Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε νεότερα για το προβληματικό firmware; Δεν έχω κάνει update ακόμα.

Απο το 3.73 και μετά διαβάζω συνέχεια για προβλήματα, ποτέ δεν είχα και τα έχω κάνει σχεδόν όλα (αν όχι άλλα).

Απλά να αναφέρω πως πάντα είχα OFW στην κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσεις που το βαλατε παρατηρησατε προβληματα οσον αφορα τη συμπεριφορα του BR Drive; Playback ταινιας, τιτλων κλπ;

Δεν παρατηρήθηκε τίποτα στο δικό μου.

 

Ωστόσο, όπως λένε κάποιοι posters στα φόρουμ που παρέθεσες, είναι διαφορετικά τα προβλήματα που αναφέρονται, οπότε παίζει όντως και το ενδεχόμενο από τα 80 εκατ. PS3 μερικές εκατοντάδες να έτυχε να χαλάσουν ταυτόχρονα με το update. Αλλιώς, δε θα έπρεπε να είναι το ίδιο πρόβλημα σε όλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα OFW η CFW. Ξερω καλα σε ποιο νημα γραφω. Τα λινκ ειναι υπαρκτα και δε νομιζω το ign να δεχεται αναφορες για cfw :) Ο λογος που το ποσταρα ειναι γιατι δε ξερεις ποτε τι γινεται. Απ οτι φαινεται δεν ειναι οντως μεγαλο ζητημα ειδικα για παλιες κονσολες.

Επισης στις 6 Φεβρ οταν βγηκε το firmware καποιος ποσταρε εδω το εξης:

http://www.insomnia.gr/topic/517591-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-ps3-%CE%BA%CF%8C%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7/

Το οποιο σε καμια περιπτωση δεν θα ηταν CFW την ημερα που βγηκε το OFW.

Συνδεοντας τις  αναφορες απο εξω μαζι με αυτη εδω θεωρησα σκοπιμο να πω να περιμενετε 1-2-3 μερες μεχρι να ξεδιαλυνει λιγο η κατασταση.

No harm done :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Warning:

Αν δεν σας καιει το online μην προχωρησετε σε Update του official firmware σε 4.55

Εχουν αναφερθει προβληματα στο BR Drive μεχρι και bricks.

 

mtzs... δεν πιστευω να μου συμβαινει το παρακατω απο το 4.55

 

http://www.insomnia.gr/topic/479211-fifa-14/?p=52988792

 

Ειχα κανει το 4.55 οταν δεν ηταν υποχρεωτικο και τωρα το εκανε αυτοματα παλι πριν κατι μερες. Μεχρι να εχω θεμα στο fifa σημερα, δεν εχω δει κατι αλλο να συμβαινει. Λες να παιζει τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, απο οτι φαινεται (τωρα που επιβεβαιωσε οτι το ιδιο παθαινει και το ο Bourdoulas) μαλλον ειναι θεμα του παιχνιδιου.

 

Ευτυχως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προέκυψε το εξής πρόβλημα σε φίλο σε ps3 phat (80GB version).

 

Δε δουλεύει καθόλου καμία κάρτα δικτύου... Ούτε η ethernet ούτε η wifi....

(Με το ίδιο καλώδιο ethernet, ο υπολογιστής του συνδέεται κανονικά στο ίδιο router).

 

Το network led στο front panel, είναι σβηστό τελείως.

 

Έχει κάνει restore to default settings χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.

 

Δεν είναι "εξπέρ" αλλά ούτε και τελείως άσχετος, μερικά βασικά πράγματα τα έχει ελέγξει.

Δεν έχω προλάβει να το δώ κι εγώ απο κοντά για να έχω μια σαφή εικόνα.

 

Παίζει όντως να προέκυψε ταυτόχρονα hardware πρόβλημα και στις 2 κάρτες δικτύου?

 

Απο μια γρήγορη ματιά που έριξα, οι κάρτες δικτύου είναι ενσωματωμένες στη μητρική και δεν γίνεται να αλλαχθούν τμηματικά, σωστά?

 

Να το δώσει κάπου και να πάρει ανακατασκευής όπως γινόταν παλιά, ισχύει ακόμα και αν ναί με τι κόστος πλέον?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση. Παίζω το red dead redemption. Το δισκάκι είναι λίγο χαραγμένο και το παιχνίδι καμιά φορά κολλάει.

 

Έτσι ξαναπηρα το παιχνίδι, το βάζω στο ps3 και κάνει εγκατάσταση από την αρχή. Δεν βρίσκει τα save που έχω.

 

Αν ξαναβάλω τον χαραγμένο δίσκο, τα save υπάρχουν. Τι κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δες τα regions (BLES/BLUS codes) των δισκων. Λογικα αν ηταν ιδιο region και αλλο δισκο να εβαζες δε θα σου κανε εγκατασταση απ την αρχη. Αυτο που περιγραφεις γινεται σε ιδια παιχνιδια αλλα σε διαφορετικα regions του παιχνιδιου, και επομενως δεν αναγνωριζονται ουτε τα saves.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου. Να σαι καλά όμως, ευχαριστώ.

 

Τώρα θα ξέρω

Να συμπληρώσω...

Το δισκάκι είναι πολύ ελαφρά χαραγμένο. Τόσο, που κανονικά δεν θα το προσεχα.

 

Το παιχνίδι κολλάει σε τυχαίες στιγμές, συνήθως όταν με το άλογο μετακινούμε τρέχοντας, σε νέες περιοχές.

 

Ο δίσκος φταίει η κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...