Προς το περιεχόμενο

Τέντες & Κόστος


zizu10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το σάιτ έχει οικονομικές τιμές. Πχ για τεντα με αντιριδα 6.20 επί 2.5 βγάζει κάτω από 300 ευρώ. Αλλά υποθέτω ότι δεν περιλαμβανει τοποθέτηση;

https://tentoepiskevi.gr/shop/replace/awning-system/tenta-me-antirides/συστήμα-τέντας-με-αντιρίδες-κλασικού/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, μπιπ μπιπ είπε

Αυτό το σάιτ έχει οικονομικές τιμές. Πχ για τεντα με αντιριδα 6.20 επί 2.5 βγάζει κάτω από 300 ευρώ. Αλλά υποθέτω ότι δεν περιλαμβανει τοποθέτηση;

https://tentoepiskevi.gr/shop/replace/awning-system/tenta-me-antirides/συστήμα-τέντας-με-αντιρίδες-κλασικού/

Που το είδες το 300.Η πιο φτηνή τιμή είναι 396 ευρώ συν το φπα.

https://tentoepiskevi.gr/cart/

Μήπως έβαλες μόνο για πανί και όχι για ολική κατασκευή.Και οι τιμές του πιστεύω ότι πρέπει να είναι με την τοποθέτηση.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο leroy merlin βγάζουν μέχρι 4.20 μέτρα οπότε θα χρειαστώ 2 τέντες. Σύνολο πάνω από 700 ευρώ για αντιρρίδες.

15 ώρες πριν, papoys1 είπε

Που το είδες το 300.Η πιο φτηνή τιμή είναι 396 ευρώ συν το φπα.

https://tentoepiskevi.gr/cart/

Μήπως έβαλες μόνο για πανί και όχι για ολική κατασκευή.Και οι τιμές του πιστεύω ότι πρέπει να είναι με την τοποθέτηση.

Αφού έχει 19 ευρώ το τετραγωνικό και η τέντα μου είναι 6.20 επί 2.5 =15.5 τ.μ.

Επεξ/σία από μπιπ μπιπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Στο leroy merlin βγάζουν μέχρι 4.20 μέτρα οπότε θα χρειαστώ 2 τέντες. Σύνολο πάνω από 700 ευρώ για αντιρρίδες.

Αφού έχει 19 ευρώ το τετραγωνικό και η τέντα μου είναι 6.20 επί 2.5 =15.5 τ.μ.

Εγώ για κλασικού τύπου με αντηρίδες βλέπω από 22 το τ.μ όπως φαίνεται και στο σύνδεσμο .Εσύ που το βλέπεις 19. 

Τις διαστάσεις τις βάζεις στον τύπο που θα  βρεις στη σελίδα και σου βγάζει τιμη.Το 2,5 μ.  γίνεται 3 μέτρα γιατί χρειάζεται πανί πάνω που τυλίγεται και κάτω για τη γλώσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες έγραφε 19 ευρώ που το κοιτούσα. Σήμερα άλλαξε; Τι να πω. Είναι 2 μέτρα η απόσταση κι έβαλα μισό μέτρο παραπάνω για το τύλιγμα. Υπάρχει τέντα 6 μέτρων ή όπου πάω θα μου πουν βάλε 2 τέντες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά βρήκαμε τεντά με 400 ευρώ. 18 τ.μ. 6 μετρα το μπαλκόνι και μας λέει τελευταία στιγμή ότι πρέπει να μπει και φ.π.α. 50 ευρώ. 

Γνωρίζετε κάποιον πιο αξιόπιστο;

Επεξ/σία από μπιπ μπιπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι ζητούμενο του παρόντος νήματος να αναφέρω και το θέμα του μοτέρ.

Την τοποθέτηση μοτέρ στην τέντα τη θεωρώ ως μία από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει για το σπίτι. Ελάχιστο καιρό μετά την τοποθέτησή της, το ανεβοκατέβασμα μιας τέντας καταντάει ιδιαίτερο κουραστικό και βαρετό. Αυτός είναι και ο λόγος που στα περισσότερα σπίτια η τέντα καταντάει να είναι μόνιμα κάτω άσχετα από καλό ή κακό καιρό.

Ίσως για κάποιους αυτό να είναι το ζητούμενο ή απλά μη ενοχλητικό αλλά προσωπικά θέλω να ανεβαίνει η τέντα για πολλούς λόγους. Από φωτισμό και αερισμό μέχρι άραγμα για καφεδάκι ή φαγητό.

Βέβαια δεν έβαλα μοτέρ σε όλες τις τέντες του σπιτιού για ευνόητους ($$$) λόγους, αλλά μόνο στην τέντα του κεντρικού μπαλκονιού.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ψάχνω για τέντα με βραχίονες κάι καλό σχετικό πανί αυτοπλενομενο κάι με μοτέρ. Περιοχή Αθήνα 

Διάσταση 5μ×2.50μ. 

Με ψάξιμο στο internet αυτή εδώ https://markilux.gr/tentes/tenta-markilux-970/ είναι top αλλά πολύ ακριβή.

