Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα δωρεάν μεταφορικά σε αγορές από το amazon.co.uk


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχουν όλοι όμως το χρόνο να ψάξουν και να ενημερωθούν για τις προσφορές του άμαζον μέσα απο το Site ουτε να πετύχουν εγκαίρως τα price drops . Οπότε δεν είναι τόσο απλό όπως το λές. 

Το μέτρο πίεσης που λές το καταλαβαίνω και το σέβομαι σαν ενέργεια αλλά πρέπει να σεβόμαστε και αυτούς που δεν υιοθετούν αυτη τη λογική και θέλουν να γνωρίζουν τις προσφορές και να ψωνίζουν. Εξάλου όσοι θέλουν να μποικοτάρουν το κάνουν χωρίς να ψωνίζουν απο το άμαζον.

Δεν μπορείς να αποφασίζει μια μερίδα ατόμων μονομερώς και να διατάζει μποικοτάζ. Νομίζω οτι δεν είναι Δημοκρατικό.

 

κανείς δεν διέταξε σε κανέναν τίποτα προς θεού. Προτάσεις κάνουμε.

 

Θα συμφωνούσα όμως αν και αντίθετος με το μποικοτάζ να το στηρίξω σαν ενέργεια εαν και εφόσον γινόταν ενα Δημοκρατικό Poll για το αν συμφωνείτε ή οχι με το μποικοτάζ του άμαζον ως κοινότητα και η πλειοψηφία συμφωνούσε.. .

Τότε ναι να σταλεί email στο amazon οτι η πλειοψηφία του Insomnia που απαριθμεί 10.000 μέλη λέω τυχαία ενα νούμερο δεν συμφωνεί με τα μεταφορικά και θα πάψει να γνωστοποιεί προσφορές μπλα μπλα μπλα κτλ νομίζω έγινα κατανοητός.

 

συμφωνώ. Πάνω κάτω το ίδιο πρότεινα

 

Απο τη στιγμή που έγινε απο μια μερίδα ατόμων τότε να στείλουν ονομάστικά τις υπογραφές τους για την ενέργεια αυτή και όχι εκ μέρους μια ολόκληρης Online κοινότητας που δεν τις δόθηκε η δυνατότητα να εκφράσει την άποψη της για το άν συμφωνεί ή διαφωνεί με μια τέτοια ενέργεια.

 

Αν θέλουν οι mods ας κάνουν ένα poll

 

Για το όνομα που λέω στις αγγελίες εννοώ μόνο στο τίτλο υπο την έννοια της διαφήμισης που γίνεται αν έχουμε 10 προσφορές απο το ίδιο κατάστημα . Δεν χρειάζεται να φαίνονται φάτσα φόρα .. Κάποιοι δεν μπαίνουν σε όλες τις προσφορές ..με αυτή τη λογική το λέω.

 

οκ κατανοητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οσον αφορα την ταυτοτητα οτι κατσει ειναι. Πολλες φορες ζητανε, πολλες φορες φορες μου τα δινουν ετσι και ας μην με ξερουν. Επισης εχω τεραστιο θεμα με τα πορτα πορτα των ελτα αγρινιου οπου παντα ενω ειμαι σπιτι μου πετανε χαρτακι απο κατω οτι περασαν και δε με βρηκαν και πρεπει να παω εγω να παρω το δεμα. Μιλαω για πορτα πορτα ΕΛΤΑ οχι για το απλο συστημενο οπου λογικο να μην το εχουν μαζι τους οι ταχυδρομοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ μόλις έκανα παραγγελία από amazon και δεν μου χρεώσανε μεταφορικά! Βέβαια το ποσό ήταν 1290 λίρες αλλά και πάλι δεν ξέρω αν πέζει ρόλο αυτό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχω να φορτώσω την κάρτα! :lol:



Που τους βρίσκετε τους επίορκους που σας παραδίδουν χωρίς υπογραφή;

Στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου και δεν πέφτω πάντα στον ίδιο υπάλληλο.

Και το ξαναλέω: ΠΟΤΕ δεν μου έχουν ζητήσει ταυτότητα. Κανα 2 φορές μάλιστα, το δέμα το πήρε ο πατέρας μου για να με εξυπηρετήσει και ούτε ταυτότητα, ούτε εξουσιοδότηση του ζήτησαν.

Τι να λέμε τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχω να φορτώσω την κάρτα! :lol:

 

Στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου και δεν πέφτω πάντα στον ίδιο υπάλληλο.

Και το ξαναλέω: ΠΟΤΕ δεν μου έχουν ζητήσει ταυτότητα. Κανα 2 φορές μάλιστα, το δέμα το πήρε ο πατέρας μου για να με εξυπηρετήσει και ούτε ταυτότητα, ούτε εξουσιοδότηση του ζήτησαν.

Τι να λέμε τώρα.

Αυτό έχει συμβεί και σε εμένα ουκ ολίγες φορές και πράγματι με τρομάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχει συμβεί και σε εμένα ουκ ολίγες φορές και πράγματι με τρομάζει...

