Προς το περιεχόμενο

H Nvidia παρουσιάζει την GTX 760 με τιμή $249


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απάντησα απο πάνω και εχω κάνει like στο σχόλιό σου.. οι βαμενοι με βάφουν .. οι αντικειμενικοί ειναι οι καλύτεροι μου,, ;)

Σορρυ που δεν μπορώ να κάνω τον διαχωρισμό την στιγμή εκείνη.. και τσουβαλιάζω.. κσι το εννοώ το σορρυ..

movie δεν κάνεις διαχωρισμό εκείνη τη στιγμή, λες όμως αυτά που πραγματικά πιστεύεις 

 

και καλά κάνεις και τα πιστεύεις, απλά κοιτάς μερικά πράγματα από τη δική σου οπτική, παραβλέποντας κάποια άλλα όπως και όταν σε συμφέρει 

 

τέσπα, ο καθένας κρίνει και βολεύεται με ότι έχει 

εγώ θα κάτσω να κάψω τους πυκνωτές μου στους 64  βαθμούς της μπετονιέρας , εσύ θα απολαύσεις τις άριστες θερμοκρασίες στα 80αρια που έχεις βάλει να throttleαρει (λίγο ακόμα και θα έβαζες μπιφτέκια)  και αξιοπιστία της καθόλου ζορισμένης και ζεστής κάρτας σου του Υπολογιστή σου (με κεφαλαίο το Υ ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν προσέξεις θα δεις ότι εκτός της 780 που δεν μπόρεσαν να πουν και πολλά εκεί, στην 770 λέγανε τα ίδια,τώρα βρήκαν την 760 πιο μικρή πιο εύκολος στόχος.. και είναι ακριβός τα ίδια nicknames.. σε μια αδιαμφισβήτητα σε όλους μας και σ'εσενα όπως έγραψες πιο πάνω "καλύτερη αγορά" αυτή την στιγμή.. ε κάποια στιγμή πρέπει κάποιος ν'απαντησει.. με τον δικό τους τρόπο.. δεν απαξιώνω ποτέ από δόλο  ξέρεις γιατί ? γιατί ο άλλος μπορεί να μην έχει την δυνατότητα να πάρει κάτι άλλο και αυτόν τον σέβομαι όσο ελάχιστα πράγματα στην ζωή μου..  :)



Τεσπα ισως εγω να μην καταλαβα καλα..



movie δεν κάνεις διαχωρισμό εκείνη τη στιγμή, λες όμως αυτά που πραγματικά πιστεύεις 

 

και καλά κάνεις και τα πιστεύεις, απλά κοιτάς μερικά πράγματα από τη δική σου οπτική, παραβλέποντας κάποια άλλα όπως και όταν σε συμφέρει 

 

τέσπα, ο καθένας κρίνει και βολεύεται με ότι έχει 

εγώ θα κάτσω να κάψω τους πυκνωτές μου στους 64  βαθμούς της μπετονιέρας , εσύ θα απολαύσεις τις άριστες θερμοκρασίες στα 80αρια που έχεις βάλει να throttleαρει (λίγο ακόμα και θα έβαζες μπιφτέκια)  και αξιοπιστία της καθόλου ζορισμένης και ζεστής κάρτας σου του Υπολογιστή σου (με κεφαλαίο το Υ ) 

Καταλαβαίνεις ότι παραποιείς την αλήθεια κ το έχεις ανάγκη αυτό για να δικαιολογήσεις ότι έδωσες ένα σκασμό λεφτά και κάρτα δεν έχεις ?  Την προστασία ξέρεις γιατί την έβαλα ήσουν εκεί .. και έφτασε 79 άρα δεν μπήκε.. τα δικά μου αποτελέσματα είναι ανεβασμένα από την πρώτη στιγμή τα υπόλοιπα μόνο τ'ακουμε και όταν τα βλέπουμε καταλαβαίνουμε την τιμιότητα τους.. και εγώ χτες θα μπορούσα να σου βγάλω ότι νούμερο ήθελες.. αλλά αυτό δεν είναι γνώση..

 

Εγώ βάζω το pc μου φέρτε τις κάρτες σας να τις μετρήσουμε επί ίσης όροις..  πιο πάνω έχει 10 πινάκες και εσυ ανέβασες μόνο του Metro.. o @Pro ως τίμιος έβαλε και το link έγραψε και το συμπέρασμα του.. αυτό είναι γνώση.. το άλλο είναι οπαδισμος..

