Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιμένω ότι τα γραφικά στο RYSE(μαζί με το Forza5) είναι ότι καλύτερο μέχρι τώρα στην κατηγορία console exclusives....κανένα exclusive στο ps4 δεν έχει τέτοιο οτπικό αποτέλεσμα!

 

 

untitled_271_by_dennisk4-d6mdrgu.gif

 

 

Περιμένω να δω 40%-50% καλύτερα γραφικά στο ps4 διαφορετικά οι επόμενοι μήνες θα έχουν πολύ γέλιο και τα 4-5 γνωστά sony fanboys στο insomnia(που μας "ζαλίζουν" μήνες τώρα κυρίως με το sonygaf) θα φάνε πολύ "ξύλο".....!!!

 

Με απλά λόγια αν σε "work in progress" game του X1 βλέπουμε τέτοιο αποτέλεσμα με 40%-50% καλύτερα γραφικά στο ps4 υποθέτω θα πρέπει να προσεγγίζουμε σχεδόν αυτό....

 

gladiator.jpg

 

Αναμένουμε λοιπόν.....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

empire λες για τους αλλους fanboy και δεν κοιτας τον εαυτο σου, τζαμπα θα περιμενεις τους επομενους μηνες διαφορα δεν θα δεις μεχρι να αλλαξουν τις μηχανες γραφικων δηλαδη μετα απο 2-3 χρονια, ενω το ξερειε αυτο κανεις τον Σιμιτη εε τον κινεζο ηθελα να πω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στο PC που έχεις 100%,200%,300%, (βάλε όσο θέλεις εσύ), περισσότερη ισχύ, βλέπεις συχνά στους ίδιους τίτλους τις αντίστοιχες αλλαγές στα γραφικά???

 

Όλα καθορίζονται από την πλατφόρμα στην οποία πρωτοσχεδιάστηκε το παιχνίδι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw τωρα καταλαβα γιατι μιλας για sony gaf.

Το λεει αυτος ο τυπος που διαβαζεις και υποστηριζει οτι το one κρυβει 3 οne μεσα καλα κρυμμενα :P

Καπου το ειδα οτι εκραζε το gaf.

 

Αυτο που δειχνεις φανταζομαι οτι καταλαβαινεις πως δεν ειναι 40% διαφορα ,αλλα real life vs κονσολα του 2013.

 

Επιπλεον σου ειπα οτι το infamous ειναι sandbox game και δειχνει ισαξιο.

Eιναι εντυπωσιακο το Ryse οντως.Ειναι στα 2-3 πιο εντυπωσιακα παιχνιδια που εχω δει ποτε,αλλα θα ξεπεραστει αργα η γρηγορα απο αλλα παιχνιδια και των 2 κονσολων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikos5800 πολύ απλά παραθέτω ένα οπτικό αποτέλεσμα ενός κατά τ'άλλα "work in progress" exclusive και περιμένω απο την άλλη πλευρά στον τομέα exclusives μια 40%-50% καλύτερη "απάντηση",μια άλλη πλευρά η οποία επί μήνες τρολλάρει ακατάπαυστα με υπερβολές!

PDS13 σε πληροφορώ υπάρχουν πάρα πολλά σοβαρά forums πέραν του τύπου που αναφέρεις,οπότε μην προτρέχεις και βγάζεις άκυρα συμπεράσματα.Η παράθεση της εικόνας του μονομάχου είναι για να τονίσω την υπερβολή του 40%-50% πιο "δυνατού" ps4!Σ'ότι αφορά το sonygaf πίστεψε με σε πολλά πλέον ξένα forums το αποκαλούν έτσι για ευνόητους λόγους,οπότε μην είσαι προκατειλημμένος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακο το Ryse  αλλα κλασικος empire τυφλωμενος οπως παντα.Στο ιδιο επειπεδο ειναι και το infamous που μαλιστα ειναι open world(αν σου λεει κατι αυτο) οσο και να παραμιλας ενω για το killzone δεν μπορω να μλησω διοτι δεν το παρακολουθω.Αντε διαβασε λιγο το φιλαρακι σου τον misterx να ηρεμησεις

 

Οσο για το 40-50% στο τελος ειμαι σιγουρος θα λες οτι το λεγαμε εμεις και οχι διαφορα σαιτ που δεν εχουν την τελικη εικονα ακομα.Εδω εφτασες στο σημειο να λες οτι η ιδια η Σονυ το εχει πει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikos5800 πολύ απλά παραθέτω ένα οπτικό αποτέλεσμα ενός κατά τ'άλλα "work in progress" exclusive και περιμένω απο την άλλη πλευρά στον τομέα exclusives μια 40%-50% καλύτερη "απάντηση",μια άλλη πλευρά η οποία επί μήνες τρολλάρει ακατάπαυστα με υπερβολές!

