Προς το περιεχόμενο

Assetto Corsa


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την Παρασκευή λέμε να επιστρέψουμε στις συναντήσεις μας και να βρεθούμε μετά τις 22.00. Και επειδή θα έχει βγει και το patch μπορεί να δοκιμάσουμε και SPA με SLS AMG

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ειναι επισημο track όποτε το steam θα το κανει auto update!! Ραντεβου το βραδακι στο TS ,ολοι λεμε!!! :)   Αν εχουμε απαρτια θα συζητησουμε και την δημιουργια πρωταθληματος! Οσοι καινουριοι θελουν να συμετεχουν πμ είτε εμενα είτε τον newlynx!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι spa ειπαν οτι θα βγει το Spa μαζι με την sls? δεν ειδα κατι τετοιο στα notes (το μονo spa Που ειδα ηταν το track του 92 στο φορουμ τους τιποτα παντως για Official track σημερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει Spa, μόνο την SLS και μια κομμένη έκδοση του Nurburgring (δεν καταλαβαίνω σε τι χρησιμεύει).

 

Αναλυτικό changelog: http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/early-access-update-0-22.13873/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπαστηκα παρα πολυ με αυτη την βαρκα πραγματικα ενιωθα λες και ειμουν μεσα σε μια buick (περα του απιστευτου lag που σε καθε γυρο χτυπαγα και κατι αορατο στην πιστα..)

 

καπου οι τυποι εχασαν το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το lag έφταιγε ο server 

μόλις μπήκε pass έφτιαξε

 

για την sls

ναι δεν έχει τα κρατήματα ενός GT3 

απ ότι κατάλαβα θέλει πιο χαλαρά το γκάζι

και με slick δεν πατάει πουθενά

με street κάτι γίνετε  

είναι μάλλον για λίγους ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αν και δεν βγήκε η SPA είμαι πολύ ευχαριστημένος με το update.

 

1. Η SLS αν κ πιο αργή από 458/ΜP4 είναι πολύ διασκεδαστικό αμάξι. Πραγματικά σε έναν free server που μπήκα χθές με 24 αυτοκίνητα, τους έβλεπα να ντριφτράρουν όλοι (και εγώ μαζί χαχαχα). @aliakas κάπου τα μπερδε'υεις με τα λάστιχα. Τα semislicks είναι πολύ πιο γρήγορα από τα streets.

2. Πολύ καλύτερο FFB και καλύτερο μοντέλο ελαστικών. Πλέον ο έλεγχος είναι πολύ καλύτερος κ άμεσος.

3. Στο σύστημά μου είδα ίδια frames (κλειδωμένα στα 60) , με μικρότερο %usage σε CPU και GPU άρα πιο ελαφρύ.

4. Βελτιώσεις στο ΑΙ. Για μένα πλέον είναι σχεδόν τέλειο.

5. Η νέα πίστα καλοδεχούμενη αν κ προτιμώ την μεγάλη.

6. Τα περισσότερα Apps είναι broken , θα αναβαθμιστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σιγουρα το αμαξι δεν ειναι για χρονους ειναι καθαρο driftαμαξο ακομη και full negative camber και toe στο 4 δεν εφτιαξε καθολου το κρατημα μετα την κορυφη του apex απλα ειτε το γυρναγες αλα wrc για να σε πεταξει στην στροφη ειτε παταγες το γκαζι σαν να ειχες ενα αυγο απο κατω...

 

τι θες να πεις για τα apps? για αυτο δεν δουλευε το rsr?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H SLS με απογοήτευσε κι εμένα, και δεν τα ρίχνω στο παιχνίδι, είναι πολύ πιθανό να είναι έτσι το πραγματικό αυτοκίνητο. Υποστροφή, υπερστροφή, φρένα της πλάκας και έξοδος από την πίστα σε κάθε φρενάρισμα. Ο καλύτερος μου χρόνος στο Mugello ήταν 2:17 ενώ με την καταπληκτική 458 stage 3 έχω καταφέρει 2:05. Παίζοντας με τα δύο αυτοκίνητα back to back είναι σαν να ανεβαίνεις από F1 σε φορτηγό. Είναι λίγο άδικη η σύγκριση αλλά πρόκειται για αυτοκίνητα που το παιχνίδι κατατάσσει στην ίδια κατηγορία.

 

Κατά τ'αλλα με τα νέα updates και αφού είχα κανένα μήνα να παίξω το παιχνίδι, με απογοητεύει μετά από σχεδόν ένα χρόνο στο early access να μην έχουν διορθώσει ακόμα:

1. Το ΑΙ που σε εμβολίζει χτυπώντας σε από πίσω.

2. Το ότι τα αντίπαλα αυτοκίνητα πρέπει να έχουν το βάρος τανκ. Σε εμβολίζουν με άνεση, αλλά αν πέσεις εσύ από πίσω τους θα συνεχίσουν ακάθεκτα ενώ εσύ θα φέρνεις σβούρες στο γρασίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ειναι καθαρο gt βαρκα βαρκουλα αρμενιζει ειναι και ετσι ειναι στην πραγματικοτητα (τουλαχιστον απο οσα reviews θυμαμαι)

εγω πριν απο λιγη ωρα εγραψα 2.08 με -1 camber σιγουρα το φρεναρισμα εγινε πιο χαλαρο απο πριν και σιγουρα σου δινει πιο πολυ θαρρος στην στροφη τωρα κατα τα αλλα με ολα τα ηλεκτρονικα Off χανεις πολυ χρονο μετα το apex προσπαθωντας να την κρατησεις...

(απλα παιξε στην monza Και κατεβασε τριτη στην Parabolica και πατα απαλα και θα δεις για ποτε θα βγεις απο την στροφη Driftαρωντας σαν τον τουτσιγια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnny

μην συγκρινεις stage με normal η sls vs mp4,458 non stage

 

αλλα ναι ειναι μαπα η sls.Η κουνος μετα τον απριλιο δεν προσφερει τιποτα σημαντικο (εξαιρεση το online)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...