Προς το περιεχόμενο

Apple: Προσλήψεις για την τελειοποίηση του iWatch;


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αν η τιμή τους έπεφτε κάτω από τα 100 ευρώ, θα ήταν ένα ρολόι εργαλείο.

http://dx.com/p/sony-mn2-1-3-oled-touch-screen-bluetooth-android-smart-wrist-watch-219732?utm_source=dx&utm_medium=albums&utm_campaign=20130709wishlistpromotion

 

Τα ταμπλετ σαφώς προϋπήρχαν του ipad 1 και μάλιστα τον τελευταίο χρόνο πριν την κυκλοφορία του είχε αρχίσει η επανάστασή τους, αλλά αυτό που έκανε η Apple ήταν να τα εδραιώσει για τα καλά.  Ίσως να δούμε το ίδιο πράγμα με τα έξυπνα "ρολόγια" χειρός, με τη διαφορά εδώ πέρα ότι η αγορά των ταμπλετ βρισκόταν ήδη σε έκρηξη ενώ το συγκεκριμένο προϊόν είναι πολύ πιο "κρύο" αυτή τη στιγμή. Το αστείο με το I'm watch είναι η ομοιότητα με την ονομασία που ξεκίνησε να πατεντάρει η apple ανά τον κόσμο. :-)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν έβγαλε το iPhone 5!...γιατί απλά είναι μια συσκευή με αρκετά προβλήματα τόσο στα εξωτερικά ´´χαρίσματα¨ πόσο κ στα hardware!κ μη μου πείς οτι είμαι android...iPhone έχω αλλά 4άρι που είναι αξία!δεν ξεφλουδίζει μόλις το βάζω στο τραπέζι,ούτε βγάζει πράσινα στην οθόνη,κολλάει στο scrolling και και και....με 740 ευρώ!

Το iPhone 5 είναι μια αποτυχία και μισή....αλλά μόνο αυτή η συσκευή...

Το οτι βγήκε μια παρτίδα iPhone η οποία είχε κάποια απο τα προβλήματα που προανέφερες ειναι γεγονός! Αυτο όμως δεν ειναι η αιτία να αχριστέψεις γενικά και αυθαίρετα το iPhone 5 και μάλιστα χωρίς να βασίζεσαι σε απτά αποδεικτικά στοιχεία! Το τι άκουσες, τι σου είπανε και το τι διαβασες ειναι παραμύθια της χαλιμάς, θα πρεπει ο ίδιος να κρίνεις και η άποψη σου να ειναι τεκμηριωμένη απο προσωπικά βιώματα...

Μπορείς να με χαρακτηρισεις Apple funboy δε με πειράζει, ανά 2 χρόνια αλλάζω τηλέφωνο απο το πρώτο iPhone μεχρι και το 5άρι (2G, 3G, 4, 5,) λόγο του επαγγέλματος μου έχω στη κατοχή μου και ενα Samsung Galaxy s4 ( android development) και έχοντας μια σφαιρική εικόνα μπορω να σου πω πως το IPhone 5 αυτη τη στιγμη ειναι το ποιοτικοτερο smartphone ever, και σε hardware αλλα περισσότερο ως προς το software, το πάντρεμα τους μαζι ειναι απλά μοναδικό... Καλό και το galaxy s4 όμως μετα τις πρώτες 2-3 μέρες του πρώτου ενθουσιασμού βλέπεις οτι το software είναι ακομα πίσω, και θα μείνει πίσω διότι η όλη λογική του android ειναι τόσο ανοιχτή που τελικα τα bugs και ο κατακερματιαμός ειναι απλά κατι που ο χρήστης ειναι αναγκασμένος εκ των προτέρων να το δεχτεί.

 

Υ.Γ1: το μόνο πρόβλημα που παραμένει ακομα άλυτο στο iPhone 5 ειδικά στη μαύρη εκδωση ειναι ο αποχρωματισμός του ανωδιωμένου αλουμινίου και αυτό ειναι ενα πρόβλημα που δε θα λυθεί έτσι απλά διότι η ανωδίωση εκ των πραγμάτων δε μπορει να αντέξει σκληρή χρήση,

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="paredwse" data-cid="52498669" data-time="1373907915">

Εδω led notification δεν εχουν ακομα στα iphone, να τα βλεπουν στο ρολοι τους μαρανε.

:) sorry αλλα led notification εχει...! :)Settings- accessibility- led notifications!! Και στο 5άρι και στο 4άρι αλλά και στο 4S....! Sent from my iPhone using Insomnia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι βγήκε μια παρτίδα iPhone η οποία είχε κάποια απο τα προβλήματα που προανέφερες ειναι γεγονός! Αυτο όμως δεν ειναι η αιτία να αχριστέψεις γενικά και αυθαίρετα το iPhone 5 και μάλιστα χωρίς να βασίζεσαι σε απτά αποδεικτικά στοιχεία! Το τι άκουσες, τι σου είπανε και το τι διαβασες ειναι παραμύθια της χαλιμάς, θα πρεπει ο ίδιος να κρίνεις και η άποψη σου να ειναι τεκμηριωμένη απο προσωπικά βιώματα...

