Προς το περιεχόμενο

Apple: Εξετάζει την δυνατότητα απόσυρσης των iPhone συσκευών για πρώτη φορά


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικά το κινητό με την μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία είναι,σίγουρα δε θα συμφέρει,φαντάζομαι αμερική που έχει 200 δολαρια με σύνδεση,στην καλύτερη να σου λένε αν δώσεις το 4s πληρώνεις μονο την συνδεση. για πιο παλιά μοντέλα θα πληρώνεις και κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είπα ότι δεν ξέρουν το ebay; Δεν έχουν όμως όλοι τον χρόνο να κάνουν αγγελίες και να πουλάνε πράγματα στο internet πως να το κάνουμε.

και που ξερεις αν εχουν ή δεν εχουν χρονο να βαλουν κατι σε ενα σχετικο site και τα υπολοιπα να τα αναλαβουν οι κουριερ

 

σε λιγο θα πεις οτι στην αμερικη δεν κανουν και online αγορες, ενω κανουμε εδω  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απόσυρση απλά θα συνδεθεί με την ταυτόχρονη πώληση ενός καινούριου iphone. Οι χρήστες των παλιών Iphone (3G, 3GS, 4 ακόμα και 4S) θα μπορούσαν να εκμεταλλευτούν ένα "κουπόνι επιστροφής" και να πάρουν σε χαμηλότερη τιμή ένα Iphone 5 αντί να κάνουν με τα ίδια λεφτά το πέρασμα σε Samsung Galaxy ή HTC One για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι οι πελατες της apple εχουν προλβημα στο να απαντησουν σε παρομοιες ρητορικες ερωτήσεις

 

Σαν πελάτης της Apple σου απαντώ. Δεν έχει νόημα να αλλάξεις τη συσκευή σου εκτός αν:

1.Η μπαταρία σου δεν κρατάει όσο πρέπει(ή όσο χρειάζεσαι) - Εμένα το iphone μετά απο 5 χρόνια χρήσης μου κρατάει 2 μέρες με κανονική χρήση.

2.Το κινητό αρχίζει να κολλάει περισσότερο απ'όσο κολλούσε εφόσον έχει βαρύνει το λειτουργικό- Εμένα το iphone έχει αρχίσει να κολλάει και πλέον δεν κάνω βαριές δουλειές(browsing-skype κτλ) εκτός αν είναι ανάγκη.

3.Το έχεις βαρεθεί και θέλεις να πάρεις κάτι καινούριο.

 

Αυτοί είναι κάποιοι λόγοι για να πάρεις το καινούριο iPhone (εαν ήσουν χρήστης παλιού).

Προφανώς και δεν είμαι σύμφωνος να αλλάζεις το iphone 4 για το iphone 4s ή για το iphone 5.

Αλλά το iphone 3g ή 3gs για το 5 θα με έβρισκε σύμφωνο.

 

Μακάρι να μπορούσα να έπαιρνα το καινούριο iPhone αλλά δε θέλω να διαθέσω τόσα λεφτά πάλι(εφόσον θα το έχω πιο πολύ για να ικανοποιήσω την αρρώστια μου για τα gadgets και δεν το χρειάζομαι για δουλειά).

Πήρα πρόσφατα το Nexus 7 οπότε ικανοποιήθηκα for now.

 

Συμπερασματικά:

Μου αρέσει πολύ το iPhone.Είναι υπερτιμημένο(αλλα μοναδικό).

Δεν το πήρα για μούρη,δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος.Όταν το πήρα δεν υπήρχε συσκευή με παρόμοιο UI και απλότητα στη χρήση.

Δυστυχώς στην πορεία έγινε μόδα γιαυτό και το τόσο μίσος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως πάρα πολύ ευχαριστημένος χρήστης iphone 4 δεν νομίζω να αξίζει η προσφορά της apple .

 

Συμφωνώ με άλλους χρήστες οτι η μετάβαση αξίζει για 3s και προηγούμενα μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που ξερεις αν εχουν ή δεν εχουν χρονο να βαλουν κατι σε ενα σχετικο site και τα υπολοιπα να τα αναλαβουν οι κουριερ

 

σε λιγο θα πεις οτι στην αμερικη δεν κανουν και online αγορες, ενω κανουμε εδω  :fear:

 

Δεν μίλησα για όλους, μίλησα για ένα ποσοστό που δεν έχει τον χρόνο να ασχοληθεί, αυτό το κοινό υπάρχει, τόσο δύσκολο είναι να καταλάβουμε ότι όλοι δεν είναι ίδιοι; Δεν είναι ότι δεν ξέρουν είναι ότι ο χρόνος τους είναι πιο πολύτιμος από το να βγάλουν 100$ παραπάνω, βλέπε upper middle class 200$++/h μισθούς κλπ. Αυτό το κοινό αν δεν έκανε απόσυρση η apple δεν θα σκεφτόταν καν να πουλήσει τις παλιές του συσκευές. Ε αυτό το κοινό δεν υπάρχει στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξεκινήσει αυτή η "υπηρεσία" απόσυρσης για να δουμε τι γίνεται με την κοστολόγηση των μεταχειρισμένων iphone και μετά βγάζουμε συμπεράσματα. 

