Προς το περιεχόμενο

Πιο φθηνό iPod Touch με 16GB, χωρίς πίσω κάμερα και τιμή $229


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με μια κίνηση που δε μας έχει συνηθίσει, η Apple ξεκίνησε από σήμερα τη διάθεση ενός πιο φθηνού iPod Touch το οποίο έχει λίγες αλλά σημαντικές διαφορές με την 5η γενιά του δημοφιλούς media player.Το νέο iPod Touch διαθέτει αρχικά την ίδια οθόνη 4' ιντσών με ανάλυση Retina αλλά όχι την πίσω κάμερα που βλέπουμε στην τελευταία γενιά του iPod Touch. Επιπλέον διαθέτει 16GB αποθηκευτικό χώρο κάτι που δεν ίσχυε μέχρι σήμερα αφού η Apple κυκλοφόρησε την 5η γενιά του iPod Touch με χωρητικότητες 32 και 64GB.

 

Στο εσωτερικό βλέπουμε τον ίδιο διπύρηνο επεξεργαστή A5, την μπροστινή FaceTime HD κάμερα ενώ δεν υπάρχουν διαφορές στο σχεδιασμό με τα υπόλοιπα μοντέλα, διατηρώντας το ίδιο πάχος των 6.1 χιλιοστών

.

Η τιμή του νέου iPod Touch έχει οριστεί στα $229 και είναι ήδη διαθέσιμο από το αμερικανικό Apple Store.

 

Link.png Site: TheVerge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ δεν θα το ελεγα...αν και φανατικος κατα της apple ειναι ενα iphone χωρις την δυνατοτητα να περνει τηλεφωνα και ειναι μια πολυ καλη παιχνιδομηχανη περα απο media player γενικα...δεν θα το ελεγα πανακριβο γτ δεν υπαρχει κατι παρομοιο,απο οσο ξερω, που να κανει τα ιδια να ειναι γενικα πανομοιοτυπο και να εχει λιγοτερα....δεν εχει λογο υπαρξης καθως αυτα που κανει μπορεις να τα κανεις και με οποιοδηποτε smarthone πλεον...απλα ειναι μια εναλακτικη για αυτους που θελουν ενα απλο κινητο για να περνει τηλεφωνα και ενα media player φορητο ξεχωριστα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια συγνωμη αλλα το samsung tab 5" εκτος απο την διαφορα στην οθονη κατα 1 ιντσα κ του οτι ειναι 8gb κ δεχεται micro sd την ιδια δουλεια δεν κανει??εκτος βεβαια ios-android..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του ipod Και των mp3 player σήμερα. Γιατί να έχεις δεύτερη συσκευή όταν τα κινητά έχουν ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες;

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του ipod Και των mp3 player σήμερα. Γιατί να έχεις δεύτερη συσκευή όταν τα κινητά έχουν ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες;

Γιατί μπορεί να θες να κάνεις κάποιο sport ακούγοντας μουσική όπως skate κλπ. αλλά σε εκείνη την περίπτωση πας σε κάποιο μικρό φθηνό  mp3-ακι βέβαια...Αλλά χρειάζονται ακόμα θέλω να πω για να μην σπάμε και τα κινητά μας. 

 

Έχεις δίκιο όμως ότι δεν αγοράζεις τέτοιο πράγμα...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του ipod Και των mp3 player σήμερα. Γιατί να έχεις δεύτερη συσκευή όταν τα κινητά έχουν ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες;
μηπως γιατι τα κινητα εχουν ακτινοβολια, και το ιφον τη μεγαλυτερη ακτινοβολια απο ολα τα κινητα? Λεω μηπως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του ipod Και των mp3 player σήμερα. Γιατί να έχεις δεύτερη συσκευή όταν τα κινητά έχουν ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες;

Εγώ προτιμώ τελικά τις συσκευές χωριστά. Κυρίως λόγω μπαταρίας αλλά και για πρακτικούς λόγους. Δεν θέλω να τελειώνει η μπαταρία μου γιατί χαζεύω στο net (γι αυτό έχω feature και smartphone χωριστά). Επίσης, δεν θέλω ενώ ακούω μουσική, να με διακόψει ένα τηλεφώνημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...