Μπορείς να με χαρακτηρισεις Apple funboy δε με πειράζει, ανά 2 χρόνια αλλάζω τηλέφωνο απο το πρώτο iPhone μεχρι και το 5άρι (2G, 3G, 4, 5,) λόγο του επαγγέλματος μου έχω στη κατοχή μου και ενα Samsung Galaxy s4 ( android development) και έχοντας μια σφαιρική εικόνα μπορω να σου πω πως το IPhone 5 αυτη τη στιγμη ειναι το ποιοτικοτερο smartphone ever, και σε hardware αλλα περισσότερο ως προς το software, το πάντρεμα τους μαζι ειναι απλά μοναδικό... Καλό και το galaxy s4 όμως μετα τις πρώτες 2-3 μέρες του πρώτου ενθουσιασμού βλέπεις οτι το software είναι ακομα πίσω, και θα μείνει πίσω διότι η όλη λογική του android ειναι τόσο ανοιχτή που τελικα τα bugs και ο κατακερματιαμός ειναι απλά κατι που ο χρήστης ειναι αναγκασμένος εκ των προτέρων να το δεχτεί.

 

Υ.Γ1: το μόνο πρόβλημα που παραμένει ακομα άλυτο στο iPhone 5 ειδικά στη μαύρη εκδωση ειναι ο αποχρωματισμός του ανωδιωμένου αλουμινίου και αυτό ειναι ενα πρόβλημα που δε θα λυθεί έτσι απλά διότι η ανωδίωση εκ των πραγμάτων δε μπορει να αντέξει σκληρή χρήση,

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

:) sorry αλλα led notification εχει...! :)Settings- accessibility- led notifications!! Και στο 5άρι και στο 4άρι αλλά και στο 4S....! Sent from my iPhone using Insomnia

 

Δεν ειναι μονο μια παρτιδα, σε αλλο apple ελληνικο φορουμ, ακομα και σημερα εχουμε παραπονα για τα ιδια πραγματα. Λες να ειναι απο εκεινη την παρτιδα;

 

Κατα τα αλλα, συγνωμη αλλα δεν εκφραζεσαι σωστα, το ios  ειναι πισω στο software.

Λογικο ειναι να φαινεται λιγο πιο polished γιατι πραγματικα, δεν μπορεις να αλλαξεις τιποτα πανω του.

 

Τα android, και κατ'επεκτασιν το S4, εχουν τα παντα ολα.

 

Προτιμω την ανοιχτη λογικη του android, παρα την καρακλειστη πλατφορμα του ios.

Εσυ που εχεις μαθει στην κλειστη πλατφορμα και εχεις υιοθετησει τον τροπο σκεψης της Apple, τα βλεπεις αλλιως τα πραγματα.

 

Kαι μην συγκρινεις τα led των android συσκευων, με το accessibility feature με το φλας της καμερας. Ειναι ατοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλα, καλα.

Τα εχουμε δει τα παραπονα σε γνωστα φορουμ.

 

Και τζαμακι οθονης που τριζει, και αλουμινιο που ξεβαφει και σκονη στην καμερα μεσα.

 

Αλλα "το δικο μου ειναι μια χαρα", αθανατο επιχειρημα

 [...]

Με συγχωρείς που η συσκευή που έχω στα χέρια μου από τον Σεπτέμβριο 2012 δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα. Και με συγχωρείς που δεν εντυπωσιαζομαι με κενές φαμφαρολογίες του τύπου LED ειδοποιήσεις.

Καιρός δεν είναι να κόψουμε το trolling; Εχουν κάποια σχέση όλα αυτά που γράφεις με το θέμα μας;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο θεμα οι ταμπλετες.

Ενα τετοιο ρολοι, καλο ειναι μονο για νεοπλουτα 15χρονα.

 

Να προσφερει τι δηλαδη σε μενα που εχω το smartphone?

 

Aντε, σε λιγο να βγαλουν και ζωνη που δονειται με καθε notification, κομπολοι με Bluetooth, και αναπτηρα zippo με 1" οθονη.

Δεν είναι καθόλου άσχετο γιατί ακριβώς τα ίδια σχόλια άκουγα όταν βγήκε το ipad: άχρηστο gadget, χρησιμοποιώ το smartphone για φορητότητα και αν θέλω να κάνω σοβαρή δουλειά, πάω στο laptop, τα tablets είναι για φιγούρα για "νεόπλουτα 15χρονα". Μα το Θεό, copy paste ήταν τα σχόλια!!!

