Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

mono kai mono i proidopiisi tou rularei asxima :P

Harvester contains various scenes of violence and gore; implied sexual intercourse, masturbation and S&M; profanity; cannibalism; prostitution; and stereotypes of homosexuals, Native Americans, and Italians.

 

...

 

where do I sign up? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία όλα αυτά που λέτε, αλλά επειδή ψιλοαμφιβάλλω αν τα περισσότερα από αυτά θα παίζουν σε WinXP :P. υπάρχει κάποιο σχετικά καινούργιο που να δουλεύει σίγουρα? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογώ ότι κανένα παιχνίδι δεν με τρόμαξε. Τι D είχα παίξει,τι Resident Evil,τι Alone In The Dark,τι System Shock 2,πράμα λέμε (μήπως επειδή πιο παλιά έβλεπα τον Freddy Krueger στο Εφιάλτη Στον Δρόμο Με Τις Λεύκες και άλλα πολλά θρίλερ που ούτε καν θυμάμαι τίτλους; :P). Ακόμα και τα νέα Doom3/FEAR/Undying/Project Zero δεν με έκαναν να τρομάξω (όλα τα παραπάνω παιχνίδια εννοείται ότι τα έπαιζα μόνο βράδυ με τέρμα τον ήχο).

 

Οι μοναδικές στιγμές που είχα νιώσει κάπως βαριά την ατμόσφαιρα ήταν στο AvsP2,στην πρώτη αποστολή του marine. Συνέχεια ακούς ήχους του Predator και βλέπεις τα "έργα" του και λες από μέσα σου <<Τώρα θα πεταχτεί μπροστά μου και θα με σκίσει,τώρα να να να βλέπω το lazer. Τρέχουμεεεεεεεεεε>>. Μετά το πρώτο level όμως σπάνια με έκανε να νιώσω άβολα. Επίσης ο ήχος κι η ατμόσφαιρα του Condemned ήταν από τις καλύτερες και μπορώ να πω ότι δημιουργούσε φόβο λόγω ανασφάλειας.

 

Ότι και να έχω παίξει πάντως δεν έχω ποτέ νιώσει να πηγαίνει το σκ@το στην κάλτσα.

 

 

PS: sarisn το Condemned: Criminal Origins τρέχει σίγουρα. Παίξε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά που λέτε, αλλά επειδή ψιλοαμφιβάλλω αν τα περισσότερα από αυτά θα παίζουν σε WinXP :P. υπάρχει κάποιο σχετικά καινούργιο που να δουλεύει σίγουρα? :)

 

dokimase to Blair Witch Project pisteuw pos paizi tou 2000 einai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά που λέτε, αλλά επειδή ψιλοαμφιβάλλω αν τα περισσότερα από αυτά θα παίζουν σε WinXP :P. υπάρχει κάποιο σχετικά καινούργιο που να δουλεύει σίγουρα? :)

 

Dokimase to Undying!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο FEAR χωρις το expansion τα επαιξα για λιγο οταν ήμουν σε μια φαση

μεσα στους αεραγωγους και την ειδα να πεταγετε μπροστα μου η μικρη

και εκεινη την στιγμη να εχω αναψει τον φακο(οσοι το θυμουνται θα καταλαβουν)

 

στο FEAR expansion point στην αρχη στην εκκλησια την μεγαλη και μετα στην μικρη που ερχοταν πανω σου και δεν μπορουσες να κανεις τιποτα

 

 

και το Condemned criminal origin ειδικα οταν δεν εβρισκα οπλο πηγαινα σαν τα ποντικια απο τοιχο σε τοιχο

οταν ομως εβρισκα οπλο:evil: ... καταλαβαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DOOM1 ....

 

Dev eixame suvi8isei ekeivh thv epoxh oute to 3D kala kala.... Ksafnika ekei pou empeves se eva domatio akouges eva 8oribo 'h eva krotalisma kai sou thv epeftav ta kefalia apo to pou8eva .... alh fash otav ta zeiseis prwth fora!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Silent Hill. Ο ήχος του ραδιοφώνου με στοιχειώνει ακόμα.

Επίσης θα πω κάτι κουλό:

 

Στο Pandora Directive (Tex Murphy και τα μυαλά στα κάγκελα) όταν πας στο Roswell. Σας φαίνεται γελοίο αλλά εγώ είχα χεστεί πάνω μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...