Το να μιλάτε θεωρητικά με το τι πιστεύετε οτι θα κάνουν και μετά να κακολογείτε ειναι , για εμένα, αστείο!

 

Το iPhone 4 είναι ισως το καλύτερο iphone που έχουν βγάλει, τόσο σε επίπεδο hardware όσο και σε software. 
Τα υπόλοιπα ειναι απλά αναβαθμήσεις hardware που δεν με έπεισαν να το αντικαταστήσω με το 4s ή 5. 
 

Ελπίζω το 6 να προσφέρει κάτι παραπάνω, κυρίως στην μπαταρία, αν και περιμένω το όλο παιχνίδι να παιχτεί σε επίπεδο software που ειναι καθαρά εδάφια της apple (το δυνατό της χαρτί).

 

Το droid ανταγωνίζεται σε επίπεδo hardware (θεωρώ πως το λειτουργικό ειναι κακή αντιγραφή του iOS) μιας κ έχει χάσει την χρυσή τομή hardware/software την οποία έχει το iOS.

Tο win8 απέχει πάρα πολύ ωστε να θεωρηθεί απειλή που να επηρεάζει τις εξελίξεις. 

 

Όσον αφορά την κοστολόγηση των συσκευών... ειναι προσωπική κρίση του κάθε ένα. Όποιος διαφωνεί επιλέγει άλλο κινητό. Απλά πράγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την κοστολόγηση των συσκευών... ειναι προσωπική κρίση του κάθε ένα. Όποιος διαφωνεί επιλέγει άλλο κινητό. Απλά πράγματα!

 

Μα πλέον δεν υπάρχει καμία διαφορά στις τιμές των ναυαρχίδων: 720 καινούριο Iphone, 740Ε Samsung Galaxy  S4, 740E HTC One, kάπου εκεί είναι και τo Lumia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπρε παίδες, από Blackberry έρχομαι και πήγα σε HTC One SV, δηλαδή όχι κάτι πραγματικά premium, και δεν μπορώ να βρω μισό λόγο για να έπαιρνα iPhone, ακόμα και αν ήταν φτηνότερο.

Το ίδιο λέω και για την Samsung, που συγκριτικά με το HTC δείχνει πολύ low quality.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δν θα μπω σε παραπανω διαδικασια ν το σχολοασω. Ολοι οι παραπανω με καλυπτουν, απλα θα πω οτι ειναι καλο να εχεις μια παραπανω επιλογη.. Η τελευταια αποφαση ανοικει στον χρηστη, αν κ πολλοι το ξεχνατε εδω μεσα κ το παιρνετε προσωπικα...

Βεβαια να προσθεσω οτι ελπιζω ν μν ειναι οπως εκαναν καποιες τραγικες εταιριες εδω που ελεγαν για αποσυρση κ οταν τ πηγαινες σου ελεγαν οτι σου δινουν το πολυ 15-20 ευρω ακομη κ αν ειχες καινουρα συσκευη τ κουτιου...

 

Αποστολή από το E16i με τη χρήση Insomnia App

 

Δν θα μπω σε παραπανω διαδικασια ν το σχολοασω. Ολοι οι παραπανω με καλυπτουν, απλα θα πω οτι ειναι καλο να εχεις μια παραπανω επιλογη.. Η τελευταια αποφαση ανοικει στον χρηστη, αν κ πολλοι το ξεχνατε εδω μεσα κ το παιρνετε προσωπικα...

Βεβαια να προσθεσω οτι ελπιζω ν μν ειναι οπως εκαναν καποιες τραγικες εταιριες εδω που ελεγαν για αποσυρση κ οταν τ πηγαινες σου ελεγαν οτι σου δινουν το πολυ 15-20 ευρω ακομη κ αν ειχες καινουρα συσκευη τ κουτιου...

 

Αποστολή από το E16i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχει και δεν φτάνει η apple με Samsung και HTC στην πρώτη γραμμή.

Από τη μία το S4 και από την άλλη το ONE!

 

Μυρίζομαι χάλκινο μετάλλιο...   :X

Δεν διαβάζεις ούτε τα αποτελέσματα 3μηνου για το iOs ρε γ@μ@το .. πως να γίνει διάλογος.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...