Προς το περιεχόμενο

Apple: Προσλήψεις για την τελειοποίηση του iWatch;


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από μία περίοδο σχετικής ηρεμίας και αφάνειας του φημολογούμενου iWatch, μία νέα αναφορά ξαναφέρνει το εν λόγω gadget στην επιφάνεια, αν και μάλλον θα αργήσουμε πολύ παραπάνω από όσο κάποιοι πίστευαν να το δούμε στην κυκλοφορία.Σύμφωνα με τους Financial Times, η Apple έχει αρχίσει ήδη τις «επιθετικές» προσλήψεις νέου προσωπικού, ώστε να μπορέσει να λύσει το πρόβλημα σχεδιασμού της συσκευής, βοηθώντας την εταιρεία να περάσει το όλο project στο επόμενο επίπεδο.

 

Η εφημερίδα επικαλείται ως πηγή "άτομα που έχουν σχέση με το project" για την εγκυρότητα της αναφοράς η οποία αναφέρει επιπλέον ότι η πιθανότερη ημερομηνία κυκλοφορίας τοποθετείται στα τέλη του 2014. Εμείς πάλι, δεν έχουμε παρά να περιμένουμε.

 

Link.png Site: engadget.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρολόι είναι δύσκολο project.

 

βλέπεις ρολόγια αξίας >1.000 ευρώ με ατσάλινες κάσες, ζαφύρι κρίσταλα, και πάλι κάποια σημαδάκια τα αποκτάνε (με νορμάλ χρήση).

 

το iwatch αν υποθέσουμε ότι έχει τα υλικά ενός iphone. μέσα σε ένα 6μηνο καθημερινού φορέματος, θα έχει γίνει πατσαβούρι πάνω στο χέρι, απο τις γρατζουνιές και τα σημάδια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον καιρό πως θα μας τον λέει;

Θα πρέπει να είναι συνδεδεμένο λογικά με κανένα iphone μέσω bluetooth αλλιώς πως θα έχει data να κατεβάζει πληροφορίες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον καιρό πως θα μας τον λέει;

Θα πρέπει να είναι συνδεδεμένο λογικά με κανένα iphone μέσω bluetooth αλλιώς πως θα έχει data να κατεβάζει πληροφορίες;;;

Ακριβώς έτσι. Όπως κάνουν και τα υπόλοιπα smartwatches είτε τρέχουν το λειτουργικό είτε απλά συγχρονίζουν, data παίρνουν από το τηλέφωνο μέσω bluetooth. Εκτός και αν βάλουν sim και στο ρολόι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον καιρό πως θα μας τον λέει;

Θα πρέπει να είναι συνδεδεμένο λογικά με κανένα iphone μέσω bluetooth αλλιώς πως θα έχει data να κατεβάζει πληροφορίες;;;

 

Όπως τα αντίστοιχα για android. Assistant για το smartphone είναι κατά ένα μεγάλο βαθμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έτσι. Όπως κάνουν και τα υπόλοιπα smartwatches είτε τρέχουν το λειτουργικό είτε απλά συγχρονίζουν, data παίρνουν από το τηλέφωνο μέσω bluetooth. Εκτός και αν βάλουν sim και στο ρολόι!!!

sim στο ρολόι? χμμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο τα πλεον αχρηστα Gadget.

 

Άκυρο σχόλιο... Δες το πρώτα και μετά κρίνεις. Έτσι λέγανε και για το ipad και είδαμε την πορεία του. Και μην ακούω χαζά του στυλ "μόδα είναι και το ipad και θα ξεφουσκώσει". Ξέρω πολλούς ανθρώπους, κυρίως μεγαλύτερης ηλικίας, που δεν είχαν ποτέ ιδιαίτερη επαφή με τα pc πέραν light browsing, και οι οποίοι είναι τρισευτυχισμένοι που το έχουν αντικαταστήσει με μία πανάλαφρη και πάναπλη ταμπλέτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα θελει και κινητο να δουλεψει ειναι άχρηστο.

Αν βάζανε ενα gps και μπορουσε να σου πει τι καιρο εχει ανα πασα στιγμη στο μερος που εισαι.

