Προς το περιεχόμενο

Assetto Corsa


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και η Lamborghini στις officially licensed εταιρείες! Μεταξύ άλλων, θα δώσουν Aventador, Miura και Countach!

 

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/assetto-corsa-welcomes-lamborghini-automobili.19255/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νεος στην παρεα του Assetto Corsa.

Πολυ καλο αλλα θα ηθελα να μην παιζω τις ιδιες πιστες συνεχεια.

Επισης περιμενα η Ferrari Italia να γλιστραει λιγο περισσοτερο και να φευγει πιο ευκολα :P

Καιρος ομως ηταν να βγει ενας καλος simulator!

 

Παιζω με G25.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεος στην παρεα του Assetto Corsa.

Πολυ καλο αλλα θα ηθελα να μην παιζω τις ιδιες πιστες συνεχεια.

Επισης περιμενα η Ferrari Italia να γλιστραει λιγο περισσοτερο και να φευγει πιο ευκολα :P

Καιρος ομως ηταν να βγει ενας καλος simulator!

 

Παιζω με G25.

 

Καλως ηρθες φιλε!

Για περισσοτερες πιστες και αμαξια εχουμε 100s MODs. Δες εδω αμαξια, και εδω πιστες. Τα mods τα βαζεις πολυ ευκολα (copy-paste), ολα εχουν και οδηγιες.

Το ποσο ευκολα ξεκολλαει απο το δρομο το αμαξι εξαρταται απο πολλα πραγματα, το κυριοτερο ειναι τα ελαστικα. Βαλε τα απλα λαστιχα δρομου στην Italia και ανεβασε την πιεση λιγο μπροστα και περισσοτερο πισω, και θα δεις πως θα σου φευγει. Μετα μπορεις να πειραξεις λιγο και τα camber. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol

εγώ σήμερα όλη μέρα την τεσταρα στην Nordschleife σε online server

τι να σου πω εμένα μου έφευγε με το παραμικρό (η S3 πάντα)

μέχρι 7:30 κάτι την πήγα ενώ ένας άλλος τύπος 7:05 (οι περισσότεροι βέβαια ήταν εκεί στο 7:25-7:30)

τι camber τι toe τι πιέσεις ελαστικών αν δεν έχεις το νου σου 100%, σου έφυγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν μπορούμε να πειράξουμε τις ταχύτητες σε όλα τα αυτοκίνητα; Χθες έτρεχα με την SLS στο Spa και δεν γέμιζα ούτε την 6η.

Μήπως φταίει ότι έτρεχα με την πολιτική έκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλως ηρθες φιλε!

Για περισσοτερες πιστες και αμαξια εχουμε 100s MODs. Δες εδω αμαξια, και εδω πιστες. Τα mods τα βαζεις πολυ ευκολα (copy-paste), ολα εχουν και οδηγιες.

Το ποσο ευκολα ξεκολλαει απο το δρομο το αμαξι εξαρταται απο πολλα πραγματα, το κυριοτερο ειναι τα ελαστικα. Βαλε τα απλα λαστιχα δρομου στην Italia και ανεβασε την πιεση λιγο μπροστα και περισσοτερο πισω, και θα δεις πως θα σου φευγει. Μετα μπορεις να πειραξεις λιγο και τα camber. :)

Σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και μερικές μέρες το λιώνω με την G27. Το παιχνίδι απο άποψη ρεαλισμού δίνει ρέστα. Το FFB στα δίνει όλα στα χέρια. Νιώθεις τον παραμικρή διαφορά στα αμάξια ακόμη και στις ρυθμίσεις τους, καθώς και στο οδόστρωμα.

Δοκίμασα και το pcars build 834 το οποίο ειναι εντυπωσιακό σε πολλά σημεία αλλά νομίζω οι διάφορες στην οδήγηση ειναι σημαντικές. Είχα αρχικά επιφύλαξη για το career αλλά τελικά ειναι ψαγμένο. Το παιχνίδι σε κάνει να μαθαίνεις και να βελτιώνεσαι συνεχώς.

Από την άλλη το pcars ήδη φαίνεται πιο ολοκληρωμένη εμπειρία σε θέμα single player και συνθηκών οδήγησης. Ελπίζω σε κάποιο update.

Βέβαια άρχισα να κατεβάζω πίστες χρηστών και έχω μείνει εντυπωσιασμένος απο το ποσά mods υπάρχουν.

