Προς το περιεχόμενο

Black Desert Online


Anxisfanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τεσπα όπως είναι λογικό για όλα τα games έρχετε ο καιρός που βαριέσαι και ψάχνεις για κάτι νέο.Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες.Exω βαρεθεί να βλέπω βιντεάκια "Why i quit black desert" και ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του και τα πιο πολλά είναι ανακρίβειες.Εγώ το βλέπω ως εξής.Γουτσάρεις?Παίζεις.Δε γουστάρεις?Παμε στο επόμενο.Το να κάθομαι να φτιάχνω βιντεάκια ή να κατηγωρώ ένα παιχνίδι ποθ δε με ενδιαφέρει πια είναι waste of time :)

 

Anyway εμείς συνεχίζουμε να τρέχουμε ένα casual guild που έχουμε φτιάξει.Αν ψάχνει κανείς για παρέα ας μου αφήσει PM.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 631
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο ειναι μια τεραστια αληθεια φιλε Tulcito. Πλεον κι εγω εχω σταματησει να κατακρινω οποιοδηποτε παιχνιδι. Μ αρεσει παιζω, δεν μ αρεσει το παραταω. Ουτε σχολια, ουτε ποστ στα φορουμς ουτε τιποτα. Απλα παμε γι αλλα.

 

Το μονo οπου εχω αποφασισει (μετα απο απειρα παιχνιδια και χρονο) και ΠΛΕΟΝ εδω και κανα δυο χρονια τηρω με ευλαβεια, ειναι πως δεν προκειται να αγορασω ξανα mmo πριν αυτο δοκιμαστει στο χρονο, δηλαδη πριν περασει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ενα εξαμηνο, ωστε να δω πως παει. Ετσι εχω γλυτωσει και λεφτα και χρονο και ψυχικη υγεια :)

 

Κατι τελευταιο, ειναι πως μεχρι να βγει αυτο το mmo (αν βγει ποτε...), ασχολουμαι μονο με γνωστα και ηδη επιτυχημενα mmo's τα οποια εκτος απ τη δεδομενη ποιοτητα, υποστηριξη και αντοχη στο χρονο, ειχαν εχουν και θα εχουν το απαραιτητο population ωστε να παιξεις αξιοπρεπως. Ετσι πλεον κινουμαι αναλογα τις διαθεσεις και το διαθεσιμο content αναμεσα σε WoW, FFXIV, ESO και GW2 κι απο τοτε εχω βρει την υγεια μου.

 

Σε περιπτωσεις παντως που δεν με ελκυει καποιο απ τα παραπανω, απλα την αραζω με τους δυο μου μπομπιρες σε κανενα PES 2016 - NBA 2k16 - NFS14 ή μονος σε Counter Strike, CoD, D3, PoE FM2016.

 

Αυτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε χάσει? Δεν ξέρουμε τι σημαίνει p2w? Με λίγα Λόγια όταν μπορείς να πάρεις κάποιο item με ευρό που δεν το περνεις ingame και με αυτό το item γίνεσαι καλύτερος... Που είναι το p2w στο bdo? Εκτός το ghili camouflage η το xp κουστούμι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα να το παρατάτε πάντως τώρα πάνω που θα αποκτήσει το pvp ενδιαφέρον και θα μπει το παιχνίδι στο ψητό.

υσχυει... Αλλά είναι ζώα και αυτοί... κρίμα... Περίμεναν να το παρατήσει όλος ο πλανήτης για να βγάλουν τα node WARS... Και εμένα που ήθελα να παίξω Ninja από την αρχή. Να βαρέθω μέχρι αηδίας...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P2W είναι έτσι και αλλιώς, και προσωπικά το να πληρώσεις για να δείς τον χαρακτήρα σου διαφορετικό, δηλαδή τα ρούχα που φοράς, είναι απαράδεκτο.

πλακα κανεις ετσι?????

αν οχι δεν εχεις ιδεα τι ειναι p2w αλλαζουμε συζητηση

και στο GW2 που λες πληρωνεις τα Patch 50ariko καθε φορα και εχει και credits για μαλακιες τι ηθελες να ειναι FREE ????

ελεος πες απλα οτι δεν σου αρεσε και σταματησε να λεσ μπαρουφες.

εγω 30 ευρω εβαλα και φερε οπιον εβαλε και 100.000 ευρω να δουμε αν ειναι p2w !!!!!!!!!

υσχυει... Αλλά είναι ζώα και αυτοί... κρίμα... Περίμεναν να το παρατήσει όλος ο πλανήτης για να βγάλουν τα node WARS... Και εμένα που ήθελα να παίξω Ninja από την αρχή. Να βαρέθω μέχρι αηδίας...

Φιλε δεν θα σου πω τι να κανεις αλλα θα σε ηθελα στα node wars μαζι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως να πω για τον φίλο galano ότι έπαιζα Archeage 1 χρόνο. Ένα παιχνίδι που είναι ο ορισμός του p2w σχεδόν, καθώς μπορείς να πάρεις σχεδόν τα πάντα στο game αν τα σκάσεις. Παρόλα αυτά, σε πληροφορώ πως τα top guilds στον σέρβερ μου αποτελούνταν από άτομα που έπαιρναν ότι έπαιρναν με απλό κλασσικό grind και μήνες υπομονής και κόπου. Και σίγουρα είχαν πολύ περισσότερο skill από τα p2w άτομα. 

 

Τώρα κάθεσαι και συζητάς για 1-2 costume..

