Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Playstation 3 και online gaming

Παιδιά έχω  ένα playstation 3 και θέλω να παίξω με ένα φιλο, που επίσης έχει playstation 3, μέσω Internet. Δηλαδή 1v1 αλλά ο καθένας να ειναι σπίτι του.  Τα παιχνίδια του playstation 3 όπως το nba2k13 το υποστηρίζουν αυτό?
Ενδιαφέρομαι ειδικά για μπασκετάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα Playstation 3

 

Καλησπερα και καλη χρονια,σκεφτομαι να αγορασω το ps3 slim 12gb...Πια η διαφορα του με το 500Gb?Επισεις στο 12gb μπορω να βαλω εξωτερικο σκληρο δισκο?Επειδη εχω να ασχοληθω με Ps απο το 1 να φανταστω τα Gb ειναι για αποθηκευση παιχνιδιων??Λεω να παρω αυτο γιατι βαρεθηκα τα game Του Pc...Εχει Blueray Και το 12 gb να φανταστω (για ταινιες)...?Επισεις ενα αλλο που προσεξα ειναι οτι η sony δινει 1 ετος εγγυηση?Η κανω λαθος?αυτο λιγο με προβληματιζει και εαν γνωριζετε τι καλυπτει η εγγυηση..Τα ρωτησα ολα μαζεμενα για να μην ρωταω ενα ενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Η μονη διαφορα ειναι στον αποθηκευτικο χωρο
2. Ναι μπορεις να προσθεσεις σκληρο δισκο αλλα θα χρειαστεις και μια βαση για αυτον (2-3 ευρω στο ebay).
3. Τα GB τα χρειαζεσαι για να αποθηκευσεις παιχνιδια (που αγοραζεις σε ψηφιακη μορφη), saves και τραγουδια, ταινιες κτλ.
4. Ναι εχει blu-ray
5. Ναι δινει 1 χρονο εγγυηση και καλυπτει οποια βλαβη δεν προκαλεσεις εσυ αλλα δημιουργηθει απο μονη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο βλαβες πως τα πανε??Σε γενικεσ γραμμες,οχι να μ πειτε εμενα εβγαλε εμενα οχι,γενικα,επισεις βαση για τον σκληρο για πιο λογο?ειναι καποιος συγκεκριμενος (και αν ναι ποιος)??Αξιζει για τα λεφτα του αγορα τωρα (παντα για το 12Gb) μιλαμε?Επισεις ειπες saves για παιχνιδια σε ψηφιακη μορφη.δηλαδη εαν αγορασω εγω απο καποιο καταστημα εκεινο που το κανω save?sorry εαν δεν καταλαβα κατι καλα απλα με Ps εχω να ασχοληθω απο το Ps1 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκληρο, οχι δεν εχει κατι συγκεκριμενο. απλως εναν 2.5αρι.

το 12αρι ειναι πολυ μικρο. καθε παιχνιδι που παιζεις αποθηκευει καποια αρχεια στο σκληρο(για μικροτερα Loading times φανταζομαι) πχ το watch dogs θελει free space καπου στα 7-8Gb. δεν ειναι ολα σε αυτα τα gb βεβαια.

κατα την αποψη μου συμφερει το ps3 γτ εχει πολλους τιτλους, αλλα οχι καινουργιο. μεταχεισισμενο εγω πηρα με 90ευρω(2 χειριστηρια sony και 4 Games). αλλα εκει θελει να βρεις ενα σωστο, που να μην υπερθερμαινετε, μιας και πολλα απο τα πρωτα μοντελα ειχαν θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλεον ευκολο ειναι να βρεις ps3, το δυσκολο ειναι να ξερεις απο που  θα το παρεις.Γι αυτο επιλεγω να αγορασω καινουριο, οσο αφορα την υπερθερμανση νομιζω οτι πλεον θα το εχουν διορθωσει μετα απο τοσο καιρο (θελω να πιστευω παντα) ..οσο αφορα το σκληρο δισκο δεν μπορουμε δλδ να βαλουμε ενα μεγαλυτερο (οχι 2.5 εναν οποιοδηποτε απλο)...??? Επειδη μπερδευτικα λιγο εξωτερ.σκληρο δισκο εννοειτε (εσωτερικο απλα τον εχουμε απ εξω http://miniimg.rightinthebox.com/images/384x384/201405/wbybdj1400208202765.jpgή http://external.webstorage.gr/images/0465747/ADATA-Classic-CH94-black-550-0615671.jpg (τυχαια εικονα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα super slim ναι εχει λυθει. μιλαω για παλια μοντελα, στα οποια ο μονος τροπος να εισαι σιγουρος ειναι να εχεις cfw οπου μπορεις να βλεπεις θερμοκρασιες και να ανεβασεις το fan που εχει. πχ το fat που εχω εγω τωρα το ειχα μανισιο για κανεναν μηνα. οταν του εβαλα cfw ειδα τι θερμοκρασιες εχω με μανισιο φαν, και τι διαφορα εχω με φαν λιγο πιο πανω. με μανισιο παιζοντας mw2 για καμια ωρα εφτασε τους 80 βαθμους σε cpu και 78 σε rsx, και με το fan στο 37% ειχα 62 και 57. ακομα και σε idle απο τους 72 πηγε στους 53. αλλα αρκετα με αυτα μιας και λες για super slim

 

δλδ θελεις να βαλεις εξωτερικο? σε μανισια κονσολα ο εξωτερικος ειναι μονο για βιντεο-μουσικη-φωτο και ετσι. δεν μπορεις να εχεις εκει τα Games σου ή τα game data. αν παρεις το 12αρι πολυ συντομα θα πας σε αγορα σκληρου+βαση. να το ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δεν με ενδιαφερουν βιντεο,φωτο κλπ.Οποτε δεν μ βολευει κ ο εξωτερικος.Το  θελω μονο για παιχνιδια δηλαδη να παιζω ενα παιχνιδι να το τερματιζω κ μετα να το σβηνω σε οχι ον λινε παιχνιδια?Αλλιως ενα παιχνιδι ποσο χωρο  τρωει κατα μεσο ορο?Παλια υπηρχε το 250gb Slim τωρα δν υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα slim δεν βγαινουν πια. εκτος αν βρεις(δυσκολα) καποιο ξεχασμενο σε μαγαζι.

η καλυτερη λυση αν δεν θελεις να το ανοιγεις για να αλλαξεις σκληρο να πας στο 500αρι.

τωρα το ποσο χωρο πιανουν, ειναι αναλογα το παιχνιδι. πχ το god of war 3 ειναι 40Gb, ενω το motorcycle club ειναι 3Gb.

αν εννοεις το Game data, καθε παιχνιδι εχει διαφορετικο game data. καποια δεν εχουν κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει θεμα υπερθερμανσης κανενα superslim ουτε τα 12 ουτε τα 500

Μη παρεις noname joystic. Αφενος καταλαμβανει τη μια θυρα usb που μπορει αυριο μεθαυριο να τη θες για τον αλφα η βητα λογο αφετερου δε προκειται να εχεις την ιδια αποκριση που εχει ενα DS3. ουτε την ιδια ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...