Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Topic v2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσα led αναβοσβήνουν κόκκινα? Αν είναι 4 έχει να κάνει με το καλώδιο σύνδεσης με την tv επειδή δεν το σύνδεσες σωστά.

Αν είναι τρία, έχει πρόβλημα η κονσόλα. Το πετάς και αγοράζεις άλλο.

 

Επίσης, στο καλώδιο δίπλα πρέπει να έχει ένα διακοπτάκι με τις επιλογές hd/sd . Αν θέλεις να βάλεις και τα έξι καλώδια, βάλτο στο hd, αν το βάλεις σε παλιά tv (κίτρινο,κόκκινο, άσπρο) στο sd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1GKLB_enGR629GR629&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=red%20circle%20of%20death%20xbox%20360

 

γνωστο και ως red circle of death,αν μιλας για 360.Το παθαινουν πολλα και για αυτο ευθυνεται η microsoft που βιαστηκε να το βγαλει πριν το ps3.Ψαξε στο λινκ για καμια λυση αλλα μαλλον δυσκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς με βάση την μέχρι σήμερα εμπειρία εάν θα πέσει κι άλλο η τιμή του Xbox 360;

Ίσως με θεωρήσετε υπερβολικό και τρελάρα, αλλά σκέφτομαι να πάρω ένα ακόμα (έχω ήδη ένα slim),

σε περίπτωση που χαλάσει το τωρινό και δεν μπορώ μελλοντικά να απολαμβάνω τις παιχνιδάρες της κονσόλας...

Τι να κάνω, το έχω ερωτευτεί το άτιμο! (Και ναι, δε σκέφτομαι να μεταβώ στη νέα γενιά ακόμα, ίσως μετά από λίγα χρόνια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω απο μεγαλες αλυσιδες καταστηματων (κωτσοβολος mediamarkt πλαισιο) καποια στιγμη θα ξεστοκαρουν και θα τα δωσουν σε χαμηλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ένα XBOX 360 μεταχειρισμένο. Δεν είμαι gamer και το θέλω απλά για να περνάω την ώρα μου αραιά και που. Έχω καταλήξει ότι είναι προτιμότερο να πάρω ένα φλασαρισμένο αλλά σχεδόν όλα στις αγγελίες είναι παλιότερα από το slim. Αυτό που θέλω να μου πείτε είναι αν αξίζει να πάρει κάποιος ένα πρώτης γενιάς με λιγότερα από 100Ε επειδή έχω διαβάσει ότι πριν το slim είχε αρκετά προβλήματα.

Και τέλος, είναι δυνατόν να αγόρασε κάποιος xbox360 από μαγαζί πριν 3 χρόνια και να μην
έχει πάρει το slim αλλά το πρώτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας παιδια.Αγορασα την προσφορα απο το public του 360 με το forza horizzon στα 159 ευρω.Δεν ειμαι gamer και επειδη απειχα απο τις κονσολες γενικοτερα απο εποχες Ν64,(1996 περιπου) το θεωρησα μια καλη ευκαιρια να περναω την ωρα μου. Ειμαι ψιλοασχετος ομως και εχω μερικες αποριες.Το συγκεκριμενο μηχανημα εχει 500αρι σκληρο.

 

-Εχω ακουσει οτι μπορω να περναω τα παιχνιδια στο σκληρο και να τα ανοιγω απο εκει διχως να δουλευει ο δισκος.Αυτο σημαινει οτι μπορω να δανειζομαι παιχνιδια  και να τα παιζω διχως να υπαρχει ο δισκος?Ουτε και για εκκινηση δηλαδη δεν χρειαζεται?

 

-Επισης ειναι καλο να γεμισω τον δισκο ή μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα απο την υπερφορτωση? (πχ παραπανω ζορισμα του μηχανηματος, υπεθερμανση κλπ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο θες γεμιζεις τον σκληρο δισκο δεν εχει προβλημα.

Τα παχνιδια γινονται ινσταλλ στον δισκο και τρεχουν απο εκει, ομως το δισκακι του παιχνιδιου πρεπει να ειναι μεσα στο dvd drive.

Χωρις το δισκακι μεσα δεν παιζει το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Rrod και σε μένα μετα απο τοσα χρόνια...την αγοράς την πρώτη μέρα κυκλοφορίας της....:( είναι πορτοκαλί το λαμπάκι του τροφοδοτικόυ..διάβασα στο ίντερνετ οτι αν είναι πορτοκαλί είναι βλάβη τροφοδοτικόυ και όχι κονσόλας...ισχυει???? Είναι το λευκό το πρωτο πρωτο που βγηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έβαλα μόλις τώρα μετα απί 12 σχεδόν ώρες..ακόμα πορτοκαλί είναι..κανονικά θα πρεπε να ηταν πράσινο ? Δεν το είχα προσέξει ποτέ. Και που να βρω άλλο τροφοδοτικό γμτ να το οκιμασω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...