Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οτι και να πούμε το RYSE είναι μέχρι τώρα το ομορφότερο game που θα κυκλοφορήσει στο launch και των δυο κονσολών. Λογικά και το PS4 θα βγάλει εξίσου όμορφα games αν όχι και καλύτερα , απλά αυτή την στιγμή η αλήθεια είναι αυτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντε καλα θα σε μαθω και ελληνικα σημερα

 

Παμε λοιπον.

 

Infamous=ps4 exclusive αρα οταν λες οτι κανενα ps4 exclusive δεν εχει τετοιο αποτελεσμα αναγκαστικα μιλας και για το infamous.Μεχρι εδω καταλαβαινεις?Δεν μπορεις λοιπον να λες οτι δεν αναφερθηκες στο infamous.Ουτω η αλλως ποσα ειναι ποια τα exclusives του ps4 ακομα??

 

Επισης το επιπεδο σου με φρασεις οπως pathetic troll δεν χρειαζεται να το επιβεβαιωνεις καθε φορα.Το εχουμε διαπιστωσει καιρο τωρα.

 

Για το τυφλωμενος που ειπα δεν αποτελει πια τιποτε αλλο παρα γεγονος οπως και για τον misterx που αποτελει την περιφημη "πηγη σου" με τα 1-2 μηνακια σου.

 

Περαστικα σου!Ευχομαι καποτε να βλεπεις ενα ps4 exclusive και εστω για λιγο να το ξεχνας αυτο και  να παραδεχεσαι οτι ειναι ενυπωσιακο οπτικα.

 

Τραγικός απλά....επαναλαμβάνεσαι και δεν απαντάς πουθενά....όσοι γνωρίζουν ελληνικά και είναι open minded ξέρουν πόσο πολύ έχεις εκτεθεί plus αναφέρεσαι στον misterx που επίσης δεν ανέφερα ΠΟΤΕ....μου θυμίζεις περισσότερο "φθηνή" απομίμηση των λεγομένων του Udontneed2know!Εννοείται δεν ξαναμπαίνω στην διαδικασία να παραθέσω το τρολλάρισμα σου και την low level φρασεολογία σου που πρώτος ξεκίνησες....υπάρχει άλλωστε όλο το "ιστορικό" των posts σου στο thread και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του.Σου ξαναγράφω λοιπόν ότι θα σου απαντάω στο επίπεδο που σου αρμόζει και πραγματικά έχει πολύ πλάκα η απελπισία που σε διέπει σ'ότι αφορά την έλλειψη επιχειρημάτων σου στα "κρίσιμα" σημεία!  B)

 

 

οτι και να πούμε το RYSE είναι μέχρι τώρα το ομορφότερο game που θα κυκλοφορήσει στο launch και των δυο κονσολών. Λογικά και το PS4 θα βγάλει εξίσου όμορφα games αν όχι και καλύτερα , απλά αυτή την στιγμή η αλήθεια είναι αυτή.

 

Συμφωνώ σε όλα.....δεν έγραψα (ουσιαστικά) κάτι διαφορετικό άλλωστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.destructoid.com/ryse-son-of-rome-looks-to-be-sinking-255985.phtml

http://uk.ign.com/videos/2013/08/31/ryse-multiplayer-impressions

κανα 2 , ετσι ενδεικτικα...

 

εγω προσωπικα δεν εχω δει τιποτα που να με εντυπωσιαζει απο καμια next gen κονσολα μεχρι τωρα....και νομιζω οτι μεχρι να δω next gen απο naughty dog, rockstar, ubisoft, square enix δεν προκειται

 

βασικα μονο το ffxv ξεχωριζω αλλα και για αυτο δεν νομιζω οτι τα βιντεο ειναι αντιπροσωπευτικα, και οταν για τοσσο καιρο ηταν στην παρραγωγη για πσ3, ποσσο next gen να ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PDS13 τα έχεις ξαναγράψει αυτά τα "πιστεύω" σου για το sonygaf και σου έχω απαντήσει...τζάμπα επαναλαμβάνεσαι.