Παρακαλώ επιδει δέν το κατέχω οποίος μπορεί ας μοιράσει εδώ για τήν επιλογή καθώς έχει ατελείωτες επιλογές κάι ακόμα πιο δύσκολο για το μάστορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, freelove είπε

Ψάχνω για τέντα με βραχίονες κάι καλό σχετικό πανί αυτοπλενομενο κάι με μοτέρ. Περιοχή Αθήνα 

Διάσταση 5μ×2.50μ. 

Με ψάξιμο στο internet αυτή εδώ https://markilux.gr/tentes/tenta-markilux-970/ είναι top αλλά πολύ ακριβή.

Παρακαλώ επιδει δέν το κατέχω οποίος μπορεί ας μοιράσει εδώ για τήν επιλογή καθώς έχει ατελείωτες επιλογές κάι ακόμα πιο δύσκολο για το μάστορα. 

τι ειναι αυτο?!

 

στις εικονες παντως βλεπω τεραστιο πανι για μονο 2 βραχιονες. μαρκετινγκ η οντως βασταει? εγω με 540 πανι εχω 3 και φαινονται πολύ πιο χοντροι. ποσο κανει αυτο που εβαλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2022 στις 1:29 ΠΜ, basilis_k6 είπε

τι ειναι αυτο?!

 

στις εικονες παντως βλεπω τεραστιο πανι για μονο 2 βραχιονες. μαρκετινγκ η οντως βασταει? εγω με 540 πανι εχω 3 και φαινονται πολύ πιο χοντροι. ποσο κανει αυτο που εβαλες?

Έτσι διαφημίσουν. Ψάχνω να βρω τι να προτιμήσω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 25/5/2022 στις 9:07 ΜΜ, freelove είπε

Έτσι διαφημίσουν. Ψάχνω να βρω τι να προτιμήσω. 

 

Καλημέρα,

Θέλω να βάλω μία οικονομική τέντα (αντηρίδες) στο μπαλκόνι.

Έχετε να συστήσετε κάποιον τίμιο/καλό εγκαταστάτη για Χαλάνδρι? (pm)

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, ψαχνω να βαλω ενα σκιαστρο στο χωριο στην αυλη που καθομαστε μερικες ωρες, υπαρχει κολονες σιδερενιες και ειναι στερεωμενο απο πανω, τωρα εχει ενα απλο κλασικο το πρασινο διχτυ που ειναι για τις καλλιεργειες κλπ. Σκεφτηκα να βαλω ενα σκιαστρο πλεγμα, οπως πχ αυτο που εχουν τα παρκινγ στα αυτοκινητα σε lidl κλπ, που φαινεται πολυ καλη ποιοτητα. Βρηκα την εταιρεια που εχει κανει την  εγκατασταση και στο περιπου για ενα κομματι 4χ4 μου δωσανε μια τιμη γυρω στα 200+. Οκ απο την μια φαινεται πολυ καλη ποιοτητα και θα αντεξει χρονια, απο την αλλη τα 200+ μηπως ειναι πολλα για ενα διχτυ? Μηπως υπαρχει καποια αλλη επιλογη που δεν εχω υποψιν μου? Για τεντες δεν με ενδιαφερει. Ευχαριστω

Επεξ/σία από Amaretos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Amaretos είπε

Καλημέρα, ψαχνω να βαλω ενα σκιαστρο στο χωριο στην αυλη που καθομαστε μερικες ωρες, υπαρχει κολονες σιδερενιες και ειναι στερεωμενο απο πανω, τωρα εχει ενα απλο κλασικο το πρασινο διχτυ που ειναι για τις καλλιεργειες κλπ. Σκεφτηκα να βαλω ενα σκιαστρο πλεγμα, οπως πχ αυτο που εχουν τα παρκινγ στα αυτοκινητα σε lidl κλπ, που φαινεται πολυ καλη ποιοτητα. Βρηκα την εταιρεια που εχει κανει την  εγκατασταση και στο περιπου για ενα κομματι 4χ4 μου δωσανε μια τιμη γυρω στα 200+. Οκ απο την μια φαινεται πολυ καλη ποιοτητα και θα αντεξει χρονια, απο την αλλη τα 200+ μηπως ειναι πολλα για ενα διχτυ? Μηπως υπαρχει καποια αλλη επιλογη που δεν εχω υποψιν μου? Για τεντες δεν με ενδιαφερει. Ευχαριστω

Πόσα περίμενες για 4Χ4 ? 50€ ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, tounion είπε

Πόσα περίμενες για 4Χ4 ? 50€ ??

 

Αν εχεις να μου προτεινεις κατι ευχαριστως να το ακουσω, το να μου το παιζεις large δεν βοηθαει κανεναν, ευχαριστω. Και στην τελικη ρωτησα αν υπαρχει κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα που να ειναι ισως καλυτερο, δεν εχω αποψη για αυτο ρωταω εδω.

Επεξ/σία από Amaretos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...