Προς το περιεχόμενο

Manta Powertab MID705


mpompo13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον το tablet ηταν χαλασμενο και μου εστειλαν ενα καινουργιο:πρωτες παρατηρησεις και θελω την βοηθεια σας1)φορτισα την μπαταρια 6 ωρες οπως λεει το manual και δεν φορτισε 100% αλλα 87% αυτο ειναι προβλημα?πρεπει να τους το πω μηπως μου κανει τα ιδια με το mid711 που ειχε προβλημα με την φορτηση?παρακαλω την γνωμη σας,2)πηγα στο tablet και στο play store και συνδεθηκα με τον λογαριασμο μου gmail ετσι οταν πηγα στις ρυθμισεις google δεν δεχοταν το gmail επειδη λει οτι αυτος ο λογαριασμος υπαρχει στο tablet τι κανω?3)οταν παω στο pc στο google play και στελνω εφαρμογες στο tablet δεν τις κατεβαζει τι γινετε?καμια βοηθεια?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενδιαφερομαι να αγορασω το Manta απο e-shop στα 59,00 ευρωπουλα.

 

Το θελω βασικα για να χαζευω στο ιντερνετ, κανα στοιχημα,αναγνωση και κανα βιντεακι απο youtube

αξιζει η να παω σε κατι ποιο ακριβο ; Δε θελω να σκασω πολλα χρηματα καθως εχω αγορασει αρκετα ακριβο lap top

και εκτος απο αυτο θα ειναι και το πρωτο tablet μου. Το θεμα ειναι προβληματα να μην βγαζει γιατι απο χαρακτηριστικα

που ειδα ειναι καλο με βαση την τιμη του.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι να αγορασω το Manta απο e-shop στα 59,00 ευρωπουλα.

...

Ευχαριστω.

 

τουμπανο ειναι παρτο.το εχω 5 μηνες,κ μεχει ευχαριστησει πολυ.αν εχει μεσα την 4.0.3,αστην ως εχει κ μη βαλεις την 4.2.2 γιατι ενιοτε θα κρεμαει λιγο.δε πιστευω οτι φταιει το ταμπλετ γιαυτο,μαλλον την εβγαλαν λιγο βιαστικα.

 

γιαυτα που θες να κανεις ειναι υπεραρκετο.κ ταινιες βλεπεις ΑΝΕΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια αυτα που πηρα απο σοβαρο μαγαζι eshop, manta powertab mid705 kai 711(Πολωνικα κατασκευαζονται στην Κινα) προβλημα παρουσιασαν,το ενα δεν κρατουσε τις ρυθμισεις και γυριζε στα Πολωνικα και το δευτερο δεν γεμιζε η μπαταρια 100% αλλα 95% και τα εστειλα πισω μου στειλαν για το πρωτο το 705 ενα καινουργιο αλλα απο τις πρωτες γεμισεις των 6 ωρων οπως λεει το manual δεν γεμιζει η μπαταρια 85% την πρωτη φορα και 91% σημερα και τους πηρα τηλ εχθες το βραδυ απο την πρωτη γεμιση .καμια συμβουλη ?τι λετε να κανω?ευχαριστω --τι εννοεις οταν λες -to tablet ειναι εντάξει, το 705 το αγορασα 49,90 και το 711 - 89,00 σε μενα τον γρουσουζι δεν βγηκε κανενα ενταξη και ουσιαστικα ειμαι χωρις tablet μιας και κανω δοκιμες στο καινουργιο  705 να δω τι αλλο θα παρουσιαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και πως μπαινει σε download mode ?

 

Δεν ξέρω αν το πέτυχα κατά τύχη. Αν θυμάμαι καλά πατάς Vol+ μαζί με το on/off για 3 δευτερόλεπτα, τα αφήνεις και πατάς γρήγορα 6 φορές το on/off (από το site της ΜΑΝΤΑ στα πολωνικά το βρήκα, αλλά οι οδηγίες τους δεν είναι σαφείς). 

προσοχή! Το tablet θα αναψει σε download mode  αλλά η οθόνη δεν θα δειχνει τίποτα. Θα είναι μαύρη και θα μοιάζει σβηστή. Μόλις συνδέσεις το καλώδιο USB από τον υπολογιστή στο tablet, θα το δει το LiveSuit και θα σε ρωτήσει αν θες να φλασάρεις.

