Προς το περιεχόμενο

Έκθεση Φωτογραφιών Gaming Rooms/Συλλογών


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως ο μόνος παγκοσμίως (ειλικρινά δεν περιμένω να υπάρχουν πάνω από 2-3 άτομα ακόμα), που έχει ολη τη συλλογή της SLG, διπλή. Υπάρχουν ακόμα 6-7 τίτλοι που δεν έχω λάβει άσχετα από τον αριθμό των κονσολών στις οποίες εκδόθηκαν (πχ το Darius Cozmic Collection το περιμένω για 2 κονσόλες x 2 και το υπολογίζω σαν έναν τίτλο), και βασικά έτσι όπως πάνε οι αποστολές τον τελευταίο χρόνο με αυτούς τους εκδότες δεν περιμένω ποτέ να δω τη συλλογή μου ολόκληρη :D (πιθανόν να την έχω ξανανεβασει πιο παλιά)

Αν και τα κρατάω όλα σφραγισμένα, τα διαμαντάκια τα έχω και σε digital με αποκορύφωμα τα Velocity 2x και το Necrosphere που θεωρω πως είναι 2 από τα καλύτερα indie των τελευταίων ετών. Και το 99Vidas πολύ καλό για όσους μεγάλωσαν με Streets of Rage / Double Dragon.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 963
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα μεγάλο μπράβο που έχεις καταφέρει κάτι τέτοιο.

Ελπίζω να έχεις μεγάλο σπίτι / αποθήκη / βίλα για τις συλλογές σου. 😛

Κάποια στιγμή πρέπει και εγώ να ανεβάσω τίποτα... (όταν τα παραλάβω)

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Grim Ripper είπε

Ένα μεγάλο μπράβο που έχεις καταφέρει κάτι τέτοιο.

Ελπίζω να έχεις μεγάλο σπίτι / αποθήκη / βίλα για τις συλλογές σου. 😛

Το προβλημα ποτέ δεν ήταν τα βιντεοπαιχνίδια αλλά τα περιοδικά και τα βιβλία από τα οποία επίσης κάνω συλλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Το προβλημα ποτέ δεν ήταν τα βιντεοπαιχνίδια αλλά τα περιοδικά και τα βιβλία από τα οποία επίσης κάνω συλλογές.

Στο μέλλον ελπίζω να ανοίξεις κάποιου είδους μουσείο με ότι αντικείμενα έχεις συλλέξει. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Κάτσε τώρα που θα λάβω mock case του Jak 4 από Naughty Dog να δεις τι παει να πει collectors item 

Εγώ από την άλλη περιμένω από μέρα σε μέρα ένα press kit. :D

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πρώτες εντυπώσεις : καλή ποιότητα κατασκευής ,σχετικά ευμεγεθες για μίνι κονσόλα αλλά και πάλι μεταφέρεται άνετα σε ένα backpack ασ πουμε. 

Game pad σχετικά μικρό σε μέγεθος αλλά με πάρα πολύ καλό dpad. 

Δεν έχει charger για να συνδέσεις το usb καλώδια τροφοδοσίας αλλά πρακτικά δεν χρειάζεται καθώς μπορείς να πάρεις ρεύμα από ένα usb της τηλεορασης

Μενού επιλογής παιχνιδιών μάλλον το καλύτερο σε μινι κονσόλες. Όταν επιλέγεις ένα game βλέπεις πχ τη hu card η το cd να φορτώνει και ακούς και αντίστοιχο ήχο( ο ήχος από το cd πολύ νοσταλγικός ) 

Δεν έχω παίξει στο ορίτζιναλ pc engine οπότε δε ξέρω αν το emulation είναι καλό αλλά μεχρι στιγμής castlevania ,lords of thunder και ys μου φάνηκαν πολύ καλά . Για το lords of thunder έχει αναφερθεί input lag αλλά ακριβώς επειδή δεν έχω παίξει το original μου φάνηκε μια χαρά. Από πλευράς παιχνιδιών η χαρά των shoot em ups  και πολλά άλλα καλά παιχνίδια όπως πχ bomberman ,neutopia κλπ. Δυστυχώς το snatcher ,μόνο στα γιαπωνεζικα

Παραληψη η έλλειψη manual για τα γκειμς. Επίσης αρνητικό η έλλειψη δεύτερου gamepad καθοτι είναι γενικά δύσκολο να βρεθούν επί του παρόντος 

Συνολικά εξαιρετική μίνι κονσόλα on par με το SNES mini για μένα , αρκεί να σου αρέσουν τα shooter βέβαια.

 

 

 

 

IMG_20200601_152602.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιες πρόσφατες αγορές :D

Το Prince of Persia είναι το press kit από το παιχνίδι του 2008.

Το backpack του Horizon είναι από ένα special press kit που δόθηκε σε συγκεκριμένα άτομα (εδώ Ελλάδα μάλλον μόνο οι Unboxholics το παρέλαβαν).

vG7ZKyD.jpg

 

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...