 

 

PDS13 σε πληροφορώ υπάρχουν πάρα πολλά σοβαρά forums πέραν του τύπου που αναφέρεις,οπότε μην προτρέχεις και βγάζεις άκυρα συμπεράσματα.Η παράθεση της εικόνας του μονομάχου είναι για να τονίσω την υπερβολή του 40%-50% πιο "δυνατού" ps4!Σ'ότι αφορά το sonygaf πίστεψε με σε πολλά πλέον ξένα forums το αποκαλούν έτσι για ευνόητους λόγους,οπότε μην είσαι προκατειλημμένος!

 

 

Για το πρωτο,απο την μια εχουμε την crytec και απο την αλλη οχι τα δυνατα studio της sony.Πως περιμενεις να δεις την οποια διαφορα τωρα?Τοσο νωρις?

 

Για το δευτερο...δεν υπαρχει sonygaf.Αυτα ειναι για τα fanboys.

Επειδη δεν εμπαινες παλια δεν ξερεις μαλλον.

Το gaf προσαρμοζεται στην πραγματικοτητα.Τα τελευταια χρονια ειναι υπερ της sony ο περισσοτερος κοσμος,οποτε επειδη ακριβος φιλοξενει κοσμο και οχι bοts θα δεις να μιλανε περισσοτερο θετικα για το ps4.

Και εδω γινεται αυτο,Το insomnia ειναι sonyinsomnia?Φαντασου οτι ολοι ελεγαν οτι ηταν xbox φορουμ στο παρελθον.

Μην τα βλεπεις οπως θες τα πραγματα.

 

Για μενα που εχω μια σφαιρικη εικονα για τα φορουμς του εξωτερικου, αυτο που λες μου δειχνει οτι εισαι κολλημενος και οχι αυτοι.Aπλα δεν σου αρεσει η πραγματικοτητα του σημερα και ξενερωνεις με το Gaf.Aυτοι ακολουθουν τον καλυτερο την δεδομενη στιγμη.

Τα τελευταια χρονια του ps3 και η αρχη του ps4 δεν αφηνουν περιθωρια.Θα ηταν xbox φορουμ αν εβλεπες 50-50 στο neogaf σημερα.

 

Δεν καταλαβαινω αυτη την τρελα να πεισεις οτι δεν ειναι 40% ή οτι αλλο.Τι σε νοιαζει?PS4 δεν ειπες οτι θες να παρεις.Θα πρεπει να παρακαλας να ειναι ανωτερο :P

Δεν καταλαβαινω γενικοτερα το μισος σου για την sony.Αν θεωρεις οτι ειναι ανωτεροι(γιατι φανταζομαι οτι για να προσπαθεις να αποδειξεις το αναποδο με θερμη,δεν πιστευεις και τοσο οτι ειναι καλυτερο το one) απλα τους αγοραζεις,δεν τους μισεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακο το Ryse  αλλα κλασικος empire τυφλωμενος οπως παντα.Στο ιδιο επειπεδο ειναι και το infamous που μαλιστα ειναι open world(αν σου λεει κατι αυτο) οσο και να παραμιλας ενω για το killzone δεν μπορω να μλησω διοτι δεν το παρακολουθω.Αντε διαβασε λιγο το φιλαρακι σου τον misterx να ηρεμησεις

 

Οσο για το 40-50% στο τελος ειμαι σιγουρος θα λες οτι το λεγαμε εμεις και οχι διαφορα σαιτ που δεν εχουν την τελικη εικονα ακομα.Εδω εφτασες στο σημειο να λες οτι η ιδια η Σονυ το εχει πει 

 

stavros88 βάσει των low level επιχειρημάτων σου το GTAV πατάει όλα τα exclusives του ps3 επειδή συν τοις άλλοις είναι και open world!Εν τω μεταξύ κανένας δεν αναφέρθηκε στο infamous(μόνο σου τα γράφεις,μόνος σου απαντάς/ότι να 'ναι) αλλά κρίμα για το Killzone που δεν έχεις άποψη και δεν το παρακολουθείς.Σ'ενημερώνω απλά ότι τα RYSE και Forza5 δυστυχώς για σένα κανένα exclusive της Sony δεν τα "φτάνει" και δεν φαίνεται πουθενά το 40%-50% πιο δυνατό ps4!Μάλιστα θα περίμενα και επειδή είναι 50% more faster το ps4 στο development(όπως επίσης διαβάζουμε τους τελευταίους μήνες) να δούμε πιο άμεσα/γρήγορα τις διαφορές αυτές αλλά δυστυχώς. 

PDS13 τα έχεις ξαναγράψει αυτά τα "πιστεύω" σου για το sonygaf και σου έχω απαντήσει...τζάμπα επαναλαμβάνεσαι.

