Προς το περιεχόμενο

AMD APUs


subject 12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους !!! 

 

σχετικά με τις apu της amd, ο χρονισμός των μνημών παίζει μεγάλο ρόλο για τη gpu?

για παράδιγμα σε σύνγριση 1600 με 2400mz ram, στην πράξη θα "κερδίσεις σε fps" ?

 

επίσεις εάν οι μνήμες είναι 2400mz για να δουλέψουν στα 2400 απλά τις διλώνεις ή χρηάζετε

και κάπια άλλη διαδικασία ?  

 

το chipset a85 αξίζει τα λεφτά του απέναντι στο a75 εάν το σύστιμα προορίζετε για ελαφρυ oc κυρίος στη gpu ?

 

οι καινουριες apu βγένουν ιουνιο?

 

αυτα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι apu διψάνε για mhz @ ram's και ανεβαίνουν τα fps στην gpu , το Α85 είναι ανώτερο και θα φιλοξενήσει και τη νέα σειρά επεξεργαστών 6700/6800Β/6800Κ που θα φοράνε gpu's σειράς 8ΧΧΧD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δεις διαφορά με τις μνήμες σε 3D.2400 δεν υποστηρίζουν επίσημα ακόμα αλλά μπορεί να μπαίνουν χειροκίνητα.

 

Ιούνιο βγαίνουν για desktop οι καινούριοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάκη δεν θα είναι ανάλογα τη μητρική ; 

Κάπου διάβασα ότι το Α85 θα τους υποστηρίζει 100% ενώ το Α75 δεν θα είναι τόσο σίγουρο , φυσικά και ανάλογα την εταιρία (μητρικής) με τα Bios updates 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάκη δεν θα είναι ανάλογα τη μητρική ; 

Κάπου διάβασα ότι το Α85 θα τους υποστηρίζει 100% ενώ το Α75 δεν θα είναι τόσο σίγουρο , φυσικά και ανάλογα την εταιρία (μητρικής) με τα Bios updates 

 

Εγώ πάντως δεν έχω δει πουθενά κάτι τέτοιο.Αν μπορείς να βρεις τη πηγή σε παρακαλώ να τη παραθέσεις.

 

 

2400mhz δύσκολα πάντως θα τα πιάσουν, νομίζω 2133 πόσο είναι πετυχαίνουν οι περισσότεροι.

 

Από 1866 στους trinity επίσημα θα χουν 2133 όμως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν έχω τόση γνώση και εμπειρία με της apu των AMD ..

Στο probook 4545s που έκαναν αναβάθμιση σε A8 4500m (εχει την 7640g αν θυμάμαι ) και σε συνδιασμό με την 7650M που έχει το λάπτοπ στα παιχνίδια πετάει ..δεν το περίμενα ..αν και τα bechmarks λένε αλλα ..αλλά ποιος νοιάζεται..

 

οσο για της μνήμες έβαλα 2χ4 corsair 1600 δεν ήξερα οτι μπορεί να πάρει και παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...