Προς το περιεχόμενο

160.000 εϕαρμογές στο Windows Phone Store


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)Δεν σου μιλησα εγω εσυ μου μιλησες και εισαι τερμα αποτομος και ξερολας

2)Ξαναλεω δεν με ξερεις,δεν ξερεις ποιος ειμαι και τι κανω και πως χρησιμοποιω ενα τηλεφωνο

ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΣΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ

3)Δεν ξερεις την ηλικια μου ωστε να λες οταν εσυ ειχες windows mobile εγω γεννιομουνα...παρεα με το sony erricsson x1 με αυτο γεννηθηκα στο χερι επισης ειχα δωρακι για τα γεννητουρια μου αυτο http://mobilepricesbot.com/htc-touch/

4)Η εφαρμογη που λες ενδιαφερει εσενα οχι εμενα δεν προκειτε να κανω χημεια ειναι τελειως αλλο το επαγγελμα μου

5)500.000 εφαρμογες ελπιζω εστω με λιγο νοημοσυνη να καταλαβαινεις οτι δεν λεω σοβαρα το νουμερο οπως δεν λεω σοβαρα και τα  2 εκ του android.

6)Απο που εβγαλες συμπερασμα οτι ειμαι fanboy οταν επιλεκτικα διαβαζω θεματα και απανταω και δεν μπαινω σαν fanboy σε θεματα που αφορουν το android και να λεω ποσο μαμαει το wp8 και ποσο χαλια ειναι το android και αλλα τετοια,απο την στιγμη που εσυ κανεις αυτο το πραγμα μπαινεις σε ενα θεμα με τιτλο WINDOWS PHONE και μας λες ειναι καλυτερο το android..Αμα ειναι καλυτερο κατσε εκει και ασε μας στην ησυχια μας..Εχεις την συνειδηση σαν καταναλωτης να ξερεις τι επιλεγεις..

6)Ξερω πολυ καλα τι ειναι smartphone επειδη εχει την λεξη smart σημαινει οτι πρεπει να εχει Εξυπνες κινησεις και να καταναλωνει εξυπνα τους πορους..Δεν ξερω στις τελευταιες εκδοσεις τι γινεται αλλα εγω ειμουν  συνεχεια με τον task killer αυτον που δουλευει στην notification bar να τον παταω για να κλεινουν apps..Πανεξυπνο δεν μπορεις να πεις...

Επισης ενα εξυπνο λειτουργικο δουλευει με τον τροπο που θες εσυ οχι με τον τροπο που θελει αυτο...

7)Απο android πηγα σε wp7 μετα σε iphone-και ενα android δευτερο κινητο ποιο πολυ για πειραματα και ξαναπηγα σε wp8 αυτο φυσικα για εμενα λεει κατι για εσενα χεστηκες αλλα εγω εχω τα apps και τον τροπο που τα θελω ετοιμα...Τωρα αυτο που ειπες με shazam ειναι αστειο ειναι απο τα πρωτα app που βγηκαν στην πλατφορμα..

8)Τωρα θα στο πω λιγο ποιο προσωπικα επειδη εσυ τωρα ανακαλυψες λογο της ηλικιας σου ενα λειτουργικο που μπορει να σε κανει να νομιζεις οτι εισαι hacker δεν χρειαζεται να μας πριζεις εμας οτι εισαι καποιος...Εισαι σε ενα φορουμ και μονο αυτο δεν μας νοιαζει αν εισαι 10 η 20 η 30 εισαι σε ενα φορουμ και μιλας με αγνωστους ανθρωπους που δεν ξερεις τι κανουν στην ζωη τους..

Τι ψαχνουν και τη εμπειρια εχουν αντε..

9)Παλι σεντονι εγραψα

1) No comments

2( no comments

3) Αρα γεννήθηκες τη προηγούμενη δεκαετία;

4) To οτι δεν ενδιαφέρει εσένα δεν σημαίνει πως δεν ενδιαφέρει εμένα και αλλα εκατομμύρια χρηστών. Ειναι ελλειψη.

5) Αν τρολλάρεις ή κανεις πλάκα βαλε και τη καταλληλη φατσούλα να το καταλάβουμε την επόμενη φορα.

6) Τι κάνω εγώ; Εσυ εισαι ο πρώτος που μίλησε για android στο τοπικ απο αυτο που έγραψες στο πρωτο σου ποστ:και επίσης δεν έχουν όλοι την όρεξη και τον χρόνο να κάθονται να βαζουν custom,ενώ με wp και ios είσαι έτοιμος και καλυμμένος.

7) Τι να απαντήσω εδώ; Παλι για τον εαυτό σου μας μιλας.

8) Τι ανακάλυψα το android; χαχα πλάκα εχεις και επίσης παλι το πας προσωπικα.Ποσα ψυχολογικά να εχεις και τα βγάζεις εδω μεσα αναρωτιέμαι.

