Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάθος στο combat, εννοώ :P

 

Το Heavy Rain, για να κάνω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου, ήταν adventure game κατά βάση, όχι action, οπότε θα μπορούσαμε να πούμε ότι δεν είχε τόση σημασία το πώς έπαιζε σε αυτό το επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι βάθος περιμένεις απο τέτοια παιχνίδια? :P

Απο θέμα γραφικών είναι το παιχνίδι που με εντυπωσίασε περισσότερο.

Για τα QTE θα δούμε όταν κυκλοφορήσει πόσο ενοχλητικά είναι. Πάντως είναι αστείο να βλέπεις να κλαίγονται άτομα για τα QTEs όταν πριν λίγο καιρό εξυμνούσαν παιχνίδια σαν το Heavy Rain.

η διαφορά στα qte του heavy rain είναι οτι είναι story driven και δεν είναι επαναλαμβανόμενα ενώ στο ryse είναι action driven και συνέχεια βλέπεις τα ίδια,ίδια κουμπιά,ίδιες finishing moves. το ένα είναι η φυσική εξέλιξη του shenmue και το άλλο μια απομοίμηση του god of war που προοριζόταν για το Kinect... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι λες ρε παιδι μου. Καταφερες με 30 sec gameplay να κρινεις παιχνιδι που θα βγει μετα απο 6 μηνες.

Ταλεντο. Σπανιο

Αν εβλεπες κανα βιντεο εκτος απο το πρωτο που θα ειδες μονο και μετα αρχισες τις κρισεις  θα ακουγες οτι εχουν πανω απο 100 finishing moves στο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι λες ρε παιδι μου. Καταφερες με 30 sec gameplay να κρινεις παιχνιδι που θα βγει μετα απο 6 μηνες.

Ταλεντο. Σπανιο

Αν εβλεπες κανα βιντεο εκτος απο το πρωτο που θα ειδες μονο και μετα αρχισες τις κρισεις  θα ακουγες οτι εχουν πανω απο 100 finishing moves στο παιχνιδι.

ναι είμαι ο μόνος σε όλο τον πλανήτη που τα λέει αυτά.πραγματικά σε όλες τις συζητήσεις στα φόρουμ το εξυμνούν το παιχνίδι.και όλοι οι δημοσιογράφοι το ίδιο όπως έδωσα τα λινκς πιο πίσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ματια εχω και βλεπω (που λεει και το λαικο ασμα) και δεν χρειαζομαι κανενα δημοσιογραφο να μου πει τι βλεπω.

Και το τελευταιο Bioshock το βγαλαν το .."καλυτερο παιχνιδι" της 5ετιας σχεδον με τις βαθμολογιες που του δωσαν και για μενα ειναι το χειροτερο της σειρας.

Ξερω τι μου αρεσει και τι βλεπω λοιπον , ειμαι gamer περισοτερα χρονια απο καθε δημοσιογραφο (κατα 90%) και ξερω που θα "παει" το παιχνιδι.

Δεν περιμενω το καλυτερο παιχνιδι της χρονιας.

Περιμενω ενα ατμοσφαιρικο , "αμυαλο" hack and slash , με πολυ αιμα  και απιθανα γραφικα!

Περιμενω ενα multi που θα με βαζει μαζι με ενα φιλο στο Κολοσσαιο και θα εχεις να αντιμετωπισεις τις παναγιας τα ματια...απο τιγρεις μεχρι ...πλημμύρες  !!

Βεβαια που θα το παιξω δεν ξερω, μιας και δεν με βλεπω να παιρνω Χ1   :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε ..ζω ενα δραμα :)

Μηχανημα με τεχνολογια που δεν θελω να παρω  αλλα exclusives που μου αρεσουν πολυ  -> Χ1

και 

Μηχανημα με τεχνολογια που θελω να παρω , αλλα exclusives που με αφηνουν ψιλοαδιαφορο -> PS4

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε ..ζω ενα δραμα :)

Μηχανημα με τεχνολογια που δεν θελω να παρω  αλλα exclusives που μου αρεσουν πολυ  -> Χ1

και 

Μηχανημα με τεχνολογια που θελω να παρω , αλλα exclusives που με αφηνουν ψιλοαδιαφορο -> PS4

ευκολο.