Επιπλέον, η επισήμανσή μου ότι απαξιωτικά σχόλια είναι άκυρα, έχει να κάνει με το γεγονός ότι αυτή τη στιγμή μιλάμε για ΕΙΚΑΣΙΕΣ!!! Κανένας δεν έχει δει τι πρόκειται να παρουσιάσει η Apple. Αναφέρομαι στη συγκεκριμένη εταιρεία γιατί την τελευταία δεκαετία οι υλοποιήσεις που έχει προσφέρει σε όλους τους τομείς αποτέλεσαν πραγματικό break through (mp3 players, smartphones, tablets) που στην ουσία άλλαξαν την αγορά (σε όσες περιπτώσεις δεν τη δημιούργησαν εξ' αρχής).

Συμφωνώ ότι οι υλοποιήσεις που έχουμε δει μέχρι τώρα ως "smartwatches" δεν μπορούν να συγκινήσουν μεγάλο αριθμό ατόμων, αλλά "πριν βγει να τραγουδήσει η χοντρή" (λέγε με Apple) δεν μπορούμε να αφορίζουμε όπως κάνεις εσύ.

Με εντελώς φιλική διάθεση στα λέω αυτά, δεν υπάρχει κανένας λόγος να παθιαζόμαστε για τέτοιες σαχλαμάρες / εταιρείες. Προσωπικά ακούω εμπειρίες χρηστών και reviews από επαγγελματίες αλλά μου αρέσει να δοκιμάζω προσωπικά όσο μπορώ, να διαμορφώνω τη δική μου άποψη και να μεταφέρω τη γνώμη μου σε όσους θέλουν να την ακούσουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να είναι τουλάχιστον από stainless steel. Αν δω αλουμινένιο ρολόι θα φρικάρω. Άμα είναι καμιά πλαστικούρα i'm out εκτός και αν είναι flexible/bendable screen δηλαδή σαν βραχιόλι με εύκαμπτη οθόνη το οποίο θα ήταν το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθόλου άσχετο γιατί ακριβώς τα ίδια σχόλια άκουγα όταν βγήκε το ipad: άχρηστο gadget, χρησιμοποιώ το smartphone για φορητότητα και αν θέλω να κάνω σοβαρή δουλειά, πάω στο laptop, τα tablets είναι για φιγούρα για "νεόπλουτα 15χρονα". Μα το Θεό, copy paste ήταν τα σχόλια!!!

Επιπλέον, η επισήμανσή μου ότι απαξιωτικά σχόλια είναι άκυρα, έχει να κάνει με το γεγονός ότι αυτή τη στιγμή μιλάμε για ΕΙΚΑΣΙΕΣ!!! Κανένας δεν έχει δει τι πρόκειται να παρουσιάσει η Apple. Αναφέρομαι στη συγκεκριμένη εταιρεία γιατί την τελευταία δεκαετία οι υλοποιήσεις που έχει προσφέρει σε όλους τους τομείς αποτέλεσαν πραγματικό break through (mp3 players, smartphones, tablets) που στην ουσία άλλαξαν την αγορά (σε όσες περιπτώσεις δεν τη δημιούργησαν εξ' αρχής).

Συμφωνώ ότι οι υλοποιήσεις που έχουμε δει μέχρι τώρα ως "smartwatches" δεν μπορούν να συγκινήσουν μεγάλο αριθμό ατόμων, αλλά "πριν βγει να τραγουδήσει η χοντρή" (λέγε με Apple) δεν μπορούμε να αφορίζουμε όπως κάνεις εσύ.

Με εντελώς φιλική διάθεση στα λέω αυτά, δεν υπάρχει κανένας λόγος να παθιαζόμαστε για τέτοιες σαχλαμάρες / εταιρείες. Προσωπικά ακούω εμπειρίες χρηστών και reviews από επαγγελματίες αλλά μου αρέσει να δοκιμάζω προσωπικά όσο μπορώ, να διαμορφώνω τη δική μου άποψη και να μεταφέρω τη γνώμη μου σε όσους θέλουν να την ακούσουν.

 

Δεν παθιαζομαι.

 

Aλλα δεν μπορω να σκεφτω σοβαρο ενηλικα ανθρωπο να εχει smart-ρολοι. Ειτε απο την Apple, ειτε απο οποιαδηποτε εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν παθιαζομαι.

 

Aλλα δεν μπορω να σκεφτω σοβαρο ενηλικα ανθρωπο να εχει smart-ρολοι. Ειτε απο την Apple, ειτε απο οποιαδηποτε εταιρια.

 

Ε, άσε όσους το σκέφτονται ή το συζητάνε, να το συζητήσουν με την ησυχία τους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ελπίζω να είναι τουλάχιστον από stainless steel. Αν δω αλουμινένιο ρολόι θα φρικάρω. Άμα είναι καμιά πλαστικούρα i'm out εκτός και αν είναι flexible/bendable screen δηλαδή σαν βραχιόλι με εύκαμπτη οθόνη το οποίο θα ήταν το καλύτερο.

Εγώ ελπίζω να είναι από liquid metal...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...