Προς το περιεχόμενο

Έκθεση Φωτογραφιών Gaming Rooms/Συλλογών


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 963
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Μετακόμιση παιχνιδιών Switch για το καινούριο gaming room + μια πρόχειρη φώτο από την τηλεόραση. :P

 

 

IMG_20230202_225139.jpg

IMG_20230202_225725.jpg

Ποια joy con έχεις κουμπωμένα στο switch;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ποιο από τα τρία έχει καλύτερη ποιότητα οθόνης;

Χμμμ.. Θα σου πω με βάση τα Retro games μέσω emulator Retroarch κτλ.. 

Πρώτο πάει το rp3+ και μετά είναι κοντά το honor 10(κινητό με gamesir X2 είναι στην εικόνα) με το switch.. Την καλύτερη ανάλυση οθόνης την έχει το honor 10 βάση specs, αλλά την καλύτερη εμπειρία για retro gaming την έχει το retroid pocket 3 plus σε σχέση με τα άλλα δύο.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Χμμμ.. Θα σου πω με βάση τα Retro games μέσω emulator Retroarch κτλ.. 

Πρώτο πάει το rp3+ και μετά είναι κοντά το honor 10(κινητό με gamesir X2 είναι στην εικόνα) με το switch.. Την καλύτερη ανάλυση οθόνης την έχει το honor 10 βάση specs, αλλά την καλύτερη εμπειρία για retro gaming την έχει το retroid pocket 3 plus σε σχέση με τα άλλα δύο.. 

Retroid Pocket σε σχέση με το Switch; Ρωτάω γιατί είμαι στο μεταίχμιο για το αν θα αντικαταστήσω το switch για retro gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Retroid Pocket σε σχέση με το Switch; Ρωτάω γιατί είμαι στο μεταίχμιο για το αν θα αντικαταστήσω το switch για retro gaming.

Είναι πολύ περίεργη η φάση με όλα αυτά τα retro μηχανήματα. Όπως και με τις σταθερές π.χ. τα pandora η ουσία όλη (για μένα) είναι η διεπαφή και το αν είναι Plug and play. Ένα κινητό π.χ. σύγχρονο είναι πιο δυνατό από όλα αυτά τα soc που βάζουν εκεί. Για παράδειγμα εγώ αντί για ένα pandora box αγόρασα ένα rpi-400 μια SD 128gb και έκαψα ένα img αλλά αγόρασα μαζί και το 8-bitdo arcade stick το οποίο το συνδέω και στο switch.,

Γενικώς η φάση είναι λίγο του τι θες, τι θες να πληρώσεις κτλ κτλ...

Νομίζω ότι η καλύτερη φάση είναι το evercade που αγόρασε παραπάνω όπως είπε ο @NickTG διαφορετικά μετά στην ουσία είναι πόλεμος emulator κτλ...

Προφανώς hacked switched είναι πολύ καλύτερο σε προδιαγραφές με τον Tegra. Tα σκοτώνει όλα εκεί έξω.

Επεξ/σία από Steele
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Retroid Pocket σε σχέση με το Switch; Ρωτάω γιατί είμαι στο μεταίχμιο για το αν θα αντικαταστήσω το switch για retro gaming.

Για retro gaming είναι ανώτερο το retroid pocket 3 plus από το switch.. 

Το switch αν το έχεις hacked να το κρατήσεις.. Έχει ένα σωρό indie(retro gaming style) που μπορείς να απολαύσεις.. Για να αποδώσει το switch σε retro gaming(gc,wii κτλ) πρέπει να περάσεις android που δεν έχω ασχοληθεί.. Μόνο Lakka είχα περάσει να δω τι παίζει, αλλά δεν φτάνει σε απόδοση το rp3+.. Δεν θα έδινα το Switch cfw για να το αντικαταστήσω με το rp3+, το καθένα έχει την δική του χαρη και το ζήτημα είναι τι ζητάς από την κάθε συσκευή.. Έχω switch cfw στημένο με emulators, rp3+, κινητά κτλ, αλλά θέλω να πάρω κάποια στιγμή και ένα με 3,5 ίντσες vertical retro handheld (Anbernic rg35xx ή το miyoo mini plus όταν βγει) για να παίζω 16bit games.. Μην σου πω ότι ακόμα και το powkiddy v90 το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον για τα χρήματα του.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ στο advance έπρεπε απλά να βάλω μπαταρίες. Το ds έχει να φορτίσει καμία 10αρια χρόνια, αλλά το switch έτσι και δεν του δώσεις σημασία 1 εβδομάδα, πάει πέθανε 

 

20230204_003457.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Για retro gaming είναι ανώτερο το retroid pocket 3 plus από το switch.. 

