Προς το περιεχόμενο

H Nvidia παρουσιάζει την GTX 760 με τιμή $249


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και αυτό ελέγχεται.Αναλόγως τον χρήστη,την εμπειρία του και την όποια αξιοπιστία του (γιατί υπάρχουν και οι φίλοι μας με τα πολλαπλά account που έχουν συγκεκριμένους σκοπούς).

 

Όταν πολλές φορές αποδεικνύεται οτι κάτι δεν έχει κάνει σωστά ο χρήστης τελικά ,δε φταίνε οι κάρτες και οι εταιρίες.Οπώτε η αξιοπιστία τους δε κρίνεται έτσι και εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβός αυτό λέω.. αφού το +80% δεν έχει εμπειρία hardware η κάρτα πρέπει να κουμπώνει να μπαίνουν οι τελευταίοι drvs και μετά να σε ξαναπασχολησει στους 6 μήνες που θα την καθαρίσεις.. ενδιαμέσως να κάνει καλά την δουλειά της .. Λάθος τι να κάνει ο χρήστης ? ούτε στο slot μπαίνει ανάποδα,ουτε τα καλωδια κουμπώνουν αλλιώς.. ασε που αυτά ειναι κοινά και στις 2 εταιρίες.. άρα αλλού είναι το θέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από λάθη πολλά έχουν δει τα μάτια μας,από το να μη βάζουν τη τροφοδοσία,να τις έχουν σε ανεπαρκή τροφοδοτικά,να μην βάζουν σωστά οδηγούς μέχρι να κάνουν oc με υπερβολική τάση και θερμοκρασίες από άγνοια.

 

Άρα δε κρίνεται η αξιοπιστία μιας εταιρίας από τα post χρηστών που ζητούν troubleshoot σε forums λόγω δικών τους λαθών.Το θέμα είναι στα κολλήματα που υπάρχουν,πουθενά αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτά ειναι σωστά αλλα ειναι και κοινά δεν υπάρχουν διαφορετικοί τροποι για καθε εταιρία..

Η συζήτηση ξεκίνησε απο το γεγονός οτι εχω διαβάσει 15 φορες την πρόταση "ουφφ πηρα nVidia κ ησύχασα" και καμιά δεν εχω διαβάσει το αντίθετο.. και δεν μιλαω μόνο για εδώ.. τώρα για τα υπόλοιπα το ξαναειπα στο δικο μου μυαλό η ικανοποίηση του τελικού χρηστη μετράει είτε μπαίνει σε φορουμ κ την δηλώνει είτε ξαναγοραζει απο την ιδια εταιρία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε αν είναι ικανοποιημένος δεν μπαίνει πουθενά να το γράψει ούτε να το διατυμπανίσει.Αν και εγώ πάλι έχω διαβάσει πολλές φορές κάτι αντίστοιχο με το "ουφ ησύχασα" ή ιδιαίτερη ικανοποίηση για amd κάρτες (για την 7870 tahiti ή την 7950 μου ρχεται στο μυαλό πχ) και μάλιστα εδώ μέσα από παλιούς γνωστούς χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου π την αληθεια movie απο τις 10 καρτες που μου ερχονται στο μαγαζι 7χχχ οι 8 δεν εχουν τπτ απλα οι χρήστες νομιζουν οτι αγόρασαν καφετιερα....3/5 μ φέραν καρτες με στραβωμενο dvi......ειχε η καρτα πρόβλημα. .τους κοίταξέ στα ματια και στράβωσε. .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος μπορει να κρατηθει και δεν εχει αμεση αναγκη απο καρτα γραφικων ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ,Να βγαλει και η amd τα κολπα της ,να βγουν και οι ti ,να φορμαριστουν οι τιμες και μετα βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβός αυτό λέω.. αφού το +80% δεν έχει εμπειρία hardware η κάρτα πρέπει να κουμπώνει να μπαίνουν οι τελευταίοι drvs και μετά να σε ξαναπασχολησει στους 6 μήνες που θα την καθαρίσεις.. ενδιαμέσως να κάνει καλά την δουλειά της .. Λάθος τι να κάνει ο χρήστης ? ούτε στο slot μπαίνει ανάποδα,ουτε τα καλωδια κουμπώνουν αλλιώς.. ασε που αυτά ειναι κοινά και στις 2 εταιρίες.. άρα αλλού είναι το θέμα..

πού είναι το θέμα δηλαδή; γιατί και σε amd και σε nvidia εγώ τα ίδια ακριβώς πράγματα κάνω και τα ίδια αποτελέσματα έχω

 

δεν χρειάστηκε ποτέ να κάνω κάτι διαφορετικό από τότε που γύρισα σε amd , ούτε περισσότερα προβλήματα είχα με τις κόκκινες, το αντίθετο θα έλεγα.. 

 

δε μπορώ να καταλάβω πού ζορίζεται ο κόσμος με τις amd (και ποιοι είναι αυτοί που ζορίζονται)  και από πού και ως πού οι nvidia χαρακτηρίζονται πιο αξιόπιστες.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφω πιο πριν και πιο μετά.. αν δεν το κατάλαβες δεν θέλεις να το καταλάβεις.. το γράφει και πιο κάτω το άλλο παιδί που κάνει Servis "καφετιέρα". τώρα το ζόρι που το βλέπεις ... δεν μπορώ να το καταλάβω εγώ..

 

Ολα αυτά ειναι σωστά αλλα ειναι και κοινά δεν υπάρχουν διαφορετικοί τροποι για καθε εταιρία..

Η συζήτηση ξεκίνησε απο το γεγονός οτι εχω διαβάσει 15 φορες την πρόταση "ουφφ πηρα nVidia κ ησύχασα" και καμιά δεν εχω διαβάσει το αντίθετο.. και δεν μιλαω μόνο για εδώ.. τώρα για τα υπόλοιπα το ξαναειπα στο δικο μου μυαλό η ικανοποίηση του τελικού χρηστη μετράει είτε μπαίνει σε φορουμ κ την δηλώνει είτε ξαναγοραζει απο την ιδια εταιρία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λογικο να σκεφτει κανεις πως επειδη οι νεες κονσολες χρησιμοποιουν amd καρτα, τα games επειδη αναπτυσονται για αυτες να αποδιδουν καλυτερα σε amd gpu στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λογικο να σκεφτει κανεις πως επειδη οι νεες κονσολες χρησιμοποιουν amd καρτα, τα games επειδη αναπτυσονται για αυτες να αποδιδουν καλυτερα σε amd gpu στο pc?

λογικό είναι, αλλά μέχρι να το δούμε στη πράξη να γίνεται κράτα μικρό καλάθι 

 

θεωρείται από πολλούς πάντως ένα πιθανό μελλοντικό πλεονέκτημα της amd, ειδικά από τη στιγμή που οι κονσόλες θα έχουν σε αυτή τη γενιά κοινή αρχιτεκτονική με τα pc  

 

απλά όπως είπα ας περίμενουμε πρώυτα να δούμε πώς θα εξελιχθεί στη πράξη και ας είμαστε συγκρατημένοι σε μελλοντικές προβλέψεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα ξέρω πριν αγοράσει η AMD την Ati οι κάρτες της ήταν πραγματικό VFM. Τώρα λίγο πιο κάτω από τις nvidia παίζουν.

σε vfm εννοείς ή σε επιδόσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...