Προς το περιεχόμενο

Εχετε σιχαθει και εσεις τις ειδησεις των καναλιων?


rezoma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ο κοσμος γενικοτερα στην Ελλαδα σταματησει να βλεπει ειδησεις και μονο απο αυτο θα ανεβει το επιπεδο ζωης του στο πολλαπλασιο. Το θεμα ειναι πως πηθεις τοσο κοσμο να ΜΗΝ βλεπει τηλεοραση, Λαζοπουλους και δεν ξερω και εγω τι αλλο. Ειναι απειρα καλυτερο να παρακολουθεις τις "ειδησεις" του Star παρα τις κανονικες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αλφα νετ. Αν τυχει να βαλουν πανελ, απλα κανεις ζαπινγκ. Βεβαια ολα τα λεφτα ειναι ο αντ1, ειδικα οταν κανει ρεπορταζ σε παραλια

πχ

https://www.youtube.com/watch?v=qzt6xWqeBXQ

Δες τον καμεραμαν που κανει φοκους 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ρε φίλε βλέπουμε..

Απλώς δεν είναι λύση-λύτρωση να μήν βλέπεις καθόλου

Το σωστό είναι να ενημερώνεσαι κ από άλλες πηγές εκτός tv..

Εγώ πχ βλέπω μόνο από alpha k skai

 

Μην βλέπετε ειδήσεις ο ένας,ενημερωθείτε γι αυτό που θέλετε ο αλλος,με αγχωνουν ο τρίτος...

 

Γι αυτό.πλέον έχουμε καταντήσει νωχελικά ανδρείκελα χωρίς προβληματισμό..

 

Δεν θέλω οι ειδήσεις να μου λένε οι άσχετοι(δημοσιογράφισκοι) πόσο βαθειά με γαμάει η κυβέρνηση και τα μέτραδεν θέλω να βλέπω την πραγματικότητα μέσα από την κάμερα,χαλιεμε,,θα βρω εγώ ενημέρωση που λέει ότι δεν είναι τόσο βαθειά ή καλύτερα θα βρω χειρότερες καταστάσεις ώστε το δικό μου χώσιμο να φαίνεται υπόθετο...

 

Μην αγχώνεστε..

 

Όλα καλά. είναι...

Μην βλέπετε ειδήσεις...λένε ψέματα..

Επεξ/σία από Superuser
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές (σε σύγκριση με τα υπόλοιπα σκουπίδια) και το κυριώτερο, χωρίς σχολιασμό -ξεκατίνιασμα απο άλλους πανελίστες, είναι οι ειδήσεις του ΕΤ-3 στις 10 το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλφα νετ. Αν τυχει να βαλουν πανελ, απλα κανεις ζαπινγκ. Βεβαια ολα τα λεφτα ειναι ο αντ1, ειδικα οταν κανει ρεπορταζ σε παραλια

πχ

https://www.youtube.com/watch?v=qzt6xWqeBXQ

Δες τον καμεραμαν που κανει φοκους 

 

απο το star channel τον πηραν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exω σταματησει να βλεπω tv εδω και 6 χρονια και εχω βρει την υγεια μου.
Ολα τα καναλια λενε ολο μαλακιες και καθε φορα που χαζευω για κανα πενταλεπτο οργιαζω με αυτα που ακουω.
Δεν εχει να μου προσφερει τιποτα απολυτως και τελικα ποτε δεν μου προσεφερε.

Μια περιοδο δοκιμασα να ενημερωνομαι απο την τηλεοραση αποκλειστικα,
και παρατηρησα οτι μου εφερναν μιζερια και δυστυχια.

Και μετα τις ειδησεις εχει τα Σουλειμαν και τις ελληνικες δραματικες σειρες
που δεν εχουν κανενα βαθος, κακη σκηνοθεσια και κακη ηθοποιια.

Αυτη την tv απολαμβανουν οι Ελληνες.