 

Στο recovery μπαίνει πανεύκολα. Αν θυμάμαι καλά κρατάς πατημενα Vol+ και on/off μεχρι να ανάψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω βοήθεια κατέβασα το livesuite και δεν βρίσκω ποιο αρχείο πρέπει να πατήσω για εγκατάσταση, δοκίμασα κάποια αλλά τίποτα.Έχω win7/32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καμιά rom έχει βγει?? Μέτα την 4.2.2 η ταμπλέτα σέρνεται.. πραγματικά σου σπάει τα νεύρα... και μετά το root έβγαλα όλα τα άχρηστα αλλά ελάχιστη βελτίωση είδα.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ξερει κανεις πως την εγκαθιστουμε???

 

με το Livesuit ενα προγραματακι που το δινει κ στο σαιτ της μαντα.ουσιαστικα ειναι ενα κινεζοφλασερ για ρομ,λιγο περιεργο εμφανισιακα αλλα δουλευει παντα,κ περναει κ αλλες ρομ.

 

διαβασε τις οδηγιες απτο google translate στο φορουμ του μαντα.ειναι πολυ απλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά εγώ έχω πάρει το MID706s. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την μνήμη. Λέει ότι έχει  8gb. Όταν έβαλα κάμποσες εφαρμογές έβγαλε μήνυμα ότι γέμισε η μνήμη. Είδα στις ρυθμίσεις ότι έχει 1gb εσωτ.μνήμη (που γέμισε με τα apps που κατέβασα) και 6 gb NAND FLASH memory (η οποία δεν ξέρω τι είναι και  είναι σχεδόν άδεια). Μεταφέρω κάποια apps στην NAND μέσω της εντολής move to sd απο τις ρυθμίσεις. ΟΚ όλα καλά. Αλλά....... κάποια στιγμή χρειάστηκε να κάνω reboot του tablet. Τι να δω μετά που άνοιξε? όλες οι εφαρμογές που ήταν περασμένες στην NAND flash εξαφανίστηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!  (παρόλο που η συντόμευση τους υπήρχε στην home screen) Έπρεπε να τις ξαναεγκαταστήσω. Τι γίνεται βρε παιδιά έχω φρικάρει, κάθε φορά που κάνω reboot πρέπει να ξαναεγκαταστήσω τις εφαρμογές στην NAND flash?

Επεξ/σία από enjoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα,λοιπον εχω και εγω αυτο το ταμπλετ,το αγορασα με την 4.2.2 και μετα εγκατεστησα την 4.0.4

 

απο το λινκ του xifiassamsung.

 

σημερα ανοιξα για πρωτη φορα το ρεκοβερυ αλλα δεν υπηρχε η επιλογη back up/restore...

 

γνωριζει καποιος πως περνουμε back up???

 

μηπως δεν ειναι σωστο το λινκ για την 4.0.4 και πρεπει να το κατεβασουμε απο το σαιτ της μαντα??

γιατι αποσο ειδα στο φορουμ της εχει λινκ για την 4.0.4 αλλα δεν εχω προσπαθησει να το κατεβασω

απο την στιγμη που δεν μπορω να παρω μπακ απ....

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Το Manta MID705 το έχω πάρει κι εγώ, όπως και πολύ άλλοι. Το πήρα 50 euro από το e-shop. Είναι η αλήθεια αργό, αλλά δεν μου περίσευαν παραπάνω να δώσω. Προσωπικά πάντως δοκίμασα κάποια πράγματα που διάβασα από εδώ και από άλλα sites και καλυτέρευσε λιγάκι. Το έκανα root (το κατάφερα κι ας μην είμαι τόσο καλός σε αυτά) και έκανα τα εξής που νομίζω βοηθούν (πρέπει να έχεις κάνει root για τα παρακάτω): έβαλα το  titanium backup και αφαίρεσα όλα τα χαζά που είχαν μέσα (τα έκανα backup καλού κακού). Έψαξα και έβαλα το AdAway το οποίο δυστυχώς δεν το έχει το google-play και το googlαρα (με .apk στο τέλος του ονόματος της εφαρμογής). Αφαιρόντας τις χαζοδιαφημήσεις νομίζω πάει καλύτερα! Ένα 3ο που βρήκα είναι το Greenify που βοηθάει πολύ να κλείνεις ύπουλες εφαρμόγες σαν του facebook που ενώ τις κλείνεις, τρέχουν στο backround. Ψάχνω τώρα να βάλω και κάποιο custom rom μήπως πάει ακόμη καλύτερα, όπως και κάποια καλή εφαρμογή να βοηθάει στην πολύ χάλια μπαταρία του! Δοκίμασα τον One Power Guard Pro (το τζάμπα πακέτο που έχει), αλλά μου κάνει προβλήματα! Όταν μπαίνει σε αναμονή, μετά δεν ανοίγει και πρέπει να το κάνω reboot. Ξέρει κανείς αν διορθώνετε αυτό με καμιά ρύθμηση? Ή αν βρει κανείς καμιά άλλη καλή εφαρμογή για μπαταρία έστω. 

