Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ειναι το θεμα δεν ξερω αν ψηθω σε 1-2 χρονια .... Η καρτα που θα μπει θα ειναι 1070 ή κατι αντιστοιχο απο μεριας amd.... Σε τιμες να κυμαινονται πανω κατω οσο ειχα παρει τον κουρσαρο...δλδ 120-130

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι το ειχα δει και εγω.... Τι επιλογες εχουμε απο seasonic ή evga

evga G2, το οποιο βασιζεται στην γραμμη του superflower leadex gold που σου παρεθεσαν παραπανω. XFX XTR, corsair RMx καλες επιλογες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 750W full modular είναι το Super Flower, το Corsair RMx και το Evga Supernova G2 το οποίο δε το βρίσκω Ελλάδα, οπότε μόνο από εξωτερικό. Semi modular θα βρεις XFX, Seasonic και κανα Thermaltake.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 750W full modular είναι το Super Flower, το Corsair RMx και το Evga Supernova G2 το οποίο δε το βρίσκω Ελλάδα, οπότε μόνο από εξωτερικό. Semi modular θα βρεις XFX, Seasonic και κανα Thermaltake.

και τo xfx xtr(pro series) 750w ειναι full modular σε αυτο το Budget

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το θεμα δεν ξερω αν ψηθω σε 1-2 χρονια .... Η καρτα που θα μπει θα ειναι 1070 ή κατι αντιστοιχο απο μεριας amd.... Σε τιμες να κυμαινονται πανω κατω οσο ειχα παρει τον κουρσαρο...δλδ 120-130

Δεν ειναι αξιοπιστο το Sli/crossfire εχει αναφερθει παρα πολλες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Seasonic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια

Σπυρο πες μου και για εδω μια γνωμη και οποιο αλλο παιδι μπορει

 

http://www.insomnia.gr/topic/620785-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B5%CE%BF-pc/

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το θεμα δεν ξερω αν ψηθω σε 1-2 χρονια .... Η καρτα που θα μπει θα ειναι 1070 ή κατι αντιστοιχο απο μεριας amd.... Σε τιμες να κυμαινονται πανω κατω οσο ειχα παρει τον κουρσαρο...δλδ 120-130

Επειδή ήμουν στην θέση σου πριν μερικούς μήνες, ψάχνοντας για 750ρι full modular, τελικά κατέληξα σε αυτό μετά από αρκετό διάβασμα

https://www.skroutz.gr/s/7641430/CoolerMaster-V-Series-V750-Gold.html?keyphrase=coolermaster+v750

Ήμουν ανάμεσα xfx και super flower, αλλά με κέρδισε το CM,λόγω των πιο όμορφων καλωδίων και επίσης αν δεις σε reviews είναι στα τοπ της κατηγορίας σε efficiency.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι μου ερωτηση?βρηκα 1 τροφοδοτικο σε ενα παλιο μ pc 550 καλυτερο απο το 400 που εχω κ βλεπω οτι τα καλωδια παροχης ρευματος δεν εχουν τις ιδιες τιμες  ολα. πως μπορω να καταλαβω πιο καλωδιο ειναι πχ 12 volt 18 A?σε αυτο που χρησημοποιω ειδη λεει ξερω γω red 5 volt orrange 3 volt etc....  α κ κατι αλλο το βασικοτερο ρολο παιζουν τα αμπερ οι τα volt? ρωταω γιατι το παλιο λεει 25 κ 20 outpout k to υποτιθεμενα καινουριο εχει 26 15 18 17 αμπερ σας ευχαριστω πολυ


φιλοι μου ερωτηση?βρηκα 1 τροφοδοτικο σε ενα παλιο μ pc 550 καλυτερο απο το 400 που εχω κ βλεπω οτι τα καλωδια παροχης ρευματος δεν εχουν τις ιδιες τιμες  ολα. πως μπορω να καταλαβω πιο καλωδιο ειναι πχ 12 volt 18 A?σε αυτο που χρησημοποιω ειδη λεει ξερω γω red 5 volt orrange 3 volt etc....  α κ κατι αλλο το βασικοτερο ρολο παιζουν τα αμπερ οι τα volt? ρωταω γιατι το παλιο λεει 25 κ 20 outpout k to υποτιθεμενα καινουριο εχει 26 15 18 17 αμπερ σας ευχαριστω πολυ

να κ φοτο απο το υποτιθεμενο καινουριο IMG_20160911_122425_1.jpg και το αλλο  IMG_20160911_122444_1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σκας να μάθεις ποιο καλώδιο είναι τι..αφού το καθένα αντιστοιχεί σε μια συγκεκριμένη θέση, δε μπορείς να το πας όπου θες. Όλα τα τροφοδοτικά έχουν "γραμμές" 3.3V, 5V και 12V οπότε από κει και πέρα αυτά που αλλάζουν είναι τα Αmperes (A), όπως επίσης και η ποιότητα του τροφοδοτικού, η απόδοση κ.α Αυτά που έχεις δεν είναι καν Plus 80 οπότε δε θα τα εμπιστευόμουν καθόλου. Αυτό που παίζει επίσης σημαντικό ρόλο είναι πόσα A δίνει στα 12V γιατί τα πιο ενεργοβόρα κομμάτια του υπολογιστή λειτουργούν με τάση 12V. Το 400αρι έχει μια γραμμή 12αρα η οποία δίνει 15A που σημαίνει σύνολο 180W ενώ το 500αρι έχει 2 γραμμές 12αρες που δίνουν σύνολο 370W. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...