9) και όπως βλέπεις 1,2,3,5,7,8,9 ειναι άχρηστα και χαμένος χρόνος

 

 

Υ,Γ, Ισως να έχεις και δεύτερο account και τα μπερδεύεις λιγο γιατι σε κάποια θέματα απαντάς για τον windows 8 πες μου αν εισαι δικηγόρος του ή ο ίδιος να μη μακρηγορούμε.

 

Εγώ δηλαδή που τη παλεύω με 1 έχω αυταπάτες;

oxi εγω εδώ παίζω με 512 και ολα πάνε smooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το νουμερο είναι καλό άμα αναλογιστεί κανείς πότε ξεκίνησαν τα WP.Βέβαια το νούμερο σαν νούμερο είναι τραγικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

3) Αρα γεννήθηκες τη προηγούμενη δεκαετία;

για να τελειώνετε με αυτό, αν οι ηλικίες που έχετε βάλει στα profile σας είναι αληθινές, σου ρίχνει 6 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ οποτε λογικο ειναι να μπει ο αλλος μεσα παρολο που εχει τιτλο microsoft. Η συγκριση γινετε επειδη το αρθρο αναφέρει εκτος απο τις 160000 εφαρμογες οτι το 23% των νεων χρηστων wp ερχονται απο το android.

Οι 160.000 εφαρμογες ειναι εντυπωσιακο νουμερο αλλα λοιπουν εφαρμογες που δεν μπορουν να αντικατασταθουν πχ swype keyboard. Το ξερω πως δεν σας νοιαζει και βολευεστε με το παλιο keyboard καλυτερα ομως καποιοι θελουν κατι καλυτερο.

Το 23% του share που παιρνει απο το andorid ειναι περιπου 1% των χρηστων του android. Δηλαδι 1% απο andorid παει σε wp που ειναι μαλλον πολυ μικρο.

Το κακο με τα wp ειναι οτι καθε χρονο αλλαζουν. Καθε χρονο θα γινουν γαματα καθε χρονο αυτος που αγορασε την συσκευη μενει πισω και καθε χρονο περιμενουμε τον επομενο.

Σε αντιθεση με το windows το wp ειναι πολυ κλειστο. Και δεν μιλαω για developing. Ακομα θελει πολλα ψωμια για να γινει λειτουργικο για υπολογιστες τσεπης και εγω δεν ειμαι προθυμος να χρηματοδοτω την microsoft για να κανει πειραματα με την δικια μου τσεπη.

 

Οσο για τον τροπο που φεροσουν στο κινητο σου lepaterious. Τα task killiers δεν ειναι task killers απο το android 2.2 και επειτα. Απλα κανανε restart την εφαρμογη. Το android προσπαθει να καλυψει αν ειναι δυνατον ολη την μνημη. Εσυ μεσα στην αγνοια σου αθελα σου νομιζωντας οτι εχεις windows σκεπτεσαι οτι πρεπει να εχεις περισσοτερη ελευθερη μνημη. Κατεβαζες την εφαρμογη που ονομαζοτανε tank killer εκανες restart της εφαρμογες που ειχες ανοιχτες, αυτες με την σειρα τους καταναλωνανε περισσοτερη cpu και μπαταρια και εσυ νομιζες οτι ειχε χαλασει το κινητο σου ^_^

Πως γίνεται με το gsg3 να αρχίζει να κολλάει και να καθυστέρει με 3-4 εφαρμογες να τρεχουν και να βλεπω την ελεύθερη μνημη στα 56mb???

Και απο την αλλη να εχω το nexus7 και να μην εχω δει την ελευθερη μνήμη ΠΟΤΈ κατω απο 300mb!!!

Κατι δε κολλάει στη θεωρία σου,περι τάσης του android να χρεισιμοποιει επίτηδες την μνημη!

Τέλος παντον τα wp8 ειναι πλεων η τελικη μορφη των wp και δε πρόκειται να ξαναδούμε ξανα το φαινόμενο με τα wp7,οχι τουλαχιστον στο θεμα του market!Αυτο ηταν ενα φαινόμενο που το ειδαμε να συμβαίνει και στο android,έγινε και με το ios,απλα εχει περασει καιρο και μερικοί το ξεχνάτε και κάποιοι αλλοι κανουν τη παπια!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά βλέπω κάποιον που χρησιμοποιεί android να θυγετε γιατι είπα το απλο πράγμα ότι μπορείς να κάνεις πειράματα με το λειτουργικό.

Επίσης μίλησα για μένα φυσικά είναι άπειρος κόσμος που χρησιμοποιεί εφαρμογές που εγώ δεν χρειάζομαι το είπα παραπάνω...ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ...

Απλα είσαι έλεος και λίγος απο της απαντησεις που δινεις πάνε πουλά κανα πνεύμα σε καμια γκομενα εδώ είναι φόρουμ μεταξύ αγνωστων και εσύ δεν λες να το καταλάβεις...

