Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χει πάρει σε αποκλειστικότητα μόνο αυτός πριν βγει....όσο για τα PC games μάλλον δεν είχες πότε σου και τα λες αυτά...  

ελα μωρε πλακα κανω ελεος! εχω παιξει αλλα χρειαζεσαι και το απαραιτητο budget!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλώς η κακώς οτι υπάρχει για pc υπάρχει και current gen κονσολα με μονη διαφορά υψηλοτερη ανάλυση ,ΑΑ κτλπ....

Καλύτερος οπτικός τομέας δεν μονο αυτα ........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέχεια στα περιβάλλοντα του RYSE....απολαύστε!  :)

 

 

edit:

Για καλύτερη ποιότητα δείτε το στο youtube....δεν ξέρω γιατί τα videos του ign δεν έχουν την δυνατότητα καλύτερης ανάλυσης παρά μόνο στο youtube.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω υπερβολές και από τις 2 μεριές.

Ο ένας λέει ότι είναι καλύτερο και από παιχνίδια στο pc,ο άλλος ότι είναι παρόμοιο με γραφικά current gen κονσολών...  :unsure:

Σίγουρα πάντως είναι καλύτερο οπτικά από π.χ. αμοντάριστο Skyrim. Αν βάλεις τα μέρη του Skyrim δίπλα στου Ryse,δεν τίθεται καν σύγκριση. Από ps3-xbox360 είναι σίγουρα καλύτερο το οπτικό αποτέλεσμα.

Αλλά όχι και πιο καλό από οτιδήποτε έχει βγει στο PC! Εμένα η ποιότητα γραφικών μου θυμίζει Witcher 2 pc έκδοση με ultra γραφικά:

witcher2201109072112214.png

 

 

 

Αλλά αν πάρουμε τη Cryengine,στο pc όσο να 'ναι μπορεί να αποφέρει καλύτερα αποτελέσματα. Όπως είναι φυσιολογικό.

 

maxresdefault.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς υπάρχουν και άλλες φωνές της λογικής εδώ μέσα, διότι διάβασα αρκετές φορές ότι το Ryse έχει τα καλύτερα γραφικά ανεξαρτήτως συστήματος και κάπου άρχισα να αναρωτιέμαι αν όντως συμβαίνει αυτό, καθώς και ότι η Γή είναι επίπεδη.

 

Το Ryse έχει πολύ καλά γραφικά. Αυτό είναι αδιαμφισβήτητο. Τα καλύτερα ever? Σε καμία περίπτωση.

 

Είναι ακριβώς το αποτέλεσμα που περιμένεις από την Cryengine στο συγκεκριμένο hardware.

 

Το μεγάλο όμως στοίχημα για την Crytek, είναι να μας δείξει ότι τα καταφέρνει στον τομέα του gameplay.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pc gamers κ φωνες λογικης δν πανε μαζι...

best post ever. :P

 

 

 

Το Ryse σε καποια σημεια σιγουρα εδειχνε να ειναι το καλυτερο οπτικα παιχνιδι που υπαρχει.Και εγω αυτο πιστευα.

Καποια τελευταια βιντεακια βεβαια δεν μου αρεσαν το ιδιο.

Σχολιαζουμε αυτα που βλεπουμε.Αν αλλαξει κατι εδω ειμαστε και αλλαζουμε και εμεις αποψη με βαση τα γεγονοτα.

Οχι με βαση κολληματα κτλ.

 

 

Προς το παρον οι νεες κονσολες εχουν ευκολα τους καλυτερους οπτικα αθλητικους τιτλους,μεχρι να αρχισουν να δινουν τα δυνατα χαρτια τους.]

Το ryse στα τελευταια βιντεακια δεν μου φαινεται ο καλυτερος οπτικα τιτλος που υπαρχει.

 

 

 

btw...

Εμένα η ποιότητα γραφικών μου θυμίζει Witcher 2 pc έκδοση με ultra γραφικά:

Ευτυχώς υπάρχουν και άλλες φωνές της λογικής εδώ μέσα

Witcher 2

witcher2-2011-04-25-00-19-19-591.jpg

 

Ryse

ryse-son-of-rome-screenshot.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα (Witcher2) είναι gameplay, το άλλο υποτίθεται in-game.

Οταν βγεί, θα δούμε αν είναι πραγματικό gameplay ή όχι.

 

pc gamers κ φωνες λογικης δν πανε μαζι...

LOL απλά.

Θα μπορούσα να πώ το ίδιο και για τους κονσολάκιδες που ακούνε PC και βγάζουν σπυριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα (Witcher2) είναι gameplay, το άλλο υποτίθεται in-game.

