Προς το περιεχόμενο

ενοικίαση σπιτιού στα Τίρανα -Αλβανία


santac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξέρει κανείς πόσο κυμαίνονται τα ενοίκια σπιτιών στην πρωτεύουσα της Αλβανίας.

μικρό σπίτι για 1 άτομο, δυάρι, γκαρσονιέρα, studio, κάτι τέτοιο.

τι τιμές παίζουν;

έχω ακούσει και για 50€ /μήνα

προσπαθώ να βρω σε διάφορα sites αλλά βρίσκω πολύ λίγα προς ενοικίαση και σε ανεβασμένες τιμές. πιο ακριβά και από ελλάδα. προφανώς δε ψάχνω σωστά.

αν ξέρει κανεις κανένα site ας το γράψει

γενικά παιδιά θέλω πληροφορίες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξέρει κανείς πόσο κυμαίνονται τα ενοίκια σπιτιών στην πρωτεύουσα της Αλβανίας.

μικρό σπίτι για 1 άτομο, δυάρι, γκαρσονιέρα, studio, κάτι τέτοιο.

τι τιμές παίζουν;

έχω ακούσει και για 50€ /μήνα

προσπαθώ να βρω σε διάφορα sites αλλά βρίσκω πολύ λίγα προς ενοικίαση και σε ανεβασμένες τιμές. πιο ακριβά και από ελλάδα. προφανώς δε ψάχνω σωστά.

αν ξέρει κανεις κανένα site ας το γράψει

γενικά παιδιά θέλω πληροφορίες

Το κοστος ενοικιασης στα Τιρανα ειναι υψηλο!Στο δε κεντρο οι τιμες ειναι δυο φορες επανω.

Τα καινουργια προς ενοικιαση διαμερισματα χοντρικα ειναι 4-5ευρω το τ.μ, ενω τα παλια(συνιθως πληρως ανακαινισμενα αλλα χωρις θερμανση) καπου στα 2-3ευρω το τ.μ .

Επισης σχεδον παντα ειναι επιπλωμενα τα σπιτια.

Γενικα με αυτα τα λεφτα δυσκολα θα βρεις κατι αξιολογο, εστω και studio. Ειναι σαν να ζητας στην Αθηνα σπιτι με 100-150ευρω.

Site εχω να σου δωσω, αλλα ειναι στα Αλβανικα και τα δυο.

Οτι αλλο θες, εδω ειμαι ρωτα. 

Επεξ/σία από rezoma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου τι θα κάνεις εκεί στα Τίρανα; Απλή απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ για Αλβανία λέμε ρε παιδιά , πως γίνεται να είναι πιο ακριβά ....

Ποιος ειπε οτι ειναι πιο ακριβα? Απλα σχεδον τα περισσοτερα διαμερισματα ειναι καινουργια, ειναι επιπλωμενα και στην ουσια εχουν την ιδια τιμη με τα σπιτι 40ετιας της Αθηνας(τιμες κρισης) που ειναι στο μαυρο χαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ψάχνω να βρω με 50€ στα Τίρανα. (σε κανένα χωριό ίσως να έβρισκα).

απλά μου είπανε ότι από 50€ και πάνω μπορείς να βρεις. το αν είναι κοτέτσι άλλο θέμα.

 

εγώ υπολόγιζα γύρω στα 100€ για κάποιο μικρό. δε χρειάζεται να είναι και σε περιοχή 1ης κλάσης, ούτε και στο κέντρο.

αν μπορείς στείλε κανένα site ας είναι και στα αλβανικά. μια ιδέα θέλω να πάρω. θα βοηθήσει και το google translate.  :-)

ελπίζω να έχει νορμάλ σπίτια γιατί τα sites που βρίσκω εγώ έχουν κάτι βίλες, απευθύνονται σε τουρίστες για διακοπές.

 

για όσους απορούν, παίζει το ενδεχόμενο εργασίας γι αυτό κάνω τους υπολογισμούς μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ψάχνω να βρω με 50€ στα Τίρανα. (σε κανένα χωριό ίσως να έβρισκα).

απλά μου είπανε ότι από 50€ και πάνω μπορείς να βρεις. το αν είναι κοτέτσι άλλο θέμα.

 

εγώ υπολόγιζα γύρω στα 100€ για κάποιο μικρό. δε χρειάζεται να είναι και σε περιοχή 1ης κλάσης, ούτε και στο κέντρο.