Το Sonygaf το διάβαζα για αρκετά χρόνια(που πάλι βγάζεις πρόωρα/σχεδόν ανόητα συμπεράσματα) αλλά ποτέ δεν ήμουν φανατικός όπως εσύ που το υπερασπίζεσαι τόσο έντονα.Το sonygaf μια χρονιά σιγο-υποστήριζε την MS ενώ όλα τα χρόνια υποστηρίζει φανατικά Sony και εντάξει όταν σε μόνιμη βάση υπερασπίζεσαι αυτό το trolol-forum φαίνεται ποιος είναι ο "κολλημένος".Μάλλον εσύ δεν θέλεις να υπάρχει άλλη/διαφορετική άποψη πέραν του sonygaf που για σένα τείνει να γίνει ο κανόνας/το σωστό/η αντικειμενική ενημέρωση.Δεν χρειάζεται να "κρύβεσαι" όμως άλλο πίσω απο το sonygaf.....είτε σ'αρέσει είτε όχι πολλά forums το αποκαλούν όπως του αρμόζει πλέον,sorry αλλά αυτή είναι η αλήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To infamous φαινεται χαλια εντελως, και το ryse δεν με εντυπωσιαζει επισης καθολου δεν ξερω γιατι τα γραφικα του μου φαινονται μουντα και generic.. 

 

Το gaf ειναι προκλητικά γεματο sony fans και δεν το κρύβουν και καθολου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stavros88 βάσει των low level επιχειρημάτων σου το GTAV πατάει όλα τα exclusives του ps3 επειδή συν τοις άλλοις είναι και open world!Εν τω μεταξύ κανένας δεν αναφέρθηκε στο infamous(μόνο σου τα γράφεις,μόνος σου απαντάς/ότι να 'ναι) αλλά κρίμα για το Killzone που δεν έχεις άποψη και δεν το παρακολουθείς.Σ'ενημερώνω απλά ότι τα RYSE και Forza5 δυστυχώς για σένα κανένα exclusive της Sony δεν τα "φτάνει" και δεν φαίνεται πουθενά το 40%-50% πιο δυνατό ps4!Μάλιστα θα περίμενα και επειδή είναι 50% more faster το ps4 στο development(όπως επίσης διαβάζουμε τους τελευταίους μήνες) να δούμε πιο άμεσα/γρήγορα τις διαφορές αυτές αλλά δυστυχώς. 

PDS13 τα έχεις ξαναγράψει αυτά τα "πιστεύω" σου για το sonygaf και σου έχω απαντήσει...τζάμπα επαναλαμβάνεσαι.

Το Sonygaf το διάβαζα για αρκετά χρόνια(που πάλι βγάζεις πρόωρα/σχεδόν ανόητα συμπεράσματα) αλλά ποτέ δεν ήμουν φανατικός όπως εσύ που το υπερασπίζεσαι τόσο έντονα.Το sonygaf μια χρονιά σιγο-υποστήριζε την MS ενώ όλα τα χρόνια υποστηρίζει φανατικά Sony και εντάξει όταν σε μόνιμη βάση υπερασπίζεσαι αυτό το trolol-forum φαίνεται ποιος είναι ο "κολλημένος".Μάλλον εσύ δεν θέλεις να υπάρχει άλλη/διαφορετική άποψη πέραν του sonygaf που για σένα τείνει να γίνει ο κανόνας/το σωστό/η αντικειμενική ενημέρωση.Δεν χρειάζεται να "κρύβεσαι" όμως άλλο πίσω απο το sonygaf.....είτε σ'αρέσει είτε όχι πολλά forums το αποκαλούν όπως του αρμόζει πλέον,sorry αλλά αυτή είναι η αλήθεια!

Πρωτον εσυ αναφερθηκες στα ps4 exclusives λεγοντας "κανένα exclusive στο ps4 δεν έχει τέτοιο οτπικό αποτέλεσμα!" infamous =ps4 exclusive οποτε το οτι να ναι πες το στον εαυτο σου.Δευτερον τι δυστυχως για μενα λες αγορακι μου?Εγω ο ιδιος μολις ενα ποστ πιο πανω ειπα οτι τα exclusives των δυο ειναι ισαξια.επισης ποτε δεν εχω μιλησει για 50% και παπαριες.Δεν εχω πει λεξη για το ποσο δυνατοτερο ειναι ταχα το ενα απο το αλλο.Οποτε και εδω εισαι αλλου γι αλλου.Αντε γιατι λεει ενα πραγμα καποιος εδω και επειδη μπορει να παρω PS4 και εγω υποθετεις οτι ολοι τα ιδια λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον εσυ αναφερθηκες στα ps4 exclusives λεγοντας "κανένα exclusive στο ps4 δεν έχει τέτοιο οτπικό αποτέλεσμα!" infamous =ps4 exclusive οποτε το οτι να ναι πες το στον εαυτο σου.Δευτερον τι δυστυχως για μενα λες αγορακι μου?Εγω ο ιδιος μολις ενα ποστ πιο πανω ειπα οτι τα exclusives των δυο ειναι ισαξια.επισης ποτε δεν εχω μιλησει για 50% και παπαριες.Δεν εχω πει λεξη για το ποσο δυνατοτερο ειναι ταχα το ενα απο το αλλο.Οποτε και εδω εισαι αλλου γι αλλου.Αντε γιατι λεει ενα πραγμα καποιος εδω και επειδη μπορει να παρω PS4 και εγω υποθετεις οτι ολοι τα ιδια λεμε.

