Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πρόκειται να παραγγείλω το xiaomi mi3 και είχα σκοπό να το κάνω από το minideal αλλά το έχει 10 δολλαρια παραπάνω απο το vickmall, οπότε κλίνω προς το τελευταίο. Είναι εξίσου αξιόπιστο; Πρέπει να ξέρω κάτι για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα για ενημερωση.....

coolpad f1 αγορα απο To2C (καμια 120 ευρο) με SINGAPORE EMS (gift και 20$)

και η λυπητερη απο το τελωνειο κανα 60 ευρο(πως το υπολογισανε αυτο?)...

 

δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι και να τα γλυτωσω, και απλα το αναφερω για παραδειγματισμο και προσοχη....

 

Φιλος, το λαθος σου ηταν που πληρωσες για EMS. Εγω την προηγουμενη βδομαδα ελαβα απο το ιδιο καταστημα με απλο ταχυδρομειο κινητο 170 ευρω. Ναι συμφωνω πως κανει πιο πολυ καιρο να ερθει, αλλα σιγουρα δεν περναι τελωνειο! Ειναι το δευτερο κινητο απο κινα που αγοραζω.

 

Ποτε courier & ems. ΠΑΝΤΑ singapore post. Free & safe ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται να παραγγείλω το xiaomi mi3 και είχα σκοπό να το κάνω από το minideal αλλά το έχει 10 δολλαρια παραπάνω απο το vickmall, οπότε κλίνω προς το τελευταίο. Είναι εξίσου αξιόπιστο; Πρέπει να ξέρω κάτι για αυτό;

 

Κατά την άποψή μου, το VickMall είναι το πιο αξιόπιστο όλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα για ενημερωση.....

coolpad f1 αγορα απο To2C (καμια 120 ευρο) με SINGAPORE EMS (gift και 20$)

και η λυπητερη απο το τελωνειο κανα 60 ευρο(πως το υπολογισανε αυτο?)...

 

δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι και να τα γλυτωσω, και απλα το αναφερω για παραδειγματισμο και προσοχη....

 

 

Αν αφαιρέσουμε το 10ρικο των ΕΛΤΑ για τον εκτελωνισμό, μας μένει ένα 50ρικο που είναι το 23% ΦΠΑ. Επομένως αξιολογήσαν το κινητό στα 220 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μου ήρθε ένα onda 975m και έχει άπειρο bloatware! καμια καλή ρομ να φλασάρω?

θέλω όσο το δυνατον λιγότερα προβλήματα και ασυμβατότητες.

ποια είναι η καλύτερη και σταθερή ρομ για καθημερινή χρήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαντλήθηκε.

Μόνο αυτός το έχει, είναι η ευρωπαϊκή έκδοση?

http://www.pandawill.com/jiayu-f1-smartphone-3g-gps-android-42-mtk6572w-40-inch-2400mah-white-p87436.html

 

Μην πολυεμπιστεύεσαι το panda, γιατί μπορεί να μην το έχει σε στοκ και να σου το πει, αφου πληρώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σε στείλανε τελωνείο με EMS; Παίξε κάνα Τζόκερ.

Είχα πάρει «απ' έξω» με EMS 2-3 προϊόντα και δεν τα σταμάτησαν.

Όλα έγραφαν gift.

Ολα θεμα τυχης ειναι..Οντως τα κουριερ περναν τελωνειο παντα.. Τα ελτα σπανια..αλλα περνανε, δεν ειναι εντελως safe..Μου χει τυχει να μου ανοιξουν δεμα στο τελωνειο που ευτυχως ειχε κατι πολυ φθηνο μεσα.. Οπως το ανοιξαν το ριξαν σε μια σακουλα κ το σφραγισαν μεσα σε αυτη!!..Φαινεται ξενερωσαν που δε μπορεσαν να με χρεωσουν..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι τα 150 ευρώ ποιο είναι το καλύτερο smartphone?

προτεραιώτητα στην κάμερα όσο γίνεται, σκεφτομαι coolpad f1 , xiaomi 1s και hongami?

υπάρχει κάτι άλλο-καλύτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπησα αυτο στα 65 ευρω περιπου.http://www.pandawill.com/feiteng-h9500-smart-phone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-ips-screen-50mp-front-camera-white-p72955.html

 

Το στελνει και με δωρο δερματινη θηκη και 2η μπαταρια... Πολυ καλο vfm... Το εχω παρει για φιλο και μου αρεσε η οθονη του

Το focalprice είναι δοκιμασμένο και καλό ? Μάλλον θα περιμένω απο vickmall πότε θα το ξαναφέρουν ...

Focalprice για τα πανηγυρια.

Προσωπικα μονο minideal - vickmall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...