Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχω ενα τροφοδοτικο της corsair kai γνωριζω και το σεριαλ ναμπερ μπορει καποιος να μ πει που μπορω να δω μεσα απο το σιτε της corsair αν το τροφοδοτικο ειναι στην εγγυηση? fulgore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το παρόν τροφοδοτικό μου είναι ένα imemory 600w  το είχα αγοράσει από τα τότε multirama περίπου 60 euro  είχε εγγύηση 60 μίνες  που μόλις τον προηγούμενο μίνα πέρασε και έτσι σκέφτηκα να το αλάλαξα

μετά από ψάξιμο κατέληξα και αγόρασα το THERMALTAKE SPS-630MPCBEU SMART SE SERIES 630W CM 87+ σαν τροφοδοτικό είναι κάλο τι γνώμη έχετε 

                                                                                               ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρόν τροφοδοτικό μου είναι ένα imemory 600w  το είχα αγοράσει από τα τότε multirama περίπου 60 euro  είχε εγγύηση 60 μίνες  που μόλις τον προηγούμενο μίνα πέρασε και έτσι σκέφτηκα να το αλάλαξα

μετά από ψάξιμο κατέληξα και αγόρασα το THERMALTAKE SPS-630MPCBEU SMART SE SERIES 630W CM 87+ σαν τροφοδοτικό είναι κάλο τι γνώμη έχετε 

                                                                                               ευχαριστώ

Ναι ειναι αρκετα καλο καλα εκανες.Και απο εκεινο που ειχες ασυγκριτα καλυτερο.

Πόσα λεφτά θες να διαθέσεις; Για το σύστημα της υπογραφής σου είναι;

Το εχει ηδη αγορασει και μας ρωταει κατοπιν εορτης. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς...τώρα το είδα. Πάντως υπήρχαν και καλύτερα στα λεφτά αυτά να ξέρεις με μεγαλύτερη εγγύηση

Τουλαχιστον απο αυτο που ειχε πριν ο φιλος,που δεν το ξερει ουτε η μιση Κινα,καλυτερο πηρε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρόν τροφοδοτικό μου είναι ένα imemory 600w  το είχα αγοράσει από τα τότε multirama περίπου 60 euro  είχε εγγύηση 60 μίνες  που μόλις τον προηγούμενο μίνα πέρασε και έτσι σκέφτηκα να το αλάλαξα

μετά από ψάξιμο κατέληξα και αγόρασα το THERMALTAKE SPS-630MPCBEU SMART SE SERIES 630W CM 87+ σαν τροφοδοτικό είναι κάλο τι γνώμη έχετε 

                                                                                               ευχαριστώ

Η πραγματικη ερωτηση ειναι η εξης.Εχει σημασια να σου πουμε αν ειναι καλο ή οχι?Με την εννοια οτι η αγορα εχει ηδη γινει?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πραγματικη ερωτηση ειναι η εξης.Εχει σημασια να σου πουμε αν ειναι καλο ή οχι?Με την εννοια οτι η αγορα εχει ηδη γινει?

 

Για να ρωταει θα εχει τον λογο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι στη διαδικασία σύνθεσης ενός desktop και κολλάω λίγο στη επιλογή τροφοδοτικού. Μελέτησα αρκετά σχόλια στην ενότητα αυτή αλλά με μόνη κατάληξη να μου δημιουργηθούν ακόμα περισσότεροι ενδοιασμοί. Τι τροφοδοτικό θα προτείνατε εσείς, χωρίς να ξεπερνάει τα ~110 ευρώ; Ακόμα δεν έχω ολοκληρώσει το σύστημα στο μυαλό μου αλλά τα κυριότερα κομμάτια θα είναι:

 

CPU:  INTEL CORE I7-6700

RAM: G.SKILL TRIDENT Z 16GB (2X8GB) DDR4 @3200MHZ

GPU: VGA ASUS GEFORCE GTX1060 6GB GDDR5

SSD: SSD SAMSUNG 850 EVO SERIES 250GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι στη διαδικασία σύνθεσης ενός desktop και κολλάω λίγο στη επιλογή τροφοδοτικού. Μελέτησα αρκετά σχόλια στην ενότητα αυτή αλλά με μόνη κατάληξη να μου δημιουργηθούν ακόμα περισσότεροι ενδοιασμοί. Τι τροφοδοτικό θα προτείνατε εσείς, χωρίς να ξεπερνάει τα ~110 ευρώ; Ακόμα δεν έχω ολοκληρώσει το σύστημα στο μυαλό μου αλλά τα κυριότερα κομμάτια θα είναι:

 

CPU:  INTEL CORE I7-6700

RAM: G.SKILL TRIDENT Z 16GB (2X8GB) DDR4 @3200MHZ

GPU: VGA ASUS GEFORCE GTX1060 6GB GDDR5

SSD: SSD SAMSUNG 850 EVO SERIES 250GB

Off topic. Οι ram δεν μου κολλάνε με τον επεξεργαστή. Για λέγε μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι στη διαδικασία σύνθεσης ενός desktop και κολλάω λίγο στη επιλογή τροφοδοτικού. Μελέτησα αρκετά σχόλια στην ενότητα αυτή αλλά με μόνη κατάληξη να μου δημιουργηθούν ακόμα περισσότεροι ενδοιασμοί. Τι τροφοδοτικό θα προτείνατε εσείς, χωρίς να ξεπερνάει τα ~110 ευρώ; Ακόμα δεν έχω ολοκληρώσει το σύστημα στο μυαλό μου αλλά τα κυριότερα κομμάτια θα είναι:

 

CPU:  INTEL CORE I7-6700

RAM: G.SKILL TRIDENT Z 16GB (2X8GB) DDR4 @3200MHZ

GPU: VGA ASUS GEFORCE GTX1060 6GB GDDR5

SSD: SSD SAMSUNG 850 EVO SERIES 250GB

Αφου διαβασες τα σχολια θα πρεπει να εβγαλες το συμπερασμα οτι ενα ποιοτικο 550αρι σε υπερκαλυπει. Απο εκει και μετα τιθεται το θεμα τι νοοτροπια εχεις.

 

Εγω ειμαι τσιγγουνης με το hardware,μου αρεσει να παιρνω ποιοτητα σε οσο γινεται λιγοτερο κοστος και ενας ακομη λογος ειναι οτι το πολυ καθε 3 χρονια αλλαζω συνολικα συστηματα,οποτε τα 5,6,7 και 10 χρονια εγγυησης προσωπικα δεν μου λενε απολυτως τιποτε.Ειμαι τεχνολαγνος με επιγνωση και θελω να αλλαζω συχνα οποτε για να μην χανω μεταπωλητικα οταν τα δινω σαν μεταχειρισμενα,δεν παιρνω ακριβα.Βλεπεις ισχυει ο νομος στην αγορα οτι οσο πιο ακριβο παιρνεις τοσο πιο πολλα χανεις οταν το μεταπωλεις για να παρεις το πιο καινουργιο με τις καλυτερες τεχνολογικα εξελιξεις,οποτε σε 10 χρονια εχουν συμβει σημεια και τερατα,αλλος ενας λογος που δεν με ενδιαφερει η μεγαλη εγγυηση,που σημειωτεον χρησιμοποιειται σαν αλλος ενας λογος να ανεβει η τιμη του καθε πανακριβου τροφοδοτικου.

 

Εσυ τι νοοτροπια εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...