Τουλαχιστον στο internet θα επιλεξω ΕΓΩ τι θελω να δω σημερα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω ειδησεις απο ολα τα καναλια εκτος απο το μεγκα(δεν παλευετε).δεν το κανω για ενημερωση οτι πουνε το εχω ηδη διαβασει online και αν δω οτι κολλανε πολυ σε ενα θεμα αλλαζω καναλι.απλα γουσταρω να χαζευω τι φουμαρα και ανακρίβειες πουλανε στο κοσμο.τους βριζω και γελαω :P +μερικες φορες εχουν κατι ακυρες ειδησεις(συνηθως λιγο πριν τα αθλητικα) που δεν εχω ακουσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααααχ.... Να έμπαιναν ακόμη 3-4 εκατομμύρια συμπατριώτες μας σε αυτό το forum/thread και να έγραφαν τα ίδια με αυτά που έχουν ήδη γραφτεί παραπάνω.....

Αυτό και εάν θα ήταν ένα δείγμα ελπίδας σε αυτή την γεμάτη από πρόβατα χώρα.....

 

θα μου πεις αυτή είναι η λύση...??

Όχι,δεν αρκεί μόνον αυτό, αλλά από κάπου πρέπει να αρχίσουμε....

 

Πολλές και διαφορετικές πηγές,πολύ μα ΠΑΡΑ πολύ φιλτράρισμα της πληροφορίας που λαμβάνουμε....!!!!

(Δεν έχω να προσθέσω κάτι επί της ουσίας,δοξάζω τον θεό που γράφτηκαν ΟΛΑ παραπάνω)

 

ΜΑΚΡΙΑ από δημοσιογραφίσκους και πολιτικάντηδες.

 

46680_477227518992424_2136452396_n.jpg

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς σχολιασμό -ξεκατίνιασμα απο άλλους πανελίστες

 

Ακριβώς αυτό!

 

Μ' ενδιαφέρει η είδηση («Συνέβη αυτό-εκεί-τότε») και μόνο αυτή.

 

Δε μ' ενδιαφέρει - αρχιβλάκα, καβαλημένε παρουσιαστή - η άποψή σου ούτε γι' αυτή, ούτε για όσους είχαν συμμετοχή...

 

...δε μ' ενδιαφέρει η εμπεριστατωμένη ανάλυση, τόσο τού κάθε ...ελικοπτερολόγου(!), κάθε φορά που πέφτει ένα γαμ... ελικόπτερο, όσο και οι διαξιφισμοί του με τον ειδικό επί των ψυχολογικών τραυμάτων που εμφανίζουν οι ροφοί, από την πρόσκρουσή του στην επιφάνεια τής θάλασσας...

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό!

 

Μ' ενδιαφέρει η είδηση («Συνέβη αυτό-εκεί-τότε») και μόνο αυτή.

 

Δε μ' ενδιαφέρει - αρχιβλάκα, καβαλημένε παρουσιαστή - η άποψή σου ούτε γι' αυτή, ούτε για όσους είχαν συμμετοχή...

 

...δε μ' ενδιαφέρει η εμπεριστατωμένη ανάλυση, τόσο τού κάθε ...ελικοπτερολόγου(!), κάθε φορά που πέφτει ένα γαμ... ελικόπτερο, όσο και οι διαξιφισμοί του με τον ειδικό επί των ψυχολογικών τραυμάτων που εμφανίζουν οι ροφοί, από την πρόσκρουσή του στην επιφάνεια τής θάλασσας...

 

Ωπα ωπα, το χοντραινεις, λιγα με τους ειδικους επι των ροφων  και τις προσκρουσεις τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ωπα, το χοντραινεις, λιγα με τους ειδικους επι των ροφων  και τις προσκρουσεις τους...

 

...συνάδελφος;...   :-D  :-D  :-D

 

 

 

...ή μήπως έφαγε κάνα super puma κατακέφαλα, ο ροφός που μεγάλωνες απ' όταν ήταν βρέφος και ακόμα δεν έχουν οδηγηθεί οι υπεύθυνοι στη δικαιοσύνη;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ισοπεδώνεται τα πάντα, υπάρχουν κανάλια να δείτε ειδήσεις. π.χ. τα κρατικά. Υπάρχει και ο Alpha και ο ΣΚΑΙ σαν alternatives

 

Δεν είναι λύση αυτή να κλείσετε τελείως τις ειδήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...