Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια και καλη χρονια.

Γνωμες για τροφοδοτικο για συστημα με ι5-6600κ με οβελκλοκ και μελοντικη καρτα γραφικων gtx970-amd390 (+ 4 hdds)

H ησυχία με αποσχολεί ιδιαίτερα. επισης η τιμη δεν θελω να ξεπερασει τα 90-100 ευρω.

Δεν με ενδιαφερει το modular κομματι της ιστοριας και δεν εχω σκοπο για sli/crosfire

 

Στις προτάσεις του Physiciant πρόσθεσε και το http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=49868&cat=17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενταξη παιδια αλλαξα τροφοδοτικο και δεν κανει πια ζζζζζζ :) Πηρα και το κουτι nzxt 340 ολα οκ με το συστημα αλλα εχω πολυ θορυβο απο τους δυο ανεμηστηρες του κουτιου. Μαλλον επειδη στροφαρουν πολυ γρηγορα. Μηπως ξερει κανεις πως τους χαμηλωνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξη παιδια αλλαξα τροφοδοτικο και δεν κανει πια ζζζζζζ :) Πηρα και το κουτι nzxt 340 ολα οκ με το συστημα αλλα εχω πολυ θορυβο απο τους δυο ανεμηστηρες του κουτιου. Μαλλον επειδη στροφαρουν πολυ γρηγορα. Μηπως ξερει κανεις πως τους χαμηλωνω;

Με το speedfan ή με Fan Cotroller ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω, οι ρυθμησεις θα μενουν καθε φορα που ανοιγω το pc? Στο google με παει το λινκ

α οκ το εβγαλε

Mένουν κάθε φορά που ανοίγει το πρόγραμμα. Και απο την μητρική μπορείς να τα αλλάξεις. Απο το bios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mένουν κάθε φορά που ανοίγει το πρόγραμμα. Και απο την μητρική μπορείς να τα αλλάξεις. Απο το bios.

Α γεια σου απο το bios να τ αλλαξω να ειναι και μονιμο. Να μην μπλεκω με προγραμματα. Αμα ξερεις τι κανω και πως πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται στις παλιές τουλάχιστον αλλά δεν ελέγχει μέσω PWM pulse αλλά, μέσω Voltage. ;)

 

Στις νέες δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την msi h97 mate και στο bios το μονο που βρισκω ειναι στο Hardware monitor να λεει για fans αλλα δεν ξερω τι ν αλλαξω. Εψαξα και στο yt αλλα δε βρηκα τπτ για το πως γινετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την msi h97 mate και στο bios το μονο που βρισκω ειναι στο Hardware monitor να λεει για fans αλλα δεν ξερω τι ν αλλαξω. Εψαξα και στο yt αλλα δε βρηκα τπτ για το πως γινετε

Δες το παρακάτω βίντεο. Δεν είναι η μητρική σου αλλά όλες τις ίδιες ρυθμίσεις έχουν. Τα 2 πρώτα fan είναι για την cpu. Η μητρική σου έχει 2 4πινα για cpu, 1 4πινο για fan και 3 3πινα επίσης για fan. Στο BIOS στη μητρική σου βλέπεις αντοίστοιχες επιλογές ρύθμισης? Δηλαδή για 2 4πινα για cpu, 1 4πινο για fan και 3 3πινα?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα το βιντεο αλλα αυτος δεν αλλαζει τπτ. Στο monitor hardware εχει μια ενδιξει μονο της cpu το ανεμιστηρακι το οποιο τρεχει στις 1000 στροφες. Κατεβαζω τα τετραγωνακια προσ τα κατω αποθηκευω, μπαινω windows αλλα δεν αλλαζει κατι. Εχω τελικα την εντυπωση οτι αυτη η εντονη βαβουρα ειναι απο το ανεμιστηρακι τησ cpu τελικα. Καλα τοσο θορυβωδης ειναι οι ι3 ?


Να ξεσυνδεσω για λιγο τον ανεμηστηρα του επεξεργαστη για να καταλαβω απο που ερχετε ολη αυτη η βαβουρα? πειραζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα το βιντεο αλλα αυτος δεν αλλαζει τπτ. Στο monitor hardware εχει μια ενδιξει μονο της cpu το ανεμιστηρακι το οποιο τρεχει στις 1000 στροφες. Κατεβαζω τα τετραγωνακια προσ τα κατω αποθηκευω, μπαινω windows αλλα δεν αλλαζει κατι. Εχω τελικα την εντυπωση οτι αυτη η εντονη βαβουρα ειναι απο το ανεμιστηρακι τησ cpu τελικα. Καλα τοσο θορυβωδης ειναι οι ι3 ?

Να ξεσυνδεσω για λιγο τον ανεμηστηρα του επεξεργαστη για να καταλαβω απο που ερχετε ολη αυτη η βαβουρα? πειραζει?

Όχι δεν πειράζει. 

 

Στο BIOS στο Hardware Monitor το smart fan mode πρέπει να το έχεις τσεκαρισμένο. Στη συνέχεια αρχίζεις και κατεβάζεις την οριζόντια γραμμή τραβώντας την από τα κουτάκια. Πιθανόν να χρειαστείς όλα τα κουτάκια. Παίξε λίγο λοιπόν με τα κουτάκια και το βρεις αρκεί στο ξαναγράφω να έχεις τικαρισμένο το smart fan mode. Αν δεν βάλεις τικ στο κουτάκι τότε θα λειτουργεί στις μέγιστες στροφές. Ξανά δες προσεχτικά το βίντεο και θα καταλάβεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...