Θεωρώ ότι ειναι πράγματι ο νέος βασιλιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο κ ρεαλιστικότατο αλλά όχι για 45.00€.

Λιγότερο από 20€ έχει.

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-assetto-corsa-cd-key-compare-prices/

 

Με Gamepad παιδιά θα λέει τίποτα ή θα μου βγει η πίστη; Σκέφτομαι να περιμένω το Project Cars.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγότερο από 20€ έχει.

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-assetto-corsa-cd-key-compare-prices/

 

Με Gamepad παιδιά θα λέει τίποτα ή θα μου βγει η πίστη; Σκέφτομαι να περιμένω το Project Cars.

 

ωραίος. δεν το είχα δει. ήξερα μόνο για steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγότερο από 20€ έχει.

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-assetto-corsa-cd-key-compare-prices/

 

Με Gamepad παιδιά θα λέει τίποτα ή θα μου βγει η πίστη; Σκέφτομαι να περιμένω το Project Cars.

 

Οδηγηση με controller-joystick ή με βελακια, δεν λεει. Ειναι πολυ πιο ευκολο εν μερη και ανουσιο.

Ειχα παιξει λιγο με 360 controller για να καταφερω να driftατω την 599, αλλα ηταν γελοιο και ανουσιο gameplay.

Για να παιξεις σωστα και να ευχαριστηθεις το παιχνιδι, ειτε παρεις αυτο ειτε το PCars θελεις το λιγοτερο ενα Logitech Force GT.

ωραίος. δεν το είχα δει. ήξερα μόνο για steam.

 

Και απο εκει CD key για το Steam θα σου δωσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγηση με controller-joystick ή με βελακια, δεν λεει. Ειναι πολυ πιο ευκολο και ανουσιο.

Ειχα παιξει λιγο με 360 controller για να καταφερω να driftατω την 599, αλλα ηταν γελοιο και ανουσιο gameplay.

Για να παιξεις σωστα και να ευχαριστηθεις το παιχνιδι, ειτε παρεις αυτο ειτε το PCars θελεις το λιγοτερο ενα Logitech Force GT.

Μου αρέσουν τα εύκολα Racing παιχνίδια. Δηλαδή μέχρι Gran Turismo το πολύ σε οδήγηση. Από εκεί και πέρα δεν με ευχαριστεί.

Το θέμα είναι αν γίνεται δύσκολο με το χειριστήριο. Ένας φίλος έλεγε ότι δυσκολεύει επειδή χρειάζεται αναλογικό γκάζι, κλπ.

Για να καταλάβεις, κάτι R-Factor, κλπ, ούτε που να τα ακουμπήσω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν τα εύκολα Racing παιχνίδια. Δηλαδή μέχρι Gran Turismo το πολύ σε οδήγηση. Από εκεί και πέρα δεν με ευχαριστεί.

Το θέμα είναι αν γίνεται δύσκολο με το χειριστήριο. Ένας φίλος έλεγε ότι δυσκολεύει επειδή χρειάζεται αναλογικό γκάζι, κλπ.

Για να καταλάβεις, κάτι R-Factor, κλπ, ούτε που να τα ακουμπήσω. :)

 

Με χειρηστηριο ειναι πιο ευκολο το παιχνιδι εν μερη, καθως κανεις πολυ πιο γρηγορες και μη-ρεαλιστηκες κινησεις στο τιμονι. Αλλα εγω προσωπικα το θεωρω ανουσιο και δεν θα καθομουν ποτε να παιξω με αναλογικο joistick ή με βελακια ενα racing παιχνιδι. Εξαρταται βεβαια απο το τι ζητας απο ενα racing παιχνιδι. Απ'οτι καταλαβα για τα γουστα σου ισως να ειναι καλυτερα τα GRID Autopsy και NFS Shift 1-2 τα οποια ειναι arcade racing επιπεδου Gran Turismo. Tο Assetto Corsa αλλα και το PCars ειναι αρκετα ανωτερης κατηγοριας, στην οποια ισως να μην αξιζει να πας αν σκοπευεις να παιξεις με controller και in-game assists.

 

Σχετικα με το γκαζι, για αμαξι με κατω απο 200 αλογα δεν θελεις απαραιτητα αναλογικο, αλλα για πανω απο 200 αλογα δεν οδηγειται σωστα με το γκαζι σε πληκτρο. Σχεδον ολα τα χειριστήρια ομως εχουν αναλογικα κουμπια ή triggers ή οπως τα λενε αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...