Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια το οικονομικοτερο android απο κινα σε dual sim με εστω 1gb RAΜ kai =>4.5~4.7 οθονη?

Φωτογραφική κτλ δεν με ενδιαφερει απλα να εχει gps

 

Φίλος με IOCEAN X1 και τετραπύρηνο επεξεργαστή Mediatek ήθελε πάνω από 5 λεπτά και ανοικτό χώρο για να κλειδώσει το GPS (το δοκιμάσαμε μαζί). Αν κοιτάξεις λίγο σε διάφορα φόρα θα δεις ότι σχεδόν όλοι οι ΜΤΚ επεξεργαστές έχουν θέμα με το κλείδωμα του GPS.  Δεν ξέρω αν το έχουν ξεπεράσει στους καινούριους οκταπύρηνους ή με διάφορα rootαρίσματα.... Αν για σένα είναι σημαντικός παράγοντας το GPS θα πρότεινα να κοιτάξεις κάτι με επεξεργαστή Snapdragon.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μέχρι πόσα δηλαδή!? Το πιο φθηνό που βλέπω στο reportspam είναι 45€ - http://www.report me for spam/lenovo-a316-mtk6572-13ghz-dual-core-40-inch-480-800-screen-android-23-3g-smartphone-g-33339

RAM
256MB
ROM
512MB

 

???!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To Τmart έχει πολύ ενδιαφέρονται κουπόνια. Το Zopo 3x πάει στα 209 και το λιμπίζομαι αφάνταστα.  Άκυρο βάζεις κάτι ακόμη πολύ φτηνό (otg) και κουπόνι -70$. Πάει 185 ευρώ!!!!

http://www.tmart.com/promotion/bf_coupon_edm.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=bfbn8tm&utm_campaign=bfbn8tm

 

ΜΕΓΕΙΑ ΜΟΥ!

 

Σε μερικά αντικείμενα έχει διπλασιάσει τιμές προσοχή. Τα 3 κορυφαία tablet Onda, Teclast Και Cube τα είδα πολύ τσιμπημένα.

 

RAM

256MB
ROM
512MB

 

???!

Α ναι το lenovo doc που πόσταρες είναι αριθμομηχανή. Calculator Που λέμε στο χωριό μας :P

Επεξ/σία από kamui
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΗΔΜΙ ξερω τι ειναι. Αλλα σα γνησιος νουμπας, δε βοηθηθηκα απο το βιντεο. Τεσπα, θα μπορουσες να μου απαντησεις τις δυο ερωτησεις μου ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ΗΔΜΙ ξερω τι ειναι. Αλλα σα γνησιος νουμπας, δε βοηθηθηκα απο το βιντεο. Τεσπα, θα μπορουσες να μου απαντησεις τις δυο ερωτησεις μου ;;

 

Ότι ακριβώς κάνει ένα android tablet (ελπίζω έχεις έστω ένα android smartphone να ξες περίπου) το ίδιο ακριβώς κάνει και αυτό. Εκτός του ότι έχει την TV για οθόνη ΚΑΙ ΔΕΝ παίρνει τηλέφωνο με sim. Μιας και με skype κλπ μπορεί.

A ναι και εννοείται δεν έχει μπαταρία αλλά πρίζα. To Καλό του είναι οι πολλές υποδοχές που έχει δικτύου, USB κτλ. οπότε μπορείς να συνδέσεις πληκτρολόγια κάμερες ποντίκια gaming κοντρόλ και να το κάνεις ένα κανονικό σταθμό εργασίας.

 

HDMI είναι η θύρα που χρησιμοποιούν οι νέες TV για να ενώσεις συσκευές (κάτι σαν εξελιγμένο scart). Γενικά Googlaρε τέτοιες ορολογίες για να διαβάζεις και να μαθαίνεις τι είναι (π.χ. HDMI, android, TV BOX κτλ) γιατί δεν θα μπορείς να παρακολουθείς εδω μέσα τι γίνεται.

 

@newtec περιμένω ένα εκεί στα 20+ που βρίσκεις με S802 και 2G για φτιάξε με. Αν και έβαλες με τα 40+ και δεν το χτύπησα ο μλκς

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ακριβώς κάνει ένα android tablet (ελπίζω έχεις έστω ένα android smartphone να ξες περίπου) το ίδιο ακριβώς κάνει και αυτό. Εκτός του ότι έχει την TV για οθόνη ΚΑΙ ΔΕΝ παίρνει τηλέφωνο με sim. Μιας και με skype κλπ μπορεί.

A ναι και εννοείται δεν έχει μπαταρία αλλά πρίζα. To Καλό του είναι οι πολλές υποδοχές που έχει δικτύου, USB κτλ. οπότε μπορείς να συνδέσεις πληκτρολόγια κάμερες ποντίκια gaming κοντρόλ και να το κάνεις ένα κανονικό σταθμό εργασίας.

 

HDMI είναι η θύρα που χρησιμοποιούν οι νέες TV για να ενώσεις συσκευές (κάτι σαν εξελιγμένο scart). Γενικά Googlaρε τέτοιες ορολογίες για να διαβάζεις και να μαθαίνεις τι είναι (π.χ. HDMI, android, TV BOX κτλ) γιατί δεν θα μπορείς να παρακολουθείς εδω μέσα τι γίνεται.

 

@newtec περιμένω ένα εκεί στα 20+ που βρίσκεις με S802 και 2G για φτιάξε με.

