αλλα δεν ειχε ποτέ το form factor που ηθελα με εξαιρεση το 351MP που ομως δεν εχει WiFi και ξαφνικα μπαινω και βλεπω το 353M που ειναι αυτο ακριβως που ηθελα (plus, αν κρινω απο τα σχολια στο διαδικτυο πρεπει οντως να ειναι η καλυτερη συσκευη της Anbernic).

Τέλεια πλήκτρα, μεταλλικό σώμα, Ιδανικό μέγεθος (ίσως, λέω ίσως θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη οθονη), πανεμορφη οθονη btw, τα ηχεια πολυ δυνατα κ καθαρα, dual boot με linux (το Android με αφηνει παγερα αδιαφορο σε κονσολες ετσι κ αλλιως, μπηκα μια φορα μονο για να δω οτι δουλευει), HDMI (κατι πολυ πρακτικο αν σκεφτουμε οτι το ArkOS εχει ενσωματωμενο τον Kodi, του χωνετε μια δευτερη καρτα με ταινιες και πατε σε φιλους σας με εναν media center στην τσέπη).

Εγώ το εχω χρησιμοποιησει μονο με ArkOS με εξαιρεση μια ωρα οταν το ανοιξα που τεσταρα το default λειτουργικο. Μπορω να πω πως τρεχει τα παντα εως ΚΑΙ Sega Dreamcast (το Shen Mue το παιζει αψογα). Φυσικα οι συνηθεις υποπτοι οπως το Nintendo 64 ποικιλουν απο παιχνιδι σε παιχνιδι σε επιδοσεις, αλλα με τετοια specs αυτο θελω να πιστευω πως ειναι περισσοτερο θεμα του ιδιου του εξομειωτη.

Επίσης να επισημανω το ποσο σημαντικη ειναι η Linux μερια αφου μεσω του (ενσωματωμενου στο ArkOS) portmaster, παιζετε native και οχι μεσω εξομειωσης, παιχνιδια απο τον κοσμο του Linux, οπως Half Life, Doom 3, Celeste και άλλα (full speed). Και βεβαια, κλασσικες 'χακιεριες' οπως η unofficial μεταφορα του TMNT Shredders Revenge από το Switch, το οποιο παιζει αψογα και δειχνει και πολυ ομορφο.

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Ευχαριστούμε πολύ για το review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Εγώ στο psp καλά έπαιζα θυμάμαι. 😛

Ευχαριστούμε πολύ για το review.

Παραδόξως και εγώ θυμάμαι στο psp έπαιζε μια χαρά τους emulators. Στο Vita όμως μέσα από το Adrenaline δεν είχε την απόδοση που ήθελα. Είχα frame skips. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IMG_20230205_090701_edit_117789263037825.jpg

IMG_20230205_091302.jpg

IMG_20230205_091810.jpg

IMG_20230205_092014.jpg

 🤣🤣

received_902923357803181.jpeg

received_557050496477254.jpeg

received_919333855915064.jpeg

received_703776951530951.jpeg

received_869964700903412.jpeg

received_758418469273475.jpeg

received_2283148198521667.jpeg

received_902923357803181.jpeg

 

received_1296059027609917.jpeg

Η γυναίκα είναι fun του Pikachu και έπρεπε να κάνω κάτι για να την δελεασω να μην γκρινιάζει για τις κονσόλες 🤣🤣 και εγώ είμαι fun των stickers.. Μόνο το series x το έχω αφήσει απείραχτο από εμφάνιση , συν ότι το έχω στο σαλόνι.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, NickTG είπε

Ετοιμάζεται σιγά σιγά το δωμάτιο.

Έφτιαξα το γραφείο αλλά δεν έχω καρέκλα! :lol:

 

IMG_20230207_223347_683.jpg

Αν αυτός ο πάγκος είναι το γραφείο, να μεταφέρω μια εμπειρία μετά από χρήση που είχα σε δουλειά.

Χωρίς mousepad, το σημείο που βρισκόταν το πληκτρολόγιο και κυρίως το ποντίκι μετά από 1-2 εβδομάδες χρήσης είχαν αρχίσει να μαυρίζουν. Αλλά και σε άλλο σημείο που είχε mousepad από την αρχή πάλι είχε εμφανίσει κάποια σημάδια.

Γενικά λέρωνε παρά πολύ εύκολα σε διάφορα σημεία και δεν καθαριζόταν ποτέ εντελώς γιατί το ξύλο έχει πόρους και "ποτίζει" εύκολα.

Προτείνω να καλυφτεί ή να βαφτεί με κάτι, δεν ξέρω με τι όμως, δεν το κατέχω το άθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μείνει έτσι. Απλά η κατασκευή έγινε αργά και σταμάτησα για βράδυ. 

4 hours ago, ilias78 said:

Θα τον βάψεις?

Αν εννοείς με χρώμα όχι. 

Απλά θα περαστεί βερνίκι για προστασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, NickTG είπε

 

Αν εννοείς με χρώμα όχι. 

Απλά θα περαστεί βερνίκι για προστασία. 

Αυτό θα σου έλεγα κ με κάλυψε ο xlinger. Πρέπει να το περάσεις με κάτι (χρώμα ή βερνίκι) για να το προστατέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Αν εννοείς με χρώμα όχι. 

Απλά θα περαστεί βερνίκι για προστασία. 

Πισω δεν βλεπω πιο σκουρο ξυλο? Εστω 1-2 τονους να γινει λιγο πιο σκουρο, πολυ πεθαμενατζιδικο φαινεται ετσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, SabotazNic said:

Πισω δεν βλεπω πιο σκουρο ξυλο? Εστω 1-2 τονους να γινει λιγο πιο σκουρο, πολυ πεθαμενατζιδικο φαινεται ετσι :P

Πίσω είναι ο τοίχος με ραμποτε και πιο σκούρος όντως. 

Κατά τα άλλα όλα τα φέρετρα που έχω δει είναι σε σκούρο χρώμα. :P

Γενικά πήγα επίτηδες σε αυτό γιατί ήθελα κάτι πιο ανοιχτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...