Προς το περιεχόμενο

Χτισιμο gaming pc


Nemines

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια 770 τοτε....Τελος για πειτε μου και να κλεισουμε, την 23'' που προτεινε ο Moviemaker Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2896051/LG-23EA63V.html">LG 23EA63V η την 24'' που προτεινε ο GiannisWalker Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/3047971/LG-24EA53VQ.html?keyphrase=LG+24EA53VQ">LG 24EA53VQ ,εγω προτιμω 24'' παντως..

Οσο για το τροφοδοτικο θα μεινω με το 650 μαλλον επειδη οοοταν και αν χρειαστει να βαλω 2η 770 θα μπορω να βαλω και ενα 850w πιστευω  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το 650ρι θα εισαι μια χαρα εκτως αν θες να ριξεις μια ματια σε

http://www.skroutz.gr/c/30/psu-trofodotika.html?keyphrase=xfx+750 750

http://www.skroutz.gr/c/30/psu-trofodotika.html?keyphrase=xfx+850 850 μιας και ειναι στα ιδια λεφτα του corsair.Βεβαια ξαναλεμε οτι το 650ρι θα σε καλυψει μια χαρα για την μια 750 οποτε η επιλογη καθαρα δικια σου.Οσο για την 770 μιας και χωραει στο budget σου βαζεις 770.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια 770 τοτε....Τελος για πειτε μου και να κλεισουμε, την 23'' που προτεινε ο Moviemaker Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2896051/LG-23EA63V.html">LG 23EA63V η την 24'' που προτεινε ο GiannisWalker Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/3047971/LG-24EA53VQ.html?keyphrase=LG+24EA53VQ">LG 24EA53VQ ,εγω προτιμω 24'' παντως..

Οσο για το τροφοδοτικο θα μεινω με το 650 μαλλον επειδη οοοταν και αν χρειαστει να βαλω 2η 770 θα μπορω να βαλω και ενα 850w πιστευω  :-D

 

Στο budget σου μη πέσεις κάτω από 24''.Εγώ θα κοιτούσα και για 1200p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο budget σου μη πέσεις κάτω από 24''.Εγώ θα κοιτούσα και για 1200p.

Μπα.....η πιο φθηνη 1200p με hdmi που θα ηθελα ειναι Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/392026/HP-ZR2440w.html">αυτη στα 316ε ,ξεφευγουμε...Η να κοιταξω χωρις hdmi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 1300 δύσκολα θα χωρέσεις 1200p και αν είναι να κόψεις από χαρακτηριστικά υπολογιστή δεν λέει.δεν είναι τόσο ανταποδοτική η εμπειρία.. αν αυξήσεις το ποσόν,θα συμφωνήσω αν κάνουμε γεφύρι της Αρτας το tower θα διαφωνήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη είναι επένδυση,σου μένει και φυσικά είναι ανταποδοτική αφου μπροστά της θα'ναι ώρες.Σε τέτοια budget ειδικά και για gaming μετράει γιατί ανεβάζει την εμπειρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανάλυση και οι ιντζες δεν έχουν να κάνουν με την ποιότητα του panel και τις ώρες που είσαι μπροστά του.

Αν θέλεις να κάνεις την διαφορά κ την επένδυση άρα καλύτερα είναι αν δεν χωράει στο συνολικό ποσό να μείνεις στο 1080p

..και στο μέλλον να πάρεις 27 ενδεχομένως με ανάλυση που σκοτώνει..

Το 1920x1080 δεν είναι τυχαία η πιο διαδεδομένη Gaming ανάλυση στον κόσμο.

Το ίδιο θα πράξω και εγώ αφού έφτασα και έχω έναν τέλειο πύργο πρώτα και 1080p για 3 χρόνια όπου δεν μου έλειψε καμιά εμπειρία,τώρα τον Σεπτέμβρη αν όλα πάνε καλά θα πάω σε 27" κ 1440p αυτή είναι μια αξιοσημείωτη διαφορά στην εμπειρία κ επένδυση κατά την γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανάλυση και οι ιντζες δεν έχουν να κάνουν με την ποιότητα του panel και τις ώρες που είσαι μπροστά του.

