Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω τελειωσει 3/12 και δν εχω παρει μια κ διαβαζω μερικους που τελειωσαν πριν κανα μηνα να παρουν λεφτα! ποτε ξανα σε τετοιου ειδους προγραμματα για τζαμπα λαλακες!

Tα κεκ φταίνε.Μόνο τα χαρτιά πρέπει να φτιάξουν και αυτά λάθος τα κάνουν ή δεν τα στέλνουν έγκαιρα.Όσοι έχουν επιλέξει σωστά κεκ μια χαρά λεφτά έχουν πάρει.Αλί σε μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλησπερα παιδια. Πηρα σημερα τηλ. στο γραφειο παρακαταθετικων και δανειων και ρωτησα μηπως γνωρίζουνε για το κεκ μου αν εχουνε φτασει τα χαρτια μας για να πληρωθούμε. Μου ζητήσανε το Kayas και λεω ρε παιδια δεν το ξερω απ'εξω δυστυχως. Το πρόβλημα εχει ως εξης. Λενε ότι αυτοι στελνουνε αμεσως τα χρηματα και πολλες φορες τα κανουνε μεσω e-banking. Αλλοτε μπορει καποιος υπάλληλος να εχει παρει αδεια και παει λεγοντας. Το πρόβλημα είναι ότι για να μας καταθεσουνε τα λεφτα πρεπει να τα στειλει "ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ" αλλα από ότι βλεπω εκει μεσα ουτε ενδιαφέρονται να σηκωσουνε το τηλ ουτε να κανουνε λιγο πιο συντομα. (Δυστυχως για εμας.) Το πρόβλημα είναι να δουμε τι θα κανουμε. Παντως λενε πληρωμες κανουνε καθημερινα. Ότι ωρα και να τους στειλουνε τα χρηματα πληρωμες κανουνε. Εντος ωραριου φυσικα. Αυτά ειχα να πω οι περισσοτεροι θα τα ξερετε σε αλλους απλα επιβεβαιωνω καποιες θεωριες. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια. Πηρα σημερα τηλ. στο γραφειο παρακαταθετικων και δανειων και ρωτησα μηπως γνωρίζουνε για το κεκ μου αν εχουνε φτασει τα χαρτια μας για να πληρωθούμε. Μου ζητήσανε το Kayas και λεω ρε παιδια δεν το ξερω απ'εξω δυστυχως. Το πρόβλημα εχει ως εξης. Λενε ότι αυτοι στελνουνε αμεσως τα χρηματα και πολλες φορες τα κανουνε μεσω e-banking. Αλλοτε μπορει καποιος υπάλληλος να εχει παρει αδεια και παει λεγοντας. Το πρόβλημα είναι ότι για να μας καταθεσουνε τα λεφτα πρεπει να τα στειλει "ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ" αλλα από ότι βλεπω εκει μεσα ουτε ενδιαφέρονται να σηκωσουνε το τηλ ουτε να κανουνε λιγο πιο συντομα. (Δυστυχως για εμας.) Το πρόβλημα είναι να δουμε τι θα κανουμε. Παντως λενε πληρωμες κανουνε καθημερινα. Ότι ωρα και να τους στειλουνε τα χρηματα πληρωμες κανουνε. Εντος ωραριου φυσικα. Αυτά ειχα να πω οι περισσοτεροι θα τα ξερετε σε αλλους απλα επιβεβαιωνω καποιες θεωριες. :/

Τον ΚΑΥΑΣ τον γραφει πανω στη συμβαση μας..Οποτε μπορεις αυριο να δοκιμασεις παλι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια. Πηρα σημερα τηλ. στο γραφειο παρακαταθετικων και δανειων και ρωτησα μηπως γνωρίζουνε για το κεκ μου αν εχουνε φτασει τα χαρτια μας για να πληρωθούμε. Μου ζητήσανε το Kayas και λεω ρε παιδια δεν το ξερω απ'εξω δυστυχως

 

Για να καταλάβω, αν τους έλεγες το  ΚΑΥΑΣ θα σου έλεγαν πότε θα μπουν τα λεφτά στον λογαριασμό τραπέζης σου (εθνική ή ότι άλλο έδωσες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xtmsnpr Όχι ακόμα! Το βλέπω κατά το Μάιο εγώ, όπως το προηγούμενο.