Το switch αν το έχεις hacked να το κρατήσεις.. Έχει ένα σωρό indie(retro gaming style) που μπορείς να απολαύσεις.. Για να αποδώσει το switch σε retro gaming(gc,wii κτλ) πρέπει να περάσεις android που δεν έχω ασχοληθεί.. Μόνο Lakka είχα περάσει να δω τι παίζει, αλλά δεν φτάνει σε απόδοση το rp3+.. Δεν θα έδινα το Switch cfw για να το αντικαταστήσω με το rp3+, το καθένα έχει την δική του χαρη και το ζήτημα είναι τι ζητάς από την κάθε συσκευή.. Έχω switch cfw στημένο με emulators, rp3+, κινητά κτλ, αλλά θέλω να πάρω κάποια στιγμή και ένα με 3,5 ίντσες vertical retro handheld (Anbernic rg35xx ή το miyoo mini plus όταν βγει) για να παίζω 16bit games.. Μην σου πω ότι ακόμα και το powkiddy v90 το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον για τα χρήματα του.. 

Εννοείται ότι το switch δεν πωλείται για κανέναν λόγο. Επειδή παίζω μέχρι 16bit era σκεφτόμουν το rg35xx γιατί το switch παραειναι μεγάλο για να το κουβαλάω. Αλλά έλεγα μήπως πήγαινα ένα βήμα παραπέρα με το rp3+ λόγο form factor και οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Εννοείται ότι το switch δεν πωλείται για κανέναν λόγο. Επειδή παίζω μέχρι 16bit era σκεφτόμουν το rg35xx γιατί το switch παραειναι μεγάλο για να το κουβαλάω. Αλλά έλεγα μήπως πήγαινα ένα βήμα παραπέρα με το rp3+ λόγο form factor και οθόνης.

Δεν κοιτάς και κανένα Anbernic που έχει και αποθήκες στην Ευρώπη ώστε να μην έχεις και τελωνείο;

Το RG353M που πήρε ο @xaerialtwistx φαίνεται καλό.

Ας μας πει και λίγο παραπάνω πώς είναι.

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δεν κοιτάς και κανένα Anbernic που έχει και αποθήκες στην Ευρώπη ώστε να μην έχεις και τελωνείο;

Το RG353M που πήρε ο @xaerialtwistx φαίνεται καλό.

Ας μας πει και λίγο παραπάνω πώς είναι.

Σωστός . Φαίνεται πολύ καλή επιλογή κι αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Σωστός . Φαίνεται πολύ καλή επιλογή κι αυτό. 

Ψάχνω και εγώ είναι η αλήθεια για έναν ξάδερφό μου. Έλεγα για psp ή ps vita μιας και θέλει έστω μέχρι ps1 να παίζει αλλά με τα retroid/anbernic/miyoo που υπάρχουν ίσως είναι καλύτερα σαν επιλογή.

Το θέμα είναι στα 100-120€ τι παίρνεις... 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Ψάχνω και εγώ είναι η αλήθεια για έναν ξάδερφό μου. Έλεγα για psp ή ps vita μιας και θέλει έστω μέχρι ps1 να παίζει αλλά με τα retroid/anbernic/miyoo που υπάρχουν ίσως είναι καλύτερα σαν επιλογή.

Το θέμα είναι στα 100-120€ τι παίρνεις... 😅

Πρέπει να ξεθάψω το ps Vita μου. Αν και θυμάμαι παλαιότερα δεν είχα μείνει ευχαριστημένος με τον SNES emulator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...