Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον το seasonic μετα απο κανα μηνα διαθεσιμο σε ολα τα καταστηματα. 

 

Τελικα παραγγειλα το Coolermaster G550M και οτι βγει! Εδω ενα no name απο multirama 6ετιας ακομα κραταει με τα χιλια ζορια, το cm ελπιζω να με βγαλει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο βασικος λογος ειναι αυτος. Δεν ειχα καποιο παραπονο. Απλα ειναι το πιο παλιο κομματι σου υπολογιστη και καμια φορα σκεφτομαι μην τα τιναξει :P

Πολυ ωραιο. Μηπως υπαρχει και σε κοκκινο? :P Εχουν γινει ολα μαυρο κοκκινο. Απο την αλλη σκεφτομαι να κανω μια καλυπτρα για το κατω μερος και μπορει να μη το βλεπει κανεις..

 

Πες και για τι χρήματα μιλάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω για καινουρια συνθεση με i5 4460 και R9 380 4gb

Με αυτο ειμαι κομπλε ?

 

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products/550%20Watt%7CCooler%20Master%20G550M%20550W%20(%20RS550-AMAAB1-EU%20)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταληξεις στο coolermaster παρτο απο το pc1 που το εχει 64 ευρω

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200026428&t=COOLERMASTER%20G550M%20GM%20SERIES%20550W%20MODULAR%20PSU%20%2080+%20BRONZE%20%28RS550-AMAAB1-EU%29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εκει θα το επαιρνα αλλα εχω 5% εκπτωση απο το digital master σε full συνθεση

Στην ουσια μου βγαινει το ιδιο , απλα τα παραλαβω ολα μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ποιοτικο τροφοδοτικο, αθορυβο και με 5 χρονια εγγυηση.Παντως εχουν παρει πολυ πανω τα τροφοδοτικα.

Το συγκεκριμενο μοντελο τα 750 watt πριν ενα χρονο το εβρισκες στα 70 ευρω.Και σημερα εχει φτασει μεχρι 100 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση,καμια φορα ο υπολογιστης οταν παω να τον αναψω αναβει,γυριζουν τα fans αλλα δεν μπουταρει και δεν ακουγεται ο μπιπερ.Λετε να ειναι τροφοδοτικο?Εχω ενα corsair tx 850 80 plus bronze.Το εχω πανω απο 3 χρονια.Δεν το κανει συχνα,μια φορα στις 15 μερες.Κατα τα αλλα δεν εχω προσεξει κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση,καμια φορα ο υπολογιστης οταν παω να τον αναψω αναβει,γυριζουν τα fans αλλα δεν μπουταρει και δεν ακουγεται ο μπιπερ.Λετε να ειναι τροφοδοτικο?Εχω ενα corsair tx 850 80 plus bronze.Το εχω πανω απο 3 χρονια.Δεν το κανει συχνα,μια φορα στις 15 μερες.Κατα τα αλλα δεν εχω προσεξει κατι αλλο

αν υπάρχει κάποιο άλλο psu λειτουργικό για δοκιμή,θα βγάλεις ασφαλή συμπέρασμα.

ποιοτικό psu,αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση,καμια φορα ο υπολογιστης οταν παω να τον αναψω αναβει,γυριζουν τα fans αλλα δεν μπουταρει και δεν ακουγεται ο μπιπερ.Λετε να ειναι τροφοδοτικο?Εχω ενα corsair tx 850 80 plus bronze.Το εχω πανω απο 3 χρονια.Δεν το κανει συχνα,μια φορα στις 15 μερες.Κατα τα αλλα δεν εχω προσεξει κατι αλλο

 

θα προτεινα αρχικα να ριξεις μια προσεκτικη ματια σε ολες τις συνδεσεις , περιφεριακων και ρευματων ,  μνημες, καρτες , sata καλωδια ακομη και στην τοποθετηση του επεξεργαστη  .

επισης κοιτα αν  η μπριζα εχει γειωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτεινα αρχικα να ριξεις μια προσεκτικη ματια σε ολες τις συνδεσεις , περιφεριακων και ρευματων ,  μνημες, καρτες , sata καλωδια ακομη και στην τοποθετηση του επεξεργαστη  .

επισης κοιτα αν  η μπριζα εχει γειωση 

Ολα καλα παιδια,ενα sata δεν ηταν σωστα τοποθετημενο και μαλιστα του ssd που εχει και το λειτουργικο μεσα.Κοιταξα και ολα τα καλωδια μητικης,καρτας,τα ξανακουμπωσα just in case. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και εδώ... έχουμε κάποια πρόταση για τροφοδοτικό 300-350w? Όσο πιο efficient, αθόρυβο, και VFM γίνεται γιατί προορίζεται για home server.

 

Υ.Γ το νούμερο το έβγαλα στο περίπου με χρήση του PSU calculator

(Recommended PSU Wattage: 236 W)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και εδώ... έχουμε κάποια πρόταση για τροφοδοτικό 300-350w? Όσο πιο efficient, αθόρυβο, και VFM γίνεται γιατί προορίζεται για home server.

 

Υ.Γ το νούμερο το έβγαλα στο περίπου με χρήση του PSU calculator

(Recommended PSU Wattage: 236 W)

 

Πάλι αγορές εσύ;  :)  Δώσε και ένα budget καλύτερα για να διευκολύνεις.Σε τι hardware κατέληξες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι αγορές εσύ;  :)  Δώσε και ένα budget καλύτερα για να διευκολύνεις.Σε τι hardware κατέληξες;

 

Μάλλον πάω για AMD 5350 σε AM1 socket... αλλα προς το παρόν θα το δουλέψω με τον celeron που έχω πάνω.. οπότε μας μένει το τροφοδοτικό γιατι το zalman που έχω τώρα πάνω δουλεύει μόνο για 10 λεπτά περίπου :P

Για budget... είδα ότι τα καλά πάνε πάνω απο 100+.. έλεγα μήπως βρεθεί κάτι φτηνότερο γύρω στα 60 π.χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...