Προς το περιεχόμενο

Απο Intel σε ΑΜD ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοεις σε bios ?

ναι μπηκα , το αφησα κανα 5 λεπτο 40 βαθμους δειχνει !!

 

Λεω να αλλαξω την παστα της ψυχτρας , γιατι την τοποθετησα με την δικια της που ειχε πανω , διαβασα οτι εχουν βαλει την MX1 , λεω να την αλλαξω , εχω αυτην

 

Ισως βελτιωθει λιγακι .

 

παντως αυτο μου  ξίνισε λιγακι που η ψυχτρα εχει μικροτερη επιφανια απο τον επεξεργαστη !! :mad:

 

post-186433-0-56171300-1372439529_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι την freezer εβαλα

 

Αλλαξα παστα , ωραια τωρα ειναι ελαφρος καλυτερα !!

 

με το core temp πιανει 34  , και με το occtpt που ετρεξα , στο πενταλεπτο  cpu 48 και οι πυρινες 52 , που πριν με την μαμισια ειχα 54 στον cpu και  60 στους πυρινες !!

καλα ειμαι πιστευω , αργοτερα μπορει να παρω και μια arcict ceramicue παστα που εχω ακουσει ειναι κορυφη !!

 

θελω να πιστευω οτι σαν ψυχτρα εκανα καλη επιλογη , γιατι για πιο ακριβη δεν εβγαινε το οικονομικο !! :-D

post-186433-0-34098700-1372444154_thumb.jpg

post-186433-0-08407200-1372444163_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μιας που θα συνθεσω και θα φτιαξω ενα pcακι σε εναν φιλο  σε AMD και θα του βαλω phenom 955 η 965 θα ηθελα την γνωμη σας για τις δυο πιο κατω μητρικες , αν και οι δυο ειναι το ιδιο πανω κατω να προτιμισω την gigabyte που ειναι φτηνοτερη.

Δεν θελω αλλες παρα μονο απο αυτες τις δυο , πιες οι διαφορες τους ???

Το chip λογικα το ιδιο ειναι , usb3 και sata 3 εχουν και οι δυο .

 

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.522975

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.526934

 

καθε βοηθεια δεκτη γιατι απο αυριο θα δωσω παραγγελια !!  

Το καλο ειναι οτι την gigabyte την εχει το πλαισιο ετιμοπαραδοτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την asus την εχω στο δικο μου , απλα εχει ο φιλος χαμηλο μπάτζετ και κοιταω οσο το δυνατον να γλιτώσω απο δω και απο κει να βγει πιο οικονομικο.

Απλα τις βλεπω με τα ιδια χαραχτηριστικα και γιαυτο λεω αν δεν δω καμια μα καμια διαφορα να πήγαινα στην gigabyte  ,  ....  ΟΚ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει γυρω 80 , οτι μπορώ να κοψω ακομη καλυτερα  , θελω να βγει οσο το δυνατον οικονομικο , αλλωστε ειναι για απλη χρηση οπως ιντερνετ και μερικες εφαρμογες π.χ. office .  δεν ειναι ουτε για ταινιες , ουτε για παιχνιδια !!!!!!!

 

νταξει υπαρχουν και πιο φτηνες αλλα δεν θελω να πεσω κατω απο το chip 970 αλλα και να μην εχουν usb3 και sata3 , γιαυτο λεω την gigabyte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...