 

 

Φάσκεις και αντιφάσκεις γιατί όταν εσύ ο ίδιος αντιδράς στο post που παρέθεσα και "επιτίθεσαι" με φράσεις "Εντυπωσιακο το Ryse αλλα κλασικος empire τυφλωμενος οπως παντα" ή "Αντε διαβασε λιγο το φιλαρακι σου τον misterx να ηρεμησεις" εύκολα "προδίδεσαι" οπότε μην προσπαθείς να τα "μαζέψεις"....τράβα τώρα να "κρυφτείς" στην τρύπα σου και θα σ'απαντάω όπως σου αρμόζει(στο επίπεδο δλδ που ο ίδιος απαντάς/αντιδράς)!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φασκω και αντιφασκω αγορακι μου?Οτι λεω στο ενα ποστ δεν το παιρνω πισω στο επομενο.

 

Για παραδειγμα δες τι γραφεις εσυ σε συνεχομενα ποστ

 

Ποστ 1.κανένα exclusive στο ps4 δεν έχει τέτοιο οτπικό αποτέλεσμα(Σημειωση εδω το infamous ειναι ps4 exclusive)

 

Ποστ2  Εν τω μεταξύ κανένας δεν αναφέρθηκε στο infamous(μόνο σου τα γράφεις,μόνος σου απαντάς/ότι να 'ναι)

 

Συνεχισε ετσι να εκτιθεσαι ;) Φιλακια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο Sony troll,έχεις και πρόβλημα με τα ελληνικά.Όταν λοιπόν pathetic troll αναφέρομαι ότι κανένα exclusive του ps4 δεν έχει αντίστοιχο οπτικό αποτέλεσμα αυτό περιλαμβάνει και το infamous στο οποίο όπως θα διαπιστώσεις δεν αναφέρθηκα ονομαστικά πουθενά....αυτό έγραψα,τπτ περισσότερο τπτ λιγότερο.

Επίσης,επειδή δεν μπορείς σε κανένα σημείο ν'απαντήσεις στην πρώτη σου(απαράδεκτη) αντίδραση και στα low level σχόλια σου πολύ απλά αγκιστρώθηκες/γαντζώθηκες απο μια(ουσιαστικά) άνευ σημασίας φράση.Επι της ουσίας(που είναι το πρώτο μου post) καμία απάντηση,κανένα σοβαρό επιχείρημα πόσο μάλλον μετά την πρώτη fanboyiστικη αντίδραση σου με φρασεολογία επιπέδου "χώμα" όπως: "Εντυπωσιακο το Ryse αλλα κλασικος empire τυφλωμενος οπως παντα" ή "Αντε διαβασε λιγο το φιλαρακι σου τον misterx να ηρεμησεις"....μην συνεχίζεις λοιπόν να ξεφτιλίζεσαι περαιτέρω!!!! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε καλα θα σε μαθω και ελληνικα σημερα

 

Παμε λοιπον.

 

Infamous=ps4 exclusive αρα οταν λες οτι κανενα ps4 exclusive δεν εχει τετοιο αποτελεσμα αναγκαστικα μιλας και για το infamous.Μεχρι εδω καταλαβαινεις?Δεν μπορεις λοιπον να λες οτι δεν αναφερθηκες στο infamous.Ουτω η αλλως ποσα ειναι ποια τα exclusives του ps4 ακομα??

 

Επισης το επιπεδο σου με φρασεις οπως pathetic troll δεν χρειαζεται να το επιβεβαιωνεις καθε φορα.Το εχουμε διαπιστωσει καιρο τωρα.

 

Για το τυφλωμενος που ειπα δεν αποτελει πια τιποτε αλλο παρα γεγονος οπως και για τον misterx που αποτελει την περιφημη "πηγη σου" με τα 1-2 μηνακια σου.

 

Περαστικα σου!Ευχομαι καποτε να βλεπεις ενα ps4 exclusive και εστω για λιγο να το ξεχνας αυτο και  να παραδεχεσαι οτι ειναι ενυπωσιακο οπτικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...