Προς το περιεχόμενο

intel i5 η 8350 ΑΜD για game pc


louts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@MoviemakerGr + @adtakhs

 

 

ξερετε και ξερω πολυ καλα οτι αυτο που μετραει ειναι τι ακουγεται....

ο κοσμος και ποσο μαλλον ο Ελληνας ξερει καλα απο κωλοτουμπες ...

οποτε δεν μπορω να λαβω υποψιν μου καποιον  ο οποιος δεν εχει περασει ποτε στο απεναντι στρατοπεδο για να διαπιστωσει τις οποιες διαφορες..και συνηθως επικρατει μια λογικη οτι "το πιο ακριβο ειναι και το πιο καλο για σενα " ασχετα αν θα σου χρειαστει ποτε η οχι...ασχετα αν εισαι απαιτητικος η ενας κοινος χρηστης που θελει τον υπολοιστη για ελαφρυ παιχνιδι και ιντερνετ....

 

για αυτο λεω οτι ειναι flame....

 

ο κοσμος παθιαζεται με εναν 3770κ πολυ περισσοτερο γιατι τον πληρωσε 320ευρω .παθος τετοιο δεν θα εδειχνε αν τον ειχε αγορασει 180 ευρω... γινεται και σε αλλους τεχνολογικους τομεις (βλεπε κινητα) .

το ιδιο και για τον 8350....

 

ελπιζω να καταλαβαινετε αυτο που λεω...

 

 

σημασια λοιπον εχει τι κανουμε με το εκαστοτε μηχανημα και που το κανουμε....

 

οπως πχ η 780 σε 1920 ειναι overkill

οπως 8350/3770κ ειναι αχρηστοι για word

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

 

Απάντησα προχτές σε αυτό .. δεν είναι flame είναι αποκατάσταση της αλήθειας.. υπάρχουν άνθρωποι που αν δεν υπάρξει αντίλογος θα εγκλωβιστούν στους πίνακες που δείχνουν μια κάποια πλευρά..

 

Μα μόνο με επιχειρήματα μιλάω.. χαχχχαχααχχ δεν έχω ανεβάσει κανένα πίνακα γιατί απλά εγώ δεν καλούμαι να αποδείξω το αυτονόητο το κάνεις τοσο καλα εσύ ώστε το καταλαβαίνει ο κόσμος.Αλλο σου λένε και εσύ απαντάς σε αυτό που θέλεις.. Εδώ έβγαλες ολόκληρο cpuboss άχρηστο για να δικαιολογήσεις την μοναδικά παγκόσμια δική σου άποψή κ γνώση..

Πειραζει που το θεωρω και εγω αχρηστο το cpu boss? Σου κρυβει παρα πολλα, και τα reviews του ειναι... χρηστών... Αληθεια πειραζει? :P

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κοσμος παθιαζεται με εναν 3770κ πολυ περισσοτερο γιατι τον πληρωσε 320ευρω .παθος τετοιο δεν θα εδειχνε αν τον ειχε αγορασει 180 ευρω... γινεται και σε αλλους τεχνολογικους τομεις (βλεπε κινητα) .

το ιδιο και για τον 8350....

 

ελπιζω να καταλαβαινετε αυτο που λεω...

 

 

Δεν ξερω για τους υπολοιπους αλλα εγω θεωρω μαγκια το VFM απ` όπου κι αν προέρχεται ...

 

Είναι το μόνο που ξεχωρίζει ένα καλό από ένα κακό προιόν !

 

Πληρότητα, επεξεργαστική ισχύς, αναβαθμισιμότητα, σταθερότητα με το μικρότερο δυνατό κόστος , χωρίς κλειστά πρότυπα και χωρίς κομμένα χαρακτηριστικά !

 

Αυτά από εμένα .

 

Εγώ δεν είπα στον φίλο παραπάνω πάρε το Α ή το Β !