Το Sonygaf το διάβαζα για αρκετά χρόνια(που πάλι βγάζεις πρόωρα/σχεδόν ανόητα συμπεράσματα) αλλά ποτέ δεν ήμουν φανατικός όπως εσύ που το υπερασπίζεσαι τόσο έντονα.Το sonygaf μια χρονιά σιγο-υποστήριζε την MS ενώ όλα τα χρόνια υποστηρίζει φανατικά Sony και εντάξει όταν σε μόνιμη βάση υπερασπίζεσαι αυτό το trolol-forum φαίνεται ποιος είναι ο "κολλημένος".Μάλλον εσύ δεν θέλεις να υπάρχει άλλη/διαφορετική άποψη πέραν του sonygaf που για σένα τείνει να γίνει ο κανόνας/το σωστό/η αντικειμενική ενημέρωση.Δεν χρειάζεται να "κρύβεσαι" όμως άλλο πίσω απο το sonygaf.....είτε σ'αρέσει είτε όχι πολλά forums το αποκαλούν όπως του αρμόζει πλέον,sorry αλλά αυτή είναι η αλήθεια!

 

 

Sorry αλλα και μονο που μιλας για sonygaf βγαζουμε τα συμπερασματα μας.Αν και δεν ειναι μονο αυτο. 

Απο κει και περα εσυ ελεγες οτι δεν παρακολουθουσες παλια.Τωρα το αλλαζεις?

Τεσπα ο πιο φανατικος/κολλημενος εδω περα εισαι εσυ.Δες το.

Για σενα το λεω.

 

To infamous φαινεται χαλια εντελως, και το ryse δεν με εντυπωσιαζει επισης καθολου δεν ξερω γιατι τα γραφικα του μου φαινονται μουντα και generic.. 

 

Το gaf ειναι προκλητικά γεματο sony fans και δεν το κρύβουν και καθολου.

Λογικο δεν ειναι ο καλυτερος να εχει περισσοτερους fans?

Το 50-50 θα ηταν υποπτο.

Eτσι,καποιος θα εχει περισσοτερο κοσμο αναλογα με το πως παρουσιαζεται.H sony εχει κερδισει κοσμο παλι τα τελευταια 3 χρονια και αυτο φαινεται στα φορουμς.

Ακομα και εδω για οποιον εμπαινε παλιοτερα.ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.Τα πραγματα ηταν διαφορετικα απο οτι σημερα.Μερα με την νυχτα.

Ετσι ειναι αυτα αλλαζουν.

Απλα καποιοι που δεν τους αρεσει η πραγματικοτητα την βλεπουν αυτην την αλλαγη και την μεταφραζουν ως sonygaf.

 

Απο κει και περα το infamous ειναι απλα το καλυτερο oπτικα sandbox game ever.Αν αυτο μεταφραζεται ως χαλια.Τι να πω αποψεις :P

http://farm4.staticflickr.com/3803/9594432111_63a19f3738_o.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ειναι μετριο στην καλυτερη για next-gen, το sonygaf παντα ειχε μια αδυναμια στην Ιαπωνικη σχολη παιχνιδιων απο τοτε που το θυμαμαι οποτε λογικο να εχει περισσοτερους φανς η Σονυ, επισης αριθμος φανς δεν σημαινει και καλυτερη κονσολα οπως δεν σημαινει και καλυτερη ομαδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ειναι μετριο στην καλυτερη για next-gen, 

http://farm4.staticf...3a19f3738_o.gif

 

Απο κει και περα διαφωνω.Η μαζα ακολουθει τον καλυτερο.Μιλαμε για την μαζα που ασχολειται με gaming οπως αυτη που μπαινει σε φορουμς για v.games.

-Eιναι ελευθερο φορουμ για να μπαινουν ολοι?Τσεκ.