Οπως κατι gkadgetakia που εχω βαλει εναν αισθητήρα στην ταρατσα του σπιτου μου και μου λει στο σαλονι σε μια lcd οθονιτσα τι καιρο εχει, αν εχει συννεφιά, ανέμους κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iwatch θα έχει καλη αυτονομία, αν δεν έχει άπατο θα πάει :P Λογικά θα μπορείς να αλλάζεις theme στο πως θα φαίνεται η ώρα, θα μπορείς να ακούς μουσική κλπ

 

Έχω την έντυπωση ότι θα γίνει πανικός όταν βγεί ...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο σχόλιο... Δες το πρώτα και μετά κρίνεις. Έτσι λέγανε και για το ipad και είδαμε την πορεία του. Και μην ακούω χαζά του στυλ "μόδα είναι και το ipad και θα ξεφουσκώσει". Ξέρω πολλούς ανθρώπους, κυρίως μεγαλύτερης ηλικίας, που δεν είχαν ποτέ ιδιαίτερη επαφή με τα pc πέραν light browsing, και οι οποίοι είναι τρισευτυχισμένοι που το έχουν αντικαταστήσει με μία πανάλαφρη και πάναπλη ταμπλέτα.

 

Ασχετο θεμα οι ταμπλετες.

Ενα τετοιο ρολοι, καλο ειναι μονο για νεοπλουτα 15χρονα.

 

Να προσφερει τι δηλαδη σε μενα που εχω το smartphone?

 

Aντε, σε λιγο να βγαλουν και ζωνη που δονειται με καθε notification, κομπολοι με Bluetooth, και αναπτηρα zippo με 1" οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι εσείς που το καταδικάζετε πριν καν το δείτε μπορείτε να μου θυμίσετε πότε ήταν η τελευταία φορά που έβγαλε αποτυχημένη συσκευή η Apple;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οταν έβγαλε το iPhone 5!...γιατί απλά είναι μια συσκευή με αρκετά προβλήματα τόσο στα εξωτερικά ´´χαρίσματα¨ πόσο κ στα hardware!κ μη μου πείς οτι είμαι android...iPhone έχω αλλά 4άρι που είναι αξία!δεν ξεφλουδίζει μόλις το βάζω στο τραπέζι,ούτε βγάζει πράσινα στην οθόνη,κολλάει στο scrolling και και και....με 740 ευρώ! Το iPhone 5 είναι μια αποτυχία και μισή....αλλά μόνο αυτή η συσκευή...

 

Λυπάμαι που θα σου καταστρέψω την ψευδαίσθηση αλλά το iPhone 5 είναι μια χαρά. Και από πλευράς hardware και από πλευράς software. Ως κάτοχος του iPhone 5, δεν έχω κανένα παράπονο. Τώρα πώς έχεις εσύ που δεν το έχεις, δεν το γνωρίζω... 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο τα πλεον αχρηστα Gadget.

Άχρηστο δεν είναι. Πιθανά το value for money να είναι χαμηλό. Σκέψου πχ τους χρήστες συσκευών android με 5+ ίντσες που το κινητό μπορεί να το έχουν σε ένα τσαντάκι ή μια τσέπη. Το να το βγάλεις για να δεις ένα email, ένα μνμ ή αν έχεις και bluetooth ακουστικό ποιος σε καλεί, είναι μια ταλαιπωρία κάποιες φορές. Αντίθετα με ένα τέτοιο ρολόι λύνεις τα χέρια σου. Το ίδιο και στην οδήγηση. Ή ακόμη καλύτερα αν πρέπεις να έχεις σε απόλυτη σιγή το τηλέφωνο τα πιο πολλά από τα smartwatches δονούνται μία ή δύο φορές ως ειδοποίηση. Επομένως, άχρηστα ίσως να μην είναι. Στις περισσότερες των περιπτώσεων ως τώρα είναι ακριβά (Metawatch strata, I am watch, pebble, Sony smartwatch, Motoactv). Αν η τιμή τους έπεφτε κάτω από τα 100 ευρώ, θα ήταν ένα ρολόι εργαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...