Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@thouthou

τα newman που τα ειχαν βγαλει με 99 δολαρια νομιζω οτι ολη η παρτιδα ηταν καπως ελατωματικη. Αλλα παλι καλα που μπορεσες και εβγαλες ακρη. το Xiaomi να φανταστω σου βγηκε πολυ καλο ετσι?

 

 με το δικο θεματακι τωρα ειναι οτι το κινητο το εχω 3 μηνες! και οπως αναφερα μου το ειχαν στειλει καπως(η γωνια που δεν καθοταν καλα) αλλα δεν ειχα προσωπικα προβλημα. Αλλα να που αυτο το μικρο ελατωμα εβγαλε ολοκληρη μανουρα, φυσικα εκανα κινηση και εστειλα μην. στο site που το αγορασα αλλα ακομα και στην ιδια την Doogee. Απο after sales και οι 2 ειναι αστα να πανε. μακαρι να βγαλω ακρη :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι, η προσφορά του newman ήταν. Μέχρι τώρα το redrice φαίνεται μια χαρά, έτσι κι αλλιώς για δώρο ήταν. 

Πάντως, κυνήγησέ το. Ό,τι κερδίσεις. Εγώ τους είχα αναφέρει ότι είμαστε μια μεγάλη κοινότητα στην Ελλάδα, με το insomnia.gr και το myphone.gr και ότι είχα ακούσει καλά λόγια για την υποστήριξη κλπ.... Για να τους πιέσω... Και κράτα όλα τα email, ένας μου είχε υποσχεθεί κουπόνι 17 usd, και τους έστειλα το mail γιατί μετά έκαναν τους κινέζους... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωπ, 512ΜΒ μνήμη δεν είχε αυτό; Γιατί λένε 1GB τώρα; Καινούργια παρτίδα ή λάθος; Γιατί με 1GB λέει ακόμα και μόνο για media player στην TV...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει το παραπάνω ? το μαγαζί είναι αξιόπιστό κύριοι και αν ναι πόσο βγαίνει με μεταφορικά το chuwi και τέλος αν υπάρχει κάτι πι αξιόπιστο ως tablet. (Συγγνωμη αν έχουν ξανααπαντηθεί όλα τα παραπάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει το παραπάνω ? το μαγαζί είναι αξιόπιστό κύριοι και αν ναι πόσο βγαίνει με μεταφορικά το chuwi και τέλος αν υπάρχει κάτι πι αξιόπιστο ως tablet. (Συγγνωμη αν έχουν ξανααπαντηθεί όλα τα παραπάνω)

 

Υπαρχει και αυτο:http://www.geekbuying.com/item/Cube-TALK-7X-MTK8382-1-3GHz-7-inch-3G-Tablet-PC-Phone-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-600-1GB-8GB-White-328253.html.

Πιο καινουργιο μοντελο με καλυτερο chipset και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.Ειναι βεβαια λιγο ακριβοτερο αλλα αξιζει πιστευω.Μεταφορικα δεν υπαρχουν απο κανενα σχεδον Κινεζομαγαζο.Τελωνειο μηδαμινες πιθανοτητες.Για το μαγαζι τωρα,χτες εγραψα οτι ειναι στα πιο αξιοπιστα.Διαβαζω οτι αρχιζουν και κανουν και αυτοι κολπα.Θεωρειται παντως απο τα πιο αξιοπιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και αυτο:http://www.geekbuying.com/item/Cube-TALK-7X-MTK8382-1-3GHz-7-inch-3G-Tablet-PC-Phone-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1024-600-1GB-8GB-White-328253.html.

Πιο καινουργιο μοντελο με καλυτερο chipset και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.Ειναι βεβαια λιγο ακριβοτερο αλλα αξιζει πιστευω.Μεταφορικα δεν υπαρχουν απο κανενα σχεδον Κινεζομαγαζο.Τελωνειο μηδαμινες πιθανοτητες.Για το μαγαζι τωρα,χτες εγραψα οτι ειναι στα πιο αξιοπιστα.Διαβαζω οτι αρχιζουν και κανουν και αυτοι κολπα.Θεωρειται παντως απο τα πιο αξιοπιστα.

