Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Corsair Power Supply 650W ATX 24 pin VS 2014 CP-9020098-EU Active-PFC Retail

 

EVGA Power Supply 500W ATX 24 pin 500B Active-PFC Retail

 

Corsair Power Supply 550W ATX 24 pin VS 2014 CP-9020097-EU Active-PFC Retail

 

και τα 3 μπροστα στο TS δεν πιανουν μια. Ρωτα αν εχουν ετοιμοπαραδοτο καποιο seasonic οπως M12II/S12II 520watt, αλλιως ξαναπαρε το ιδιο/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να αγορασεις εσυ ενα αλλο τροφοδοτικο απο αλλου και να τους το δωσεις να το βαλουν στο συστημα σου? Μπορεις να πεις ''συγνωμη παιδια αλλα οι επιλογες σας ειναι πολυ περιορισμενες και εγω βιαζομαι το συστημα.Λογικα δεν θα εχουν προβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα,

 

Πριν από λίγες ημέρες έκανα παραγγελία ένα custom build. Με κάλεσαν από το κατάστημα και μου είπαν οτι το τροφοδοτικό που παρήγγειλα έφτασε σε αυτούς ελλατωματικό. Μου δώσαν 3 ετοιμοπαράδωτες επιλογές ή τη δυνατότητα να ξαναπαραγγείλω το ίδιο(xfx 550w ATX Ts). Παραθέτω τα χαρακτηριστικα.

 

 

Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 Non ECC CL14 2133MHz (HX421C14FB/8)

 

   

 

Asrock Socket 1151 H170M Pro4 GLan Audio Raid

 

   

 

OCZ 240GB TR150 TRN150-25SAT3-240G Solid State Drive SATA III SSD 2.5''

 

   

 

Intel Core i5 6500 3.2 GHz Quad Core Socket 1151 65W Box (BX80662I56500)

 

   

 

CoolerMaster MasterBox 5 MCX-B5S1-KWNN-11 Midi Tower no PSU Black

   

 

 

Case Cooler Corsair AF120 LED Quiet Edition 12 x 12 cm Blue

 

και οι 3 μου επιλογές 

 

 

Corsair Power Supply 650W ATX 24 pin VS 2014 CP-9020098-EU Active-PFC Retail

 

EVGA Power Supply 500W ATX 24 pin 500B Active-PFC Retail

 

Corsair Power Supply 550W ATX 24 pin VS 2014 CP-9020097-EU Active-PFC Retail

 

edit : Μελλοντικά θα βάλω GPU (πχ 1050ti,1060)

 

http://www.e-shop.gr/psu-super-flower-platinum-king-80-plus-platinum-550w-p-PER.817410

Χωρις δευτερη σκεψη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα...

Ε,τοτε κανε μια προταση να βοηθησεις τον φιλο και μην κατακρινεις τις προτασεις των αλλων διοτι δεν βοηθαει ξερεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το θεμα σου ειναι το οτι εγραψα χωρις δευτερη σκεψη? 

Μονος σου το λες..κατακρινεις σχολια αλλων χωρις να συμβουλευεις..ωραια βοηθας..ευγε σου panara..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν πρότεινα κάτι ή αν βοήθησα τον θεματοθέτη άστο να το πει αυτός,δεν είσαι ο δικηγόρος του ή μήπως είσαι;

Και φυσικά το θέμα μου είναι το ''χωρίς δεύτερη σκέψη'',έχω βαρεθεί να βλέπω απόψεις άτοπες και με σιγουριά που σπάει κόκκαλα κιόλας,άκου εκεί ''χωρίς δεύτερη σκέψη''(όταν τα άλλα platinum κάνουν διπλά λεφτά,τι λες αυτό σου το χαρίζουν ή ότι πληρώνεις παίρνεις;Ορίστε μια δεύτερη σκέψη,αν σου κόβει αναρωτήσου..) ,ιδίως σε θέματα που ''παίζονται'' χρήματα.

