Προς το περιεχόμενο

Assetto Corsa


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H SLS με απογοήτευσε κι εμένα, και δεν τα ρίχνω στο παιχνίδι, είναι πολύ πιθανό να είναι έτσι το πραγματικό αυτοκίνητο. Υποστροφή, υπερστροφή, φρένα της πλάκας και έξοδος από την πίστα σε κάθε φρενάρισμα. Ο καλύτερος μου χρόνος στο Mugello ήταν 2:17 ενώ με την καταπληκτική 458 stage 3 έχω καταφέρει 2:05. Παίζοντας με τα δύο αυτοκίνητα back to back είναι σαν να ανεβαίνεις από F1 σε φορτηγό. Είναι λίγο άδικη η σύγκριση αλλά πρόκειται για αυτοκίνητα που το παιχνίδι κατατάσσει στην ίδια κατηγορία.

 

Κατά τ'αλλα με τα νέα updates και αφού είχα κανένα μήνα να παίξω το παιχνίδι, με απογοητεύει μετά από σχεδόν ένα χρόνο στο early access να μην έχουν διορθώσει ακόμα:

1. Το ΑΙ που σε εμβολίζει χτυπώντας σε από πίσω.

2. Το ότι τα αντίπαλα αυτοκίνητα πρέπει να έχουν το βάρος τανκ. Σε εμβολίζουν με άνεση, αλλά αν πέσεις εσύ από πίσω τους θα συνεχίσουν ακάθεκτα ενώ εσύ θα φέρνεις σβούρες στο γρασίδι...

Μην συγκρίνεις με την stage 3 αλλά με την απλή. Αλλά κ πάλι είναι πιο αργή.

Πάντα στη Mugello προσωπικά έχω :

SLS -> 2:08,5 (προσοχή με default setup)

MP4 -> 2:04,5

458 -> 2:06,3

 

Με προπόνηση και καλό setup νομίζω θα φτάσω την 458 αλλά όχι κ την MP4.

Αλλά αν κρίνω από εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Top_Gear_test_track_Power_Lap_Times, η απόδοση των αυτοκινήτων στο Assetto Corsa , πρέπει να είναι εξαιρετικά κοντά στην αλήθεια.

 

Επίσης σε αγώνες με AI , πουθενα δεν με εμβόλισαν κ επίσης το βάρος που ήταν αφύσικο διορθώθηκε. Επίσης μην ξεχνάς ότι κ τα ΑΙ αυτοκίνητα πρέπει να ακολουθήσουν τους νόμους της φυσικής. Αν λοιπόν είσαι με 458 και το ΑΙ με F40 , μην περιμενεις να σε απο΄φυγει αν φρεναρεις αφύσικα μακριά πριν την στροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 503
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα μου άρεσε πολύ η sls. Αρχικά με ξένησε λίγο γιατί την περίμενα πιο σφικτή αλλά είναι πολύ παιχνιδιάρικη. Εγώ που δεν είμαι γρήγορος, με την f40 στην Mugello κάνω 2.088 και με την sls κάνω κατω απο 2.10. Και δεν ασχολήθηκα καθόλου. Η ρύθμιση είναι απολαυστική, μπορείς να παίρνεις τις στροφές με τιμόνι σου το γκάζι. Πολύ διασκεδαστικό, δεν ξέρω αν είναι ανταγωνιστικό αλλά μου αρέσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιος εδω που μπορει να μου εξηγησει γιατι ακριβως αν και εχω σχεδον ολα τα graphics settings στο full το παιχνιδι μοιαζει λες και ειναι σε Low mode? υπαρχει καποιο site που να εξηγει τι ακριβως πρεπει να κλεισω για να μην εχω αυτο το χαζο blur effect?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης σε αγώνες με AI , πουθενα δεν με εμβόλισαν κ επίσης το βάρος που ήταν αφύσικο διορθώθηκε. Επίσης μην ξεχνάς ότι κ τα ΑΙ αυτοκίνητα πρέπει να ακολουθήσουν τους νόμους της φυσικής. Αν λοιπόν είσαι με 458 και το ΑΙ με F40 , μην περιμενεις να σε απο΄φυγει αν φρεναρεις αφύσικα μακριά πριν την στροφή.

Πέτυχα και έγραψα το τέλειο replay. Εγώ με την ασημί SLS, το ΑΙ με την μαύρη. Πατάμε και οι δύο φρένο στο ίδιο σημείο. Φαίνεται ξεκάθαρα από την κίνηση του τιμονιού στην onboard πως με εμβολίζει ενώ αυτός συνεχίζει σαν να πατάει σε ράγες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε το FXAA και βάλε αυτό :

Απλώς το κάνεις copy στον φάκελο του παιχνιδιού; 

 

 

Μην συγκρίνεις με την stage 3 αλλά με την απλή. Αλλά κ πάλι είναι πιο αργή.

Πάντα στη Mugello προσωπικά έχω :

SLS -> 2:08,5 (προσοχή με default setup)

MP4 -> 2:04,5

458 -> 2:06,3

 

 

Με τι ελαστικά είναι οι χρόνοι ; Με steet ή semi racing ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με slicks γίνονται πάντα οι καλύτεροι χρόνοι σε στεγνό

τα street είναι για να συνηθίσεις το αυτοκίνητο στην αρχή 

Το ξέρω απλά για να είμαι σίγουρος , να είναι στα ίσα η μάχη  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς το κάνεις copy στον φάκελο του παιχνιδιού; 

 

 

Με τι ελαστικά είναι οι χρόνοι ; Με steet ή semi racing ;

Ναι και με semislicks φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτυχα και έγραψα το τέλειο replay. Εγώ με την ασημί SLS, το ΑΙ με την μαύρη. Πατάμε και οι δύο φρένο στο ίδιο σημείο. Φαίνεται ξεκάθαρα από την κίνηση του τιμονιού στην onboard πως με εμβολίζει ενώ αυτός συνεχίζει σαν να πατάει σε ράγες.

 

 

Kάπως έτσι κάνουν και οι αμερικάνοι όταν κυνηγάνε κλέφτες με τα ίδια αποτελέσματα.  :P

Δε βλέπω κάτι το περίεργο, στο σημείο που σε βρίσκει για πλάκα γυρνάς χωρίς ο άλλος να κουνηθεί από τη θέση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεμπτη βραδυ μαζευόμαστε! Ετοιμαστείτε ! Track List δεν υπαρχει αυτη την στιγμη, μπορει να αυτοσχεδιασουμε, όποιος θελει την ip του ts να μου στείλει πμ!

 

 

Για πείτε τωρα τι χρειάζεται για να μπω και εγώ στην παρέα?

Τιποτα Καλη διαθεση και ενα μικροφωνο για το teamspeak

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...