-Ειναι το μεγαλυτερο φορουμ για gaming?Tσεκ.

 

Δεν υπαρχουν δικαιολογιες και ''αλλα''.

Αν το βλεπετε ως sonygaf ,υπαρχει εξηγηση για αυτο...

(δεν ειναι της παρουσης).

 

ΥΓ.Ουτως η αλλως θα ηταν παραλογο να μην εχει περισσοτερους φανς η sony μετα ps1,ps2,ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ελευθερο μου λες εδω περιμενουν 2 και 3 χρονια για το ΑΝ θα γινουν accepted στο GAF... :P Μαλλον πρεπει να κανεις θυσια στη μαμα Σονυ για να γινεις μελος γρηγοροτερα.. :P

 

 

ΥΓ.Ουτως η αλλως θα ηταν παραλογο να μην εχει περισσοτερους φανς η sony μετα ps1,ps2,ps3.

 

Μεχρι εδω συμφωνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tεσπα ακρη δεν βγαζουμε. :P

Ο καθενας κραταει αυτο που θελει.Εξαντλησα τα λογικα επιχειρηματα.Απο δω και περα εγω χανω.

 

ΥΓ.(ε και το Ps3 καλυτερο ηταν ,αλλα με οχι μεγαλη διαφορα.Αυτο εννοω.Σχεδον 20 χρονια η καλυτερη επιλογη για gaming.Νot bad.Για τους haters σιγουρα :P.Aυτοι δεν βλεπουν πραγματικοτητα.Να βλεπουν sonygaf,αντι για gaf ειναι το λιγοτερο:P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλα και μονο που μιλας για sonygaf βγαζουμε τα συμπερασματα μας.Αν και δεν ειναι μονο αυτο. 

Απο κει και περα εσυ ελεγες οτι δεν παρακολουθουσες παλια.Τωρα το αλλαζεις?

Τεσπα ο πιο φανατικος/κολλημενος εδω περα εισαι εσυ.Δες το.

Για σενα το λεω.

 

PDS13 αδικείς τον εαυτό σου που υπερασπίζεσαι τόσο παθιασμένα το sonygaf,forum χωρίς "ισορροπίες" και ταγμένο(αποδεδειγμένο χρόνια τώρα) στη Sony.Παρακολουθούσα το sonygaf επι 4-5 χρόνια(και πολύ μάλιστα ασχολήθηκα με όσα διάβαζα εκεί "μέσα" που στην πλειοψηφία των "περιπτώσεων" μόνο γέλωτα πλέον προκαλούν) οπότε και νομίζω μπορώ να έχω "εικόνα"/άποψη του τι εστί sonygaf!

Επαναλαμβάνω για πολλοστή φορά λοιπόν ότι πολλά ξένα forums έχουν αηδιάσει με το sonygaf(εδώ ταιριάζει το "ο κόσμος το 'χει τούμπανο..." ) και η αναφορά του γίνεται πλέον μόνο για χαβαλέ.Αν εσύ πάλι,"πιστεύεις" πια τόσο πολύ στο συγκεκριμένο forum δικαιωμά σου αλλά το "κόλλημα" σου δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό.Επίσης το ότι παραθέτω gifs με games που "στην πράξη" φαίνονται ανώτερα απο τα exclusives του ps4 το κάνω για ν'αντικρούσω τις υπερβολές-μπούρδες που διαβάζουμε μήνες τώρα για 40%-50% more powerful ps4,όπως και τα 'χω "χώσει" στην MS για τις αρχικές πολιτικές που πήγε να εφαρμόσει(βλέπε DRM) ενώ έχω αναφερθεί και στα θετικά του ps4(βλέπε εμφάνιση και πολύ πιθανή αγορά απο μέρους μου) εν αντιθέσει με ορισμένους(σαν εσένα) που δυσκολεύονται ν'αποδεχθούν έστω την ανωτερότητα ενος gif σε σχέση με ότι έχουμε δει μέχρι τώρα οπότε και το "φανατικός" και "κολλημένος" στο επιστρέφω με πολύ "αγάπη" και πλήρη επίγνωση των όσων γράφω και διαβάζω!

