Προς το περιεχόμενο

H Nvidia παρουσιάζει την GTX 760 με τιμή $249


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7950 αν παίζετε πάνω από 1080p.

670 στα 1080p.

 

Η τιμή της 760 είναι ίδια με την 670, και η δεύτερη είναι πολύ καλύτερη.

η 670 είναι τουλάχιστον μια κατηγορία πάνω απο την 760 , αλλά δεν θεωρώ ότι και η 7950 είναι ιδιαίτερα καλύτερη (ή γενικά καλύτερη)  απο 670 για να πάει αέρα σε πάνω απο 1080p γιατί πάνω απο 1080 οι απαιτήσεις ανεβαίνουν πολύ 

 

αυτό που ίσως ισχύει είναι ότι 2 7950 σε cf θα έχουν πιο πολύ άνεση σε 1440/1600p λόγω των 3 GB , ενώ οι 670 και σε sli θα έχουν 2GB που για τέτοια ανάλυση μάλλον είναι λίγα

 

αλλά σε 1080 από ότι έχει φανεί μέχρι στιγμής τα 2 είναι μια χαρά σχεδόν πάντα και σε μεγαλύτερη αναλύση πρώτα θα έχεις πρόβλημα με τη δύναμη των καρτών και μετά με τη μνήμη τους  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 670 είναι τουλάχιστον μια κατηγορία πάνω απο την 760 , αλλά δεν θεωρώ ότι και η 7950 είναι ιδιαίτερα καλύτερη (ή γενικά καλύτερη)  απο 670 για να πάει αέρα σε πάνω απο 1080p γιατί πάνω απο 1080 οι απαιτήσεις ανεβαίνουν πολύ 

 

αυτό που ίσως ισχύει είναι ότι 2 7950 σε cf θα έχουν πιο πολύ άνεση σε 1440/1600p λόγω των 3 GB , ενώ οι 670 και σε sli θα έχουν 2GB που για τέτοια ανάλυση μάλλον είναι λίγα

 

αλλά σε 1080 από ότι έχει φανεί μέχρι στιγμής τα 2 είναι μια χαρά σχεδόν πάντα και σε μεγαλύτερη αναλύση πρώτα θα έχεις πρόβλημα με τη δύναμη των καρτών και μετά με τη μνήμη τους  

Όπως και να έχει η Evga σε αυτά τα χρήματα κ με αυτές τις δυνατότητες after sales έχει κάνει ματ..

Εδώ παρ'ολιγο να με μεταλλάξει σε  οπαδό του SLI  :P B)

 

νομιζα μιλουσαμε για gaming... οχι για workstations :D

 

Δεν υπάρχει gaming στα Mac εκτός κ αν εννοείς τα angry birds.. :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που ίσως ισχύει είναι ότι 2 7950 σε cf θα έχουν πιο πολύ άνεση σε 1440/1600p λόγω των 3 GB , ενώ οι 670 και σε sli θα έχουν 2GB που για τέτοια ανάλυση μάλλον είναι λίγα

 

Ε ναι 3gb>2gb σε υψηλή ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράγματα.

 

Νομίζω η AMD πρέπει να ρίξει την 7950 στα $200 περίπου, αν αναλογιστεί κανείς ότι κουβαλάει και 1½ χρόνο στην πλάτη της.

και 2-3 χρόνια να κουβαλάει στην πλάτη της, αν είναι καλύτερες τότε γιατί να είναι πιο φθηνές από την 760 πχ (δεν ενθουσιάστηκα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλε η amd την καινουργια σειρα και συγκρινετε?Να βγει η σειρα 8χχχ που δεν ειναι και πολυ μακρυα και βλεπουμε.Πηγαινετε τα μπανακια σας και σε 2-3 μηνες που θα ειναι παλι περιοδο για gaming ολα θα ειναι πιο ευκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλε η amd την καινουργια σειρα και συγκρινετε?Να βγει η σειρα 8χχχ που δεν ειναι και πολυ μακρυα και βλεπουμε.Πηγαινετε τα μπανακια σας και σε 2-3 μηνες που θα ειναι παλι περιοδο για gaming ολα θα ειναι πιο ευκολα...