ΟΚ, να κανω και σε σενα την ερωτηση. Εχω ενα p/c πανω στην τηλεοραση μου για κατεβαστηρι και για ιντερνετ. Αν αγορασω αυτο, θα μπορεσω να κανω την ιδια δουλεια ;; (κατεβαστηρι και παρακολουθηση ταινιων, και ιντερνετ). Ευχαριστω !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΟΚ, να κανω και σε σενα την ερωτηση. Εχω ενα p/c πανω στην τηλεοραση μου για κατεβαστηρι και για ιντερνετ. Αν αγορασω αυτο, θα μπορεσω να κανω την ιδια δουλεια ;; (κατεβαστηρι και παρακολουθηση ταινιων, και ιντερνετ). Ευχαριστω !!

Αν μπορείς να κατεβάσεις torrent στο android κινητό σου ή στο tablet σου, μπορείς και σε αυτό. Νομίζω το ξεκαθάρισα ότι κάνει ακριβώς τα ίδια πράματα.

Επεξ/σία από kamui
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Ψαχνω κινητο με τα εξης χαρακτηριστικα

Θα προτιμουσα 8πυρηνο με 2gb ram τουλαχιστον.η καμερα δε με νοιαζει καθολου, με απασχολει ομως το SAR.

Οθονη στις 5,7 ιντσες, ισως και μεγαλυτερη αν τα bezels ειναι μικρα. (ισως καποιος κλωνος του Note 3 / 4  να αρκει)

Προαιρετικα χαρακτηριστικα: δικαρτο & 4g.

 

Περιμενω τις προτασεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Ψαχνω κινητο με τα εξης χαρακτηριστικα

Θα προτιμουσα 8πυρηνο με 2gb ram τουλαχιστον.η καμερα δε με νοιαζει καθολου, με απασχολει ομως το SAR.

Οθονη στις 5,7 ιντσες, ισως και μεγαλυτερη αν τα bezels ειναι μικρα. (ισως καποιος κλωνος του Note 3 / 4  να αρκει)

Προαιρετικα χαρακτηριστικα: δικαρτο & 4g.

 

Περιμενω τις προτασεις σας

Φράγκα? Το sar σε απασχολεί? δεν φαντάζομαι τέτοια παντοφλάρα να την βάζεις δίπλα στο κεφάλι σου για να μιλήσεις.

 

Δες για αρχή το ASUS Zenfone 6 αλλά με ανάλυση ίσως έχεις Prob και μετά Jiayu G6 και Zopo ZP990+. Ίσως και Thl T200 (άσχημο)

 

AAA ναι και ιΟcean X8 Πολύ όμορφο το άτιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Teclast X98 Air 3G(με το ελαφρώς μικρότερο bezzel).
Είμαι ανάμεσα σε αυτό και τα γνωστά Onda V989 και Cube 9x. Αρχικά πήγαινα καρφί για Onda v989 λογω του super επεξεργαστή του.

Απο την άλλη επειδή με ενδιαφέρουν και τα Windows , Κυρίως η sσωστή επεξεργασία στο powerpoint και το word (σε πραγματικό word) σκέφτομαι το Teclast.
Έχω μερικές απορίες για το Teclast Σε σχέση με τα άλλα 2.
1) Μπαταρία και διάρκεια
2) Ποιότητα εικόνας (το πιο σημαντικό)
3) Ζεσταίνετε πολύ σε σχέση με τα άλλα 2?
4) Σε επιδόσεις (smooth use).

5) Τέλος αν πάρω το Teclast να το πάρω με android (και μετά να του περάσω Windows επειδή είναι πιο φτηνό) ή να πάρω κατευθείαν το Windows να είμαι πιο σίγουρος?
Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To dealextreme συνεχίζει ως 2 του μήνα. http://www.dx.com/Event/2014blackfriday/index?utm_source=dx&utm_medium=edm&utm_campaign=en2014blackfridaygcΠήρα και κουπόνι 5$ για 15$ κατανάλωση. έχει ακόμη αρκετά αν κάποιος θέλει κάνα αξεσουάρ θα του κάτσει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shiped με NL και οι δυο παραγγελιες απο τις προσφορες του reportspam (landvo l550 και efox new smart e5)

 

Αψογοι μεχρι στιγμης παρ' ολο τον χαμο. 

Σημειωνω οτι τα προλαβα μεσω smartphone και με το αθλιο 3g της wind.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Ψαχνω κινητο με τα εξης χαρακτηριστικα

Θα προτιμουσα 8πυρηνο με 2gb ram τουλαχιστον.η καμερα δε με νοιαζει καθολου, με απασχολει ομως το SAR.

Οθονη στις 5,7 ιντσες, ισως και μεγαλυτερη αν τα bezels ειναι μικρα. (ισως καποιος κλωνος του Note 3 / 4  να αρκει)

Προαιρετικα χαρακτηριστικα: δικαρτο & 4g.

 

Περιμενω τις προτασεις σας

Ένα πάρα πολύ καλό κινητό είναι το XIAOMI REDMI HONGMI NOTE 4G Qualcomm Snapdragon MSM8928 1.6GHz 5.5 Inch IPS HD Screen Android 4.4 LTE 4G Smartphone στα 152€ στο reportspam. Είναι λίγο πιο μικρό σαν οθόνη από αυτό που θέλεις, αλλά είναι πολύ καλό.Αλλιώς στις 6 ίντσες πχ έχει 3 μοντέλα η Lenovo που είναι πολύ καλή εταιρεία και αξιόπιστη. Αλλιώς στα 5.7 υπάρχει ένας κλώνος του Note 4 - NO.1 NOTE 4 MTK6582 1.3GHz Quad Core 5.7 Inch HD Screen Android 4.4 3G Smartphone στα 113€ και το IOCEAN X8 MTK6592 1.7GHz Octa Core 5.7 Inch FHD Screen Android 4.2 3G Smartphone στα 188€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...