Προσοχή στην μπαταρία όμως Li-ion 2700mAh Θα πρέπει κάποιος να το φορτίζει κάθε τρεις και λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στην μπαταρία όμως Li-ion 2700mAh Θα πρέπει κάποιος να το φορτίζει κάθε τρεις και λίγο.

Δεν νομιζω.Στα Κινεζικα και οχι μονο,καλο θα ηταν πριν αγορασουμε οτιδηποτε,να ξεψαχνισουμε στη κυριολεξια το Google για reviews του προιοντος που θελουμε να αγορασουμε.Ξαναλεω,καλυτερη ποιοτητα κατασκευης το Cube,καλυτερο SoC το ΜΤΚ(δεν εννοω δυνατοτερο αν και ειναι ισοδυναμος αν οχι καλυτερος του RK3188) σε θεματα καταναλωσης,θερμοκρασιας και λειτουργιας γενικα.Εχει GPS,3G,Bluetooth και γενικα νοιωθεις οτι πηρες ταμπλετ σε σχεση με τον Rockchip που θα σε σκασει στο lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου ηρθε το Coolpad F1 απο το vickmall με singapore post, σε 2 βδομαδες συνολικα, χωρις τελωνειο ευτυχως. Δεν εχω παραπονo, πολυ ωραια οθονη, ταχυτητα, κλπ...αλλα η καμερα ειναι τραγικη, οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι λιγο καλυτερες απ'αυτες που εβγαζα με το παλιο μου nexus s με 5 Mpx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω.Στα Κινεζικα και οχι μονο,καλο θα ηταν πριν αγορασουμε οτιδηποτε,να ξεψαχνισουμε στη κυριολεξια το Google για reviews του προιοντος που θελουμε να αγορασουμε.Ξαναλεω,καλυτερη ποιοτητα κατασκευης το Cube,καλυτερο SoC το ΜΤΚ(δεν εννοω δυνατοτερο αν και ειναι ισοδυναμος αν οχι καλυτερος του RK3188) σε θεματα καταναλωσης,θερμοκρασιας και λειτουργιας γενικα.Εχει GPS,3G,Bluetooth και γενικα νοιωθεις οτι πηρες ταμπλετ σε σχεση με τον Rockchip που θα σε σκασει στο lag.

 

Δεν έχει HDMI, που πάει; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δω τα παραπάνω ο ποιητής εννοεί ότι το ακριβότερο Cube talk (απ' όσο λέει) δεν έχει HDMI port η οποία (και για μένα) είναι must αν δίνεις πάνω απο 50 ευρώ για ταμπλετ. "Που πάει" είναι ελληνική αργκό και σημαίνει ότι δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δω τα παραπάνω ο ποιητής εννοεί ότι το ακριβότερο Cube talk (απ' όσο λέει) δεν έχει HDMI port η οποία (και για μένα) είναι must αν δίνεις πάνω απο 50 ευρώ για ταμπλετ. "Που πάει" είναι ελληνική αργκό και σημαίνει ότι δεν αξίζει.

Για μενα ειναι τελειως αχρηστο παντως.Ποια τηλεοραση την σημερον ημερα εχει hdmi και δεν εχει usb για απευθειας αναπαραγωγη ταινιων,οι πιο παλιες θα μου πεις αλλα αυτες δεν εχουν ουτε mpeg4 δεκτη και ολοι οι αποκωδικοποιητες πανω απο 20€ παιζουν τα παντα.Δεν ξερω,αναλογα της απατησεις του καθενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, λέω να αγοράσω από το minideal.net το xiaomi redmi 1s αλλά δεν έχω Paypal... από ότι είδα έχουν πληρωμή με western union, να τους εμπιστευθώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...