Προς το περιεχόμενο

Assetto Corsa


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα πια που επιτέλους αναβάθμισα το PC έχω βάλει μπροστά για VR (πιθανώς Reverb G2), οπότε ελπίζω μέχρι το καλοκαίρι να γίνει το θαύμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 503
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Τώρα πια που επιτέλους αναβάθμισα το PC έχω βάλει μπροστά για VR (πιθανώς Reverb G2), οπότε ελπίζω μέχρι το καλοκαίρι να γίνει το θαύμα. 

ωραιος, θα προτεινα να βαλεις και στοχο να αλλαξεις πεταλια στα Fanatec CSL elite με load cell, είναι η μεγαλυτερη βελτιωση  / αλλαγη που ενοιωσα απο εξοπλισμο.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
3 λεπτά πριν, adi32 είπε

Προσπαθησα να παιξω με πληκτρα και βλεπω οτι ολα τα αυτοκινητα ειναι φουλ υποστροφικα 

Θελει καποιες ρυθμισεις ?

To παιχνίδι θέλει τιμονέρια για να το παίξεις, ίσως και χαριστικά και με gamepad. Δεν έχει φτιαχτεί για πληκτρολόγια, ακόμα και αν λέει ότι μπορεί να γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, newlynx είπε

To παιχνίδι θέλει τιμονέρια για να το παίξεις, ίσως και χαριστικά και με gamepad. Δεν έχει φτιαχτεί για πληκτρολόγια, ακόμα και αν λέει ότι μπορεί να γίνει.

Σίγουρα, αλλά με το τιμόνι θα αλλάξει και η υποστροφη? 

Σε κάθε στροφή φεύγει με τη μούρη έξω το αυτοκίνητο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, adi32 said:

Σίγουρα, αλλά με το τιμόνι θα αλλάξει και η υποστροφη? 

Σε κάθε στροφή φεύγει με τη μούρη έξω το αυτοκίνητο 

Ναι γιατι δε θα κοβει ολο το τιμονι απευθειας οπως με τα βελακια,αν πας με 200 και κοψεις το τιμονι τερμα σε ενα πραγματικο αυτοκινητο κατα 99% θα συνεχισεις ευθεια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, newlynx είπε

To παιχνίδι θέλει τιμονέρια για να το παίξεις, ίσως και χαριστικά και με gamepad. Δεν έχει φτιαχτεί για πληκτρολόγια, ακόμα και αν λέει ότι μπορεί να γίνει.

Αυτό. Καλώς ή κακώς το AC είναι sim, όχι arcade ραλάκι. Έχει φτιαχτεί με γνώμονα να παίζεται κυρίως με τιμονιέρα+πετάλια. Οτιδήποτε άλλο είναι απλώς bonus αλλά δεν σημαίνει ότι θα δουλέψει και καλά.

ΟΚ, υπάρχει και κόσμος που κάνει καλούς χρόνους με πληκτρολόγιο ή ποντίκι, όχι μόνο στο AC αλλά ακόμα και σε hardcore sims τύπου iRacing. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλή ιδέα, είναι απλώς λύση ανάγκης.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, jumaru99 είπε

"More information in Main Log.log"

Το έλεγξες; Τι αναφέρει;

 [GameWrapper:400] StartAsync_Ui(): System.ComponentModel.Win32Exception (0x80004005): The specified executable is not a valid application for this OS platform.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατι τετοια που βλεπω πως τα βαζουν ?

Θελει αγορα ή τα κατεβαζεις free?

Λογικα εχουν αλλαξει και το παιχνιδι σε στυλ arcade ?

Γιατι αν στο κανονικο πας να στριωεις ετσι με 280 χλμ εχεις φυγει εξω

 

Δοκιμασα να βαλω αυτο https://www.racedepartment.com/downloads/2-way-traffic-layout-for-high-force-seasons_water_grass_wetfx.30677/

αλλα μου βγαζει errors κλπ

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, adi32 said:

Κατι τετοια που βλεπω πως τα βαζουν ?

Θελει αγορα ή τα κατεβαζεις free?

Λογικα εχουν αλλαξει και το παιχνιδι σε στυλ arcade ?

Γιατι αν στο κανονικο πας να στριωεις ετσι με 280 χλμ εχεις φυγει εξω

 

Δοκιμασα να βαλω αυτο https://www.racedepartment.com/downloads/2-way-traffic-layout-for-high-force-seasons_water_grass_wetfx.30677/

αλλα μου βγαζει errors κλπ

Αρχικά πρέπει να βάλεις τον mod manager, μετά μέσω αυτού το CSP, κάποια mods ίσως να θέλουν και κάποια έκδοση του sol για να τρέξουν σωστά. Βάλε στο YouTube τα παραπάνω keywords και θα βρεις κάποιο τίμιο guide. Αν όχι το βράδυ θα σου κάνω λινκ κάποιο γιατί είμαι εκτός.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Anastazio είπε

Αρχικά πρέπει να βάλεις τον mod manager, μετά μέσω αυτού το CSP, κάποια mods ίσως να θέλουν και κάποια έκδοση του sol για να τρέξουν σωστά. Βάλε στο YouTube τα παραπάνω keywords και θα βρεις κάποιο τίμιο guide. Αν όχι το βράδυ θα σου κάνω λινκ κάποιο γιατί είμαι εκτός.

εβαλα και αυτο απο εδω 

https://www.racedepartment.com/downloads/sol.24914/

Αλλα οταν παω να διαλεξω καποιες πιστες απο τις νεες με κινηση κλπ βγαζει αυτο το μηνυμα 

Κατ αρχας πρεπει να το εχεις αγορασμενο για να βαλεις mods?

 

1.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, adi32 said:

εβαλα και αυτο απο εδω 

https://www.racedepartment.com/downloads/sol.24914/

Αλλα οταν παω να διαλεξω καποιες πιστες απο τις νεες με κινηση κλπ βγαζει αυτο το μηνυμα 

Κατ αρχας πρεπει να το εχεις αγορασμενο για να βαλεις mods?

 

1.JPG

Το ac η τον mod manager? Το ac δεν έχω ιδέα γιατί το έχω από το στημ αλλά ο mod manager όπως και τα add on δουλεύουν και στις free εκδόσεις τους απλά πχ δε μπορείς να έχεις βροχή αν δεν πληρώσεις για την preview έκδοση του sol, το sol το εγκατέστησες? Ίσως είναι στα προαπαιτούμενα του mod που εγκατέστησες.δες αυτό το guide 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Anastazio είπε

Το ac η τον mod manager? Το ac δεν έχω ιδέα γιατί το έχω από το στημ αλλά ο mod manager όπως και τα add on δουλεύουν και στις free εκδόσεις τους απλά πχ δε μπορείς να έχεις βροχή αν δεν πληρώσεις για την preview έκδοση του sol, το sol το εγκατέστησες? Ίσως είναι στα προαπαιτούμενα του mod που εγκατέστησες.δες αυτό το guide 

 

νομιζω οτι πρεπει να το εχεις αγορασμενο 

Αν το παρω απο δω ειναι το ιδιο με το steam?

https://www.cdkeys.com/assetto-corsa-competizione-pc-steam-cd-key?__currency=eur&irclickid=V95U7t0uQxyJR2J0Mrw2-RyDUkAQHgRlNSTuQ00&utm_source=impact&utm_medium=affiliate&utm_campaign=allkeyshop&irgwc=1&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...