Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μέχρι τα 150 ευρώ ποιο είναι το καλύτερο smartphone?

προτεραιώτητα στην κάμερα όσο γίνεται, σκεφτομαι coolpad f1 , xiaomi 1s και hongami?

υπάρχει κάτι άλλο-καλύτερο?

 

Αποκλειστικά για κάμερα το 1s μάλλον αν και δεν ξέρω το Red Rice (που μάλλον εννοείς) αν τα πάει καλύτερα. Σαν κινητό γενικά Coolpad F1. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χτυπησα αυτο στα 65 ευρω περιπου.http://www.pandawill.com/feiteng-h9500-smart-phone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-ips-screen-50mp-front-camera-white-p72955.html

 

Το στελνει και με δωρο δερματινη θηκη και 2η μπαταρια... Πολυ καλο vfm... Το εχω παρει για φιλο και μου αρεσε η οθονη του

Focalprice για τα πανηγυρια.

Προσωπικα μονο minideal - vickmall

Γενικά αξίζει φίλε μου το Feiteng;GPS,αυτονομία τι λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε 5€ παραπάνω και πάρε αυτό: http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html

 

Αλλιώς ακριβώς στο κέντρο του εύρους σου πάρε αυτό: http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-1s-smartphone-red-rice-1s-msm8228-quad-core-1-6ghz-miui-v5-1g-ram-8g-rom-4-7-inch-hd-screen-3g-wcdma-grey.html

 

Αν σε νοιάζει πιο πολύ η φωτογραφία και όχι τόσο να είναι τούμπανο  πάρε το Xiaomi. Αν δε σε νοιάζει τόσο η φωτογραφία αλλά όλα τα άλλα τότε πάρε Coolpad F1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αξίζει φίλε μου το Feiteng;GPS,αυτονομία τι λέει;

Δεν το τσεκαρα, το εδωσα σχεδον με το που ηρθε. Ενταξει απο ποιοτητα κατασκευης δεν ειναι οπως τα επωνυμα αλλα τα λεφτα του πιστευω πως τα αξιζει σιγουρα. Ρωτησα τον φιλο που το εχει αν εχει κανενα θεμα και μου απαντησε αρνητικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινέζικο κινητό για καβατζα με βασικό κριτήριο 1GB RAM και μέχρι το πολύ 70€, τι θα προτείνατε;

http://www.pandawill.com/feiteng-h9500-smart-phone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-ips-screen-50mp-front-camera-white-p72955.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και Bluboo X1 θα προσθεσω.Δυο εχω φερει.Απροβληματιστα.Τωρα εχω το Η9500 στα χερια μου.Καλο για τα λεφτα του.

Παιδια, οκ λεμε κινεζικο αλλά αυτες τις μαρκες ουτε που τις ξερω. @dim_k κλωνος του x galaxy ειναι... και λιγο δυσκολα θα επαιρνα κλωνο...

 

@arisg90 το πρωτο εχει 512μβ ραμ, το 2ο δε καταλαβα ποιο ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου έκανε κόπο να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τα 2 αυτά που κινητά που ανέφερες;

Εφερα 2 Bluboo X1 για 2 γνωστους μου.Τα εχουν 3 και 2 μηνες αντιστοιχα και δεν μου εχουν κανει το παραμικρο παραπονο.Δεν κανουν τρελη χρηση αλλα σιγουρα τα κινητα δουλευουν κανονικα μεχρι τωρα.Και τα 2 (Bluboo κ Feiteng) σαν κατασκευη μ αρεσαν.Σαφως πιο ελαφρυ το Χ1 και με ποιο ωραιο σχεδιο (για μενα).Οθονες σε θεαση και αποκριση και τα 2 πολυ καλες.Ηχειο μικροφωνο μεγαφωνο καθαρο και δυνατο.Καμερες 8αρες και οι 2 υποτιθεται,με καλυπτουν.Ισως το H9500 να βγαζει καλυτερες φωτο αλλα δεν ξερω πολλα απο καμερες ουτε ειμαι απαιτητικος.Wifi και τα 2 αρκετα καλο.GPS δεν δοκιμασα,ενω απο μπαταρια δεν προλαβα να εχω πληρη εικονα.Και τα 2 πολυ γρηγορα.

 

Παιδια, οκ λεμε κινεζικο αλλά αυτες τις μαρκες ουτε που τις ξερω. @dim_k κλωνος του x galaxy ειναι... και λιγο δυσκολα θα επαιρνα κλωνο...

 

@arisg90 το πρωτο εχει 512μβ ραμ, το 2ο δε καταλαβα ποιο ειναι...

Αν ενημερωνεσαι για τα Κινεζικα μονο απο το ινσομνια σαφως και δεν θα ακουσεις για πολλες μαρκες.Το Χ1 ειναι 1GB ram,το X1s που ειναι 10$ φθηνοτερο εχει 512ΜΒ και σαφως δεν αξιζει.Για το Feiteng H9500 μιλαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει αξιόπιστο κινέζικο με 1GB ram στα 70 ευρώ. Καλύτερα να ανέβεις λίγο να πας σε πιο γνωστές μάρκες. Αν θες ντε και καλά φτηνό κινέζο για καβάτζα(όπου κουτσά στραβά θα την παλέψεις με 512MB ram), το Jiayu F1 είναι ο βασιλιάς των low budget κινητών από όλες τις απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 2 εβδομάδες πήρα για τη σύζυγο το Coolpad F1. Όπως έχουν πει και άλλοι είναι το καλύτερο κινητό στη χρηματική του κατηγορία. Ταχύτατο, με πολύ καλή οθόνη, γρήγορο κλείδωμα GPS και με (σχετική) ποικιλία από ROM. Μόνο η κάμερα δεν με έχει εντυπωσιάσει παρά τον καλό αισθητήρα. Του πέρασα και μια AOSP ROM και πάει σφαίρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν ενημερωνεσαι για τα Κινεζικα μονο απο το ινσομνια σαφως και δεν θα ακουσεις για πολλες μαρκες.Το Χ1 ειναι 1GB ram,το X1s που ειναι 10$ φθηνοτερο εχει 512ΜΒ και σαφως δεν αξιζει.Για το Feiteng H9500 μιλαω.

Οχι, αγαπητε συμφορουμιτη, δεν ενημερωνομαι απο το ινσομνια για κινεζοκινητα. Αν εβλεπες το λινκ της υπογραφης μου θα καταλαβαινες.

Αυτες τις μαρκες δε τις ξερω. Και πιο συγκεκριμενα, εδω και 4 μηνες που γραφω για κινεζοκινητα δε τις εχω συναντησει πουθενα.

 

Δεν υπάρχει αξιόπιστο κινέζικο με 1GB ram στα 70 ευρώ. Καλύτερα να ανέβεις λίγο να πας σε πιο γνωστές μάρκες. Αν θες ντε και καλά φτηνό κινέζο για καβάτζα(όπου κουτσά στραβά θα την παλέψεις με 512MB ram), το Jiayu F1 είναι ο βασιλιάς των low budget κινητών από όλες τις απόψεις.

Αυτο βλεπω τελικα. Το μονο κινεζικο σε low budget και με αξιοπρεπη χαρακτηριστικα που βρηκα ειναι το Doogee Pixels. Σε αυτο με βλεπω να καταληγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...