Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση HTC One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έπιασα στα χέρια μου, ωραία κατασκευή αλλά λόγο μεγέθους και υλικών κατασκευείς μου έδωσε την εντύπωση ότι άμα πέσει δυο τρεις φορές από ψηλά θα διαλύσει. ( ίσως και με την μια αν είναι από ψηλά και πέσει σε άσφαλτο)

 

Μήπως οι Samsung τα φτιάχνει πλαστικουρες γι αυτο υον λόγο?

 

Καλά η τιμή του είναι οτι'ναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ελάτε τώρα high-end κινητό είναι... θεωρώ άκρως λογική την τιμή του.

Κάθε χρόνο τα high-end τόσο κάνανε, βλέπε nokia n95 8Gb 630€ κτλπ κτλπ κτλπ.

Η υπερβολή είναι τα iphone, στα high end android τουλάχιστον πληρώνεις κατα μεγάλο ποσοστό το hardware :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπερβολή είναι τα iphone, στα high end android τουλάχιστον πληρώνεις κατα μεγάλο ποσοστό το hardware :)

 

Και στο iphone πληρώνεις ποιότητα κατασκευής και λογισμικό.

 

Στο κάτω κάτω θεωρώ ότι είναι σημαντικότερα (ποιότητα-λογισμικό) παρά hardware (εξαιρείται κάμερα).

 

ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙΙΙ!!!! τί να το κάνεις το τετραπύρηνο και όλα τα άλλα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερα πράγματα μάλλον από τα γυαλιά και τα αλουμινια που έχουν σχέση περισσότερο με οικοδομή παρά με κινητά

 

Εκεί βρήκες να σταθείς εσυ;

Ενα παράδειγμα πήγε να δώσει ο άνθρωπος.

 

Anyway συμφωνώ μαζί του.

Αυτό με το oppo συμβαίνει σε όλα τα "αγαθά" με τα ίδια "χαρακτηριστικά" κάποιο είναι πιο(πολύ) ακριβό απο κάποιο άλλο.

 

Ότι θές παίρνεις, δεν σε αναγκάζει κανείς ( δεν απευθύνομαι σε εσενα προσωπικά).

Συμφωνώ ότι δε σε αναγκάζει κανείς να πάρεις τίποτα και η άποψη μου είναι ότι τα λεφτά που κοστίζουν τουλάχιστον στην αρχή τα λεγόμενα high end μοντέλα είναι πεταμένα χρήματα

 

Βέβαια αν κάποιος γουστάρει γούστο του και καπέλο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη που το one ειναι καλυτερο κατα πολλους απο το S4, γιατι σας φαινεται περιεργο που εχει και τα ιδια λεφτα?

τουλαχιστον στο one ξερεις οτι πληρωνεις και τα υλικα και την κατεργασια, δεν βγαινει απο μια πρεσα οπως τα πλαστικα κομματια των αλλων κινητων...καθε αλουμινενιο κομματι κατασκευαζεται σε εργαλειομηχανη CNC και αυτο διαρκει ακρετες ωρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί λέτε ότι η HTC έγινε Apple τώρα! Πότε η HTC είχε φθηνές συσκευές; Όταν πούλαγε το TyTN 2 800 ευρώ ήταν φθηνά; Η HTC παραδοσιακά πούλαγε ποιο ακριβά και από την Apple, ενώ έχει εξαπατήσει τους πελάτες της ουκ ολίγες φορές. Μια ζωή κακές κάμερες, ηχεία κα περιφερειακά, αλλά και το φιάσκο με τα πρώτα Qualcomm για συσκευές υπερεκτιμημένες. Το one ειλικρινά μου αρέσει σαν ιδέα, αλλά από το review του insomnia, πάλι κάτι δε μου αρέσει. Όχι τίποτε άλλο, αλλά σε ένα άλλο review έλεγε ότι η κάμερα του one είναι καλύτερη από του s4. Μια αλήθεια πότε θα μάθουμε και μεις που πληρώνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί λέτε ότι η HTC έγινε Apple τώρα! Πότε η HTC είχε φθηνές συσκευές; Όταν πούλαγε το TyTN 2 800 ευρώ ήταν φθηνά; Η HTC παραδοσιακά πούλαγε ποιο ακριβά και από την Apple, ενώ έχει εξαπατήσει τους πελάτες της ουκ ολίγες φορές. Μια ζωή κακές κάμερες, ηχεία κα περιφερειακά, αλλά και το φιάσκο με τα πρώτα Qualcomm για συσκευές υπερεκτιμημένες. Το one ειλικρινά μου αρέσει σαν ιδέα, αλλά από το review του insomnia, πάλι κάτι δε μου αρέσει. Όχι τίποτε άλλο, αλλά σε ένα άλλο review έλεγε ότι η κάμερα του one είναι καλύτερη από του s4. Μια αλήθεια πότε θα μάθουμε και μεις που πληρώνουμε;

 

εγω παλι 2 htc που εχω παρει τα πηρα πολυ πιο φτηνα απο apple...htc magic 300 ευρω και htc sensation xe 420 ευρω...εννοειται απο σκρουτζομαγαζο, αν εσυ αναφερεσαι σε τιμες των μεγαλων αλυσιδων ειναι λογικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημεία των καιρών.