Αν θέλεις να κάνεις την διαφορά κ την επένδυση άρα καλύτερα είναι αν δεν χωράει στο συνολικό ποσό να μείνεις στο 1080p

..και στο μέλλον να πάρεις 27 ενδεχομένως με ανάλυση που σκοτώνει..

Το 1920x1080 δεν είναι τυχαία η πιο διαδεδομένη Gaming ανάλυση στον κόσμο.

Το ίδιο θα πράξω και εγώ αφού έφτασα και έχω έναν τέλειο πύργο πρώτα και 1080p για 3 χρόνια όπου δεν μου έλειψε καμιά εμπειρία,τώρα τον Σεπτέμβρη αν όλα πάνε καλά θα πάω σε 27" κ 1440p αυτή είναι μια αξιοσημείωτη διαφορά στην εμπειρία κ επένδυση κατά την γνώμη μου.

 

Συγνωμη αλλα δεν χωρα στα 1300€ τέτοια οθόνη ?

 

Ακόμα και 27" και 1440p χωράει ...

 

Μην λέμε ότι θέλουμε .... Του χρόνου τέτοια εποχή ότι συμπράγκαλα έχει βάλει μέσα στο pc θα κοστίζουν το 1/3 ..... της τιμής αγοράς, ενώ θα χάνουν χρηστικότητας.

 

Η οθόνη έχει ΧΡΗΣΤΙΚΟΤΗΤΑ για αυτό και η αξία της παραμένει σταθερή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκινήσει δηλαδή από τα χαμηλά τώρα ενώ έχει μεγάλο budget για να περάσει αργότερα σε μεγάλη οθόνη,γιατι; Δεν έχει λογική.

 

Και δεν είναι το ίδιο 24'' οθόνη 1200p με 16:10 με μια 23αρα 1080p 16:9 ούτε σε αυτό που αποκομίζεις από πλευράς εμπειρίας και η συγκεκριμένη ούτε σε θέμα εγγύησης.Μπορεί να κάνει συγκρίσεις μόνος του, να δει από κοντά.Μη σου πω να σκεφτεί την 27αρα από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσαν τα επιχειρήματα και άρχισαν οι επιθέσεις.

 

Φυσικά και χωράει η Dell U2412M σε τέτοιο budget,μόνο κάρτα να αλλάξει φτάνει και ο TS έχει αναφέρει οτι προτιμά 24''...Η οθόνη είναι από τα τελευταία πράγματα που αλλάζει κανείς.Με κάρτα των 380€ και οθόνη των 160€ έχεις και ανισορροπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πλάκωσαν τα amd boys και το πάνε εκεί που θέλουν χωρέστε μου και οι δυο έξυπνοι τα μονιτορ που προτείνετε σε αυτή την Intel σύνθεση..

(τώρα θα γίνει η κολωτουμπα και η πρόταση της amd σύνθεσης.. μιας και το overall του 4670κ δεν μπορεί να χτυπηθεί αλλιώς.. )

 

 

Ποια Intel και ποια AMD ρε εσύ ....

 

Θα αρχίσω να πιστεύω πως είσαι άσχετος .....

 

Τι ρόλο θα παίξει ο επεξεργαστής σε αναλύσεις 1440P  ???? Ολο το φορτίο πάει στην κάρτα γραφικών ....

 

Συμπερασματικά ένας AMD FX 8320 ή ένας  I5 3350P ή ο οποιοασήποτε 4-πύρηνος και επάνω που μπορεί να συμπιέσει το budget , κάνουν μια χαρά δουλειά και το αποτέλεσμα θα είναι ανώτερο.

 

Αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό που λέω, απλά μην ξαναποστάρεις ... Παίρνεις κόσμο στον λαιμό σου και μόνο αυτό .