ευχαριστώ!Γιατί πρέπει να δούμε και τι θα γίνει,και όπως το λες με πάει μακρυά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ηταν κανεις απο εδω μεσα στο κεκ επικοινωνια εκπαιδευση στην αθηνα? και αν ναι, ξερει να μου πει  εαν εχει στειλει το κεκ μας τα χαρτια στο υπουργειο? γιατι δε βγαζω ακρη μαζι τους και κουραστηκα να ακουω μισολογα. μη μιλησω για τις γραμμες του υπουργειου δυο μηνες τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ασχοληθεί κανείς με το 30-69; Αυτό είχε μία διαφορά σε σχέση με τους εργοδότες. Έπρεπε να πάρουν έναν αριθμό μητρώου από τον ΟΑΕΔ. Πιθανώς το καινούριο να ακολουθεί αυτή τη δομή. Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς σημαίνει αυτό, αλλά ελπίζω ότι θα υπάρχει πλέον πιο άμεση επαφή εργοδότη-ωφελούμενου, χωρίς τη διαμεσολάβηση των ΚΕΚ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι το 30-66 ειναι διαφορετικο

πρεπει να κανει αιτηση ο εργοδοτης και μετα να παρει ατομο

ο υποψηφιος δεν κανει κατι (καποια αιτηση στον οαεδ) αλλα θα πρεπει μονος του να βρει δουλεια

 

δεν εχει σχεση με το πως λειτουργει το voucher και στο παρελθον υπηρχαν παρομοια, ως προς τον τροπο προσληψης, προγραμματα του οαεδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακαταθηκών και δανείων κάνει μόνο την πληρωμή. Και το ΚΑΥΑΣ να του δόσεις θα σου πει αν δόθηκε εντολή πληρωμής απ' αυτούς προς την τράπεζα.

Αν έχουν πάει τα χαρτιά από το ΚΕΚ μόνο το υπουργείο και το ΚΕΚ το γνωρίζει.

Τα τηλέφωνα που έχουν για τους καταρτιζόμενους είναι το 800 114 4444

Τα άλλα τηλέφωνα δεν τα απαντούν πάντα και ιδικά αυτές τις μέρες που έχουν απεργίες.

 

Aleexandra_1990

Εσύ πότε τελείωσες την πρακτική σου; ο τελευταίος στο τμήμα σου ξέρεις πότε τελείωσε την πρακτική του;

Αν ακούς μισόλογα... μάλλον δεν έχουν πάει ακόμα!

 

Miracle worker

Ήταν 10.000 και μέσα σε 3 μέρες εξαντλήθηκαν οι αιτήσεις για το πρόγραμμα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα!!! 

 

Θεωρία άρχισα 23/9/13 και πρακτική 9/10/13.

Για τα παραπάνω πληρώθηκα 7/1/14 και 3/4/14 αντίστοιχα.

Ξέρει κανείς αν θα δηλώσω κάτι στη φετινή φορολογική δήλωση, ενώ το 2013 δε πήρα δραχμή;

Ο λογιστής θα ξέρει;

Sorry αν είμαι κομματάκι OffTopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα!!! 

 

Θεωρία άρχισα 23/9/13 και πρακτική 9/10/13.

Για τα παραπάνω πληρώθηκα 7/1/14 και 3/4/14 αντίστοιχα.

Ξέρει κανείς αν θα δηλώσω κάτι στη φετινή φορολογική δήλωση, ενώ το 2013 δε πήρα δραχμή;

Ο λογιστής θα ξέρει;

Sorry αν είμαι κομματάκι OffTopic.

 

 

Φυσικα και δεν εισαι offtopic.  ελπιζω σημερα να δουμε καμια ασπρη μερα και εμεις. αν απεργουνε και οι κυριοι στο υπουργειο τοτε ειμαστε για ετοιμοι για φονο......Νεα μερα σημερα για να δουμε τι θα γινει και σημερα.....

Το παρακαταθηκών και δανείων κάνει μόνο την πληρωμή. Και το ΚΑΥΑΣ να του δόσεις θα σου πει αν δόθηκε εντολή πληρωμής απ' αυτούς προς την τράπεζα.

Αν έχουν πάει τα χαρτιά από το ΚΕΚ μόνο το υπουργείο και το ΚΕΚ το γνωρίζει.

Τα τηλέφωνα που έχουν για τους καταρτιζόμενους είναι το 800 114 4444

Τα άλλα τηλέφωνα δεν τα απαντούν πάντα και ιδικά αυτές τις μέρες που έχουν απεργίες.

 

Aleexandra_1990

Εσύ πότε τελείωσες την πρακτική σου; ο τελευταίος στο τμήμα σου ξέρεις πότε τελείωσε την πρακτική του;

Αν ακούς μισόλογα... μάλλον δεν έχουν πάει ακόμα!

 

Miracle worker

Ήταν 10.000 και μέσα σε 3 μέρες εξαντλήθηκαν οι αιτήσεις για το πρόγραμμα αυτό.

Εισαι σιγουρος οτι ισχυει το τηλ που δινεις? Το 800 114 4444? Διοτι παιρνω τηλ χτυπαει μια φορα και μετα πεφτει η γραμμη. Εχω παρει απο 3 διαφορετικες συσκευες δεν νομιζω να φταιω εγω....Καποιος εχει κατεβασει εδω και μερες το τηλεφωνο μαλλον . :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...