 

Απλά δεν μπορώ να ακούω καραμελίτσες για ψύκτρες, θερμοκρασίες και  λόγους απόδοσης / τιμής και να βγάζουν προιόντα που έχουν το χειρότερο λόγο απόδοσης / τιμή στην αγορά σαν VFM αγορές !

 

Αυτά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Πειραζει που το θεωρω και εγω αχρηστο το cpu boss? Σου κρυβει παρα πολλα, και τα reviews του ειναι... χρηστών... Αληθεια πειραζει? :P

 

 

 

Καθόλου δεν πειράζει.. σε αυτή την περίπτωση την παραπληροφόρηση την κάνει άλλος αν επιλέξεις ομως τους θετικούς κατα την γνωμη σου πίνακες τοτε την κάνεις εσυ (αοριστο πρόσωπο) ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ευρώ διαφορά έχουν. Προτείνεις 8350 έναντι του i5;

 

Για ποιον I5 από όλους τους I5 μιλάμε ?

 

Προτείνω να αγοράσεις

 

AMD FX 8320 (144€ )

 

GIGABYTE 970A- UD3 (84€)

 

8GB RAM

 

Μια πολύ καλή ψύκτρα !

 

Και όσα χρήματα μένουν να τα ρίξεις για την καλύτερη κάρτα γραφικών και μια πολύ καλή οθόνη !

 

Το cpu ανεβαίνει σαν διάολος στα 4,8Ghz ... με 144 € και επεξεργαστική ισχύ περίπου σαν I7 κλοκαρισμένου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι η πρόταση σε ενα παιδί που δεν εχει γνώσεις και μπαίνει να ρωτήσει σε ένα φορουμ τι επεξεργαστή να πάρει θα του πεις αυτή την αιτιολογία.. επίσης να πάρει υγρο αζώτο και γιατι όχι και μπουκαλες οξυγόνου.. . .. . :P  για να παίξει BF3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καταλαβες?

 

Ότι αυτά που διαβάζω δεν υπάρχουν πουθενά αλλού. Τι να πω, μπορεί τα αγγλικά μου να μην είναι καλά. Θα ασχοληθώ περισσότερο μήπως καταλάβω τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω πώς σε μια τόσο απλή ερώτηση

1) τη μετατρέπετε σε σουπερ-πολύπλοκη

2) ξεφεύγετε από το θέμα εντελώς

3) τσακώνεστε μεταξύ σας

4) τον κοροϊδεύετε για τα ελληνικά που γράφει

 

Ο άνθρωπος ρωτάει κάτι πολύ απλό:

Σ' ένα ΙΔΙΟ σύστημα στο οποίο αλλάζει μόνο ο επεξεργαστής (και αναγκαστικά η μητρική) ποιο θα είναι πιο γρήγορο? Το i5 ή το 8350;

Εννοείται ότι θα μπορούσε να το βρει και στον ιστό αλλά ρωτάει κάποιον από εδώ που έχει δοκιμάσει και τα 2 για να απαντήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι αυτά που διαβάζω δεν υπάρχουν πουθενά αλλού. Τι να πω, μπορεί τα αγγλικά μου να μην είναι καλά. Θα ασχοληθώ περισσότερο μήπως καταλάβω τι παίζει

Μια φιλικη συμβουλη απο μενα:Σταματα να διαβαζεις το Tom's.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται για ποιον λογο θελει το pc.πανω κατω,εαν πουμε για παιχνιδια,ο Ι5 θα ειναι λιγο καλυτερος (εαν πουμε οτι δεν κλοκαρει και τα σχετικα) τωρα.

οχι φυσικα οτι δεν θα τρεχουν τα παιχνιδια με τον 8350.

ενα αρχισουν να βγαινουν τα παιχνιδια και να χρησιμοποιουνε πιο πολλους πυρηνες,τοτε λογικα ο 8350 θα αρχισει να ειναι καλυτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...