Και απο account φυσικά και έχω πάνω απο 15 μόνο 2 νόμιζες?Λιγος

 

Η μήπως εσύ έχεις καμία 15 και δινεις like στον εαυτο σου συνέχεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το symbian έμεινε πολύ πίσω και ποτέ δεν προσέφερε τις δυνατότητες πού μας δίνουν τα σημερινά smartphone, δεν έχει νόημα να σου λείπει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μας εχετε ζαλησει, δεν φτανει που δινετε 600-700ε για κινητα τσακωνεστε κ σαν τα κοκορια σε καθε τοπικ. Τι διαολο ποσοστα εχετε; Το καλυτερο OS ειναι οποιο βολευει τον καθενα. Ελεος πια.

 

<p>το symbian έμεινε πολύ πίσω και ποτέ δεν προσέφερε τις δυνατότητες πού μας δίνουν τα σημερινά smartphone, δεν έχει νόημα να σου λείπει.. </p>

 

Ειρωνικο ηταν, αν κ οταν πρωτο ειχε βγει τα υπολοιπα (αν υπηρχαν) ντρεπονταν να πουνε το ονομα τους. Επισης αν το δεις απο αλλη οπτικη πλευρα, η απλοτητα του ηταν αξεπεραστη. Ασε που δεν ελιωνα ολη μερα πανω απο 4 ιντσες. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

600-700 ευρώ για κινητά όπως έχουμε ξαναπεί είναι για πολλούς φοβερό ποσό (και για μένα, είναι αδιανόητο ) , αλλά αν ο άλλος θέλει να τα δώσει τι σε κόφτει εσένα; 

 

επίσης τι σχέση έχει αυτό με το thread; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα θελει πολλα ψωμια για να γινει λειτουργικο για υπολογιστες τσεπης και εγω δεν ειμαι προθυμος να χρηματοδοτω την microsoft για να κανει πειραματα με την δικια μου τσεπη.

Αυτό. Θυμόμαστε τα πρώτα lumia και τους beta testers που πλήρωσαν για να τα αγοράσουν.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>600-700 ευρώ για κινητά όπως έχουμε ξαναπεί είναι για πολλούς φοβερό ποσό (και για μένα, είναι αδιανόητο ) , αλλά αν ο άλλος θέλει να τα δώσει τι σε κόφτει εσένα; </p>

<p> </p>

<p>επίσης τι σχέση έχει αυτό με το thread; </p>

 

Αν θελει να τα δωσει μπραβο του. Κ εγω τα δωσα. Δεν ειπα γιατι τα δωσε. Δεν ηταν στα λεφτα το θεμα.

 

Δεν εχει σχεση με το thread. Μιλησα γι αυτους που σε ΚΑΘΕ thread τσακωνονται για το πιο os ειναι καλυτερο. Και οτι εκανε 50c στις ΗΠΑ να μπει αρθρο παλι για τα ιδια θα λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Symbian i miss u

Επισης μας εχετε ζαλησει, δεν φτανει που δινετε 600-700ε για κινητα τσακωνεστε κ σαν τα κοκορια σε καθε τοπικ. Τι διαολο ποσοστα εχετε; Το καλυτερο OS ειναι οποιο βολευει τον καθενα. Ελεος πια.

 

Για να μη ξεχνιωμαστε!

http://www.insomnia.gr/topic/487319-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CE%BC%CF%89%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B6%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης μας εχετε ζαλησει, δεν φτανει που δινετε 600-700ε για κινητα τσακωνεστε κ σαν τα κοκορια σε καθε τοπικ. Τι διαολο ποσοστα εχετε; Το καλυτερο OS ειναι οποιο βολευει τον καθενα. Ελεος πια.

 

Για να μη ξεχνιωμαστε!

http://www.insomnia.gr/topic/487319-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CE%BC%CF%89%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B6%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF/

615 για το τελευταιο;..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οι περισσοτεροι προέρχονται απο το ios και android!Και οι λογοι ειναι κυρίως δυο!

1.Η περιέργεια να δοκιμασουν κατι διαφορετικό απο αυτα που χρησιμοποιουν τοσα χρόνια!

2.Αυτοι που τους κουρασαν τα android και για τον Α ή Β λόγο δεν ηθελαν να πάνε στο iphone ή και το αντίστροφο,απο τα ios σε wp!

 

Μπορείς να το ελεγξεις αυτο που λεω,αν παρακολουθεις συζητήσεις σ'αυτο το φορουμ και σε αλλα φορουμ εγχωρια ή ξένα,για να δεις οτι το 99% απο αυτους που ενδιαφεροντε ειχαν ειτε android ,ειτε iphone!

Επίσης μπορεις να πας σε οποιο κατάστημα θες και ρωτα τους να σου συστησουν καποιο κινητο που να εχει τις δυνατότητες των smartphones και ελα πες μου ποσοι θα σου συστησουν wp!

Το πρόβλημα των wp να εξαπλωθουν στους μη γνώστες των smartphone ,ειναι το οτι δεν υπάρχει ακομη τροπος να τους πλασσαριστουν,χωρίς ο νεος υποψήφιος αγωραστης να το εχει ηδη ψάξει απο μόνος του!

 

λογικο μου ακουγεται αφου για τους ελληνες το iphone ειναι το κινητο Ferrari.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...