 

..και κατι που ξεχασα.. ναι η EVGA εχει αφήσει να ανεβαίνει η θερμοκρασία και να φτάνει 79 -80 το είδαμε και στα SLI αυτό με τις άλλες φτερωτές για χάριν όμως της απόλυτης ησυχίας αν με ρωτάς ναι θα ήθελα να δουλεύει στους 70 και ας μην ήταν δα και τόσο αθόρυβη,πράγμα που φυσικά μπορείς να επιλέξεις με ένα κλικ από το precision .. και πίστεψε με, ότι τότε ξεκινάει από το 40% και όχι από το 23% αλλά και πάλι δεν ακούς τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε αυτό είχα μόνο πρόχειρο  :P bench κάνουν όλοι συνέχεια, μην ανησυχείς τα έχουμε δει και ξέρουμε τι κάνει η κάθε κάρτα δεν  περιμένουμε τα reviews 

 

ένα σκασμό λεφτά δεν έσκασα, ούτε καλύτερη κάρτα από τη δική σου έχω (πιο δροσερή μόνο είπα ότι έχω) 

οι κάρτες μας έχουν όση διαφορά έχουν και σε επιδόσεις**  (αν πάρουμε τις πιο φθηνές υλοποιήσεις της δικής σου ) και ακόμα και ανεβασμένος που είμαι πάλι έγω συγκεκριμένα δε σου ρίχνω 

 

όμως στο συγκεκριμένο θέμα μιλάμε για 760 και έπεσε στο τραπέζι σύγκριση με 7950, η οποία για μένα είναι κάπως άκυρη 

αλλά πες εμένα με αφορά κάπως, εσένα τις σε έπιασε να δείξεις ότι και μια κλοκαρισμένη 660ti με κομμένους πυρήνες και ανεβασμένη μνήμη είναι καλύτερη από 7950;

 

και ας πούμε ότι σε έπιασε, δικαιωμά σου, μιλάμε για κλοκαρισμένες κάρτες (οι nvidia)  τραβηγμένες από τα μαλλιά , τι συγκρίνουμε; 

το συγκεκριμένο chip δεν είναι καλύτερο από tahiti αν τραβηχτεί και αυτό από τα μαλλιά (και πολύ λιγότερο από το να φτάσουμε να μιλάμε για όρια ) 

 

το προβλημά σου είναι αν αυτό το τράβηγμα το κάνει η εκάστοτε εταιρεία ή ο εκάστοτε χρήστης γιατί για μένα δεν κάνει διαφορά 

 

το μπετονιέρες πάντως ακόμα να εξηγήσεις.. 

 

**και αυτό συμβαίνει τώρα που με τη σειρά 7xx έπεσαν οι τιμές και έγιναν πιο λογικές και ανταγωνιστικές προς την amd  για αυτό και θα πω για πολλοστή φορά ότι δε με ενοχλεί τόσο αυτό που έκανε η nvidia, με ενοχλεί βέβαια πoυ πολλοί νομίζουν ότι μιλάμε για "νέες" κάρτες ενώ με εξαίρεση την 780 η ουσιαστική  εξέλιξη είναι μηδέν και φοβάμαι μην έχουμε και τα ίδια από τις κόκκινες όταν θα βγουν 8xxx  

 

ΥΓ μια 760 πάντως στα 220 που λέτε ότι κάνει έξω(αν περιλαμβάνει και μεταφορικά)  ίσως είναι μια καλή τιμή, πολύ καλή θα έλεγα και ίσως την προτιμούσα απο 7870 tahiti και σίγουρα από μια ακριβότερη 7950 αν δεν ήθελα να ξεφύγω παραπάνω σε κόστος 

αλλά με τις ελληνικές τιμές να κάνει όσο μια 7950 είναι απλά μούφα αγορά 

δεν είναι καλύτερη κάρτα στη πραγματικότητα από μια 7950 , πώς να το κάνουμε; 



 

 

..και κατι που ξεχασα.. ναι η EVGA εχει αφήσει να ανεβαίνει η θερμοκρασία και να φτάνει 79 -80 το είδαμε και στα SLI αυτό με τις άλλες φτερωτές για χάριν όμως της απόλυτης ησυχίας αν με ρωτάς ναι θα ήθελα να δουλεύει στους 70 και ας μην ήταν δα και τόσο αθόρυβη,πράγμα που φυσικά μπορείς να επιλέξεις με ένα κλικ από το precision .. και πίστεψε με, ότι τότε ξεκινάει από το 40% και όχι από το 23% αλλά και πάλι δεν ακούς τίποτα..

καλά ξέχνα τη αυτή τη σύγκριση (γράψε λάθος/άκυρο , ο,τι θες)  οι reference γενικά δεν είναι δικαίο να συγκρίνονται με aftermarket , ούτε και ξέρω τι γίνεται στο prodigy σου που όπως και να το κάνουμε είναι μικρό κουτάκι και θα είναι περιορισμένο το airflow του 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιο ανθρωπινό ? απλά εξαντλήθηκαν τα πρώτα κομμάτια και πρέπει να  περιμένεις τα δεύτερα.. αλλά δεν νομίζω ν'αργησουν.