Τέλος,λάβε υπόψη σου τα γραφόμενα του ADHD για το sonygaf γιατί(δυστυχώς για σένα) έχουν μεγάλη δόσης αληθείας για το αγαπήμενο σoυ trolol forum και μετά απο μια "βόλτα" σε ξένα forums θα διαπιστώσεις ότι δεν είσαι τίποτα περισσότερο απο ένας sonygafer τόσο θερμά που το υποστηρίζεις και "κρύβεις" τον δικό σου φανατισμό πίσω απο αυτό....."για σένα το λέω"! B)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γραφω gaf.

 

Απλα δεν με ενοχλουσε οταν ελεγαν ασχημα πραγματα για την sony στο παρελθον.Ουτε ειπα ποτε οτι ειναι xboxgaf επειδη με ''ποναγαν'' αυτα που διαβαζα, που τα 9/10 threads εθαβαν sony.ΔΕΝ με ποναγαν,αλλιως μπορει να το ελεγα.

Ισως ειμαι λιγοτερο φανατικος απο σενα και το εβλεπα διαφορετικα.

Δεν εβαλα καμια ταμπελα ποτε στο gaf,οταν καποτε αυτα που λεγαν για την sony ,κανουν αυτα που διαβαζεις σημερα για την MS να φανταζουν χαδια.

 

Οπως και να χει.

Ειναι εξαιρετικα απλη και κατανοητη η πραγματικοτητα:

 

Ειναι ενα φορουμ ,οπου μπορει να μπει ο καθενας.ΔΕΝ ζητανε ταυτοτητα φανμποισμου.

Εμενα λοιπον στην θεση σου θα με προβληματιζε το γεγονος οτι ειναι οι περισσοτεροι εκει sony fans,AΛΛΑ με διαφορετικο τροπο απο οτι εσενα. ;)

Εκει ειναι και η διαφορα μας.

 

Τωρα τι λενε καποιοι δεν το υπολογιζω.Εγω οπου μπαινω δεν εχω διαβασει τπτ για το gaf.Περισσοτερο φανατικοι ειναι σε αλλα με την sony.

 

 

Τεσπα.Η ουσια ειναι οτι χαλαμε το thread.Αν θες να απαντησεις απαντα στο VS,αν οχι  δεν πειραζει.

Το εξαντλησαμε και αρχιζουμε να βιαζουμε την λογικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω να προσθέσω κάτι αφού θεωρώ με "καλύπτει" πλήρως το προηγούμενο μου post.Θα επαναφέρω την "ουσία" του αρχικού μου post η οποία και σχετίζεται άμεσα με το θέμα του topic γιατί όπως σωστά γράφεις "ξεφύγαμε".....

 

untitled_271_by_dennisk4-d6mdrgu.gif

 

 

 

 

 

Παρε λοιπον αλλο ενα επειχειρημα κυριε αντικειμενικε και βαλτο στη λιστα σου

 

 

 

 

ibhnBoJCvrvTRV.gif

 

 

multiplayer i guess???Σοβαρολογείς τώρα;Και σε τι ποιότητα είναι το συγκεκριμένο αν επιτρέπεται?Απάντησε μου σε αυτά πρώτα και μετά μαζί(αν το 'χεις πια τόσο πολύ "ανάγκη") να κάνουμε χαβαλέ γι'αυτό που βλέπουμε.Επίσης,σ'ότι αφορά την ειρωνία "κύριε αντικειμενικέ" προτείνω να την αφήσεις κατά μέρους γιατί πάλι θα "τ'ακούσεις"....όχι τπτ αλλά θα το απολαύσω συν τοις άλλοις!!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...