 

Κατι τελευταιο, ειναι πως μεχρι να βγει αυτο το mmo (αν βγει ποτε...), ασχολουμαι μονο με γνωστα και ηδη επιτυχημενα mmo's τα οποια εκτος απ τη δεδομενη ποιοτητα, υποστηριξη και αντοχη στο χρονο, ειχαν εχουν και θα εχουν το απαραιτητο population ωστε να παιξεις αξιοπρεπως. Ετσι πλεον κινουμαι αναλογα τις διαθεσεις και το διαθεσιμο content αναμεσα σε WoW, FFXIV, ESO και GW2 κι απο τοτε εχω βρει την υγεια μου.

 

Man αντοχή στο χρόνο έχουν τα περισσότερα από τα ΜΜΟ. Μην ακούς το κόσμο που φεύγει και γκρινιάζει και βγάζει το κάθε παιχνίδι dead με το που χάσει τον αρχικό κόσμο. Ελάχιστα ΜΜΟ έχουν πεθάνει. Ακόμη και τα πιο αποτυχημένα ΜΜΟ από τους μεγάλους τίτλους που έχουν βγει, όχι απλά υπάρχουν, αλλά έχουν βελτιωθεί σε όλα τα aspects. Ο πολύς κόσμος τα κρίνει με βάση το πρώτο 3μηνο, το πολύ 6μηνο και μετά δεν ασχολείται. Αυτό δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι μένει στάσιμο. Αν σήμερα κρίναμε το WoW με βάση το πρώτο 3μηνο θα ήταν από τα χειρότερα ΜΜΟ που υπάρχουν.

 

Εδώ ακόμη και το Age Of Conan που έχασε το 90% του κόσμου μετά από τον πρώτο μήνα εξακολουθεί να υπάρχει μετά από 8 χρόνια, με τα περισσότερα από όσα ο κόσμος παραπονιόταν τότε να έχουν αλλάξει/φτιαχτεί και άπειρο νέο content. Ο κόσμος που έφυγε εξακολουθεί να το κρίνει με βάση τον πρώτο εκείνο μήνα. Αλλά υπάρχει κόσμος που παίζει και το ευχαριστιέται. Δεν είναι σε 50 σέρβερ, δεν είναι εκατομμύρια, είναι σε 2-3 σέρβερ λίγες δεκάδες χιλιάδες, so what? Διαφορά δεν θα δεις στο παιχνίδι τρομερή σε θέμα κόσμου και από θέμα περιεχομένου είναι κλάσεις ανώτερο του αρχικού release.

 

Και το Archeage τώρα πχ, παρότι έχει χάσει πολύ κόσμο, είναι καλύτερο από ποτέ με περισσότερο content από ποτέ.

 

Επομένως το θέμα είναι τι απολαμβάνεις εσύ και η παρέα σου. Τίποτα άλλο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα κανεις ετσι?????

αν οχι δεν εχεις ιδεα τι ειναι p2w αλλαζουμε συζητηση

και στο GW2 που λες πληρωνεις τα Patch 50ariko καθε φορα και εχει και credits για μαλακιες τι ηθελες να ειναι FREE ????

ελεος πες απλα οτι δεν σου αρεσε και σταματησε να λεσ μπαρουφες.

εγω 30 ευρω εβαλα και φερε οπιον εβαλε και 100.000 ευρω να δουμε αν ειναι p2w !!!!!!!!!

Φιλε δεν θα σου πω τι να κανεις αλλα θα σε ηθελα στα node wars μαζι....

Γιατί γίνεσαι επιθετικός?

 

Pay 2 Look... Ευχαριστήμενος? Τα λεφτά σου δεν στα παίρνουν απο κάτι που στην ουσία έπρεπε να είναι δωρεάν αυτονόητο?

 

Να σκεύτεσαι με Ευρωπαϊκή λογική και όχι με Ιαπονική/Κινεζική... 

 

Δηλαδή το ESO χωρίς συνδρομές και μακαλίες πώς κρατιέται?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αυτό λέω ότι δεν είναι p2w το bdo.. Μόνο πες τα κουστούμια αλλά κλαιν...

Οκ λάθος διατύπωση, είναι pay to look... προσωπικά εμένα με απομακρύνει αυτη η νοοτροπία.

Κάποιους δέν τους επιρεάζει, γούστα είναι αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ παρεξήγησα :P

Ναι ρε σιγά δνε τρέχει κάτι χαχαχα... Ρε μάγκες μου μακάρι να ήταν όλα τα mmo τα p2w σε κουστούμια.... Πραγματικά... Το παιδί δίκαιο έχει... Δεν υπάρχει αυτό να φοράς όλα τα armor και να μην αλλάζει η εμφάνιση... Είναι πραγματικά τραγικό......
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι παίρνουν όλοι τα κουστούμια και καλά για να είναι διαφορετικοί και τελικά είναι όλοι ίδιοι γιατί παίρνουν τα ίδια κουστούμια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί γίνεσαι επιθετικός?

 

Pay 2 Look... Ευχαριστήμενος? Τα λεφτά σου δεν στα παίρνουν απο κάτι που στην ουσία έπρεπε να είναι δωρεάν αυτονόητο?

 

Να σκεύτεσαι με Ευρωπαϊκή λογική και όχι με Ιαπονική/Κινεζική... 

 

Δηλαδή το ESO χωρίς συνδρομές και μακαλίες πώς κρατιέται?!

Συγνώμη αμα έγινα επιθετικος....p2look ειναι σιγουρα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...