Σε λίγο ο έλληνας (κι όχι μόνο), θα χρειάζεται να χύνει ιδρώτα δύο κοντά μηνών.... για να αγοράσει τα 800 κοντά ευρώ που του χρειάζονται...

για την αγορά του επόμενου smartphone του.

Τι παραπονιόμαστε όμως....

Στην κίνα, ινδοκίνα θέλουν στεγαστικό για την ίδια αγορά. Στην αφρική θέλουν 3 ζωές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 5 χρόνια(λίγο πριν την κρίση) πήρα στα 550ε HTC Touch Diamond... τι να πει κανείς...; Windows 6.1 Pro... με το ζόρι σε 6.5! Από κατασκευή "έλεγε" αλλά από hardware κλάφτα χαράλαμπε... ρεεε που πας με τέτοιο λογισμικό και 192mb Ram;;; Για να ανοίξει ο Opera περίμενες κανένα 3λεπτο... στα MP3; Κολλήματα, τραγική κάμερα με το ζόρι "σήκωνε" το TouchFLO 3D που υποτίθεται ήταν καινοτομία για την HTC, καμμένα pixels(στα 2 και πρώτες μέρες χρόνια εκτός εγγύησης) η μπαταρία 10 ώρες χωρίς ζόρια, μη υποστήριξη Ελληνικών... και 1000 άλλα 2 προβλήματα... δεν ξέρω από τότε μέχρι σήμερα τι έχει κάνει η HTC αλλά εγώ HTC δεν ξανά παίρνω(που δεν τα υποστηρίζει). Τώρα είμαι με το S Advance μου που πήρε και Jelly Bean 4.1 στα 170ε και σύμφωνα με το Sammobile θα πάρει και 4.2 και όλα μια χαρά. Το συγκεκριμένο δεν ξέρω ίσως να αξίζει τα λεφτά του αλλά από ψυχολογικής άποψης πλέoν δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 5 χρόνια(λίγο πριν την κρίση) πήρα στα 550ε HTC Touch Diamond... τι να πει κανείς...; Windows 6.1 Pro... με το ζόρι σε 6.5! Από κατασκευή "έλεγε" αλλά από hardware κλάφτα χαράλαμπε... ρεεε που πας με τέτοιο λογισμικό και 192mb Ram;;; Για να ανοίξει ο Opera περίμενες κανένα 3λεπτο... στα MP3; Κολλήματα, τραγική κάμερα με το ζόρι "σήκωνε" το TouchFLO 3D που υποτίθεται ήταν καινοτομία για την HTC, καμμένα pixels(στα 2 και πρώτες μέρες χρόνια εκτός εγγύησης) η μπαταρία 10 ώρες χωρίς ζόρια, μη υποστήριξη Ελληνικών... και 1000 άλλα 2 προβλήματα... δεν ξέρω από τότε μέχρι σήμερα τι έχει κάνει η HTC αλλά εγώ HTC δεν ξανά παίρνω(που δεν τα υποστηρίζει). Τώρα είμαι με το S Advance μου που πήρε και Jelly Bean 4.1 στα 170ε και σύμφωνα με το Sammobile θα πάρει και 4.2 και όλα μια χαρά. Το συγκεκριμένο δεν ξέρω ίσως να αξίζει τα λεφτά του αλλά από ψυχολογικής άποψης πλέoν δεν....

Αυτό ακριβώς αισθάνομαι και γω για την HTC. Μου αρέσει πολύ το ONE, αλλά ειλικρινά φοβάμαι να τα ξανασκάσω σε HTC. Επίσης ένα τόσο κορυφαίο smartphone θέλω να έχει καλή κάμερα. Η HTC ποτέ δεν είχε καλές κάμερες και εδώ το review του insomnia ξεκαθαρίζει πολύ τα πράγματα για μένα. Γιατί σε κάποιο άλλο ξένο review έλεγε ότι το one έχει ποιοτικότερη κάμερα από το s4 και πραγματικά δεν μπορούσα να το πιστέψω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...