ποια καινούρια; :lol:  να ήταν πραγματικά καινούρια να το συζητούσαμε η σειρά 6xx ο/c είναι 

πού είδες πραγματικά νέα κάρτα πλήν της 780 (που και αυτή υπό συζήτηση είναι πόσο νέα είναι γενικά) 

 

με σαφώς  καλύτερες τιμές βεβαία , πράγμα ιδιαίτερα  θετικό για τη συγκεκριμένη εταιρεία-φαρμακείο 

 

Ελεος ρε παιδια με τα specs και τις ανουσιες συγκρισεις ποιος την εχει μεγαλυτερη..

Ειναι φτηνη?Αυτο μετραει...Αυτο πουλαει...

και τι θα συγκρίνουμε στις κάρτες γραφικών την εμφάνιση; specs/€ συγκρίνουμε

 

δε μιλάμε για iphone να λέμε ότι μου αρέσουν τα οικοδομικά υλικά στο τηλέφωνο μου και το design, μιλάμε για κάρτες και το μόνο που έχει σημασία είναι τα specs και οι επιδόσεις σε συνάρτηση με τη τιμή 

 

επίσης το φθηνό δεν πουλάει απαραίτητα, η nvidia ξεπούλησε τις titan του 1000αρικου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια καινούρια; :lol:  να ήταν πραγματικά καινούρια να το συζητούσαμε η σειρά 6xx ο/c είναι 

πού είδες πραγματικά νέα κάρτα πλήν της 780 (που και αυτή υπό συζήτηση είναι πόσο νέα είναι γενικά) 

 

με σαφώς  καλύτερες τιμές βεβαία , πράγμα ιδιαίτερα  θετικό για τη συγκεκριμένη εταιρεία-φαρμακείο 

 

και τι θα συγκρίνουμε στις κάρτες γραφικών την εμφάνιση; specs/€ συγκρίνουμε

 

δε μιλάμε για iphone να λέμε ότι μου αρέσουν τα οικοδομικά υλικά στο τηλέφωνο μου και το design, μιλάμε για κάρτες και το μόνο που έχει σημασία είναι τα specs και οι επιδόσεις σε συνάρτηση με τη τιμή 

 

επίσης το φθηνό δεν πουλάει απαραίτητα, η nvidia ξεπούλησε τις titan του 1000αρικου 

Δεν διαφωνω απλα εγώ το είπα μόνο και μόνο για την τιμή είναι μια πολύ καλή τιμή για να κάνεις και ένα sli και να έχεις ένα αξιοπρεπές μηχάνημα η έστω να στήσεις ένα μηχάνημα αγοράζοντας τώρα μια και μετά απο λίγο καιρό δευτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε τη βρίσκω ιδιαίτερα φθηνή για αυτά που προσφέρει , αν μιλούσαμε για nvidia αποκλειστικά θα προτιμούσα να τα σκάσω μια και καλή για μια 770 στα 380€ (τιμή ελλάδας ) που για έως 1080p είναι υπεραρκετή για παραπάνω θα ήθελα οπωσδήποτε πάνω απο 2 GB ram 

 

διαφορετικά αν είναι να μιλήσουμε για value for money sli θα προτιμούσα τη λύση του heatspreader που αξίζει πολύ  παραπάνω τα λεφτά της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε τη βρίσκω ιδιαίτερα φθηνή για αυτά που προσφέρει , αν μιλούσαμε για nvidia αποκλειστικά θα προτιμούσα να τα σκάσω μια και καλή για μια 770 στα 380€ (τιμή ελλάδας ) που για έως 1080p είναι υπεραρκετή για παραπάνω θα ήθελα οπωσδήποτε πάνω απο 2 GB ram 

 

διαφορετικά αν είναι να μιλήσουμε για value for money sli θα προτιμούσα τη λύση του heatspreader που αξίζει πολύ  παραπάνω τα λεφτά της 

Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την nvidia δηλ ειχα για 3 μιση χρονια την gtx 260 απο xfx και γιαυτο το διαστημα οτι επαιζα ηταν σε ultra και δεν κολλησε καθολου και πηγα σε gainward gtx 570 που επισης εχει αριστη αποδοση σε οτι εχω παιξει..και αυτες τις 2 τις εχω παρει στο 300αρι...Επισης αριστη αποδοση για την εποχη της ειχε η voodoo bansee χεχε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...