αν μπορείς στείλε κανένα site ας είναι και στα αλβανικά. μια ιδέα θέλω να πάρω. θα βοηθήσει και το google translate.  :-)

ελπίζω να έχει νορμάλ σπίτια γιατί τα sites που βρίσκω εγώ έχουν κάτι βίλες, απευθύνονται σε τουρίστες για διακοπές.

 

για όσους απορούν, παίζει το ενδεχόμενο εργασίας γι αυτό κάνω τους υπολογισμούς μου

Αν έχεις δικό σου μεταφορικό μέσο, τοτε μπορείς να ενοικιασεις σπιτι στα προαστια των Τιρανων(4km απο την κεντρικη πλατεια των Τιρανων. Ναι ειναι μικρη σε σχεση με την Αθηνα  :-D ) σε κατι καινουργια συγκροτημα πολυκατοικιων που φτιαχντονται. 

Περιοχες οπως Kombinat, Yzberisht εχετε τις υποψη σου στην αναζητηση σου. Δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο, απλα θα βρεις καινουργια και φτηνα διαμερισματα και στα 4χιλ απο τα Τιρανα(Ειναι γειτονιες απο εχουν φτιαχτει απο το μηδεν τα τελευταια 10 χρονια).

Εχω περασει στο λινκ τα στοιχεια...Ενοικιασεις διαμερισματων-->Τιρανα---> Δυαρι ή γκαρσονιερα

http://www.gazetacelesi.al/Pasuri_e_patundshme/Jap-Marr_Apartamente,_Shtepi__Vila/Jap_garsoniere__1-1/TIRAN%C3%8B/1319/lista_e_njoftimeve.aspx

 

σαν δευτερη επιλογη, οχι τοσο καλο το σιτε 

http://www.merrjep.al/list.aspx?adtype=&advertiseras=&category=121&categorytype=&municipality=114&search=qera

 

---------------

Στο ιντερνετ λιγο δυσκολο να βρεις παντως. Στο νετ τα σπιτι που υπαρχουν ειναι κυριως για πωληση ή για ενοικιαση που θελουν χοντρο πορτοφολι και απευθυνονται σε ξενους κυριως.

Το πρωτο λινκ που σου εδωσα, βγαινει και σε εντυπη εκδοση στα Τιρανα και ειναι σαν την Χρυση Ευκαιρια εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις δικό σου μεταφορικό μέσο, τοτε μπορείς να ενοικιασεις σπιτι στα προαστια των Τιρανων(4km απο την κεντρικη πλατεια των Τιρανων. Ναι ειναι μικρη σε σχεση με την Αθηνα  :-D ) σε κατι καινουργια συγκροτημα πολυκατοικιων που φτιαχντονται. 

Περιοχες οπως Kombinat, Yzberisht εχετε τις υποψη σου στην αναζητηση σου. Δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο, απλα θα βρεις καινουργια και φτηνα διαμερισματα και στα 4χιλ απο τα Τιρανα(Ειναι γειτονιες απο εχουν φτιαχτει απο το μηδεν τα τελευταια 10 χρονια).

Εχω περασει στο λινκ τα στοιχεια...Ενοικιασεις διαμερισματων-->Τιρανα---> Δυαρι ή γκαρσονιερα

http://www.gazetacelesi.al/Pasuri_e_patundshme/Jap-Marr_Apartamente,_Shtepi__Vila/Jap_garsoniere__1-1/TIRANË/1319/lista_e_njoftimeve.aspx

 

σαν δευτερη επιλογη, οχι τοσο καλο το σιτε 

http://www.merrjep.al/list.aspx?adtype=&advertiseras=&category=121&categorytype=&municipality=114&search=qera

 

---------------

Στο ιντερνετ λιγο δυσκολο να βρεις παντως. Στο νετ τα σπιτι που υπαρχουν ειναι κυριως για πωληση ή για ενοικιαση που θελουν χοντρο πορτοφολι και απευθυνονται σε ξενους κυριως.

Το πρωτο λινκ που σου εδωσα, βγαινει και σε εντυπη εκδοση στα Τιρανα και ειναι σαν την Χρυση Ευκαιρια εδω.

Ενημερωτικα, απο Αλβανια εισαι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...