'Οσο για το panara το αφήνω ασχολίαστο γιατί θα σε βρίσω, θα φάω ban και δε λέει θα χάσω την ωραία παρέα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν πρότεινα κάτι ή αν βοήθησα τον θεματοθέτη άστο να το πει αυτός,δεν είσαι ο δικηγόρος του ή μήπως είσαι;

Και φυσικά το θέμα μου είναι το ''χωρίς δεύτερη σκέψη'',έχω βαρεθεί να βλέπω απόψεις άτοπες και με σιγουριά που σπάει κόκκαλα κιόλας,άκου εκεί ''χωρίς δεύτερη σκέψη''(όταν τα άλλα platinum κάνουν διπλά λεφτά,τι λες αυτό σου το χαρίζουν ή ότι πληρώνεις παίρνεις;Ορίστε μια δεύτερη σκέψη,αν σου κόβει αναρωτήσου..) ,ιδίως σε θέματα που ''παίζονται'' χρήματα.

'Οσο για το panara το αφήνω ασχολίαστο γιατί θα σε βρίσω, θα φάω ban και δε λέει θα χάσω την ωραία παρέα σου.

κοιτα να ηταν deer και να ηταν Platinum να πω οκ για αυτο που λες. Αλλα βλεπεις superflower. απλα οι τυποι στο e-shop το εχουν κοστολογησει λαθος. Aπο οτι ειδα στο johnyguru, ειναι βασισμενο στην golden green HX σειρα που ηταν κομπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chill.

 

Γιατί όχι το SP, pano?

Αυτό το τροφοδοτικό είναι σχεδόν ίδιο με το hx, δηλαδή κινέζους πυκνωτές και sleeve bearing ανεμιστήρα δηλαδή ότι πληρώνεις παίρνεις.

Δεν λέω ότι είναι κακό αντιθέτως, αλλά μη τρελαθούμε κιόλας με όχι δεύτερες σκέψεις κ.τ.λ,άμα ήταν αυτό π.χ  https://www.skroutz.gr/s/8017914/Super-Flower-Leadex-Platinum-550W.html στα 80 και εγώ θα έλεγα τρέξε και πάρτο,αλλά έλα μου ντέ που δε γίνεται αυτό.

 

@Όχι φίλε jimakos234 δεν κοστολόγησαν λάθος τόσο κάνει και θα σου δώσω και μια συμβουλή και άμα θές κράτα την ,μη καταπίνεις αμάσητα από τις μάρκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει θέσει κάποιο όριο χρημάτων το παιδί για να προτείνω κάτι,εγώ στο άλλο θέμα που άνοιξε προτού έρθει εδώ ,του  είπα από τα 3 να προτιμήσει το μακρ... έεε το δεύτερο εννοούσα  :lol:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το τροφοδοτικό είναι σχεδόν ίδιο με το hx, δηλαδή κινέζους πυκνωτές και sleeve bearing ανεμιστήρα δηλαδή ότι πληρώνεις παίρνεις.

Δεν λέω ότι είναι κακό αντιθέτως, αλλά μη τρελαθούμε κιόλας με όχι δεύτερες σκέψεις κ.τ.λ,άμα ήταν αυτό π.χ  https://www.skroutz.gr/s/8017914/Super-Flower-Leadex-Platinum-550W.html στα 80 και εγώ θα έλεγα τρέξε και πάρτο,αλλά έλα μου ντέ που δε γίνεται αυτό.

 

@Όχι φίλε jimakos234 δεν κοστολόγησαν λάθος τόσο κάνει και θα σου δώσω και μια συμβουλή και άμα θές κράτα την ,μη καταπίνεις αμάσητα από τις μάρκες.

οκ δεκτο, αν και πιστευω οτι το εχουν βαλει σε αυτη την τιμη γιατι δεν γνωριζουν τι εστι, αν δεις το ΗΧ σε τι τιμη το εχουν το 650.Δεν καταπινω αμασητα μαρκες, παντα ψαχνω εστω και λιγο πριν προτεινω τι παιζει, ειναι λιγο καλυτερο απο ΗΧ που δεν το θεωρω καθολου κακο, και στα λεφτα αυτα ειναι απο τις καλυτερες επιλογες σαν τροφοδοτικο. Τωρα να χαλασουμε τις καρδιες μας για ενα σχολιο δεν αξιζει πιστευω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...