Προς το περιεχόμενο

Πρώτες εντυπώσεις από τα Windows 8.1 (Video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έκαναν σχεδόν τίποτα για τους χρήστες desktop! Το μόνο που έκαναν ήταν να πάρουν το feature από την αριστερή μπάρα κάτο αριστερά που είχαν ήδη τα win8 και να το κάνουν κουμπί! + ότι πρόσθεσαν ένα combobox που σου δίνει την επιλογής να bootάρεις σε desktop απευθείας... WOW!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

I m always serious bro ;)  Εσυ εισαι λινουξας ( αν βλεω καλα απο την φωτο ,το εκανες και τατττοο ! ) αλλα υπαρχουν και οι Παραθυραδες που θα τα βαλουν.

 

ΠΣ : τωρα σοβαρα εκανες ταττοο το penguin απο το λινουξ ?

ναι "λινουξας " ειμαι καλα καταλαβες... οτι ειναι ο καθενας καλο ειναι... αλλα οχι και MSFTW..

 

Υ.Γ Τωρα σοβαρα πιστευεις οτι ειναι δικο μου το tattoo?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκαναν σχεδόν τίποτα για τους χρήστες desktop! Το μόνο που έκαναν ήταν να πάρουν το feature από την αριστερή μπάρα κάτο αριστερά που είχαν ήδη τα win8 και να το κάνουν κουμπί! + ότι πρόσθεσαν ένα combobox που σου δίνει την επιλογής να bootάρεις σε desktop απευθείας... WOW!

Γιατι εχουν κάνει ποτε καποια αλλαγη με τα sp?

Προφανώς το ελλειπες κοματι που χρειάζεται συνεχώς αναβαθμησεις και βελτιώσεις,δεν ειναι το desktop ui,αλλα το πολυ νεαρο modern!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω παιζουν fps με gamepad και θεωρείς περίεργο να χειριστει καποιος το modern ui με το ποντίκι? :-)

 

εγω θα το εθετα αντιθετα :P ...  θα πω αυτο που εχουν πει κ αλλοι... τα 8 ειναι ενα λειτουργικο καθαρα για tablet και γενικα για οθονη αφης..τωρα αν μπορεσατε και βολευτικα μαζι του ενω δν εχετε οθονη αφης μπραβο...εμενα προσωπικα δν με βολεψε η χρηση τους με ποντικι...οπως κ πολλους ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι "λινουξας " ειμαι καλα καταλαβες... οτι ειναι ο καθενας καλο ειναι... αλλα οχι και MSFTW..

 

Υ.Γ πιστευεις οτι ειναι δικο μου το tattoo?? :P

 

Γιατι οχι MSFTW ...απαγορευεται ?  ΕΙναι κακο ? Μειωνει κανενα ?  Θιγει εσενα ?  ΥΠοτιμα την νοημοσυνη καποιου ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εγω θα το εθετα αντιθετα :P ...  θα πω αυτο που εχουν πει κ αλλοι... τα 8 ειναι ενα λειτουργικο καθαρα για tablet και γενικα για οθονη αφης..τωρα αν μπορεσατε και βολευτικα μαζι του ενω δν εχετε οθονη αφης μπραβο...εμενα προσωπικα δν με βολεψε η χρηση τους με ποντικι...οπως κ πολλους ακομα...

μόνο αν θες να χρησιμοποιείς τα apps του modern ui...

 

επίσης αν δουλεύει καλά αυτό https://www.leapmotion.com/ δεν θα χρειαζόμαστε οθόνες αφής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα το εθετα αντιθετα :P ... θα πω αυτο που εχουν πει κ αλλοι... τα 8 ειναι ενα λειτουργικο καθαρα για tablet και γενικα για οθονη αφης..τωρα αν μπορεσατε και βολευτικα μαζι του ενω δν εχετε οθονη αφης μπραβο...εμενα προσωπικα δν με βολεψε η χρηση τους με ποντικι...οπως κ πολλους ακομα...

Και θα το θεσω και απο τη δικη μου πλευρά!

Αν έφευγαν το desktop ui απο τα tablets,θα αγοραζα το surface για να το φορισω κολλάρο στο Balmer(sorry killik)!:P

 

Με αλλα λογια,καποιοι δε μπορουν να χειριστουν το moder ui με το ποντικι και καποιοι αλλοι μπορουν να χειριστουν ακομη και το desktop ui με το touch!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα θα μπορούσαν να βγάλουν αλλο λειτουργικο για tablet και αλλο για desktop...

Δε θελουν είπαμε!Δεν γουσταρουν τα καθαροαιμα ταμπλετ!Θελουν δυο σε ενα!

