Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το hype στο διάστημα , ελπίζω να μην μας προσγειώσουν απότομα τα reviews της πέμπτης. Το έχω κάνει preorder και μαζί με το FIFA14 είναι τα δυο games που περιμένω πως και πως, ελπίζω μόνο να μην μας απογοητεύσει η CRYTEK

Κοιτα αν δεν εχει κατι fundamentaly broken δεν βλεπω το λογο να μη σου αρεσει ασχετα με τις βαθμολογιες.. Αποψη μου ειναι οτι θα ειναι περιπου στο 75 σαν ΜΟ αλλα θα παρει και 9αρια και 6αρια σε reviews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι και συ δε παρεγγειλες σταθερες αξιες; Ενταξει με το FIFa συμφωνω με 1000, αλλα σε χαλαει το Forza που εχει και αντοχη στο χρονο; Σαφως και αξιζει περισσοτερο το 60αρι και δε χρειαζεται να δεις reviews μιας και ξερεις εκ των προτερων τι περιμενεις. Το RYSE και παιχνιδαρα να το βγαλουνε θα σου κρατησει 5-10 μερες και σε 3 μηνες θα εχει μιση τιμη.

 

 Έκανα πολλές σκέψεις να πάω για FORZA 5 , αλλά τελικά θα το καθυστερήσω για να δω τα τιμόνια που θα κυκλοφορήσουν , δεν μπορώ τα racing με το μοχλό.

 

Κοιτα αν δεν εχει κατι fundamentaly broken δεν βλεπω το λογο να μη σου αρεσει ασχετα με τις βαθμολογιες.. Αποψη μου ειναι οτι θα ειναι περιπου στο 75 σαν ΜΟ αλλα θα παρει και 9αρια και 6αρια σε reviews.

 

και εγώ κάπου εκεί το βλέπω για να είμαι δίκαιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν δεν εχει κατι fundamentaly broken δεν βλεπω το λογο να μη σου αρεσει ασχετα με τις βαθμολογιες.. Αποψη μου ειναι οτι θα ειναι περιπου στο 75 σαν ΜΟ αλλα θα παρει και 9αρια και 6αρια σε reviews.

Βασικά γιατί καθόμαστε και κοιτάμε βαθμολογίες από διάφορα sites που στην τελική το κάθε ένα τα παρουσιάζει όπως θέλει.Εδώ θα μου πεις υπάρχει κόσμος που επηρεάζεται από κρητικές  και βαθμολογίες και αγοράζει το game μόνο και μόνο από αυτά (π.χ call of duty).Τα reviews βέβαια χρειάζονται ,όχι για την άποψη του reviewer φυσικά, αλλά για να παίρνεις ιδέες για το όλο θέμα του παιχνιδιού.Όσον αφορά το ryse τώρα, άσχετα από τις βαθμολογίες , μόνο και μόνο από την θεματολογία του και το όλο στυλάκι του είναι λόγος αγοράς της κονσόλας ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί η θεματολογία και το στύλ ενός παιχνιδιού να αποτελούν τα κύρια κριτήρια αγοράς ενός παιχνιδιού, πόσο μάλλον μιάς κονσόλας.

 

Εκτός και αν αποτελεί κάτι που απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο κοινό.

 

Οι κριτικές είναι απαραίτητες, τόσο των επαγγελματιών όσο και του απλού κόσμου, όχι μόνο ως κριτήριο αγοράς, αλλά και γιατί οδηγούν προς συνεχή βελτίωση τους δημιουργούς που θα τις σεβαστούν και θα τις λάβουν υπόψην τους.

 

Τώρα για το Ryse, όσοι ξέρουν την Crytek, γνωρίζουν ότι η εταιρία διαπρέπει στα παιχνίδια της στον οπτικό τομέα. Το gameplay τους όμως δεν είναι στα ίδια υψηλά επίπεδα.

 

Οι πρώτες παρουσιάσεις του Ryse που είδαμε επιβεβαίωσαν ακριβώς αυτό και υπήρξε και η ανάλογη αρνητική κριτική από τον κόσμο.

 

Τώρα το θέμα είναι στην Crytek για το πόσο βελτιστοποίησει το παιχνίδι στον συγκεκριμένο τομέα και αυτό σίγουρα θα αντικατοπτριστεί στις βαθμολογίες των επαγγελματιών reviewers αλλά καί των gamers.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε κηδεύεται ο μακαρίτης; :D

 

εντάξει έκανε bam ότι κάπου εκεί θα πήγαινε αλλά για να είμαι δίκαιος το υπολόγιζα κάπου παραπάνω. Να ξέρεις μια σοβαρή λεπτομέρεια, για ένα παιχνίδι που δεν γράφει preview το eurogamer είναι αποδεδιγμένο 100% ότι είναι σίγουρα 6 και κάτω. Να με θυμιθείς, όταν βγάλει το review για το Zoo Tycoon θα είναι σίγουρα 7 και πάνω και ό λόγος είναι ότι μπήκαν στη διαδικασία να γράψουν preview (δλδ τους άρεσε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το παιχνιδι με εχει απογοητευσει διοτι το setting μου αρεσει παρα πολυ,απο οταν επαιζα rome total war ηθελα ενα τετοιο παιχνιδι.Τα λεγαμε αυτα που λενε οι reviewers και καποιοι μας χαρακτηριζαν τοτε...Βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα παντα

 

Shacknews - 5/10
Eurogamer - 5/10
Polygon - 6/10
Joystiq - 2.5/5
Gamespot - 4/10
IGN - 6.8
Destructoid - 5/10
Videogamer.com - 6/10
EGNNow.com - 7.5/10
OXM.co.uk - 7/10
Kotaku - YES
Gamesradar - 3.5/5
GameInformer - 6/10
Rev3Games/Sessler - 2/5
MMGN - 6.5
Eurogamer.de: 7/10
Gameswelt - 7.5/10
Gamersglobal.de - 6.5/10
EveryEye.it - 7.5
Venturebeat: 86/100
Eurogamer.it: 7/10
Gametrailers - 7/10
Metro.co.uk - 3/10
CVG - 5/10
T3.com - 3/5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει έκανε bam ότι κάπου εκεί θα πήγαινε αλλά για να είμαι δίκαιος το υπολόγιζα κάπου παραπάνω. Να ξέρεις μια σοβαρή λεπτομέρεια, για ένα παιχνίδι που δεν γράφει preview το eurogamer είναι αποδεδιγμένο 100% ότι είναι σίγουρα 6 και κάτω. Να με θυμιθείς, όταν βγάλει το review για το Zoo Tycoon θα είναι σίγουρα 7 και πάνω και ό λόγος είναι ότι μπήκαν στη διαδικασία να γράψουν preview (δλδ τους άρεσε)

Εγώ δεν το περίμενα τόσο χαμηλά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...