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2763-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις ποτε θα την δουμε σε ανθρωπινη τιμη;

 

Μια χαρα ειναι η τιμη, αν περιμενεις να την δεις 150 ευρω λαθος εταιρεια κοιτας, αυτα τα κανει μονο η amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα Moviemaker δεν παιζεσαι ετσι; Απο τα πιο ψαγμενα μέλη!! Μηπως εχεις τπτ για την msi n760 tf ?? Thanks

 

Μια χαρα ειναι η τιμη, αν περιμενεις να την δεις 150 ευρω λαθος εταιρεια κοιτας, αυτα τα κανει μονο η amd.

Η τιμη 200-220 μια χαρα ειναι! εγω κατι 280αρια εβλεπα και ειπα για την τιμη...

Οσο για amd και 100€ να τις δινει, στο πελατολογιο της εγω δεν μπαινω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε Qsis εχει δικιο ο φιλος,και με 100€ να εκανε κανεις δεν θα την επαιρνε αφου ειναι για τον Φουτζο η εταιρια.. Ολο ελατωματικα προϊοντα βγαζει και βγαζει συνεχεια αθλιους και ελλατωματικους drivers.. Μονο η Nvidia ξερει απο επιδοσεις και απο τιμες,συν τις αλλης εχει υπερανω τεχνολογια οπως το physX,και το μονο που κανει η μουφοAmd ειναι να δωσει κανα μουφοπαιχνιδο μπας και σωθει η κατασταση.. Ετσι και αλλιως η σειρα 7ΧXX της Amd πατωσε σε πωλησεις,πριν λιγους μηνες ολοι παιρνανε 650ti ,660,660ti κτλπα γιατι απλα παντα ηταν καλυτερες απο τις αντιστοιχες τις Amd,πως να το κανουμε τωρα.. Οταν μια εταιρια οπως η Nvidia λοιπον σου δινει τις καλυτερες επιδοσεις στην αντιστοιχη καλυτερη δυνατη τιμη,τοτε αυτην την εταιρια πρεπει τουλαχιστον να την ΣΕΒΕΣΑΙ !!

 

Αυτα,παω να καψω τους πυκνωτες μου τωρα στο yugo μου γτ εχω καιρο να δω topic" Βοηθεια μου καηκε η καρτα απο Overclock,θα παω Nvidia να ησυχασω" -.-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε Qsis εχει δικιο ο φιλος,και με 100€ να εκανε κανεις δεν θα την επαιρνε αφου ειναι για τον Φουτζο η εταιρια.. Ολο ελατωματικα προϊοντα βγαζει και βγαζει συνεχεια αθλιους και ελλατωματικους drivers.. Μονο η Nvidia ξερει απο επιδοσεις και απο τιμες,συν τις αλλης εχει υπερανω τεχνολογια οπως το physX,και το μονο που κανει η μουφοAmd ειναι να δωσει κανα μουφοπαιχνιδο μπας και σωθει η κατασταση.. Ετσι και αλλιως η σειρα 7ΧXX της Amd πατωσε σε πωλησεις,πριν λιγους μηνες ολοι παιρνανε 650ti ,660,660ti κτλπα γιατι απλα παντα ηταν καλυτερες απο τις αντιστοιχες τις Amd,πως να το κανουμε τωρα.. Οταν μια εταιρια οπως η Nvidia λοιπον σου δινει τις καλυτερες επιδοσεις στην αντιστοιχη καλυτερη δυνατη τιμη,τοτε αυτην την εταιρια πρεπει τουλαχιστον να την ΣΕΒΕΣΑΙ !!

 

Αυτα,παω να καψω τους πυκνωτες μου τωρα στο yugo μου γτ εχω καιρο να δω topic" Βοηθεια μου καηκε η καρτα απο Overclock,θα παω Nvidia να ησυχασω" -.-

Αυτό είναι μια μεγάλη αλήθεια .. τελευταία τα τοπικ επικεντρώνονται στο ""πως θα ησυχάσω το κουτί μου"".. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα είναι και  μικρό το χώνεις σε κάνα ψυγείο για να μη throttleαρει το hw και δε το ακούς καθόλου 

..και για τον θόρυβο κάνει το ψυγείο.. :P  δεν μπορείς να το χωνέψεις αυτό που είδες ε ?

αν είσαι τίμιο κ καλό παιδί θα σου πω το μυστικό..  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...