Το δουλευουν 13 χρονια το κακομοιρο το desktop ui για touch χρηση!

Μείνετε στα 7,ποσε φορες το ειπαμε!Εγω θελω να εχω και το modern στο λαπτοπ μου και το desktop στο ταμπλετ μου!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

απλα θα μπορούσαν να βγάλουν αλλο λειτουργικο για tablet και αλλο για desktop...

ή απλά να μην χρησιμοποιείς (παρακάμπτεις) ένα μέρος του λειτουργικού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θελουν είπαμε!Δεν γουσταρουν τα καθαροαιμα ταμπλετ!Θελουν δυο σε ενα!

Το δουλευουν 13 χρονια το κακομοιρο το desktop ui για touch χρηση!

Μείνετε στα 7,ποσε φορες το ειπαμε!Εγω θελω να εχω και το modern στο λαπτοπ μου και το desktop στο ταμπλετ μου!

 

θα σ παραθεσω μονο τι ειπε ο Bspus στην 2η σελιδα... :

 

Μην σκεφτεσαι μονο το εγω σου :P

Τα 8 και 8.1 δεν φτιαχτηκαν για να πεισουν εσενα να μεταβεις απο τα 7 στα 8 αλλα για να καλυψουν πολλες περιπτωσεις.

 

Κανεις δεν ειπε οτι τα 8 πρεπει να κυκλοφορησουν χωρις το Modern γιατι δεν μας αρεσει. Επιλογη ζηταμε. Να μην το εχουμε μποροστα μας οταν δεν το θελουμε. Ωστε να μην σκεφτομαστε καν το διλημμα να στερηθουμε τα καλα των 8 επιλεγοντας τα 7 σε λειτουργικο νεου υπολογιστη.

 

Τωρα αν καποιος τρελαθηκε τοσο με το modern που ερωτευτηκε τα 8 με την πρωτη ματια, ελπιζω να εκμεταλλευτηκε την ευκαιρια να τα αγορασει με 15 ευρω οσο υπηρχε η προσφορα

....

 

αυτα απο εμενα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι προσπάθησαν να αντιγράψουν εκεί στην MS το γενικότερα επιτυχημένο μοντέλο της Apple, αλλάζοντας το λίγο ως προς τη λογική του tablet (ναι, θα μπορείτε να τρέχετε x86 εφαρμογές, θα έχετε multitasking κ.α.).

Σωστή κίνηση για εμένα, αλλά κάπου στη πορεία φαίνεται πως έχει χαθεί λίγο η μπάλα, ειδικά στο θέμα του καθαρού desktop os.

Θα μου άρεσε περισσότερο μία clean Win 8 desktop version, και μία ξεχωριστή με όλα τα features που τόσο προωθούν για tablet.

Ας το υλοποιούσαν όπως ήθελαν: επιλογή κατά το install για modern ui, απενεργοποίηση του μετά, οτιδήποτε.

 

Ως χρήστης WP7 - WP 7.8 from the very beginning, μου αρέσει η απλότητα χρήσης που προσφέρει η φιλοσοφία του νέου ui, στο smartphone μου όμως, όχι στο desktop μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Beta testers?

Μήπως ειναι αυτοι που τρεχουν να εγκαταστησουν κατι που ειναι δηλωμενο οτι ειναι BETA,δλδ οχι η τελικη μορφη του προϊόντος και μετά βγαίνουν και κραζουν οτι δε δουλεύει σωστα και παραπονιουνται οτι τους χρησιμοποιουν σαν beta tester?:confused:

Τα windows 8 είναι beta.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω απαντησα οτι χρειάζεται μια τετοια επιλογη!Και συν αυτα που εχουν προσθέσει,δλδ boot στο desktop ui,χρειάζεται και μια επιλογη για απενεργοποιηση του charm bar,για να μην εχεις προσβαση στις λειτουργίες το modern ui!

Ισως πιο μετα να το δωσουν και αυτο.Ακομη τα 8 εχουν δρόμο μπροστά τους!

 

Τα windows 8 είναι beta.

Γιατι,εσυ μιλας για τα 8 ή τα 8.1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχουν κάνει ποτε καποια αλλαγη με τα sp?

Προφανώς το ελλειπες κοματι που χρειάζεται συνεχώς αναβαθμησεις και βελτιώσεις,δεν ειναι το desktop ui,αλλα το πολυ νεαρο modern!

 

Μα το θέμα δεν είναι το καινούργιο ή το παλιό, το θέμα είναι η χρηστικότιτα του και από αυτό πάσχει ειδικά όσον αφορά τους Desktop users. Γενικά αυτό το λειτουργικό πάσχει από άποψη heuristics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...