Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω παιδια,εχω σοβαρο θεμα.επαιζα με ενα cd φιλου μου GTA.προσφατα το αγορασα μεταχειρισμενο.αρχισε να κανει ολα τα update και εγκατασταση απο την αρχη.και δε βρισκει τα saves Μου.καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps3 12gb play gta v?

 

Παιδια εχω ενα Ps3 super slim 12gb σκεφτομαι να παρω με 50 ευρω δισκο 500gb αλλα μετα... θελω να παρω το gta V το βρηκα σε καλη τιμη  και το call of duty ghosts ομως θα παιζουνε στο 12αρι...  :shock:  η δεν θα φτανει ο χωρος?

με 500 γκιγκα σκληρο δισκο δεν θα εχεις τετοια θεματα για παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω ένα ps3 slim 250,πρόσφατα ήθελα να βγάλω το παιχνίδι πουείχε μέσα,και να βάλω ένα άλλο για να παίξω.όταν πατάω όμως το eject κάνει ένα θόρυβοσα να γυρίζει μέσα κάτι τρελά και δεμου βγάζει το cd,.πήρα τηλέφωνο στη Sony και μου είπαν ότι δεν το επισκευάζει και πως αν θέλω να τους δώσω 120 ευρώ,για να μου στείλουν καινούριο.υπάρχει κάποιος που τα επισκευάζει εδώ,γιατι μου φαίνονται πολλά τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τον Μικελε13,γιατί με εξυπηρέτησε άμεσα,φτιάχνοντας μου τη κονσόλα μου,και με γλύτωσε από το ποσό που μου ζητούσε η sony..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια.

Καταρχην δεν ξέρω αν ειμαι στο σωστό θέμα.

Συγχωρέστε με αν οχι.

Εχω ένα προληματάκι με το ps3 fat 80gb.

Μετά απο ένα ψιλο πεσιματάκι, μιλάμε για 10 ποντους πέσιμο, δεν διαβάζει το dvd.

Το άνοιξα λοιπον για να δω τι γίνεται. Να μην τα πολυλογώ άλλαξα μερία την καλωδιοταινία που συνδέεται το dvd

δλδ έβαλα το πάνω μέρος που ήταν στο dvd στην μητρική . Ετσι άρχησε να το διαβάζει..... αλλά το πρόβλημα είναι ότι πλεον δεν

το βγαζει (το dvd). Ξανα άλλαξα μερια και πάλι δεν διαβάζει. αλλα το βγαζει.

Αυτο το έκανα για 20 λεπτά , συνεχεια αλλαγες. Στην τελικη το άφησα στο σημείο που διαβάζει αλλα δεν βγαζει.χαχα.

Απο την εμπειρία σας λέτε να φταιει η καλωδιοταινια;

Ευχαριστώ εκ των προτερων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου το εχεις λυμενο,βγαλε το καπακι απο το drive να δεις τι φταιει

και δεν βγαινει το δισκακι,δεν νομιζω οτι ειναι η ταινια.

με το τρανταγμα,κατι εχει μετακινηθει η τα'χει παιξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανοιξα να σου πω αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Από την άλλη γιατι αν γυρίσω την ταινία βγαίνει κανονικά;

Κάτι δεν μου κολάει αλλά δεν βρίσκω άκρη.

Επίσης βλέπω την ταινία κ ενα pin απο την μια μεριά (αυτη του dvd) σαν να έχει ξεκολλήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγόρασα προσφατα ενα ps3 fat απο αγγελια γιατι το παλιο fat που ειχα πεθανε τελειως (δεν εβγαζε κιτρινο λαμπακι, αναβε κανονικα πρασινο απλα δεν εδειχνε εικονα ουτε μπορουσε να συνδεθει το χειριστήριο). Δεν συνήλθε ούτε με reflow ούτε και με reballing... Οπότε εβγαλα τον σκληρο δισκο απο το χαλασμενο και τον εβαλα στο νεο, δεν μου τον αναγνωριζει ομως, μου ζηταει να τον κανω format και απο οσο διαβασα στο ιντερνετ ειναι κλειδωμενος με το κλειδι του χαλασμενου ps3, το οποιο ομως ειναι αδυνατο να ανοιξει πλεον. Υπαρχει κανενας τροπος να παρω τα saves μου απο τον δισκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγόρασα προσφατα ενα ps3 fat απο αγγελια γιατι το παλιο fat που ειχα πεθανε τελειως (δεν εβγαζε κιτρινο λαμπακι, αναβε κανονικα πρασινο απλα δεν εδειχνε εικονα ουτε μπορουσε να συνδεθει το χειριστήριο). Δεν συνήλθε ούτε με reflow ούτε και με reballing... Οπότε εβγαλα τον σκληρο δισκο απο το χαλασμενο και τον εβαλα στο νεο, δεν μου τον αναγνωριζει ομως, μου ζηταει να τον κανω format και απο οσο διαβασα στο ιντερνετ ειναι κλειδωμενος με το κλειδι του χαλασμενου ps3, το οποιο ομως ειναι αδυνατο να ανοιξει πλεον. Υπαρχει κανενας τροπος να παρω τα saves μου απο τον δισκο?

δυστυχως ΜΟΝΟ απο την προηγουμενη κονσολα μπορουσες να το κανεις.

στην νεα κονσολα αναγκαστικα format κ περασμα firmware (αν στο ζητησει) 

για να ξεκινησει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως ΜΟΝΟ απο την προηγουμενη κονσολα μπορουσες να το κανεις.

στην νεα κονσολα αναγκαστικα format κ περασμα firmware (αν στο ζητησει) 

για να ξεκινησει....

Δηλαδη δεν υπαρχει καμια λυση, π.χ. μεσω συνδεσης του δισκου σε pc με καποιο προγραμμα? Ειναι απειρες ωρες παιχνιδιου ολα αυτα τα save που ειχα εκει μεσα... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν υπαρχει καμια λυση, π.χ. μεσω συνδεσης του δισκου σε pc με καποιο προγραμμα? Ειναι απειρες ωρες παιχνιδιου ολα αυτα τα save που ειχα εκει μεσα... :-(

νομιζω δεν υπαρχει καποιο προγραμμα να διαβασει το υλικο που εχεις μεσα στον σκληρο.

το pc θα δει τον σκληρο απλα σαν device.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...