 

Το μόνο που θες σε αυτή την περίπτωση είναι κάρτα γραφικών με μπολικη μνήμη και δυνατό πυρήνα απαραιτήτως .

 

Τώρα για τα υπόλοιπα .... άστο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πλάκωσαν τα amd boys και το πάνε εκεί που θέλουν χωρέστε μου και οι δυο έξυπνοι τα μονιτορ που προτείνετε σε αυτή την Intel σύνθεση..

(τώρα θα γίνει η κολωτουμπα και η πρόταση της amd σύνθεσης.. μιας και το overall του 4670κ δεν μπορεί να χτυπηθεί αλλιώς.. )

 

 

Τελείωσαν τα επιχειρήματα και άρχισαν οι επιθέσεις.

 

Φυσικά και χωράει η Dell U2412M σε τέτοιο budget,μόνο κάρτα να αλλάξει φτάνει.Η οθόνη είναι από τα τελευταία πράγματα που αλλάζει κανείς.

 

 

Ποια Intel και ποια AMD ρε εσύ ....

 

Θα αρχίσω να πιστεύω πως είσαι άσχετος .....

 

Τι ρόλο θα παίξει ο επεξεργαστής σε αναλύσεις 1440P  ???? Ολο το φορτίο πάει στην κάρτα γραφικών ....

 

Συμπερασματικά ένας AMD FX 8320 ή ένας  I3 3350P κάνουν μια χαρά δουλειά και το αποτέλεσμα θα είναι ανώτερο.

 

Αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό που λέω, απλά μην ξαναποστάρεις ... Παίρνεις κόσμο στον λαιμό σου και μόνο αυτό .

 

Χαχαχχαα οκ.. παραλίγο να χωρέσει η 29"" και τώρα να πέσει σε κάρτα..

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.. τουλάχιστον συμφωνήστε να μην διαφωνείτε μεταξύ σας ο ένας  λέει να πέσει σε κάρτα και ο άλλος όλο το φορτίο πάει στην κάρτα..  εγώ λέω να παραμείνει ως έχει σε 1080p

Καμιά επίθεση.. τουλάχιστον καμιά τέτοια διάθεση από εμένα.. απλά έχετε γίνει προβλέψιμοι..

Τώρα ποιος έχει πάρει στον λαιμό του πολύ κόσμο,αφήστε να το κρίνουν οι ενδιαφερόμενοι..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχχαα οκ.. παραλίγο να χωρέσει η 29"" και τώρα να πέσει σε κάρτα..

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.. τουλάχιστον συμφωνήστε να μην διαφωνείτε μεταξύ σας ο ένας  λέει να πέσει σε κάρτα και ο άλλος όλο το φορτίο πάει στην κάρτα..  εγώ λέω να παραμείνει ως έχει σε 1080p

Καμιά επίθεση.. τουλάχιστον καμιά τέτοια διάθεση από εμένα.. απλά έχετε γίνει προβλέψιμοι..

Τώρα ποιος έχει πάρει στον λαιμό του πολύ κόσμο,αφήστε να το κρίνουν οι ενδιαφερόμενοι..

 

Μα ποιος σου ειπε πως συμφωνουμε με τον Mill .... Εσύ βλέπεις φαντάσματα φίλε, δυστυχώς ....

 

Το ίδιο μπορώ να πω και εγώ για εσένα ... Οτι είσαι ένα αρχι troll INTEL/ NVIDIA boy .... το οποίο βάζει 140€ οθόνη σε 1300€ σύστημα για να πάρει το και καλά super duper ουάου ... και τρίχες κατσαρές υπερκοστολογημένο προιόν ... με τα 2 αρχιbug παρέα και την κουτσή πλατφόρμα.

 

Το ωραίο της υπόθεσης είναι πως Nvidia κάρτα θα έβαζα σε αυτή την περίπτωση ... :-D  γιατι απλά δεν ειμαι κολλημένος ... εκτός και αν μου έβγαινε κανένα CROSSFIRE ΜΕ 7950 3gb που δεν νομίω πως βγαίνει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...