ΥΣ: να βάλετε το Blackmart να κατεβάζετε ορισμένες εφαρμογές που κοστίζουν τζάμπα. Και αν χρησιμοποιείτε λεωφορείο στην Θεσσαλονίκη ψάξτε στο google μια εφαρμογή που λέγετε πληροφορίες ΟΑΣΘ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Το Manta MID705 το έχω πάρει κι εγώ, όπως και πολύ άλλοι. Το πήρα 50 euro από το e-shop. Είναι η αλήθεια αργό, αλλά δεν μου περίσευαν παραπάνω να δώσω. Προσωπικά πάντως δοκίμασα κάποια πράγματα που διάβασα από εδώ και από άλλα sites και καλυτέρευσε λιγάκι. Το έκανα root (το κατάφερα κι ας μην είμαι τόσο καλός σε αυτά) και έκανα τα εξής που νομίζω βοηθούν (πρέπει να έχεις κάνει root για τα παρακάτω): έβαλα το  titanium backup και αφαίρεσα όλα τα χαζά που είχαν μέσα (τα έκανα backup καλού κακού). Έψαξα και έβαλα το AdAway το οποίο δυστυχώς δεν το έχει το google-play και το googlαρα (με .apk στο τέλος του ονόματος της εφαρμογής). Αφαιρόντας τις χαζοδιαφημήσεις νομίζω πάει καλύτερα! Ένα 3ο που βρήκα είναι το Greenify που βοηθάει πολύ να κλείνεις ύπουλες εφαρμόγες σαν του facebook που ενώ τις κλείνεις, τρέχουν στο backround. Ψάχνω τώρα να βάλω και κάποιο custom rom μήπως πάει ακόμη καλύτερα, όπως και κάποια καλή εφαρμογή να βοηθάει στην πολύ χάλια μπαταρία του! Δοκίμασα τον One Power Guard Pro (το τζάμπα πακέτο που έχει), αλλά μου κάνει προβλήματα! Όταν μπαίνει σε αναμονή, μετά δεν ανοίγει και πρέπει να το κάνω reboot. Ξέρει κανείς αν διορθώνετε αυτό με καμιά ρύθμηση? Ή αν βρει κανείς καμιά άλλη καλή εφαρμογή για μπαταρία έστω. 

ΥΣ: να βάλετε το Blackmart να κατεβάζετε ορισμένες εφαρμογές που κοστίζουν τζάμπα. Και αν χρησιμοποιείτε λεωφορείο στην Θεσσαλονίκη ψάξτε στο google μια εφαρμογή που λέγετε πληροφορίες ΟΑΣΘ. 

ποια ρομ εχεις πανω τωρα???την 4.4.2 η την 4.0.4???

 

εγω εχω την 4.0.4 αλλα δεν ξερω πως να ξανω back up,μηπως γνωριζεις???

 

αν βρεις καμια καλυτερη ρομ για το ταμπλετ,βαλε το λινκ εδω για να γνωριζουμε κ εμεις. :-D

 

η μπαταρια σου ποσο σε κραταει???να ξερεις πως και το greenify κανει εξοικονομηση στην 

 

μπαταρια,ισως γι αυτο να σου τα κανει αυτα που αναφερεις,προσπαθησε να απεγκαταστησεις το 

 

greenify και δοκιμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γω το αγόρασα από το ισοπ αλλά δε μου μπαίνει στο google play.δε ξέρω αν έχει απαντηθεί κάπου αυτό αλλά μπορείτε αν με βοηθήσετε?μου βγάζει σφάλμα διακομιστή όταν πάω να κατεβάσω κάτι ενώ αν χρησιμοποιώ το νεξους 7 ποτέ δεν είχα πρόβλημα

Επεξ/σία από nokiamaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...