Οταν βγεί, θα δούμε αν είναι πραγματικό gameplay ή όχι.

 

LOL απλά.

Θα μπορούσα να πώ το ίδιο και για τους κονσολάκιδες που ακούνε PC και βγάζουν σπυριά.

 

 

Και τα 2 ειναι cut scenes.

 

Για το δευτερο συνηθως αυτοι πεταγονται εδω για να μας πουν ποσο κατωτεροι ειμαστε που δεν παιζουμε κονσολοπαιχνιδα καλυτερης αναλυσης στα πανακριβα pc μας.Δεν βλεπω κανεναν απο εμας να πηγαινει στο pc section για να κραξει το pc gaming.Για αυτο και οπως σωστα λες βγαζουμε σπυρια.

Εγω εχω αλλεργια δεν τους μπορω με τπτ το παραδεχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω σε αυτό που είπα, οταν βγεί, θα δούμε.

 

Το οτι είναι μερικοί "elitists" (...) δεν σημαίνει πως είμαστε όλοι, ούτε εγκρίνουμε τη λογική τους.

Και σε αυτό δε νομίζω πως μπορείς να διαφωνήσεις.

Δεν είναι θέμα κατωτερότητας, είναι καθαρά θέμα standards όπως έλεγα και παλιότερα.

Δικαίωμά σου, και εν μέρη, αν και περίεργο, σε καταλαβαίνω. Αλλά απο την άλλη, καταλαβαίνω και τους πισάκιδες.

 

υγ : κι εσύ μου είχες πεί οτι επειδή δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια που δίνει το PSN+ (τα οποία παίζω αλλού) δεν είμαι gamer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Witcher 2 δεν ήταν ιδιαίτερα εντυπωσιακό στα πρόσωπα, όσο στον εξοπλισμό και στα περιβάλλοντα. Νομίζω ότι με βάση τα περιβάλλοντα έγινε η σύγκριση πιο πάνω. 

 

Μεταξύ μας τώρα, μακάρι το Ryse να είναι το 1/3 από όσο καλό είναι το Witcher 2 κι ας έχει και χειρότερα περιβάλλοντα :P

Οπως έχω ξαναπεί, το παιχνίδι έχει βαφτιστεί έπος μόνο από τα γραφικά του. Λίγη ψυχραιμία δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

Οπως λέει κι ο Τζέιμς στο υποτιμημένο The House that Jack Built (άσχετο :P ) "the higher you are the farther you fall". 

H Crytek έχει ένα ιστορικό να φτιάχνει πανέμορφα παιχνίδια με μέτριο gameplay. Τώρα μάλιστα που φτιάχνουν κάτι σε διαφορετικό genre από το συνηθισμένο τους το καλάθι μας θα έπρεπε να είναι μικρότερο, όχι μεγαλύτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω σε αυτό που είπα, οταν βγεί, θα δούμε.

 

 

υγ : κι εσύ μου είχες πεί οτι επειδή δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια που δίνει το PSN+ (τα οποία παίζω αλλού) δεν είμαι gamer

 

 

Οταν βγει θα δουμε ναι,δεν λεω κατι διαφορετικο.

 

ΥΓ.Αν εισαι gamer δεν γινεται να μην σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια που δινει το Plus.Ειμαι απολυτος σε αυτο.Δινει τα παντα για ολα τα γουστα.Απλα δεν γινεται..

Εκτος αν εισαι gamer που αγοραζεις κονσολα για προ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρουν γιατί τα παίζω αλλού, και είναι η 3η φορά που το λέω. Ελπίζω να μην επιμείνεις άλλο σε αυτό το θέμα.

Δές τα trophies/achievements μου και πές μου αν παίρνω κονσόλα για Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφέρουν γιατί τα παίζω αλλού, και είναι η 3η φορά που το λέω. Ελπίζω να μην επιμείνεις άλλο σε αυτό το θέμα.

Δές τα trophies/achievements μου και πές μου αν παίρνω κονσόλα για Pro.

Αλλο αυτο φιλτατε...

Προφανως και δεν θα σου ειπα ποτε οτι δεν εισαι gamer επειδη παιζεις τα ιδια παιχνιδια αλλου.Εσυ το πηρες αλλιως και κακως το εγραψες τοτε.

Δεν χρειαζεται να λεμε τα αυτονοητα.

Δεν ειναι θεμα που τα παιζεις τα παιχνιδια.Μιλαμε για τα παιχνιδια ως παιχνιδια.Και αυτα του plus δεν γινεται να μην ενδιαφερουν τον gamer ως παιχνιδια.Εγω αυτο ελεγα και αυτο λεω.Αν τα παιζεις αλλου αυτο ειναι θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...