-αν πας για μια κονσολα, παιρνεις την λιγοτερο μαλακισμενη, που σιγουρα ειναι το ps4.

-αν εισαι σχετικα ανετος με τετοια πραγματα, παιρνεις και την πιο μαλακισμενη κονσολα, αλλα αποκλειστικα και μονο για τους 2-3 τιτλους που γουσταρεις ιδιεταιρα (επειδη ειναι μαλακες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1. Και το τελευταιο Bioshock το βγαλαν το .."καλυτερο παιχνιδι" της 5ετιας σχεδον με τις βαθμολογιες που του δωσαν και για μενα ειναι το χειροτερο της σειρας.

 

2. Βεβαια που θα το παιξω δεν ξερω, μιας και δεν με βλεπω να παιρνω Χ1   :wacko:

1. digital high-five :D

 

2. Στο PC, όπου κατά 90% θα βγει μετά από 6, άντε 12 μήνες :P Υπομονή θέλουν απλώς τα περισσότερα XBOX exclusives, όπως απέδειξε και η τρέχουσα γενιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι όπως το περιγράφει με το δίκιο του δεν τους άρεσε. Ποιο το νόημα σε αυτό το "παιχνίδι";

 

εισαι πανω στη μεγαλη μαχη ρε παιδι μου!

και σε πιανει ..κατουρημα!

σε αλλα games, ή σπαει η φουσκα σου ή γαμιεται το συμπαν.

στο ryse ομως, απλα αφηνεις κατω το χειριστηριο, πας τουαλετα, γυρνας, και εχεις βγαλει και πιστα!

αν δεν ηταν κατουρημα και ηταν τιποτα παραπανω δε, επιστρεφοντας εχεις παρει και achievements και level up!

this is next gen!

 

 

 

 

 

 

περα απο τα αστεια, ξερουμε οτι το ryse τo φτιασιδωνανε 2+ χρονια για να το βγαλουνε ως kinect game στο 360.

μαλιστα η επιλογη να μην ειναι kinect game στο xbone, παρθηκε πριν κατι μηνες.

λογικο ειναι οτι ακομα και τωρα, πολλα πραγματα ειναι optimized για ..αυτοματο mode (kinect), κι ας παιζεις και με pad.

 

πιστευω ομως οτι μεχρι να βγει, θα εχουν καταφερει να αλλαξουν καποια πραγματα.

γνωριζω οτι το παιχνιδι (απαγκιστρωμενο απο το kinect-only) οταν δεν εκανε αυτη την 'αυτοματη συνεχεια' στις κινησεις του, φαινοτανε σπασμωδικο και ασχημο στην κινηση.

θα το σενιαρουν.

για αυτο το συγκεκριμενο πραγμα, δεν ανησυχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορά στα qte του heavy rain είναι οτι είναι story driven και δεν είναι επαναλαμβανόμενα ενώ στο ryse είναι action driven και συνέχεια βλέπεις τα ίδια,ίδια κουμπιά,ίδιες finishing moves. το ένα είναι η φυσική εξέλιξη του shenmue και το άλλο μια απομοίμηση του god of war που προοριζόταν για το Kinect... 

Και αυτο το καταλαβες απο ενα demo ετσι?Οτι δεν εχει στορυ κτλ.Η διαφορετικα δουλευεις στην crytek η στην microsoft

Δεν ξερω γιατι σας χαλαει αυτο το συστημα παιχνιδιου.Το ιδιο συστημα ηταν και στο λατρεμενο fahrenheit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...