Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά με τέτοια ανάλυση στις 5" που πάτε;

Προτιμώ να υστερεί σε ανάλυση πάρα σε ram, μέγεθος & επεξεργαστή. Τη στιγμή που μιλάμε για συσκευές των 68€ δεν είναι εφικτό να συνδυάζουν τα πάντα. Κάπου πρέπει να υστερούν σε σχέση με τα ακριβότερα.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη δεν εχει πολυ καλες προσφορες σε κινητα με HD οθονες..ειχε ομως πριν 1-2-3 μηνες. Θα υπαρξουν και παλι συντομα ...

qHD αντε το σκεφτεσαι...αλλα FWVGA δυσκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για ενα ταμπλετ για τη μανα μου. Η μονη του χρηση θα ειναι για κλησεις στο skype, οποτε θελω απλα καλο wifi. Δεν με ενδιαφερουν καθολου το μεγεθος της οθονης κ τα λοιπα χαρακτηριστικα,θελω απλα να εχει καλη μπαταρια,wifi, κ θα ηθελα κ κατι 'επωνυμο', πχ lenovo,για να εχει κ καλη ποιοτητα κατασκευης κ να μην βγαλει προβληματα στη μανα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για ενα ταμπλετ για τη μανα μου. Η μονη του χρηση θα ειναι για κλησεις στο skype, οποτε θελω απλα καλο wifi. Δεν με ενδιαφερουν καθολου το μεγεθος της οθονης κ τα λοιπα χαρακτηριστικα,θελω απλα να εχει καλη μπαταρια,wifi, κ θα ηθελα κ κατι 'επωνυμο', πχ lenovo,για να εχει κ καλη ποιοτητα κατασκευης κ να μην βγαλει προβληματα στη μανα μου

ξεχασες να μας αναφερεις το σημαντικοτερο.. budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς εννοεί το φθηνότερο δυνατό για τέτοια χρήση.

Κοίτα αρκεί να έχει μια νορμάλ κάμερα και 1 giga RAM. Νομίζω έχει πολλά τέτοια στα Κινέζομαγαζά.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνοντας λιγάκι στα κινεζομάγαζα (τουλάχιστον αυτά που ξέρω εγώ), δε βρήκα και μεγάλες διαφορές στις τιμές με τα καταστήματα της Ελλάδας, τουλάχιστον όχι σε Lenovo που κοίταζα εγώ.

 

Με βάση αυτά που είδα, είμαι ανάμεσα στα εξής:

http://www.merimobiles.com/lenovo-s5000_p/meri7953.htm(είναι 20 ευρώ πιο πάνω από τα υπόλοιπα, τα αξίζει άραγε για μόνο τις κλήσεις στο skype που το θέλω εγώ;)

http://www.e-shop.gr/lenovo-ideatab-a3500-59-410282-7-ips-quad-core-13ghz-8gb-wifi-gps-android-42-black-p-PER.910276(φαίνεται το πιο καλό απ' όλα, απλά δεν κατάλαβα από την περιγραφή αν έχει κάμερα μπροστά-πίσω, ή αν έχει μόνο μία. Θα ρωτήσω στο κατάστημα πριν παραγγείλω)

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/asus-memo-pad-hd-7-me173x-tablet-7-8gb-gkri/prod5640066pp/(αυτό έχει σίγουρα 2 κάμερες)

 

Επαναλαμβάνω ότι τα μόνα κριτήρια που έχω είναι καταρχήν οι βιντεοκλήσεις στο skype, το καλό wifi, και από εκεί και πέρα, η ποιότητα κατασκευής και η μπαταρία. ΟΛΑ τα υπόλοιπα είναι αδιάφορα για εμένα.

 

Με βάση τα παραπάνω, τι να αγοράσω; Έχεις κανένας κάποια από αυτές τις συσκευές να μου πει την άποψη του για το wifi τους, την ποιότητα των κλήσεων στο skype, τις κάμερες, κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

update για το coolpad 7320. Άλλαξα ρόμ και το κινητό πετάει. Επίσης, εχει εξαιρετική επίδοση στα psp games και στην ανταπόκριση της οθόνης στον psp emulator (σε σχέση με το iocean x7).

Το πρόβλημα ειναι οτι δεν εχει otg με αποτέλεσμα να μην μπορεις να βάλεις εξωτερικο χειριστήριο στον emulator. :-(

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

update για το coolpad 7320. Άλλαξα ρόμ και το κινητό πετάει. Επίσης, εχει εξαιρετική επίδοση στα psp games και στην ανταπόκριση της οθόνης στον psp emulator (σε σχέση με το iocean x7).

Το πρόβλημα ειναι οτι δεν εχει otg με αποτέλεσμα να μην μπορεις να βάλεις εξωτερικο χειριστήριο στον emulator. :-(

 

 

 

Ποια ρομ εβαλες? Πρεπει να εισαι ρουτ ε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) asop 2.1

2) yes


Ποια ρομ εβαλες? Πρεπει να εισαι ρουτ ε?


ερωτηση:

ποτε περιμενουμε τους καινουργιους επεξεργαστες;

 

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) asop 2.1

2) yes

 

ερωτηση:

ποτε περιμενουμε τους καινουργιους επεξεργαστες;

 

 

thanks

 

Αν εννοείς τον 6595 καλά κρασιά. Την έχουν καταβρεί τώρα με το  MTK6290 modem που δίνει 4G LTE στις υπάρχουσες υλοποιήσεις. Μην απορείτε που μοντέλα με τον 6582 4core ή 6592 8core ξαφνικά έχουν και 4G support. Θα αρπάξουν πρώτα ότι προλάβουν και μετά ο 6595. Εγώ το βλέπω για τέλος φθινοπώρου στη καλύτερη. Μακάρι να κάνω λάθος.

 

Όταν οι ναυαρχίδες 8core (thl 5000, kingzone k1, iocean x8 κλπ) κοστίζουν 200+ αν έρθει ο 6595 θα πρέπει να τον πάνε πιο πάνω. Εκεί όμως έχει ήδη OPO, Mi4, Meizu MX3 64GB!!! κλπ που δεν παίζεις παρτίδες μαζί τους εκτός και αν αποφάσισες να γίνεις σοβαρή εταιρεία.

 

Και μία πολύ ενδιαφέρουσα υλοποίηση 6592 + 6290 από τη Lenovo Α806  σε πολύ καλή τιμή για lenovo.

 

TCL, Lenovo, Coolpad και ZOPO βέβαια έχουν ανακοινώσει πως ετοιμάσαν συσκευές. Τώρα, όπως είπα, το πότε θα τις διαθέσουν στην αγορά είναι άλλη συζήτηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...