Είναι να μην σε τρομάζει;

Ευτυχώς δεν έχω χάσει κάποιο δέμα (προφανώς δεν κυκλοφορεί στην πολυκατοικία μου κάποιος "έξυπνος").

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά έτσι γίνεται.

Το να σου αφήσει δέμα, πακετάκι έξω στην είσοδο του σπιτιού-πολυκατοικίας, είναι πρόσκληση σε κλοπή. :fear:

Ευτυχώς, ο διανομέας της γειτονιάς μου είναι πολύ καλός και ποτέ δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο. Ακόμα και για ειδοποίηση, πάντα χτυπάει το θυροτηλέφωνο για να μας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδιά εγώ μόλις έκανα παραγγελία από amazon και δεν μου χρεώσανε μεταφορικά! Βέβαια το ποσό ήταν 1290 λίρες αλλά και πάλι δεν ξέρω αν πέζει ρόλο αυτό!

 

Μπα, δοκιμασα τωρα που ειδα το ποστ σου,  1500 λιρες προιοντα και μου λεει αλλες 500 λιρες μεταφορικα.

 

Μηπως ηταν απο τριτο πωλητη ο οποιος πιθανον δεν χρεωνει μεταφορικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το να στο αφήσει στην πόρτα δεν νομίζω να γίνεται, όσες φορές απουσίαζα μου άφηναν σημείωμα για περάσω εγώ να το παραλάβω.

 

Ρε δε διαβάζετε τι γράφω;

 

2 φορές παρήγγειλα μνήμες από Amazon, και τις δύο βρήκα το κουτάκι έξω απ' την είσοδο και ο ταχυδρόμος δεν είχε χτυπήσει καν κουδούνι.

 

Το ίδιο γινόταν και όσο φοιτούσα σε μικρή επαρχιακή πόλη. Η είσοδος της πολυκατοικίας τη μέρα άνοιγε μ' ένα σπρώξιμο (το βράδυ έκλεινε κανονικά γυρνώντας το διακοπτάκι) και ο ταχυδρόμος άφηνε τα πακέτα μέσα στην είσοδο, ενώ εγώ μπορεί να ήμουν Αθήνα εκείνες τις μέρες π.χ., ή οπουδήποτε αλλού.

 

Ένας φίλος μου βρήκε ένα δέμα στο μπαλκόνι (μένει στον πρώτο όροφο).

 

Μια άλλη φορά είχα παραγγείλει από eBay αλλά έβαλα τη διεύθυνση ενός άλλου φίλου, και ο ταχυδρόμος έδωσε το δέμα σε έναν γείτονα επειδή δε βρήκε το φίλο μου.

 

Να είστε σίγουροι λοιπόν ότι δε γίνεται να τα αφήσουν στην πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο ειναι θεμα ταχυδρομου, ολες τις πιθανες ιστοριες θα ακουσετε. Του μιλατε και του λετε θελω την "χ" διαδικασια, και αν δεν ειναι "περιεργος" θα την εκτελει. Εμενα πχ δεν με βολευε να τρεχω καθε λιγο και λιγακι στο ταχυδρομειο με τα χαρτακια, μου ειχε βγαλει την ψυχη ο τυπος, οποτε απο τοτε που εβαλα τις φωνες τα εφερνε παντα σπιτι τα αφηνε σε "ασφαλες σημειο" και φυσικα ποτε δεν εχασα ουτε ενα πακετο. (Αν ειστε σε πολυκατοικια, πιο καλα χαρτακι δεν το συζητω)

 

Το εχουμε συζητησει πριν 2 περιπου χρονια αυτο σε σχετικο θεμα, ειναι υποχρεωμενοι να τα φερνουν σπιτι σας αφου προκειται για επιστολες στην ουσια (μιλαμε για τα απλα μεχρι 2 κιλα), τα χαρτακια ειναι ενας τροπος γι αυτους να γλυτωσουν δουλεια - κουβαλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δοκιμασα τωρα που ειδα το ποστ σου,  1500 λιρες προιοντα και μου λεει αλλες 500 λιρες μεταφορικα.

 

Μηπως ηταν απο τριτο πωλητη ο οποιος πιθανον δεν χρεωνει μεταφορικα;

 

Οχι απο amazon.co.uk και μόνο ψωνίζω εδω και χρόνια! Ποτε δεν έχω αγοράσει απο συνεργαζόμενο κατάστημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι να μην σε τρομάζει;

Ευτυχώς δεν έχω χάσει κάποιο δέμα (προφανώς δεν κυκλοφορεί στην πολυκατοικία μου κάποιος "έξυπνος").

Ευτυχώς ούτε και στη δικιά μου, αλλά ποτέ δεν ξέρεις ποιος θα μετακομίσει...Ο καινούργιος μου απο κάτω μου φαίνεται πάντως κάπως ύποπτος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...