Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα δωρεάν μεταφορικά σε αγορές από το amazon.co.uk


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Άσχετο το βλέπω αυτό που γράφεις, δεν είναι παράλογο να βάλει ένα πλαφόν και στους Άγγλους. Το παράλογο αντίθετα ήταν αυτό που συνέβαινε, να στέλνει χωρίς μεταφορικά προϊόν με τιμή μισής λίρας για παράδειγμα όταν μάλιστα σε αλλά καταστήματα το ίδιο προϊόν είχε/έχει 3-4-5 λίρες. Οποιος παρακολουθούσε hotukdeals τα έχει δει αυτά.

 

Το fssd έχει πλαφόν έτσι και αλλιώς και το ότι εξαιρείται μια μόνο χώρα στην ουσια και συνεχίζει να υπάρχει ως πρόγραμμα καταρρίπτει το επιχείρημα σου και την σύγκριση με το δεκαλιρο των Άγγλων. (Αυτό το δεκαλιρο όριο μάλιστα το είχα δει σε κάποια προϊόντα ως όριο για εντός Αγγλίας απο τον Μάιο. Το αναφέρω Εγκυκλοπαιδικά, δεν ήρθε ξαφνικά όσο η ανακοίνωση του, ήθελα να κάνω παρέμβαση αλλά δεν έτυχε.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι δυνατόν ή εγώ κάνω λαθος? Θέλω να αγοράσω ένα αντικείμενο αξίας 7 λιρών και μου βγάζει μεταφορικά 20 λίρες?Μήπως κάνω κάποιο λάθος?

 

http://www.amazon.co.uk/DBPOWER-WIFI-DONGLE-SKYBOX-signal/dp/B00B5R8KFO/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1375892483&sr=8-5&keywords=skybox+f3+wifi+dongle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν ή εγώ κάνω λαθος? Θέλω να αγοράσω ένα αντικείμενο αξίας 7 λιρών και μου βγάζει μεταφορικά 20 λίρες?Μήπως κάνω κάποιο λάθος?

 

http://www.amazon.co.uk/DBPOWER-WIFI-DONGLE-SKYBOX-signal/dp/B00B5R8KFO/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1375892483&sr=8-5&keywords=skybox+f3+wifi+dongle

Είναι από τρίτο πωλητή, όχι από amazon,για αυτό σου βγάζει τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Θα τους τσούξει περισσότερο εάν αναφέρετε και το eBay ... :)

Σίγουρα, θα φοβηθούν από την μεγαλύτερη παγκόσμια απάτη. Έχω χάσει πάνω από 400 ευρώ στο ebay. Πως; Οι Κινέζοι ξέρουν το σύστημα του ebay. Σου στέλνουν σαβούρα - χαλασμένα - μαϊμού. Για να πάρεις πίσω τα λεφτά σου σου επιβάλει το ebay να πληρώσεις συστημένο για την επιστροφή. Ο πωλητής λέει δεν το έχω παραλάβει ακόμη. Για να επισημοποιήσεις ότι το παρέλαβε κάνεις έγγραφο στα ΕΛΤΑ. Αυτό το στέλνει στα Κινέζικά ΕΛΤΑ. Αυτοί για να απαντήσουν, κάνουν κα΄να τρίμηνο. Χώρια που έχουν εντολή να προωθούν ότι για ΕΞΑΓΩΓΗ. Ότι μπαίνει το Ξεσκίζουν. Αφού μετά από ένα τετράμηνο έχεις τις αποδείξεις ότι το έχει παραλάβει, το ebay  έχει κλείσει την υπόθεση και πάπαλα τα λεφτουδάκια. Φυσικά πουθενά δεν υπάρχει στο ebay πλατφόρμα για καταγγελία των κινέζων απατεώνων (τουλάχιστον για να τους αποκλείσει) . Τα βούτηξαν τα λεφτουδάκια, από δω πάνε κι άλλοι, μην τον είδατε τον Παναή. Τουλάχιστον το amazon είναι συνεπής. Σου λέει εκ των προτέρων ότι η χρέωση είναι τόσο. Αν σε συμφέρει αγόρασε το. Και μια απάντηση για κάποια άλλα μέλη, ότι το amazon το έκανε γιατί οι 'Ελληνες κάνουν πονηριές. Στους κινέζους θα έπρεπε να έχει γίνει διεθνές εμπάργκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα, θα φοβηθούν από την μεγαλύτερη παγκόσμια απάτη. Έχω χάσει πάνω από 400 ευρώ στο ebay. Πως; Οι Κινέζοι ξέρουν το σύστημα του ebay. Σου στέλνουν σαβούρα - χαλασμένα - μαϊμού. Για να πάρεις πίσω τα λεφτά σου σου επιβάλει το ebay να πληρώσεις συστημένο για την επιστροφή. Ο πωλητής λέει δεν το έχω παραλάβει ακόμη. Για να επισημοποιήσεις ότι το παρέλαβε κάνεις έγγραφο στα ΕΛΤΑ. Αυτό το στέλνει στα Κινέζικά ΕΛΤΑ. Αυτοί για να απαντήσουν, κάνουν κα΄να τρίμηνο. Χώρια που έχουν εντολή να προωθούν ότι για ΕΞΑΓΩΓΗ. Ότι μπαίνει το Ξεσκίζουν. Αφού μετά από ένα τετράμηνο έχεις τις αποδείξεις ότι το έχει παραλάβει, το ebay  έχει κλείσει την υπόθεση και πάπαλα τα λεφτουδάκια. Φυσικά πουθενά δεν υπάρχει στο ebay πλατφόρμα για καταγγελία των κινέζων απατεώνων (τουλάχιστον για να τους αποκλείσει) . Τα βούτηξαν τα λεφτουδάκια, από δω πάνε κι άλλοι, μην τον είδατε τον Παναή. Τουλάχιστον το amazon είναι συνεπής. Σου λέει εκ των προτέρων ότι η χρέωση είναι τόσο. Αν σε συμφέρει αγόρασε το. Και μια απάντηση για κάποια άλλα μέλη, ότι το amazon το έκανε γιατί οι 'Ελληνες κάνουν πονηριές. Στους κινέζους θα έπρεπε να έχει γίνει διεθνές εμπάργκο.

 

Να μην κάνεις αγορές από Κίνα τότε, είναι πάρα πολύ απλό, δε χρειάζεται να χάσεις 400 ευρώ για να το καταλαβεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνω πλέον ούτε από κίνα, ούτε από το ebay. Το σχόλιο το έγραψα για να υποψιάσω  τα μέλη του φόρουμ. Τώρα πλέον ξέρετε, δεν έχει δεν πλέον δεν ήξερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το σχόλιο το έγραψα για να υποψιάσω  τα μέλη του φόρουμ. Τώρα πλέον ξέρετε, δεν έχει δεν πλέον δεν ήξερα!

Ευτυχώς γιατί εγώ είχα ήδη χάσει 370€ περίπου αλλά τώρα μου άνοιξες τα μάτια!

Δε πρόκειται να ξαναπάρω τάμπλετ με 30€.

Να'σαι καλά!

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει 274 αγορές από ebay σχεδόν οι 200 από Κίνα. Είχα πρόβλημα περίπου 20 φορές, σε αυτές μόνο στις 10 έκανα open case. Σε όλες τις περιπτώσεις πήρα τα λεφτά μου πίσω.

1ον κοιτάς feedback

2ον αν στείλεις συστημένο με ΕΛΤΑ φαίνεται αν έχει φτάσει, δεν χρειάζεται καμία αίτηση, ακόμα και αν δεν παραλάβει ο άλλος.

3ον το χρηματικό κέρδος σε σχέση με την ελληνική αγορά ήταν πάντα στο 1/3 με 1/5 της εδω αξίας. Συνολικά οι αγορές μου τα τελευταία 6 χρόνια είναι της τάξης των αρκετών χιλιάδων ευρώ, οπότε καταλαβαίνετε γιατί κέρδος μιλάμε...

Γι αυτό αγοράζω σχεδόν αποκλειστικά από ebay και μιλάω και για επώνυμα προϊόντα...

Αυτά! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...